Skocz do zawartości

A gdyby nowy tak nowy normalny leasing?


kiziuk

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Temat poważny. 

Generalnie producenci samochodów wycofują się z dotychczasowych produktów segmentu D - nie będzie już Mondeo, S-Maxów, Passatów, Talismanów, Insygnii, Avensis, ani Kia z tej kategorii czy Hyundai'a. 

Z tych które zostają to w zasadzie tylko Skoda Octavia, która jest teraz 20% droższa niż było Mondeo i nie wiadomo, czy będzie wyprodukowana w Q3 2023 oraz z jakim wyposażeniem, bo niektórych elementów nie ma (podobno części do skrzyń automatycznych, do tempomatów itp.)

Na tym etapie jedyne co jest na rynku, to KIA XCeed, Toyota RAV Hybrid i Corolla Hybrid, a wszystko 20-30% droższe. 

 

Pytanie, czy jest jakaś rozsądna alternatywa na te czasy. Coś co byłoby porównywalne z Mondeo czy chociaż Skodą i w miarę rozsądne cenowo. 

Pytanie z kategorii Mission Impossible, ale cóż zrobić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, kiziuk said:

No właśnie. Temat poważny. 

Generalnie producenci samochodów wycofują się z dotychczasowych produktów segmentu D - nie będzie już Mondeo, S-Maxów, Passatów, Talismanów, Insygnii, Avensis, ani Kia z tej kategorii czy Hyundai'a. 

Z tych które zostają to w zasadzie tylko Skoda Octavia, która jest teraz 20% droższa niż było Mondeo i nie wiadomo, czy będzie wyprodukowana w Q3 2023 oraz z jakim wyposażeniem, bo niektórych elementów nie ma (podobno części do skrzyń automatycznych, do tempomatów itp.)

Na tym etapie jedyne co jest na rynku, to KIA XCeed, Toyota RAV Hybrid i Corolla Hybrid, a wszystko 20-30% droższe. 

 

Pytanie, czy jest jakaś rozsądna alternatywa na te czasy. Coś co byłoby porównywalne z Mondeo czy chociaż Skodą i w miarę rozsądne cenowo. 

Pytanie z kategorii Mission Impossible, ale cóż zrobić ;]

 

Jak nie musi byc nowe, to 2-3 letnie Insignie maja przyzwoite ceny ;]

Z nowych, klasa D to chyba juz zostaja tylko marki premium...

NIe wiem ile placilem za Mondeo, ale za 100kPLN to obecnie ciezko kompakta kupic ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kiziuk napisał:

No właśnie. Temat poważny. 

Generalnie producenci samochodów wycofują się z dotychczasowych produktów segmentu D - nie będzie już Mondeo, S-Maxów, Passatów, Talismanów, Insygnii, Avensis, ani Kia z tej kategorii czy Hyundai'a. 

Z tych które zostają to w zasadzie tylko Skoda Octavia, która jest teraz 20% droższa niż było Mondeo i nie wiadomo, czy będzie wyprodukowana w Q3 2023 oraz z jakim wyposażeniem, bo niektórych elementów nie ma (podobno części do skrzyń automatycznych, do tempomatów itp.)

Na tym etapie jedyne co jest na rynku, to KIA XCeed, Toyota RAV Hybrid i Corolla Hybrid, a wszystko 20-30% droższe. 

 

Pytanie, czy jest jakaś rozsądna alternatywa na te czasy. Coś co byłoby porównywalne z Mondeo czy chociaż Skodą i w miarę rozsądne cenowo. 

Pytanie z kategorii Mission Impossible, ale cóż zrobić ;]

Mazda 6 ;] a to DSG w Octavii jakoś istotnie się różni od innych DSG? 🙃

 

Edytowane przez bartekm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, sherif said:

W Volvo masz C i D plus Suvy ;)

 

Ale cena już lekko nie ten ;]

 

10 hours ago, Maciej__ said:

Jak nie musi byc nowe, to 2-3 letnie Insignie maja przyzwoite ceny ;]

 

Nowe bo gwarancja ;]

 

1 hour ago, bartekm said:

Mazda 6 ;] a to DSG w Octavii jakoś istotnie się różni od innych DSG? 🙃

 

Tak właśnie patrzę na Kombi. 

Zawsze manualem jeździłem, to nie wiem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kiziuk napisał:

 

Kombi nie mają. To może Corolla. Ale Aurisem jeździło mi się fatalnie :phi: 

 

Corolla kombi ma chyba większy rozstaw osi niż hatchback. Pewnie wielkością to już prawie klasa D. Podobno te nowe napędy hybrydowe są dużo lepsze niż starsze. Z klasycznych aut jest jeszcze produkowana Insignia. Można mieć normalne pojemne i wygodne kombi, z normalnym silnikiem 2.0 i automatem. Ale pewnie trzeba się spieszyć, bo lada moment to zniknie. To i tanio zapewne tez nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał:

 

Corolla kombi ma chyba większy rozstaw osi niż hatchback. Pewnie wielkością to już prawie klasa D. Podobno te nowe napędy hybrydowe są dużo lepsze niż starsze. Z klasycznych aut jest jeszcze produkowana Insignia. Można mieć normalne pojemne i wygodne kombi, z normalnym silnikiem 2.0 i automatem. Ale pewnie trzeba się spieszyć, bo lada moment to zniknie. To i tanio zapewne tez nie jest.

Siedziałem ostatnio i jak Corolla htb jest klita tył, to np. sedan (który ma większy rozstaw osi) już całkiem spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kiziuk napisał:

No właśnie. Temat poważny. 

Generalnie producenci samochodów wycofują się z dotychczasowych produktów segmentu D - nie będzie już Mondeo, S-Maxów, Passatów, Talismanów, Insygnii, Avensis, ani Kia z tej kategorii czy Hyundai'a. 

Z tych które zostają to w zasadzie tylko Skoda Octavia, która jest teraz 20% droższa niż było Mondeo i nie wiadomo, czy będzie wyprodukowana w Q3 2023 oraz z jakim wyposażeniem, bo niektórych elementów nie ma (podobno części do skrzyń automatycznych, do tempomatów itp.)

Na tym etapie jedyne co jest na rynku, to KIA XCeed, Toyota RAV Hybrid i Corolla Hybrid, a wszystko 20-30% droższe. 

 

Pytanie, czy jest jakaś rozsądna alternatywa na te czasy. Coś co byłoby porównywalne z Mondeo czy chociaż Skodą i w miarę rozsądne cenowo. 

Pytanie z kategorii Mission Impossible, ale cóż zrobić ;]

 

Szukaj w markach mniej popularnych, np. Ssangyoung, moze Peugeot, choć oni myślą, że są Premium i szaleją z cenami. Ostatnio dożo Mietków stoi na placu u dealera we Wrocławiu a jeszcze nie tak dawno świecił pustkami. W Volvo na placu też sporo aut stoi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spad napisał:

 

Szukaj w markach mniej popularnych, np. Ssangyoung, moze Peugeot, choć oni myślą, że są Premium i szaleją z cenami. Ostatnio dożo Mietków stoi na placu u dealera we Wrocławiu a jeszcze nie tak dawno świecił pustkami. W Volvo na placu też sporo aut stoi.

 

Volvo dostalo auta, ktore mialy isc do ruskich. Kolega sie załapał. Nie mogl juz zmienic specyfikacji bo auto było w produkcji, ale dostał je praktycznie bez czekania,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Filipfm napisał:

 

Volvo dostalo auta, ktore mialy isc do ruskich. Kolega sie załapał. Nie mogl juz zmienic specyfikacji bo auto było w produkcji, ale dostał je praktycznie bez czekania,

Ciekawe czy taki auto do ruskich potem jest serwisowane wg naszego czy ruskiego grafiku. Taki np. Nissan to ma tam ostro skrócone okresy wymiany niektórych rzeczy - np. świece, olej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kiziuk napisał:

 Passatów,

Pytanie z kategorii Mission Impossible, ale cóż zrobić ;]

Passaty cały czas są w produkcji, w wersji kombi właśnie. Wycofany jest sedan. Ale cena jest po aktualizacji.

Kilka miesięcy temu znajomy dostał służbówkę w DE, 54 k EUR :facepalm: za passata w najwyższej wersji, ale dało się tam jeszcze trochę dołożyć, łącznie z silnikiem mocniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, bartekm said:

Ciekawe czy taki auto do ruskich potem jest serwisowane wg naszego czy ruskiego grafiku. Taki np. Nissan to ma tam ostro skrócone okresy wymiany niektórych rzeczy - np. świece, olej itp.

 

A myslisz, ze mechanicznie czymkolwiek sie rozni?

Wg mnie to glownie kwestia gorszej jakosci paliw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kiziuk napisał:

Ale cena już lekko nie ten ;]

Może jakiś rabat uda się wynegocjować (większy niż u konkurencji).

 

Godzinę temu, bartekm napisał:

Ciekawe czy taki auto do ruskich potem jest serwisowane wg naszego czy ruskiego grafiku. Taki np. Nissan to ma tam ostro skrócone okresy wymiany niektórych rzeczy - np. świece, olej itp.

IMHO wg kraju sprzedaży, co to ma za znaczenie gdzie one "szły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

Ciekawe czy taki auto do ruskich potem jest serwisowane wg naszego czy ruskiego grafiku. Taki np. Nissan to ma tam ostro skrócone okresy wymiany niektórych rzeczy - np. świece, olej itp.

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A myslisz, ze mechanicznie czymkolwiek sie rozni?

Wg mnie to glownie kwestia gorszej jakosci paliw...

Jak moj ojciec kupowal Hondzine w 95 roku to w PL było zalecenie olej co 10 tys, w Niemczech co 15. Roznica była tylko w ksiazce gwarancyjnej. Wg importera miało to związek z jakością paliw i olejów

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kiziuk napisał:

 

Kombi nie mają. To może Corolla. Ale Aurisem jeździło mi się fatalnie :phi: 

 

I nie można założyć haka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Wydawalo mi sie, ze wielokrotnie widzialem Corolle kombi hybryde z platforma...

Ja piszę o Camry

 

Corollę hybrid z hakiem ( i to takim pełnoprawnym) sam użytkuję

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał:

Ja piszę o Camry

 

Corollę hybrid z hakiem ( i to takim pełnoprawnym) sam użytkuję

 

Na niby allegro jest jakiś hak tylko pod platformę do Camry XV70 :

 

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-gdw-wypinany-toyota-camry-2019-10136307049

 

Kumpel ma kilkuletnie CT200h - nie założy ani haka ani nie ma bagażnika dachowego (przynajmniej w Thule) 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrus napisał:

 

Na niby allegro jest jakiś hak tylko pod platformę do Camry XV70 :

 

https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-gdw-wypinany-toyota-camry-2019-10136307049

 

Kumpel ma kilkuletnie CT200h - nie założy ani haka ani nie ma bagażnika dachowego (przynajmniej w Thule) 8]

 

W VW Up! też nie ma homologacji na hak, ale sam hak jest do kupienia. Wtedy służy tylko jako mocowanie bagażnika i nie wbijasz go do DR.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W VW Up! też nie ma homologacji na hak, ale sam hak jest do kupienia. Wtedy służy tylko jako mocowanie bagażnika i nie wbijasz go do DR.
Rozwiniesz? Jest na to jakiś przepis? Bo ja pierwsze słyszę a mam ten sam problem z cuprą żony.
Producenci haków wyłączają cuprę z homologacji, natomiast znajomy diagnosta po obejrzeniu DR i tabliczki znamionowej stwierdził że nie będzie z tym problemu (zaświadczenie o montażu z SKP) i że ogranicza to jedynie maksymalna masa przyczepy z pozycji O.1, O.2 w DR (w obu pozycjach 750kg)

Co jest wpisane w tym Up'ie! W tych pozycjach?


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leszcz napisał:

Rozwiniesz? Jest na to jakiś przepis? Bo ja pierwsze słyszę a mam ten sam problem z cuprą żony.
Producenci haków wyłączają cuprę z homologacji, natomiast znajomy diagnosta po obejrzeniu DR i tabliczki znamionowej stwierdził że nie będzie z tym problemu (zaświadczenie o montażu z SKP) i że ogranicza to jedynie maksymalna masa przyczepy z pozycji O.1, O.2 w DR (w obu pozycjach 750kg)

Co jest wpisane w tym Up'ie! W tych pozycjach?


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Co jest wpisane w pozycjach w DR to już nie pamiętam bo auto sprzedałem i tematem interesowałem się bardzo ogólnie. Ale wyglądało to tak, że Up! nie ma homologacji na hak, natomiast możesz kupić hak, zamontować, ale nie wbijasz go do DR. Hak służy tylko jako uchwyt do platformy rowerowej. Do diagnosty nie jedziesz bo montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co jest wpisane w pozycjach w DR to już nie pamiętam bo auto sprzedałem i tematem interesowałem się bardzo ogólnie. Ale wyglądało to tak, że Up! nie ma homologacji na hak, natomiast możesz kupić hak, zamontować, ale nie wbijasz go do DR. Hak służy tylko jako uchwyt do platformy rowerowej. Do diagnosty nie jedziesz bo montażu.
Trudno, a chciałbym, w to uwierzyć.
Czy widziałeś jakiś przepis to potwierdzający? Skąd taka informacja?

Myślę że przy najechaniu na tył takiego Upa! z platformą z rowerami policja zainteresowałaby się kto to dopuścił do ruchu, kto sprawdził oświetlenie, no i co z zasłoniętą tablicą rejestracyjną, przecież 3-ciej, bez wbitego do dowodu haka, nie wydadzą...

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leszcz napisał:

Trudno, a chciałbym, w to uwierzyć.
Czy widziałeś jakiś przepis to potwierdzający? Skąd taka informacja?

Myślę że przy najechaniu na tył takiego Upa! z platformą z rowerami policja zainteresowałaby się kto to dopuścił do ruchu, kto sprawdził oświetlenie, no i co z zasłoniętą tablicą rejestracyjną, przecież 3-ciej, bez wbitego do dowodu haka, nie wydadzą...

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Z tą trzecią tablicą to nie jestem pewien kiedy wydają. Coś kojarzę, że jak rejestrowałem Golfa i prosiłem o trzecią tablicę to jeszcze nie miałem zamontowanego haka, robiłem to później, a adnotację w DR robiłem przy odbiorze twardego dowodu. Po prostu poprosiłem o trzy bo będzie potrzebne i z tyloma wyszedłem z wydziału komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spad napisał:

 

Z tą trzecią tablicą to nie jestem pewien kiedy wydają. Coś kojarzę, że jak rejestrowałem Golfa i prosiłem o trzecią tablicę to jeszcze nie miałem zamontowanego haka, robiłem to później, a adnotację w DR robiłem przy odbiorze twardego dowodu. Po prostu poprosiłem o trzy bo będzie potrzebne i z tyloma wyszedłem z wydziału komunikacji.

 

@spad @leszcz

u mnie tak samo, poprosiłem o trzy na potrzeby przyszłego haka i bagażnika i wydali bez problemu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 21:46, spad napisał:

 

Co jest wpisane w pozycjach w DR to już nie pamiętam bo auto sprzedałem i tematem interesowałem się bardzo ogólnie. Ale wyglądało to tak, że Up! nie ma homologacji na hak, natomiast możesz kupić hak, zamontować, ale nie wbijasz go do DR. Hak służy tylko jako uchwyt do platformy rowerowej. Do diagnosty nie jedziesz bo montażu.

 

Przeglądu okresowego nie zrobią z hakiem i bez wpisu do dowodu. Oficjalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz? Jest na to jakiś przepis? Bo ja pierwsze słyszę a mam ten sam problem z cuprą żony.
Producenci haków wyłączają cuprę z homologacji, natomiast znajomy diagnosta po obejrzeniu DR i tabliczki znamionowej stwierdził że nie będzie z tym problemu (zaświadczenie o montażu z SKP) i że ogranicza to jedynie maksymalna masa przyczepy z pozycji O.1, O.2 w DR (w obu pozycjach 750kg)

Co jest wpisane w tym Up'ie! W tych pozycjach?


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

W toyota Camry jest pod9bny problem. W oficjalnej dystrybucji są dostępne haki tylko pod platformę rowerową wiec musi być to jako usankcjonowane. Pytanie czy PL przepisy za tym nadążają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ppmarian said:
2 minutes ago, Maciej__ said:
 
A gdzie tam masz hak?
Taki sam patent byl w Oplach.

W oplach była to integralną część auta która się wysuwało. Tu masz "normalna" platformę kwota zwyczajnie przykreczas do belki zdezaka.

 

Ale nadal nie ma haka, wiec diagnosty raczej nie interesuje.

Z perspektywy BT to nie rozni sie od bagaznika dachowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale nadal nie ma haka, wiec diagnosty raczej nie interesuje.
Z perspektywy BT to nie rozni sie od bagaznika dachowego.
Więc zakładać hak i w razie kontroli mówić że to pkt mocowania pod platformę...

Z perspektywy BT będzie to jak bagażnik na dach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.