Skocz do zawartości

Moskitiery


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę założyć siatkę na okno i szukam czegoś konkretnego. Na allegro widzę możliwość zamówienia już gotowej pod wymiar. Opcja fajna tylko boję się że przyjdzie jakiś nie pasujący bubel. Także pewnie ktoś zamawiał coś takiego  i może podzieli się swoją opinią;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luccass napisał:

Tylko i wyłącznie w ramkach.
Swego czasu w Lidlu można było kupić takie do docięcia samemu - zaryzykowałem na jedno okno i jakość Lidlowa super tyle, że max rozmiary ograniczone.
 

takie wklejane starczają na rok-dwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mr_Hyde napisał:

  i może podzieli się swoją opinią;)

Kupiłem kilka lat temu na kilka okien, brązowa ramka. Służą dzielnie, żałuję że tak późno się zdecydowałem. Te wklejane nie sprawdzały się przy naszym profilu okna, bo skrzydło wystaje poza płaszczyznę ramy i ciągle walczyłem z przyklejaniem. Jakieś z allegro, przyszły zmontowane, wymiary takie jak podałem. Niby rekomendują ściągać na zimę, żeby wydłużyć czas życia, ale od 5- 6 lat nic się nie dzieje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rwIcIk napisał:

Dawno temu zamawiałem w ramkach - służą do dziś

Też mam ramki już kilkanaście lat. Te nowsze pozwalają na bezproblemową wymianę siatki i gumy, trzymającej siatkę. Gumę można kupić na metry i siatkę również i dociąć na wymiar.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rado_ napisał:

Kojarzycie jakieś, gdzie max. szerokość zwijanej moskitiery osiąga około 160cm?

Powyższy producent ma max. 140:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomkowski napisał:

Kojarzycie jakieś, gdzie max. szerokość zwijanej moskitiery osiąga około 160cm?

Powyższy producent ma max. 140:/

Nie kojarzę,  bo pewnie kaseta była by zbyt duza? Ja mam dzieloną,  zwijana z dwóch stron na drzwiach balkonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pado napisał:

mam z allegro pod wymiar, składasz ramki i wkładasz siatkę - owszem troszkę roboty jest, ale efekt bdb

ja zamawiałem lokalnie z odbiorem osobistym - już gotowe ramki z siatką :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zamówiłem moskitiery w ramkach. Są super, ale wredne ptaszory wydziobują siatkę i muszę ją wymienić bo mam dziury.

Punkt w którym zamawiałem już nie istnieje. 

Gdzie mi wymienią samą siatkę lub gdzie kupię siatkę na wymianę ? (nie wiem czy moje ramki są rozbieralne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

 Jak będziesz kupował siatkę to nie zapomnij o przyrządzie bo się możesz lekko :ogien: przy zakładaniu 

Widziałem że jako "przyrząd" dokładają też plastikowe kliny - takie z ząbkami jak do układania paneli:-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 17:04, slawekw napisał:

Gdzie mi wymienią samą siatkę lub gdzie kupię siatkę na wymianę ? (nie wiem czy moje ramki są rozbieralne)

U mnie ramki były sklejone na klej. 
Siatkę sam wymienisz, jest zaciśnięta w ramce na gumowy klin. Przynajmniej u mnie tak jest. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/moskitiera-ramkowa-zlozona-na-okno-siatka-standard-10162233420 - szczerze polecam. Wprawdzie moje jeszcze nie przyszły, bo zamówiłem 10 dni temu, ale zamawiałem z polecenia - na podstawie doświadczeń z montażem ich produktów u kolegi.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kenickie napisał:

https://allegro.pl/oferta/moskitiera-ramkowa-zlozona-na-okno-siatka-standard-10162233420 - szczerze polecam. Wprawdzie moje jeszcze nie przyszły, bo zamówiłem 10 dni temu, ale zamawiałem z polecenia - na podstawie doświadczeń z montażem ich produktów u kolegi.

 

Mam takie u siebie w domu. Polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 23.05.2022 o 23:13, kenickie napisał:

https://allegro.pl/oferta/moskitiera-ramkowa-zlozona-na-okno-siatka-standard-10162233420 - szczerze polecam. Wprawdzie moje jeszcze nie przyszły, bo zamówiłem 10 dni temu, ale zamawiałem z polecenia - na podstawie doświadczeń z montażem ich produktów u kolegi.

 

Dobrze liczę,  że około 70zł szt za okno około 70x140?

 

A jakie macie doświadczenia z moskitierami drzwiowymi? Zastanawiam się czy Tesa czy Broś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2022 o 23:13, kenickie napisał:

https://allegro.pl/oferta/moskitiera-ramkowa-zlozona-na-okno-siatka-standard-10162233420 - szczerze polecam. Wprawdzie moje jeszcze nie przyszły, bo zamówiłem 10 dni temu, ale zamawiałem z polecenia - na podstawie doświadczeń z montażem ich produktów u kolegi.

 

 

I co, dotarły? Jak wrażenia?

 

Czy tego typu moskitiery w ramkach nadają się do okien z roletami zewnętrznymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Majkiel napisał:

 

I co, dotarły? Jak wrażenia?

 

Czy tego typu moskitiery w ramkach nadają się do okien z roletami zewnętrznymi ?

Mam podobne, o ile nie takie same, tyle że od innego sprzedawcy. Ale profile, uszczelka, narożniki, siatka - wszystko to samo. Parę lat i bez problemów.

 

Odnośnie rolet - moskitiera odstaje od płaszczyzny okna na kilka mm, wg mnie nie ma to żadnego znaczenia dla rolet zewnętrznych, na pewno między roletą, a oknem jest zostawiony większy luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nieco z innej beczki - gdzieś tu ktoś polecał Domondo.

Zamówiłem moskitiery w ramach i jedną rolowaną podwójną na drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem.

O ile a ramkami spoko to rolowana przyszła źle wykonana (za długie listwy i sama siatka moskitiery). Wszystko o 4 mm.

Po 1,5 m-c sam sobie to obciąłem. Bo Domondo jedynie przekazuje maile do producenta. I tyle. 

Aż się zastanawiam czy pełnej korespondencji gdzieś nie upublicznić bo to jakaś totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.07.2022 o 16:23, Pito napisał:

Mam podobne, o ile nie takie same, tyle że od innego sprzedawcy. Ale profile, uszczelka, narożniki, siatka - wszystko to samo. Parę lat i bez problemów.

 

Odnośnie rolet - moskitiera odstaje od płaszczyzny okna na kilka mm, wg mnie nie ma to żadnego znaczenia dla rolet zewnętrznych, na pewno między roletą, a oknem jest zostawiony większy luz.

 

 

Mieści się :)

 

image.png.ea4682b74a7ea36028b5204bd8dd5c08.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.