Skocz do zawartości

Badanie techniczne


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Camel said:

Od wrzesnia nie trzeba już naklejki na szybę jak dobrze pamietam. Na dzień dzisiejszy jeszcze trzeba mieć ? Pytam bo na stacje muszę jechać a nie chce mi się jej naklejać 🤣

 

Wrzuc do schowka i najwyzej przykleisz jak sie diagnosta przyczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar 🤣

Dodatkowo leczy mnie to ze mając nowe auto z fabrycznym gazem muszę robić badania co roku 😭

 

w D mając auto w dobrym stanie nawet na 10 latka dostaniesz 2 lata. A u nas trup z Kaszub lub roczne salonowe z gazem lub taxi lub L musisz dymac na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica między D a PL polega na tym ,że w D badanie jest wykonywane skrupulatnie a i dbałość o pojazdy jest lepsza niz  u nas . u nas na badaniu jest najcześciej tak - ma pan do zrobienia sworzeń bo lekki luz jest i za rok to samo i za rok to samo . w D - ma pan do wymiany sworzeń , zapraszam za ileś tam po odbiór naprawionego pojazdu ( pojazd z wynikiem N nie wyjedzie na kołach z przeglądu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 09:22, Maciej__ napisał:

Wrzuc do schowka i najwyzej przykleisz jak sie diagnosta przyczepi.

 

Niestety, nawet znajomy powiedział kleić. Miałem w schowku ;] W sumie to jemu się nie dziwię, mimo tego że mamy podobne poglądy na te sprawy. Nakleił mi gratis młodszy diagnosta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piter19731 napisał:

róznica między D a PL polega na tym ,że w D badanie jest wykonywane skrupulatnie a i dbałość o pojazdy jest lepsza niz  u nas . u nas na badaniu jest najcześciej tak - ma pan do zrobienia sworzeń bo lekki luz jest i za rok to samo i za rok to samo .

 

"U nas" to znaczy gdzie? Może u Ciebie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, futrzak napisał:

 

Niestety, nawet znajomy powiedział kleić. Miałem w schowku ;] W sumie to jemu się nie dziwię, mimo tego że mamy podobne poglądy na te sprawy. Nakleił mi gratis młodszy diagnosta :) 

No i po. Kleić. Ale po wrześniu można odkleić 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, futrzak napisał:

 

Znam przypadek, gdzie takie mocne nie były i w końcu wahacz się odseparował od kolumny ;]

Ja też ale w takim przypadku nie mozna mówić:phi::

 

12 godzin temu, piter19731 napisał:

ma pan do zrobienia sworzeń bo lekki luz jest i za rok to samo i za rok to samo

 

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał:

Ja też ale w takim przypadku nie mozna mówić:phi::

 

 

 

Oczywiście, stąd o tym napisałem ;] Ten luz to słyszeliśmy z daleka, a jak ten samochód badania przechodził to ja nawet nie chcę wiedzieć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, futrzak napisał:

 

"U nas" to znaczy gdzie? Może u Ciebie...

 

u nas to w PL .

przyznaj szczerze - ile trwa badanie Twojego auta ? 10- 15 min ?

 

5 godzin temu, futrzak napisał:

 

Znam przypadek, gdzie takie mocne nie były i w końcu wahacz się odseparował od kolumny ;]

i powinno być tak na badaniu : ma pan luz na sworzniu wahacza , dzis dostaje Pan N , ma pan 14 dni na usunięcie usterki żeby zapłacić tylko za poprawke 20 zł . ten sworzen to przysłowiowy bo częściej chyba trafiaja się usterki oświetlenia od przepalonej żarówki po matowe czy wypłowiałe lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 09:14, Camel napisał:

Od wrzesnia nie trzeba już naklejki na szybę jak dobrze pamietam. Na dzień dzisiejszy jeszcze trzeba mieć ? Pytam bo na stacje muszę jechać a nie chce mi się jej naklejać 🤣

Trzeba mieć i za brak można zapewne dostać mandat w razie kontroli na drodze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aviator napisał:

Trzeba mieć i za brak można zapewne dostać mandat w razie kontroli na drodze. 

już po temacie, ale Ci co mają w schowku dokleją w czasie kontroli (bo powiedzą), że są po zmianie szyby i właśnie odebrali nową naklejkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, piter19731 napisał:

u nas to w PL . 

 

No to nie. 

 

38 minut temu, piter19731 napisał:

przyznaj szczerze - ile trwa badanie Twojego auta ? 10- 15 min ?

 

Tyle i le było trzeba. 

 

38 minut temu, piter19731 napisał:

i powinno być tak na badaniu : ma pan luz na sworzniu wahacza , dzis dostaje Pan N , ma pan 14 dni na usunięcie usterki żeby zapłacić tylko za poprawke 20 zł . ten sworzen to przysłowiowy bo częściej chyba trafiaja się usterki oświetlenia od przepalonej żarówki po matowe czy wypłowiałe lampy

 

No to zdecyduj się - poważne usterki jak sworznie, końcówki, hamulce itd. czy jakieś drobne, które mogły wystąpić nagle jak żarówki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 24.05.2022 o 10:31, Camel napisał(a):

Taki mam zamiar 🤣

Dodatkowo leczy mnie to ze mając nowe auto z fabrycznym gazem muszę robić badania co roku 😭

 

w D mając auto w dobrym stanie nawet na 10 latka dostaniesz 2 lata. A u nas trup z Kaszub lub roczne salonowe z gazem lub taxi lub L musisz dymac na rok.

Dacię kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, technix napisał(a):

Dacię kupiłeś?

Dustera i to w 19 roku :)

Myślałem  że będę teraz zmieniał po 4 latach ale nie ma sensu bo nic się nie dzieje :)

Żona je lubi i śmieje się z mojej gwiazdy, że jadąc na działkę strugam wykałaczkę w pupie bo szoruje spodem :( 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcindzieg napisał(a):

Nie powinno mieć znaczenia. To nie OC.

 

Popatrz do ustawy o OC... Brak badania technicznego nie wpływa na OC.

 

OC nie obowiązuje tylko w badzo ściśle zdefiniowanych sytuacjach: jazda pod wpływem, celowe spowodowanie wypadku lub ucieczka z jego miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.