Skocz do zawartości

Kosiarka spalinowa, co kupić?


funfel

Rekomendowane odpowiedzi

Teść uparł się na husqvarne z rozrusznikiem. Błąd. Aku po dwóch latach w regeneracji, rozrusznik pada, problemy z odpalaniem- nowy parę stóweczek. Stara z linką pali do dzisiaj.

Nową mamy już  ponad trzy lata... :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co używacie i się sprawdza, kosiarka powinna być
- spalinowa
- z napędem
- z rozrusznikiem
 
Do koszenia 1000 m2 z koszem. Wynalazki bez serwisu raczej odpadają, bo sa bez serwisu
 
 
 
Ja mam MacAllister B&S 675EXI 51cm z Castoramy, aktualnie 3 sezon i mogę polecić. Do koszenia działka 15a, na wiosnę tak jak teraz użytkowana co 4-5 dni. Silnik mocny, mało pali, odpala zawsze od 1 naciśnięcia guzika, nawet po zimie, akumulator w pełni sprawny.
Niektórzy narzekają że w tych z rozruchem elektrycznym padają akumulatory, ważne jest żeby nie zostawiać rozładowanego a po za sezonem zostawić na stałe w ładowarce albo co max miesiąc podłączyć.



Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, funfel napisał:

Co używacie i się sprawdza, kosiarka powinna być

- spalinowa

- z napędem

- z rozrusznikiem

 

Do koszenia 1000 m2 z koszem. Wynalazki bez serwisu raczej odpadają, bo sa bez serwisu 😉

 

 

 

 

Od 7 lat Honda IZY. Po zimie pali od pierwszego szarpnięcia także mi rozrusznik do niczego nie jest potrzebny (ale są wersje z rozrusznikiem), pancerny silnik GCV - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, funfel napisał:

Co używacie i się sprawdza, kosiarka powinna być

- spalinowa

- z napędem

- z rozrusznikiem

 

Do koszenia 1000 m2 z koszem. Wynalazki bez serwisu raczej odpadają, bo sa bez serwisu 😉

 

 

 

Taka kosiarka będzie ciężka 8-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co używacie i się sprawdza, kosiarka powinna być
- spalinowa
- z napędem
- z rozrusznikiem
 
Do koszenia 1000 m2 z koszem. Wynalazki bez serwisu raczej odpadają, bo sa bez serwisu
 
 
 
Po co rozrusznik? Dodatkowy tylko ew problem.

Dobry silnik po zimie od pierwszego pociągnięcia pali.

I żeby nie było u mnie żoną beż provlemu sama odpala "na zaciag"
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem AL-KO 470 sp H z silnikiem Hondy model 119968 - jak dobrze ponegocjujesz w sklepie kupisz za 1800 zł

kosiłem już, mega fajny produkt, husqvarne ls151s chcialem kupic, ale silnik loncina ma slabe opinie, markowany husqvarna... nowy model, stary ok.

Al-ko dla mnie egzotyka, pali od pierwszego pociagniecia, zwrotna, ja mam 800m2 do koszenia.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz to gdzie masz blisko serwis i co ma odpowiednią wielkość.  Chyba, że sam będziesz zmieniał olej i ostrzył nóż. Ja mam od wielu lat Vikinga (Stihl) z silnikiem B&S, bez rozrusznika. Tak jak wszyscy mówią, pali za 1 pociągnięciem. Mimo plastikowej obudowy nic nigdy nie pękło. A mam na ogrodzie różne chaszcze, łącznie z masą szyszek, czasem też przemieliła jakieś psie kostki i inne zabawki ukryte w trawie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 62545tomasz napisał:

kupiłem AL-KO 470 sp H z silnikiem Hondy model 119968 - jak dobrze ponegocjujesz w sklepie kupisz za 1800 zł

kosiłem już, mega fajny produkt, husqvarne ls151s chcialem kupic, ale silnik loncina ma slabe opinie, markowany husqvarna... nowy model, stary ok.

Al-ko dla mnie egzotyka, pali od pierwszego pociagniecia, zwrotna, ja mam 800m2 do koszenia.

Kiedy i gdzie kupowałeś tę kosiarkę? Tak przeglądam oferty i najtańsze są w okolicach 2300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 09:41, funfel napisał:

Co używacie i się sprawdza, kosiarka powinna być

- spalinowa

- z napędem

- z rozrusznikiem

 

Do koszenia 1000 m2 z koszem. Wynalazki bez serwisu raczej odpadają, bo sa bez serwisu 😉

 


Na taką trawę tylko z napędem, spalinowa, rozrusznik to akurat bajer, tak jak każdy wspominał, dobry silnik pali "na dotyk".

3 lata temu kupiłem Macalistera z Casto za jakieś nie pamiętam ile, była tania. Są dalej wyposażone w silniki Brigsa co jeszcze uważam za plus, obecnie taką 51 cm masz za 1500 zł. To całkiem normalna cena chyba :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 07:44, misiu napisał:

Kiedy i gdzie kupowałeś tę kosiarkę? Tak przeglądam oferty i najtańsze są w okolicach 2300 zł.

Tak sobie teraz porównuję te Al-Ko z moim nowym Erbauerem z Casto, silnik ten sam, cała reszta praktycznie różni się detalami typu kosz cały w plastiku vs. kosz siatkowy. A cena 1598 zł czyli 600 zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 09:41, funfel napisał:

Co używacie i się sprawdza, kosiarka powinna być

- spalinowa

- z napędem

- z rozrusznikiem

 

 

 

 

 

Ale po co Ci trzy kosiarki? :phi: :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 07:44, misiu napisał:

Kiedy i gdzie kupowałeś tę kosiarkę? Tak przeglądam oferty i najtańsze są w okolicach 2300 zł.

ciśnij sprzedawców

kupowałem ze dwa tygodnie temu pod Krakowem;)

jak chcesz to mogę podjechać zapytać jak będę w okolicy i jak cena będzie Ci pasowała, to mogę kupić i podrzucić Ci do oławy - bywam służbowo.
W sklepach schodzili max do 2200 - tam zeszli do 1820;) jak mocno ponegocjowałem;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 09:26, misiu napisał:

Tak sobie teraz porównuję te Al-Ko z moim nowym Erbauerem z Casto, silnik ten sam, cała reszta praktycznie różni się detalami typu kosz cały w plastiku vs. kosz siatkowy. A cena 1598 zł czyli 600 zł mniej.

kurcze, nie widziałem tego w casto, bo pewnie bym kupił, widze ma podpiecie pod wodę - alko nie ma, rzeczywiscie identyczny przód itp;), pewnie jeden chinczyk robi i firmy markuja swoim logo;) góra kosza, składanie, wyrzut boczny - to samo co alko;), ja dałem 1820 wiec luz;) duzo nie przeplacilem;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu będzie rok po zakupie AL-KO 470 SP-A PREMIUM, trochę ciężka ale grabić nie trzeba ale kosztowała po rabacie 1334 PLN, kupowałem stacjonarnie u lokalnego, dużego dealera

 

https://alko-garden.pl/urzadzenia-ogrodnicze/pielegnacja-trawnika/kosiarki-do-trawy/kosiarka-470-sp-a-premium.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fryzuryn napisał:

W czerwcu będzie rok po zakupie AL-KO 470 SP-A PREMIUM, trochę ciężka ale grabić nie trzeba ale kosztowała po rabacie 1334 PLN, kupowałem stacjonarnie u lokalnego, dużego dealera

 

https://alko-garden.pl/urzadzenia-ogrodnicze/pielegnacja-trawnika/kosiarki-do-trawy/kosiarka-470-sp-a-premium.html

 

 

To odpowiednik polecanego modelu przez @62545tomasz tyle, że z silnikiem AL-KO cokolwiek to naczy.

I jak już tutaj stwierdziliśmy bliźniaczym produktem jest kosiarka Erbauer z CASTO, która jest wyraźnie tańsza a z silnikiem Hondy, który IMHO jest największą zaletą tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.