Skocz do zawartości

Zgubiona karta pojazdu a rejestracja?


piter333

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jakiś czas temu auto. Właściciel dał mi komplet dokumentów. Przeszukałem wszystko i oprócz umowy, OC i dowódu rejestracyjnego nie znalazłem karty pojazdu. Rozpłynęła się. Zarejestruje bez niej auto?
Tak, zarejestrujesz bez problemu. Przy okazji wystąpisz o wtórnik i tyle.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu auto. Właściciel dał mi komplet dokumentów. Przeszukałem wszystko i oprócz umowy, OC i dowódu rejestracyjnego nie znalazłem karty pojazdu. Rozpłynęła się. Zarejestruje bez niej auto?

Tak tylko doplacisz za to chyba 80 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 13:41, TWENTIS napisał:


Tak tylko doplacisz za to chyba 80 zl

Wg mnie nie da się tak bo żeby wystąpić o wtórnik trzeba być właścicielem a właścicielem Kolega będzie jak zarejestruje a nie zarejestruje bo nie ma karty. Jedynym rozwiązaniem jest zaświadczenie o zgubieniu które kosztuje chyba 16 zł o które może wystąpić poprzedni właściciel w swoim wk i z tym już można u zarejestrować i wyrobić wtórnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dobromir napisał:

Wg mnie nie da się tak bo żeby wystąpić o wtórnik trzeba być właścicielem a właścicielem Kolega będzie jak zarejestruje a nie zarejestruje bo nie ma karty. Jedynym rozwiązaniem jest zaświadczenie o zgubieniu które kosztuje chyba 16 zł o które może wystąpić poprzedni właściciel w swoim wk i z tym już można u zarejestrować i wyrobić wtórnik.

 

Jest właścicielem bo ma umowę i kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie da się tak bo żeby wystąpić o wtórnik trzeba być właścicielem a właścicielem Kolega będzie jak zarejestruje a nie zarejestruje bo nie ma karty. Jedynym rozwiązaniem jest zaświadczenie o zgubieniu które kosztuje chyba 16 zł o które może wystąpić poprzedni właściciel w swoim wk i z tym już można u zarejestrować i wyrobić wtórnik.
 

Nieprawda.

Rejestrowałem auto bez KP pisało sie tylko, że jej sie nie otrzymało. Sprzedawałem też bez karty.

Dopłacasz za wyrobienie nowej i tyle.

Nie siej zamętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w cepiku właścicielem jest poprzedni właściciel, a nowy będzie jak go zarejestruje na siebie, wiem że to głupie ale tak jest.

W cepiku jest taki burdel ze ja do wczoraj mialem w mobywatel auto ktore sprzedalem 6m-cy temu.


Sprzedaz zgloszona przez obywatel gov pl.
Napisalem im email. Olali

Dopiero list pomogl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TWENTIS napisał:


Nieprawda.

Rejestrowałem auto bez KP pisało sie tylko, że jej sie nie otrzymało. Sprzedawałem też bez karty.

Dopłacasz za wyrobienie nowej i tyle.

Nie siej zamętu.

To ze jakiś urzędnik Ci zarejestrował tak auto to jego sprawa, wyjdzie to przy kontroli, ja napisałem jak powinno się to zrobić wg przepisów a "mówią one" że do rejestracji jest wymagana karta pojazdu jeśli była wydana. A jeśli auto zostało sprzedane bez karty pojazdu czyli zostało sprzedane bez kompletu dokumentów. 

Edytowane przez dobromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TWENTIS napisał:


W cepiku jest taki burdel ze ja do wczoraj mialem w mobywatel auto ktore sprzedalem 6m-cy temu.


Sprzedaz zgloszona przez obywatel gov pl.
Napisalem im email. Olali

Dopiero list pomogl.

To nie z cepikiem jest problem ale z zgłoszeniami internetowymi, po prostu je też musi ktoś sprawdzić i zaakceptować i przeważnie jest to robione z opóźnieniem bo całe siły przerobowe są skierowane na bieżącą obsługę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie z cepikiem jest problem ale z zgłoszeniami internetowymi, po prostu je też musi ktoś sprawdzić i zaakceptować i przeważnie jest to robione z opóźnieniem bo całe siły przerobowe są skierowane na bieżącą obsługę

Przecież ja tam wszystko wpisałem. Co mieli sprawdzać?

Ja się loguje z profilu zaufanego czyli ja to ja. Samochod zarejestrowany na mnie - co system widzi w moim profilu. Wpisuje dane kupującego - jego pesel chociażby - system widzi czy jest prawidłowy zgadza sie z polem imię i nazwisko i czy jest aktywny w sensie, że żyje.

Nie powiesz mi, że ktoś otwiera skan umowy i sprawdza czy dobrze przepisałem …..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jakiś urzędnik Ci zarejestrował tak auto to jego sprawa, wyjdzie to przy kontroli, ja napisałem jak powinno się to zrobić wg przepisów a "mówią one" że do rejestracji jest wymagana karta pojazdu jeśli była wydana. A jeśli auto zostało sprzedane bez karty pojazdu czyli zostało sprzedane bez kompletu dokumentów. 

Nie jakiś tylko urzędnik państwowy.
Sądzisz, że zrobił to bo dałem czekoladki czy mam miły uśmiech?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/22/2022 at 9:00 AM, TWENTIS said:


Nieprawda.

Rejestrowałem auto bez KP pisało sie tylko, że jej sie nie otrzymało. Sprzedawałem też bez karty.

Dopłacasz za wyrobienie nowej i tyle.

Nie siej zamętu.

 

Pewnie jak zawsze wszystko zalezy od urzednika ;]

Rozwazalem kilka late temu zakup auta z zagubiona KP i w WK powiedzieli, ze poprzedni wlasiciel musi wystapic o wtornik i inaczej sie nie da...

Finalnie KP sie odnalazla, wiec nie bylo problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TWENTIS napisał:

Nie jakiś tylko urzędnik państwowy.

Chyba samorządowy.

Do tego osoba w okienku robi to co przełożony każe, a o interpretację przepisów z przełożonymi petent walczy codziennie.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z zarejestrowaniem bez KP. 

Raz w życiu zdarzyło mi się ją zgubić. Musiałem pójść do WK z kupcami, zgłosić zgubienie, wyrobić wtórnik i zaraz kupujący poszedł do okienka przerejestrowywać. Inaczej u nas w mieście nie chcieli tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost2255 napisał:

Może być problem z zarejestrowaniem bez KP. 

Raz w życiu zdarzyło mi się ją zgubić. Musiałem pójść do WK z kupcami, zgłosić zgubienie, wyrobić wtórnik i zaraz kupujący poszedł do okienka przerejestrowywać. Inaczej u nas w mieście nie chcieli tego zrobić.

 

 

No to mog e tylko współczuć.

Auto które sprzedałem zarejestrowało się bez bólu bez KP - wiem bo to jakieś tam pociotki szfagra.

 

A sam rejestrowałem w zeszlym roku auto kupione od rodziców. Posiałem KP - nie pamietam  - co się wypełniało - chyba oswiadczenie o zagubieniu i tyle.

Dopłaciłem 80 zł i dostałem wtórnik.

 

Jak sobie wyobrażasz załatwienie takiej sprawy w przypadku jak kupiłeś samochód na drugim końcu Polski i nie masz kontaktu ze sprzedajacym [pomijam adres bo on nic nie znaczy] - mogłeś sam zgubić, nie dostać, utopić.

 

To nie jest pierścień z Władcy Pierścieni  image.png.9d193d03f2acdbeae58d11cf2c263d52.png

 

Tylko nikomu niepotrzeban książeczka do wyłudzania 80 zł. Której zaraz ma nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost2255 napisał:

Może być problem z zarejestrowaniem bez KP. 

Raz w życiu zdarzyło mi się ją zgubić. Musiałem pójść do WK z kupcami, zgłosić zgubienie, wyrobić wtórnik i zaraz kupujący poszedł do okienka przerejestrowywać. Inaczej u nas w mieście nie chcieli tego zrobić.

 

 

https://www.google.com/search?q=rejestrcaja+auta+bez+karty+pojazdu&oq=rejestrcaja+auta+bez+karty+pojazdu&aqs=chrome..69i57j0i19j0i15i19i22i30j0i19i22i30l5.7292j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TWENTIS napisał:

Jak sobie wyobrażasz załatwienie takiej sprawy w przypadku jak kupiłeś samochód na drugim końcu Polski i nie masz kontaktu ze sprzedajacym

Polska to kraj, gdzie urzednicy w dwóch okienkach obok siebie mogą zupełnie inaczej interpretować przepisy(sam tego doświadczyłem) i żadne Google tego nie zmieni. 

 

Auto chcialem sprzedać, ja zgubiłem KP, więc poszedłem i wyprostowałem sprawę. Pani w okienku powiedziała, że inaczej nowy właścicel nie zarejestruje. Nie wnikałem, zapłaciłem, auto sprzedałem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.