Skocz do zawartości

jak zaaranżować komórke lokatorską ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to trochę zależy od tego co chcesz trzymać - inaczej jak drobiazgi (regały) inaczej jak rowery.

 

Ja tam buduję regały (właściwie zabudowę na wymiar) z surowej płyty meblowej (najtaniej), ale ja to truskawki cukrem posypuję 😜

 

Ja tylko polecam obniżenie sufitu - w sensie zrobić zabudowę tak, aby można było swobodnie chodzić w pozycji wyprostowanej, a powyżej duży schowek podsufitowy z klapami dostępowymi. W takim schowku dobrze upychają się gabaryty typu narty, meble turystyczne, etc. Oczywiście i drobiazgi. Mam już tak w dwóch piwnicach.

 

Tu jeszcze, jeżeli to możliwe - warto przesunąć wejście na środek, tak aby obie strony zabudować w "Lkę". bo na tą chwilę to wygląda, jakby była długa "kiszka" z wejściem z jednej strony.

 

To co jeszcze mogę polecić, to wklejenie w regały oświetlenia LED. Teraz taśmy zwykłe są tanie, a łatwiej coś szukać w zakamarkach półek niż grzebać zasłaniając samym sobą górne światło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2022 o 11:53, PawelWaw napisał:

Ma ktos jakies pomysly ?

Pow ok 5,25m2

ja bym zasunął na całej ścianie szyny na system półkowy. Będziesz miał możliwość aranżacji i przestawiania półek. Zamierzasz jakoś te prześwity zasłonić ?

 

650594_3.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelWaw napisał:

wlasnie, nad przeswitami sie zastanawialem, jakies sensowne rozwiazanie ? tylko nie plyta OSB 😄

 

Ta blaszka z puszek po konserwach nie dźwignie OSB ;). Kup HDF 3 mm w arkuszach (popularna pilśnia/dykta).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, PawelWaw napisał:

 

A jak ja przytwierdzić do tej blachy z puszek ? :)

 

A to już jak stryjenka uważa. Najprościej i "usuwalnie" - otwory w HDF + trytytki obejmujące blaszki.

Możesz dać blachowkręty, ale musiałbyś celować w poziome profile, które od tej strony są dosyć wąskie. Ale to ogarnialne.

Ja akurat robiłem z takiej dykty "plecy" regałów - bo zabudowywałem zarówno ścianę betonową jak i od strony "płotu".

 

obraz.png.10c4f428aea497aba878dedb89a9f636.png

 

Musiałem tylko zadbać o to, aby było dojście do tych fragmentów półek, które są "w rogach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

plus trytytki albo jakis klej i moze by dalo rade.

Imo najlepsze rozwiązanie. Ja bym zrobił takie płachty agrowłókniny i do tego cienkie listewki, do których agro przywalisz takerem, a listewki na tyrtyrki. 

 

Byś mieszkał w Toruniu to byśmy ogarnęli kiedyś przy browarze :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.