Skocz do zawartości

Świece zapłonowe, co warto


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dawno wymieniałem świece zapłonowe i już czas, to które na dzień dzisiejszy warto kupić? NGK dalej w czołówce? Czy może coś lepszego, a tańszego jest? Auto ma LPG jeśli to ważne, bardzo często jest uruchamiane, ale zwykła prosta Yariska p13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, angrius napisał:

Jako, że dawno wymieniałem świece zapłonowe i już czas, to które na dzień dzisiejszy warto kupić? NGK dalej w czołówce? Czy może coś lepszego, a tańszego jest? Auto ma LPG jeśli to ważne, bardzo często jest uruchamiane, ale zwykła prosta Yariska p13

Zobacz ceny w ASO - można się miło zdziwić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mike_wwl napisał:

A piszemy o vw czy o toyocie? 

A to mi akurat umknęło w poście autora, ale jak już jesteśmy przy Yarisie P13, to polecę Denso irydowe, ceny zaczynają się od 44 zł/szt. Prawdopodobnie w oryginale też będzie Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niemiło. Świeca oem do VW  robiona przez NGK kosztuje w aso ponad 100 zł, a ta sama NGK w sklepach od 38 zł. 
Pod warunkiem, że to nie Golf 1,5 130 KM. Poza ASO też za 100zl bo nietypowa świeca tam idzie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

Pod warunkiem, że to nie Golf 1,5 130 KM. Poza ASO też za 100zl bo nietypowa świeca tam idzie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Nietypowe to są w mercedesie. Tylko NGK robi to w korporacji z mercedesem. Na końcu płaska "końcówka" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczorek79 napisał:

A to mi akurat umknęło w poście autora, ale jak już jesteśmy przy Yarisie P13, to polecę Denso irydowe, ceny zaczynają się od 44 zł/szt. Prawdopodobnie w oryginale też będzie Denso.

Tylko które dokładnie polecasz bo chyba jest z 5 rodzajów?

 

Ja mam w HEMI Iridium TT, narazie od kilku tys km działają bez problemów, ale gdzieś na forum LPG widziałem jak taka świeca zgubiła elektrodę masową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrus napisał:

Tylko które dokładnie polecasz bo chyba jest z 5 rodzajów?

 

Ja mam w HEMI Iridium TT, narazie od kilku tys km działają bez problemów, ale gdzieś na forum LPG widziałem jak taka świeca zgubiła elektrodę masową.

Najpierw niech @angrius określi, który dokładnie ma silnik w tym Yarku. Natomiast seria Iridium TT, które masz, to obecnie top wśród świec i nie przejmowałbym się, że komuś coś tam kiedyś itd. Puknął świecą o coś twardego przed montażem i mogło zrobić później kuku. 

Te Denso na lpg spokojnie wytrzymują 60-80 kkm, na Pb nawet 120 kkm.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Albo niemiło. Świeca oem do VW  robiona przez NGK kosztuje w aso ponad 100 zł, a ta sama NGK w sklepach od 38 zł. 

Tylko że OEM, a "to samo" nie OEM, to bardzo często inna jakość.  Wiem to od kumpla, który pracuje w brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam platynowe, producent zalecał, bo wymiana co 120kkm, kupiłem NGK Laser Platinum, bo takie szły na pierwszy montaż. Zrobione na nich około 20kkm, wymieniłem przy 100kkm przebiegu jak kojarzę.

 

Ze świecami już nie kombinuję, raz do Hondy kupiłem Denso TT i mi je tutaj odradzono, zamieniłem je na V-Line i tak już zostały, teraz też wybrałem NGK chociaż miałem chęć na Denso, bo silnik nadal japoński ;]

 

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby nie siać zamętu, zwykłe Denso TT również odradzam. Tam jest niklowa elektroda ze zmniejszoną średnicą i bardzo szybko je zjada. Serie ixxxxtt to dwie irydowe elektrody. 

Temperatura topnienia:

Nikiel 1455

Platyna 1768

Iryd 2466

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.