Skocz do zawartości

Suszarka do prania - jakie podłączenia ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, PawelWaw napisał:

BTW jak pralka ma 9 kg zaladunku i suszarka tez ma 9kg zaladunku to jest ok ? cos gdzies czytalem ze suszarka musi miec wiecej zaladunku niz pralka ?

Równo wystarcza 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

Pytania laika przed zakupem pierwszej suszarki.

Do jakich instalacji trzeba suszarkę podłączyć ?

 

Drugie to jaki zestaw pralka + suszarka polecacie ?

Tylko Bosch z seri WTX auto clean do tego twz pralka sterowana apka i masz zestaw dla informatyka jak znalazł 🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomkowski napisał:

Ja akurat mam zestaw electroluxa. Jest ok choć teraz są lepsze.

Szukaj czegoś z auto czyszczeniem wymiennika bo to jeszcze bardziej upierdliwe niż rozklejanie tel. do wymiany np.  baterii:-)

Przed zakupem trochę poczytalem i jedynie Bosch z auto clean i bez sitka w bębnie jest najmniej upierdliwy. Czyscisz filt na dole tulko co 20 cykli mniej więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:

Tylko Bosch z seri WTX auto clean do tego twz pralka sterowana apka i masz zestaw dla informatyka jak znalazł 🤪

 

no jest niezla ale budzet trzeba zwiekszyc znacznie 😄

sama suszarka 4k, a jeszcze pralka 😄

 

https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/suszarki/suszarka-bosch-wtx87m30pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rado_ napisał:

Przed zakupem trochę poczytalem i jedynie Bosch z auto clean i bez sitka w bębnie jest najmniej upierdliwy. Czyscisz filt na dole tulko co 20 cykli mniej więcej. 

U mnie 3 filtry.

2 pierwsze trzeba czyścić co suszenie. Albo po prysznicem, albo odkurzaczem.

Kolejny raz na jakiś czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz bym patrzył czy ma program żeby suszyła w niskiej temperaturze. Dużo teraz rzeczy na metce ma zakaz suszenia w suszarkach. 
Kurczą się 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomkowski napisał:

Szukaj czegoś z auto czyszczeniem wymiennika bo to jeszcze bardziej upierdliwe niż rozklejanie tel. do wymiany np.  baterii:-)

 

14 godzin temu, Rado_ napisał:

Przed zakupem trochę poczytalem i jedynie Bosch z auto clean i bez sitka w bębnie jest najmniej upierdliwy. Czyscisz filt na dole tulko co 20 cykli mniej więcej. 

 

Mi doradcy bardziej polecali bez auto cleana, niby mniej zawodne są. Z perspektywy czasu nie narzekam, ale jak idzie 3-4 suszenia dziennie to pierdolca mozna dostać od wyciągania co pranie sitka i czyszczenie odkurzaczem, ale wtedy masz pewność, że jest czysto. Dolny czyszczę co +- 5 suszeń, im czystszy tym wymiennik wydajniejszy.

 

18 godzin temu, PawelWaw napisał:

Pytania laika przed zakupem pierwszej suszarki.

Do jakich instalacji trzeba suszarkę podłączyć ?

 

Drugie to jaki zestaw pralka + suszarka polecacie ?

 

Podłączenie wspólne z pralką, w Obi kupiłem odpływ 2w1 bo innego nie było ;]

Ja kupiłem osobiście pralke Bosch serie 6, żona nie lubi, nie chcący wziąłem 9 kg, zbyt długie programy i ciągle trzeba w sumie prać na speed perfect czyli max 5 kg załadunku i wtedy mam 1-1,5 h/cykl. Myślę że 8 kg jest optymalna. Może te 9 kg przyda się w przyszłości.

Suszarka Siemens już 8 kg, IQ500, proste, szybkie programy, zdecydowanie lepsza niż pralka :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, komor napisał:

Mi doradcy bardziej polecali bez auto cleana, niby mniej zawodne są

Doradcy z serwisów? Podobno ten system Boscha jest najlepszy, bo u innych producentów jak np. LG nie ma tam dojścia spod klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rado_ napisał:

Doradcy z serwisów? Podobno ten system Boscha jest najlepszy, bo u innych producentów jak np. LG nie ma tam dojścia spod klapki.

Media Markt ;]

Ale gość trochę jednak się znał, do tego przyszedł Ukrainiec który chciał kupić jakiś tam model konkretny i serwisuje bosche, polecał najprostsze z easy clean i regularne czyszczenie. Może tylko na tym się znał, ale mówił, że te są najbardziej niezawodne. Auto clean ma swoje wady, bo nie do końca ponoć doczyszcza i tak trzeba to rozbierać i wygrzebać do końca.

Ile w tym prawdy nie wiem, ja wziąłem to co akurat było sensowne dla mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

Ja kupiłem osobiście pralke Bosch serie 6, żona nie lubi, nie chcący wziąłem 9 kg, zbyt długie programy i ciągle trzeba w sumie prać na speed perfect czyli max 5 kg załadunku i wtedy mam 1-1,5 h/cykl

 

Też mam pralkę z tej serii i także żona narzeka na długie cykle prania szczególnie, że wcześniej mieliśmy pralki electroluxa i tam po wybraniu danego programu można było znacząco zmniejszyć czas poprzez ustawienie niskiego poziomu zabrudzenia. A tak trzeba kombinować i wybierać inny program (żona używa "pranie koszul" przy normalnym/standardowym załadunku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

Media Markt ;]

Ale gość trochę jednak się znał, do tego przyszedł Ukrainiec który chciał kupić jakiś tam model konkretny i serwisuje bosche, polecał najprostsze z easy clean i regularne czyszczenie. Może tylko na tym się znał, ale mówił, że te są najbardziej niezawodne. Auto clean ma swoje wady, bo nie do końca ponoć doczyszcza i tak trzeba to rozbierać i wygrzebać do końca.

Ile w tym prawdy nie wiem, ja wziąłem to co akurat było sensowne dla mnie.

Kilka miesięcy użytkuję i na razie to wymiennik jest jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

Jak podłączyć wąż odpływowy gdy suszarka stoi na pralce ? 

Nie ogarniam tej instrukcji...

 

 

 

U mnie mam podłączoną suszarkę i pralkę do jednego syfonu:
https://www.ceneo.pl/98324233#

https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/kanalizacja-wewnetrzna/syfony/przylacze-podtynkowe-do-pralki-suszarki-gwint-p149z,p590017,l675.html

 

Żeby odprowadzać skropliny do kanalizy według Electroluxa trzeba kupić taki zestaw:

https://shop.electrolux.pl/pralnictwo/suszarki/weze/zestaw-odprowadzania-skroplin-do-suszarki-wraz-z-mocowaniem/p/1251225031

ja oszukałem system i kupiłem łącznik kątowy plus wąż igielitowy na Allegro o wiele taniej niż ten zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 17:19, PawelWaw napisał:

Pytania laika przed zakupem pierwszej suszarki.

Do jakich instalacji trzeba suszarkę podłączyć ?

 

Drugie to jaki zestaw pralka + suszarka polecacie ?

Do prądu. Zbiornik wody w suszarce to 3 suszenia - da się przeżyć, jeśli chodzi o opróżnianie.

 

Masz blisko rurę kanalizacyjną - robisz odpływ. Nie masz - nie przejmuj się - opróżnianie zbiornika wody to żaden wysiłek - więcej wysiłku idzie na czyszczenie filtra kłaków.

Edytowane przez maras77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maras77 napisał:

Do prądu. Zbiornik wody w suszarce to 3 suszenia - da się przeżyć, jeśli chodzi o opróżnianie.

 

Masz blisko rurę kanalizacyjną - robisz odpływ. Nie masz - nie przejmuj się - opróżnianie zbiornika wody to żaden wysiłek - więcej wysiłku idzie na czyszczenie filtra kłaków.

Jak suszarka stoi na pralce to średnia przyjemność opróżniania zbiornika wody, wytrzymałem 2 m-ce. Lepiej od razu montować odpływ o ile są możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maras77 napisał:

Do prądu. Zbiornik wody w suszarce to 3 suszenia - da się przeżyć, jeśli chodzi o opróżnianie.

 

Masz blisko rurę kanalizacyjną - robisz odpływ. Nie masz - nie przejmuj się - opróżnianie zbiornika wody to żaden wysiłek - więcej wysiłku idzie na czyszczenie filtra kłaków.

Kłaki? jakie kłaki, częściej wodę wylewam, bo mi się nie chce do odpływu podłączyć🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Rado_ napisał:

Kłaki? jakie kłaki, częściej wodę wylewam, bo mi się nie chce do odpływu podłączyć🤪

Nie kazdy chodz tylko w jedwabiu i poliestrze. Bawelna się kłaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rado_ napisał:
45 minut temu, maras77 napisał:
Nie kazdy chodz tylko w jedwabiu i poliestrze. Bawelna się kłaczy

Kłaków jest, ale jak wspomnialem wyżej zalezy jak to producent rozwiązał. Płacisz wiecej, ale wygoda jest ogromna.

Masz splukiwanie kłaków do kanalizacji?

Co to za suszarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 21:55, snoopi_lubin napisał:

Ja teraz bym patrzył czy ma program żeby suszyła w niskiej temperaturze. Dużo teraz rzeczy na metce ma zakaz suszenia w suszarkach. 
Kurczą się 

a żona mi mówi że przytyłem ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga, to jest spoko. Filtr czyszczę co 2-3 suszenia, wymiennik mniej więcej co kilkanaście suszeń. Kiedyś czyściłem co suszenie, ale mi się ode chciało :) Jeśli masz np. TV Samsunga to powiadamia Cię na TV o zakończeniu suszenia. 

Odzież musisz kupować rozmiar większą bo zmniejsza się w suszeniu. 

Podłączenie do kanalizacji obowiązkowe, aczkolwiek zebrana woda świetnie nadaje się np. do żelazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 23:27, maras77 napisał:

Do prądu. Zbiornik wody w suszarce to 3 suszenia - da się przeżyć, jeśli chodzi o opróżnianie.

 

Masz blisko rurę kanalizacyjną - robisz odpływ. Nie masz - nie przejmuj się - opróżnianie zbiornika wody to żaden wysiłek - więcej wysiłku idzie na czyszczenie filtra kłaków.

 

nie no suszarka bedzie stala na pralce wiec odplyw blisko.

co do czyszczenia to bedzie bosch polecany w tym watku wiec czyszczenie raz na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

nie no suszarka bedzie stala na pralce wiec odplyw blisko.

co do czyszczenia to bedzie bosch polecany w tym watku wiec czyszczenie raz na rok...

Trzeciego filtra.

Bo dwa pierwsze to co suszenie czyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 08:07, rwIcIk napisał:

Trzeciego filtra.

Bo dwa pierwsze to co suszenie czyszczę.

Ten Bosch ma tylko to na dole pod klapką,  czyszczenie jest banalne. I nie ma filtra w bebnie, ktory czyscisz po kazdym cyklu. Juz wiecej nie napiszę tego samego😜

20220522_184850.jpg

20220522_184916.jpg

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rado_ napisał:

Ten Bosch ma tylko to na dole pod klapką,  czyszczenie jest banalne. I nie ma filtra w bebnie, ktory czyscisz po kazdym cyklu. Juz wiecej nie napiszę tego samego😜

20220522_184850.jpg

20220522_184916.jpg

Oki 

U mnie tak 

 

 

IMG_20220522_191108.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.05.2022 o 21:06, rwIcIk napisał:

2 pierwsze trzeba czyścić co suszenie. Albo po prysznicem, albo odkurzaczem.

 

W dniu 16.05.2022 o 11:32, komor napisał:

jak idzie 3-4 suszenia dziennie to pierdolca mozna dostać od wyciągania co pranie sitka i czyszczenie odkurzaczem, ale wtedy masz pewność, że jest czysto

 

Ja te dwa pierwsze sitka od zawsze czyszczę tylko ręką ściągając, zajmuje to 3 sekundy. Wizualnie jest tak samo czyste jak byś wyczyścił odkurzaczem, nie wydaje mi się żeby fizycznie robiło to suszarce jakąś różnicę. Ja wiem, że instrukcja podaje żeby umyć pod kranem albo w zmywarce ale chyba na jakichś zagramanicznych filmikach było żeby przetrzeć szmatką. Imho wystarcza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 15.05.2022 o 17:19, PawelWaw napisał:

Drugie to jaki zestaw pralka + suszarka polecacie ?

 

No to wracamy do tematu. Jest potrzeba zakupić zestaw. Stary polar śmierdzi i już nie wolno mi go rozbierać ;]. Kilka lat temu przy okazji awarii łożysk sobie wyczyściłem, ale żona powiedziała "dość". 

No więc ;] Suszarka będzie pierwszy raz w domu, ale pralka nie ;].

 

Mile widziany sprzęt bez wodotrysków. Stare polary (a aktualna którą mamy to druga przez 34 lata małżeństwa ;])  obracały w lewo prawo i prały a jak się coś "uwaliło" (pompa, grzałka, łożysko itp) to sam naprawiałem. Wiem, że czasy już mamy inne i pewnie tak się już nie da, ale dobrze aby to było "samodzielnie erwisowalne". Nie celuję w żadną markę, choć spoglądam w stronę elektroluxa bo mamy zmywarkę i piekarnik

Zrobiłem przebieżkę po lokalnych marketach AGD. Pan polecał mocno nową linię hotpoint

suszarka

pralka

Jak widać z opinii (a właściwie ich braku) to coś zupełnie nowego na rynku, więc ....

I z bosch coś było polecane, ale nie pamiętam co

Z kolei stojące w marketach różnych sieci elektroluxy to suszarki serii 800 a pralki 600. Czy to co proponują lokalnie to faktycznie najlepsza opcja czy jednak iść w coś innego bo oczywiście ich strony oferują o wiele więcej niż to co na miejscu w lokalnych punktach.

 

No to popisałem a teraz poproszę o ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

Podłączyć, podłączyć do kanalizacji :old:

Raczej przestawić w suszarce. Jakby chodziło tylko o podłączenie do kanalizacji to wodę miałby na podłodze zamiast w pojemniku. Suszarki chyba wszystkie mają fabrycznie ustawione użycie pojemnika i trzeba to przestawić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janusz napisał:

Raczej przestawić w suszarce. Jakby chodziło tylko o podłączenie do kanalizacji to wodę miałby na podłodze zamiast w pojemniku. Suszarki chyba wszystkie mają fabrycznie ustawione użycie pojemnika i trzeba to przestawić. 

Podłączając wężyk  ......

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

U mnie zestaw Bosch :ok:

 

 

no jest nawet na promo "pralka 50% taniej w zestawie)

 

https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/suszarki/suszarka-bosch-wtx87m30pl

 

 

ale pralki brak

 

https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/pralka-bosch-wgg244mspl-9kg-1400rpm#reviews

 

no i zagadnienie doboru programu suszenia w sytuacji gdy poza odstępstwami typu pościel czy firanki, pranie głownie dzieli się na jasne i kolorowe.

Jak wysuszyć potem taki mix ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.