Skocz do zawartości

Dolalem litr płynu i nadal znika


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Płynu chłodzącego… wycieku brak nie stwierdziłem plam pod autem ale przejechałem 450km i dolalem litr G13 za pierwszym razem byłem w ASO i nie stwierdzili wycieku. Może do oleju leci :phi: jak to mądrze rozegrać? Po assistance dzwonić żeby zastepczaka dali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Ten typ tak ma.... ASO wprost tak nie mówią, ale się sposobią ;) 

Mi już trzy razy zdarzyło się że nagle samochód zawołał "zbyt niski poziom płynu". Po każdym zalaniu "alarmowym" potrzebna była jedna dolewka po kilkuset km jazdy i dalej był już spokój przez wiele miesięcy. 

Za każdym razem jechałem do ASO (najbliższego jakie było, a potem do "ulubionego" ) i nie stwierdzano wycieków, pod korkiem oleju masła też nie było. Każą jeździć i obserwować. Gwarancji jeszcze 2 lata, ale jeśli się powtórzy, to zrobię burzę. Rozmawiałem ze znajomym, który pracował w serwisie VW i mówi, że potencjalne możliwe opcje:

- nieszczelny korek zbiorniczka płynu i płyn odparowuje - była w którychś VW akcja na to,

- chłodnica EGR popuszcza i płyn idzie w wydech

- zapowietrzenie (ale to u siebie wykluczyłem, bo 40 kkm auto nie będzie się odpowietrzać)

- ten silnik po prostu bierze płyn :phi:

 

Jeśli chcesz zastępczaka to musisz się "rozkraczyć" na drodze.... ino nie za daleko od docelowego ASO, bo teraz jakieś limity mają wprowadzone i grozi to koniecznością karnięcia się po Auto do ASO tam gdzie byłeś :hehe:. Skończy się tym, że Ci zawiozą auto do ASO, nieprawidłowości nie stwierdzą, doleją płynu i odbieraj Pan auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo nie zlokalizowali wycieku i nie wiedza ci robić. Albo są tak głupi i nie kojarzą innych przypadków albo tak perfidni, ze spuszczają na drzewo.
 

Jak następnym razem zapali się lampka to dzwonię po assistance. :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 17:37, sdss napisał:

Silnik wysilony , mikro pęknięcia bloku/ głowicy. Jak pamietam masz podniesiona moc, pewnie zaraz padnie do reszty. 

To będę wyminial na gwarancji. Ale jak tak szybko padnie to byłoby ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to znaczyło pękniętą chłodnicę. Dolali płynu i kazali jechać... Kałuża pod autem ich nie wzruszyła ;]

 

Umówić chcieli na za 10 dni. Dopiero odjechanie za serwis, wezwanie lawety, przejechanie na teren serwisu na lawecie uruchomiło laskawie to że wzieli auto od ręki...

20190424_171229.jpg

  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/25/2022 at 1:23 PM, wujek said:

To będę wyminial na gwarancji. Ale jak tak szybko padnie to byłoby ciekawie.

To wtedy nie jedź do ASO, gdzie jeździsz, bo mało elastyczni i mogą Ci wystawić dużą fakturę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Manx napisał:

To wtedy nie jedź do ASO, gdzie jeździsz, bo mało elastyczni i mogą Ci wystawić dużą fakturę ;) 

Fakture to wystawia jak bedzie po gwarancji jeszcze dwa lata mi zostaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, wujek said:

Fakture to wystawia jak bedzie po gwarancji jeszcze dwa lata mi zostaly.

Wtedy to na pewno. Ja na gwarancji zgłaszałem problem to doszukiwali się winy użytkownika i chcieli kasy 👎 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.06.2023 o 20:47, wujek napisał(a):

No dobra zacięło cieknąć. Widać różowy płyn z przodu przed kierowca. To pompa czy coś innego? Na koniec czerwca mam

przeglad ale ciekawe zys ASO znajdzie :phi: 

To chociaż nie przyznawaj się, kiedy przyjedziesz na przegląd, że wyciek zauważyłeś parę tyg. wcześniej, bo Cię oleją. Od  Seata gwarancji nie czytałem, ale we wszelkich instrukcjach jakie wcześniej widziałem, było napisane, że usterki należy zgłaszać niezwłocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Manx napisał(a):

To chociaż nie przyznawaj się, kiedy przyjedziesz na przegląd, że wyciek zauważyłeś parę tyg. wcześniej, bo Cię oleją. Od  Seata gwarancji nie czytałem, ale we wszelkich instrukcjach jakie wcześniej widziałem, było napisane, że usterki należy zgłaszać niezwłocznie.

Powiem, ze rano zaczęło lecieć :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.