Skocz do zawartości

Wiązka haka, problem ze światłami stop


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Auto: Opel Corsa E 1.4 90KM 2017

Mam taki problem, musiałem na szybko wymienić wiązkę haka z gniazdem i modułem - uszkodzony był moduł Zastosowałem uniwersalną wiązkę Witter Z214, wcześniej miałem dedykowaną typowo do auta. Przewody do wiązek lamp wlutowalem zgodnie z instrukcją. Po podłączeniu przyczepy: kierunkowskazy przyczepy OK, Światła tylne przyczepy OK, Przeciwmgielne przyczepy OK, Problem jest po naciśnięciu hamulca: razem ze światłami stopu załączają się światła mijania z tyłu w przyczepie - z przodu przyczepy białe obrysy też. Do tylnej lampy w aucie dochodzą 3 przewody (masa, kierunkowskaz, tylne światło ), Sygnał stopu wziąłem z bezpośrednio z wiazki ( przewód żółto brązowy, z tego samego z którego korzystałem w poprzedniej wiązce haka ) Wsteczny i przeciwmgielne są w osobnym kloszu osobne przewody. 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ragless napisał:

Witam,

 

Auto: Opel Corsa E 1.4 90KM 2017

Mam taki problem, musiałem na szybko wymienić wiązkę haka z gniazdem i modułem - uszkodzony był moduł Zastosowałem uniwersalną wiązkę Witter Z214, wcześniej miałem dedykowaną typowo do auta. Przewody do wiązek lamp wlutowalem zgodnie z instrukcją. Po podłączeniu przyczepy: kierunkowskazy przyczepy OK, Światła tylne przyczepy OK, Przeciwmgielne przyczepy OK, Problem jest po naciśnięciu hamulca: razem ze światłami stopu załączają się światła mijania z tyłu w przyczepie - z przodu przyczepy białe obrysy też. Do tylnej lampy w aucie dochodzą 3 przewody (masa, kierunkowskaz, tylne światło ), Sygnał stopu wziąłem z bezpośrednio z wiazki ( przewód żółto brązowy, z tego samego z którego korzystałem w poprzedniej wiązce haka ) Wsteczny i przeciwmgielne są w osobnym kloszu osobne przewody. 

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Pewnie stopy są zrobione na PWM, musisz zobaczyć jak to podłączyć do nowego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotrus napisał:

 

Pewnie stopy są zrobione na PWM, musisz zobaczyć jak to podłączyć do nowego modułu.

Tzn? W instrukcji jest

spacer.png

Podłączałem w swych dwóch wariantach: przewód stóp i lampy lewej z modułu do lampy światła w lewej lampie.

Przewód stóp z modułu haka do przewodu stop w wiązce auta

Cały czas tak samo

Edytowane przez Ragless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, volf6 napisał:

A moduł taki sam jak wcześniej?

Wcześniej był dedykowany moduł Jeager typowo do Corsy, z modułu był do podłączenia 1 przewód do CAN, 1 przewód do stopu, i zasilanie 12V. Teraz na szybko potrzebowałem wymienić bo moduł Jeager padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ragless napisał:

Tzn? W instrukcji jest

spacer.png

Podłączałem w swych dwóch wariantach: przewód stóp i lampy lewej z modułu do lampy światła w lewej lampie.

Przewód stóp z modułu haka do przewodu stop w wiązce auta

Cały czas tak samo

 

 

Zgodnie z instrukcją, stop bierzesz z lewej lampy, rysunek 11 czyli czarno-czerwony i szaro czarny.

 

A jesteś pewien że nie pokręciłeś czegoś dalej, na odcinku moduł/gniazdo i czy przyczepa jest na 100% sprawna ? te nr pinów są odwrócone gdy patrzysz na nie od strony gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.