Skocz do zawartości

Transmitter FM, adapter bluetooth z wyjściem AUX


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec jeździ Oplem Mokka, która ma stare radio, ale ma wejście AUX. Brat zrobił prawko i młodemu brakuje możliwości słuchania muzy w aucie. Próbował podłączyć swojego samsunga kabelkiem do AUX, ale coś nie działa.

 

Chcę mu kupić w prezencie jakiś adapter i szukam czegoś co zadziała. Znalazłem coś takiego, myślicie, że ma sens ?

 

https://www.amazon.pl/PALOVUE-strumieniowego-przesylania-glośnomówiącego-instalacji/dp/B08KZXZYBP/ref=asc_df_B08KZXZYBP/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504534068838&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=13990409764366977448&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011272&hvtargid=pla-1056988487955&th=1

 

ewentualnie tańsza opcja

 

https://allegro.pl/oferta/feegar-transmiter-fm-zestaw-glosnomowiacy-bt-qc3-0-8603574834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Znalazłem coś takiego, myślicie, że ma sens ?

 

Kiedyś kupiłem transmiter fm do wejścia zapalniczki. Podpiąłem raz. Może w nowszych i na kablu aux będzie działało lepiej, ale ten który mam nie nadaje się do niczego. Tzn. niby działa, ale jakość jest fatalna.

Przegrzebię wieczorem szafkę, jak nie wywalilem i znajdę to mogę ci wysłać w prezencie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, camel00 napisał:

 

Kiedyś kupiłem transmiter fm do wejścia zapalniczki. Podpiąłem raz. Może w nowszych i na kablu aux będzie działało lepiej, ale ten który mam nie nadaje się do niczego. Tzn. niby działa, ale jakość jest fatalna.

Przegrzebię wieczorem szafkę, jak nie wywalilem i znajdę to mogę ci wysłać w prezencie.

dzięki, ja właśnie szukam czegoś z AUX, bo nie do końca wierzę w te zwykłe transmittery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

dzięki, ja właśnie szukam czegoś z AUX, bo nie do końca wierzę w te zwykłe transmittery

 

Używałem transmiter FM/Bluetooth swego czasu w jednym aucie, i dawał radę. Nawet jakieś komunikaty RDS nadawał typu nazwa, a w czasie połączeń telefonicznych numer telefonu.  Problem był tylko jak był zbyt daleko od anteny, chyba że to w aucie był ten problem z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergerac, imo wystarczy coś takiego https://allegro.pl/oferta/transmiter-bluetooth-odbiornik-nadajnik-bt-5-0-10140505749?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Afinished&bi_c=MWMxZTY0MTMtMTJmZS00ODZkLTkxOGYtNmY5NTM4ZjVlYTU4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=95b84f53-05a6-407d-b045-21a66b72d4b0

 

 

Podłączasz to jako urządzenie audio przez BT do telefonu, jack do wejścia aux w radiu plus jakaś ładowarka usb w gniazdo zapalniczki jako zasilanie.

 

Edytowane przez Piotrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

Telefon nie ma. W samochodzie jest ponoć AUX. Ten pierwszy adapter wygląda na porządny i ma jeszcze zestaw głośnomówiący.

Mokka raczej taka stara nie jest.

Jak wygląda to radio?

Nie ma przypadkiem gdzieś USB?

U mnie Opel ukrył USB w schowku pod podłokietnikiem.

Co do transmiterów to pojęcia nie mam, nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bergerac said:

bo nie do końca wierzę w te zwykłe transmittery

roidmi 3s  

używam od pewnego czasu  

działa :ok: 

 

czasami zdarza sie że jest zagłuszany z innego transmitera ;] 

dodatkowo dwa wejscia usb 

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Mokka raczej taka stara nie jest.

Jak wygląda to radio?

Nie ma przypadkiem gdzieś USB?

U mnie Opel ukrył USB w schowku pod podłokietnikiem.

Co do transmiterów to pojęcia nie mam, nigdy nie używałem.

no wydaje mi się, że to bardzo podstawowe radio.

 

IMG_0357.jpg.dd9606646aa874712b4bd665d1de463a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bergerac napisał:

no wydaje mi się, że to bardzo podstawowe radio.

 

IMG_0357.jpg.dd9606646aa874712b4bd665d1de463a.jpg

W necie wszystkie zdjęcia sugerują, że obok AUX jest USB, a jak byłoby to może przez niego da się telefon podpiąć.

Ja mam inne radio, tak jak pisałem USB pod podłokietnikiem i przez niego multimedia banglają.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergerac napisał:

Ojciec jeździ Oplem Mokka, która ma stare radio, ale ma wejście AUX. Brat zrobił prawko i młodemu brakuje możliwości słuchania muzy w aucie. Próbował podłączyć swojego samsunga kabelkiem do AUX, ale coś nie działa.

 

Chcę mu kupić w prezencie jakiś adapter i szukam czegoś co zadziała. Znalazłem coś takiego, myślicie, że ma sens ?

 

https://www.amazon.pl/PALOVUE-strumieniowego-przesylania-glośnomówiącego-instalacji/dp/B08KZXZYBP/ref=asc_df_B08KZXZYBP/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504534068838&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=13990409764366977448&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011272&hvtargid=pla-1056988487955&th=1

 

ewentualnie tańsza opcja

 

https://allegro.pl/oferta/feegar-transmiter-fm-zestaw-glosnomowiacy-bt-qc3-0-8603574834

Jakiś czas temu kupiłem coś takiego 

 

https://allegro.pl/oferta/ugreen-odbiornik-dzwieku-bluetooth-5-0-mini-jack-10790285344

 

Zebrało wiele opinii pozytywnych i mogę je potwierdzić 

Gra fajnie, nie czuć utraty jakości 

No i cena nie zabija 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie wszystkie zdjęcia sugerują, że obok AUX jest USB, a jak byłoby to może przez niego da się telefon podpiąć.
Ja mam inne radio, tak jak pisałem USB pod podłokietnikiem i przez niego multimedia banglają.

Popatrzę jeszcze jak zobaczę auto


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz usb gdzieś w okolicy Aux to polecam takie cos:

10,00 zł 36%OFF | Odbiornik Bluetooth zestaw samochodowy Mini USB 3.5MM Jack AUX Audio Auto MP3 Music Dongle Adapter do bezprzewodowej klawiatury głośnik radiowym FM

https://a.aliexpress.com/_v7cKWN

Mam coś podobnego w starym radiu Pioneera. Gra to bardzo fajnie 

Jeżeli brak usb to polecam wypróbowany transmiter 

85,26 zł  30%OFF | ROCK 36W PD QC4.0 3.0 ładowarka samochodowa do telefonu nadajnik FM zestaw samochodowy Bluetooth Audio MP3 odtwarzacz szybki 3 porty ładowarka samochodowa

https://a.aliexpress.com/_vkxnh

Albo po taniości też sprawdzone i gra to zadziwiająco ok 

9,55 zł 15%OFF | 3.5mm Jack Bluetooth AUX Mini odbiornik Audio dla skoda alfa romeo ford focus mk2 skoda octavia mondeo mk3 opel astra h

https://a.aliexpress.com/_vNRxA1

16510523787536831731378214213757.jpg

Edytowane przez Harnas80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 16:02, bergerac napisał:

Ojciec jeździ Oplem Mokka, która ma stare radio, ale ma wejście AUX. Brat zrobił prawko i młodemu brakuje możliwości słuchania muzy w aucie. Próbował podłączyć swojego samsunga kabelkiem do AUX, ale coś nie działa.

 

Chcę mu kupić w prezencie jakiś adapter i szukam czegoś co zadziała. Znalazłem coś takiego, myślicie, że ma sens ?

 

https://www.amazon.pl/PALOVUE-strumieniowego-przesylania-glośnomówiącego-instalacji/dp/B08KZXZYBP/ref=asc_df_B08KZXZYBP/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504534068838&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=13990409764366977448&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1011272&hvtargid=pla-1056988487955&th=1

 

ewentualnie tańsza opcja

 

https://allegro.pl/oferta/feegar-transmiter-fm-zestaw-glosnomowiacy-bt-qc3-0-8603574834

Zdecydowanie ten https://allegro.pl/oferta/ugreen-adapter-audio-bluetooth-5-0-3-5mm-jack-aptx-9530910994?reco_id=34ac2688-c685-11ec-8b25-3e93720e30a7&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Szukałem czegoś po opiniach z najlepszą jakością dźwięku i to strzał w dziesiątkę.

Używam na co dzień i polecam 100%.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 20:59, mokrii napisał:

roidmi 3s  

używam od pewnego czasu  

działa :ok: 

 

czasami zdarza sie że jest zagłuszany z innego transmitera ;] 

dodatkowo dwa wejscia usb 

 

Nie polecam tego paździerza, absolutnie wszystko co ma Bluetooth raz sparowane łączy się automatycznie, to cholerstwo za żadne skarby świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie polecam tego paździerza, absolutnie wszystko co ma Bluetooth raz sparowane łączy się automatycznie, to cholerstwo za żadne skarby świata.
To fakt trzeba się łączyć za każdym razem ot dwa dodatkowe kliknięcia ;]

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tematu - naprawdę uważacie że warto się bawić w takie drutowanie jak za 200-300 zł są całkiem porządne radia z BT?
Pokaż mi takie za 200 2din do górka SG ;]

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mokrii napisał:

Pokaż mi takie za 200 2din do górka SG ;]

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

Przecież tam jest zwykły 2DIN. Jak chcesz tanio to bierzesz od SH/SJ:

Np takie

takie

Kwestia pokombinowania z mocowaniem. Wtyczki powinny pasować. Kwestia dokupienia kabelka u chińczyka za kilkanaście zł żeby USB wyprowadzić.

Możesz też dać ramkę na 1 DIN i kupić zwykłe radio.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

Nie wiem jak do Mokki wsadzisz. Pewnie trzeba dedykowane albo ramkę. Ale wyżej masz na zdjęciu zwykłe radio 1 DIN. A takie, używane kupisz za 100 z BT jak chwilę poszukasz.

ale ja nie chcę wybebeszać tam pulpitu, zwłaszcza, że jak widzisz na zdjęciu wyświetlacz jest zintegrowany. Jedynie wchodzi w grę wymiana radia na jakiegoś Androida dedykowanego do tego modelu, ale to już koszt około 1,5 kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergerac napisał:

ale ja nie chcę wybebeszać tam pulpitu, zwłaszcza, że jak widzisz na zdjęciu wyświetlacz jest zintegrowany. Jedynie wchodzi w grę wymiana radia na jakiegoś Androida dedykowanego do tego modelu, ale to już koszt około 1,5 kPLN.

Tu rozumiem tylko pytałem bardziej ogólnie.

Swoją drogą tam jest ikonka telefonu więc BT pewnie jest. Jesteś pewien że się nie da przesyłać muzyki?

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcindzieg napisał:

Nie wiem jak do Mokki wsadzisz. Pewnie trzeba dedykowane albo ramkę. Ale wyżej masz na zdjęciu zwykłe radio 1 DIN. A takie, używane kupisz za 100 z BT jak chwilę poszukasz.

Przecież to jest dobre do poloneza. Tutaj nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

Nie ma BT. Jestem pewien.

W Oplu w tamtych czasach chyba dawano konsole i kierownice identyczne bez wzgledu na wyposazenie.W mojej Merivie tez nie bylo BT a na kierownicy byl odpowiedni przycisk;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, marcindzieg said:

Kwestia pokombinowania z mocowaniem. Wtyczki powinny pasować. Kwestia dokupienia kabelka u chińczyka za kilkanaście zł żeby USB wyprowadzić.

ale ja nie mam czasu i chęci żeby kombinować :nie_wiem:

19 hours ago, marcindzieg said:

Zapewne milion dyndających kabelków z przejściówkami jest lepsze i bardziej nowoczesne

jeden kabelek który i tak kończy sie w gnieździe smartfona  :hmm:;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wlad napisał:

W Oplu w tamtych czasach chyba dawano konsole i kierownice identyczne bez wzgledu na wyposazenie.W mojej Merivie tez nie bylo BT a na kierownicy byl odpowiedni przycisk;]

W mojej kierownicy z 2016 mam chyba 2 zaślepki przy braku funkcji tam ulokowanych. Przy braku grzanych foteli w konsoli tez mam zaślepki.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

W mojej kierownicy z 2016 mam chyba 2 zaślepki przy braku funkcji tam ulokowanych. Przy braku grzanych foteli w konsoli tez mam zaślepki.

No ale Ty masz Insignie po lifcie -juz z innym kokpitem i kierownica.

Te z Mokki prze liftem byly w Astrze J,Merivie B ,Insigni przedliftowej,Zafirze C przedliftowej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 08:57, marcindzieg napisał:

Abstrahując od tematu - naprawdę uważacie że warto się bawić w takie drutowanie jak za 200-300 zł są całkiem porządne radia z BT?

Ja w Bravo mam fabryczny głośnomówiący Blue&Me który chociaż stary to działa zaskakująco dobrze, ale przez to nie ma nawet osobnego AUX w radiu bo tak to bym wpiął moduł bluetooth i po problemie. Dedykowane radio to właśnie 1500-2000zł a i co do jego jakości nie jestem przekonany. Stąd pomysły na drutowanie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 07:43, mokrii napisał:

ale ja nie mam czasu i chęci żeby kombinować :nie_wiem:

Chcesz mieć tanio to niestety trzeba trochę pokombinować. Za 120 kupiłem model, do którego można podłączyć kamerę cofania. Rozumiem że się nie chce ale wtedy płacimy i płaczemy. A nie piszemy że się nie da :)

 

W dniu 30.04.2022 o 07:43, mokrii napisał:

jeden kabelek który i tak kończy sie w gnieździe smartfona  :hmm:;] 

Miałem różne zestawy. I fabryka zawsze okazywała się najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, goofer007 napisał:

Ja w Bravo mam fabryczny głośnomówiący Blue&Me który chociaż stary to działa zaskakująco dobrze, ale przez to nie ma nawet osobnego AUX w radiu bo tak to bym wpiął moduł bluetooth i po problemie. Dedykowane radio to właśnie 1500-2000zł a i co do jego jakości nie jestem przekonany. Stąd pomysły na drutowanie.

 

Też bym się pewnie nie bawił bo fabryczne zwykle są najlepsze. Jak jest fabryczny zestaw głośnomówiący to serio nie ma możliwości puszczania muzyki przez BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 10:26, wlad napisał:

No ale Ty masz Insignie po lifcie -juz z innym kokpitem i kierownica.

Te z Mokki prze liftem byly w Astrze J,Merivie B ,Insigni przedliftowej,Zafirze C przedliftowej.

Tak mi się wydawało że widziałem taki w Zafirze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezent kupiony, przetestowany. Jakość produktu super, dobrze zapakowany, bardzo dobra jakość. Szybkie połączenie z telefonem, zarówno muzyka jak i zestaw głośnomówiący działa świetnie polecam.

c2192086b2a5059c7757adfcda46c7b6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.