Skocz do zawartości

Mrugający ksenon


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt jak poniżej. Pojawił się ze dwa dni temu. Nie występuje cały czas. Po uruchomieniu silnika jest ok, później czasem/przeważnie się pojawia.

Świecą w tym samym kolorze i jasności (zaparkowałem krzywo i nierówno się odbija od bramy)

 

Żarówka (D4R) kosztuje 150 zł, wymiana zajmuje ćwierć piwa, więc pytanie w sumie dla sportu ;)

Obie żarówki były podobno zmieniane (niedawno kupiłem ten samochód). Jeżeli nie zrobili poprzedniego właściciela w konia, to zakładam, że ich żywotność powinna być większa niż 3-4 miesiące.

Myślicie, że może być jakaś inna przyczyna niż wadliwy produkt? Poza konkursem - wydaje mi się, że jest za mały akumulator (też nowy, zgodny z fabrycznym, ale to jakaś mikro pipka), bo system start-stop gasi samochód i po sekundzie ponownie go odpala. Może to powodować taki efekt? (na logikę nie, ale zapytać nie zaszkodzi).

 

 

ps. Wątku sprzed 9 lat postanowiłem nie odkopywać ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie z przetwornica, czy jest w porządku, może gdzieś delikatnie znika połączenie. Kilka razy wymieniałem ksenony na końcu ich żywota ale zawsze najpierw zmieniały barwę na fioletowa a później zaczynały migać

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…no i wiedziałem, żeby nie dążyć ;] Na jakich zagranicznych stronach sugerują, że może być wina przetwornicy. Niby też nie jest jakaś bardzo droga, ale chyba najrozsądniej zacząć od podmiany żarówek lewa/prawa i jeśli problem będzie nadal po tej samej stronie to ew. podmianie przetwornic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, camel00 napisał:

…no i wiedziałem, żeby nie dążyć ;] Na jakich zagranicznych stronach sugerują, że może być wina przetwornicy. Niby też nie jest jakaś bardzo droga, ale chyba najrozsądniej zacząć od podmiany żarówek lewa/prawa i jeśli problem będzie nadal po tej samej stronie to ew. podmianie przetwornic.

U mnie był problem przetwornicy. Podmieniłem żarówki, nie pomogło. Dopiero wymiana przetwornicy zrobiła swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcindzieg napisał:

U mnie był problem przetwornicy. Podmieniłem żarówki, nie pomogło. Dopiero wymiana przetwornicy zrobiła swoje.

 

Też Forester? Jakiej firmy i gdzie kupiłeś tą przetwornicę? :hmm:

Widzę, że są wspólne z innymi japońskimi markami ale lekko różni się górna część mocowania tego metalowego radiatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jak poniżej. Pojawił się ze dwa dni temu. Nie występuje cały czas. Po uruchomieniu silnika jest ok, później czasem/przeważnie się pojawia.
Świecą w tym samym kolorze i jasności (zaparkowałem krzywo i nierówno się odbija od bramy)
 
Żarówka (D4R) kosztuje 150 zł, wymiana zajmuje ćwierć piwa, więc pytanie w sumie dla sportu
Obie żarówki były podobno zmieniane (niedawno kupiłem ten samochód). Jeżeli nie zrobili poprzedniego właściciela w konia, to zakładam, że ich żywotność powinna być większa niż 3-4 miesiące.
Myślicie, że może być jakaś inna przyczyna niż wadliwy produkt? Poza konkursem - wydaje mi się, że jest za mały akumulator (też nowy, zgodny z fabrycznym, ale to jakaś mikro pipka), bo system start-stop gasi samochód i po sekundzie ponownie go odpala. Może to powodować taki efekt? (na logikę nie, ale zapytać nie zaszkodzi).
 
[/url]  
ps.
Wątku sprzed 9 lat postanowiłem nie odkopywać ;] 

IMO przetwornica. Żarnik by zmieniał barwe.
Ale tak jak napisali - zamien stronami i zobacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że nie będę zgadywał. Kupiłem żarówkę i przetwornicę.

Wymieniłem żarówkę, problem na chwilę obecną się rozwiązał.

 

W ramach (chyba) rozwiązania zagadki.

Na 98% była to wina żarówki, na 1% źle zamontowanej przetwornicy (nie wiem jak się komuś udało, ale była przykręcona pod innym katem niż powinna; niby przylegała dobrze, ale może radiator źle odprowadzał ciepło) i na 1% jednak wina przetwornicy albo czegoś innego w układzie, ale o tym przekonam się za jakiś czas jeśli objaw wystąpi na nowej żarówce.

 

Poza konkursem - może się komuś przyda na przyszłość - nie mogłem nigdzie znaleźć oryginalnej przetwornicy Subaru, więc kupiłem taką od Toyota

Nie sprawdzałem czy i jak działa, nie wydaje mi się, żeby to był oryginał (mogę się mylić), ale poza kilkoma detalami, wszystkie mocowania, kształt i +/- waga są takie jak w tej z reflektora, więc czysto teoretycznie powinna pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 23:48, camel00 napisał:

oza konkursem - może się komuś przyda na przyszłość - nie mogłem nigdzie znaleźć oryginalnej przetwornicy Subaru

Bo źle szukałeś:

Link

Aczkolwiek rzeczywiście ich teraz mało.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Bo źle szukałeś:

Link

Aczkolwiek rzeczywiście ich teraz mało.

 

To nie ta przetwornica. Ta z twojego sznurka pasuje do modeli:

Forester SG / Forester SH / Impreza GD / Impreza GR / XV / + kilku innych marek

…i jest ich na rynku od groma w każdej możliwej konfiguracji. Z wyglądu najłatwiej poznać po trzech oczkach na śruby i plastikowej obudowie.

 

585ffe9a4b3ba1294caa985f3e75

 

Tą którą potrzebowałem pasuje do:

FORESTER SJ / LEGACY VI BN, BS / OUTBACK BS / + kilku innych marek

…i znalazłem tylko tą od niby Toyota, którą wstawiłem wyżej oraz używane z demontażu (w syfiastym stanie i droższe niż wspomniana nowa).

Różnice widać na pierwszy rzut oka. Warto zwrócić uwagę na kształt zapłonnika (tej kostki na sznurku). W Forku jest prostokątna, natomiast w sprzedaży z tą przetwornicą są też dostępne okrągłe i nie wiem czy będą pasowały.

 

Przetwornica-Xenon-Subaru-Forester-Legac

 

Oryginalna w SJ wygląda tak:

IMG_4861.jpg.f2ef283e5a12fea8410a3e3ab84de1b2.jpg

 

 

Instrukcję wymiany znalazłem na tym profesjonalnym nagraniu ;]

 

 

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.