Skocz do zawartości

Nowy Grand Cherokee WL PHEV - cennik


dzidzia

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już cennik dla Polski.

Napęd tylko hybryda plug-in:

2.0 benzyna 272km plus silnik elektryczny 145km.

Cena od 379k PLN.

 

Oferta uboga w porównaniu do USA gdzie są silniki V6 i V8 oraz wersja przedłużona L - 7 osobowa. 

 

GC.jpg

  • Haha 3
  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał:

Taaa, już lecę do bankomatu po cztery stówki i ustawiam się w kolejce po tego fiata... tfu!... jeepa

 

Wycenili go IMO tak ze 100k za wysoko. Może będą dawali 100k rabatu?

;l

 

 

 

 

EDIT: Aż z wrażenia sprawdziłem. Cennik BMW X5 z hybrydowym napędem o mocy 394KM (w tym 286KM z silnika spalinowego) zaczyna się od 378 kPLN. 1000zł taniej. Kto przy zdrowych zmysłach kupi Jeepa w cenie BMW?

:facepalm:

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, maro_t said:

Taaa, już lecę do bankomatu po cztery stówki i ustawiam się w kolejce po tego fiata... tfu!... jeepa

 

Jak są tacy co płacą bańkę za VW... tfu!... Bentleya to pewnie się znajdą amatorzy na cztery stówki za jeepa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Wycenili go IMO tak ze 100k za wysoko. Może będą dawali 100k rabatu?

;l

 

 

 

 

EDIT: Aż z wrażenia sprawdziłem. Cennik BMW X5 z hybrydowym napędem o mocy 394KM (w tym 286KM z silnika spalinowego) zaczyna się od 378 kPLN. 1000zł taniej. Kto przy zdrowych zmysłach kupi Jeepa w cenie BMW?

:facepalm:

 

 

 

Jak dodasz w BMW to co masz w standardzie w wersji Limited to już nie będzie taniej. Choćby moja ulubiona pozycja z listy wyposażenia dodatkowego : podparcie lędźwiowe foteli kosztuje 1300 PLN 

 

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał:

Bardzo ladne auto, dodatkowo srodek tez ciekawy. U nas nikt o zdrowych zmyslach tego nie kupi. IMO 2-3 lata i zamkna salony razem z Alfa i Fiatem.

Ostatnio przejeżdżałem koło Car-servisu, gdzie kiedyś serwisowałem Fiata. Mocno się zdziwiłem, że jeden z największych salonów/serwisów jest zamknięty (lub przeniesiony).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Ostatnio przejeżdżałem koło Car-servisu, gdzie kiedyś serwisowałem Fiata. Mocno się zdziwiłem, że jeden z największych salonów/serwisów jest zamknięty (lub przeniesiony).

Ten z 1go sierpnia przeniesli w inne lokalizacje, generalnie to sprzedazy super nie maja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotrus napisał:

 

Jak dodasz w BMW to co masz w standardzie w wersji Limited to już nie będzie taniej. Choćby moja ulubiona pozycja z listy wyposażenia dodatkowego : podparcie lędźwiowe foteli kosztuje 1300 PLN 

 

 

 

Owszem, ale ta cena i tak jest za blisko BMW, które ogólnie jest lepszym autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Owszem, ale ta cena i tak jest za blisko BMW, które ogólnie jest lepszym autem.

 

Nie podejmuję się oceny co jest lepsze dopóki się nie przejadę, ale sama różnica cenowa jest bardzo prosta do wytłumaczenia i ciężka do przeskoczenia zarazem, cło na auto z USA.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotrus napisał:

 

Jak dodasz w BMW to co masz w standardzie w wersji Limited to już nie będzie taniej. Choćby moja ulubiona pozycja z listy wyposażenia dodatkowego : podparcie lędźwiowe foteli kosztuje 1300 PLN 

 

 

 

to chyba wielkościowo X5.

No to X5 chyba daje ciut wieksza game silnikow do wyboru ;) w tym benzyny, diesle, hybrydy. Słabsze i mocniejsze. Do wyboru do koloru. ja wiem, ze czasy sie zmieniaja, ale A tu jest 5 metrowy kiosk z 2.0T albo z 2.0T. I wiem, ze zapewne GC ma lepsze wlasciowisci jazdy w terenie, ale do wozenia bombelkow do szkoły to bez znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotrus napisał:

Nie podejmuję się oceny co jest lepsze dopóki się nie przejadę, ale sama różnica cenowa jest bardzo prosta do wytłumaczenia i ciężka do przeskoczenia zarazem, cło na auto z USA.

 

10%. Akcyza nizsza niz dla większości konfiguracji BWM, bo tam chyba tylko bazowy silnik ma ponizej 2l. No i jeszcze to hybryda, więc zdaje się jest połowa akcyzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dzidzia napisał:

W EU sprzedaż będzie pewnie symboliczna z uwagi choćby na gamę silnikową, ale ich rynek docelowy to US gdzie radzą sobie świetnie:

to może w ogóle fiat do usa się przeniósł? ;] 

niech dają do nas te tanie chinole w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Filipfm napisał:

 

to chyba wielkościowo X5.

No to X5 chyba daje ciut wieksza game silnikow do wyboru ;) w tym benzyny, diesle, hybrydy. Słabsze i mocniejsze. Do wyboru do koloru. ja wiem, ze czasy sie zmieniaja, ale A tu jest 5 metrowy kiosk z 2.0T albo z 2.0T. I wiem, ze zapewne GC ma lepsze wlasciowisci jazdy w terenie, ale do wozenia bombelkow do szkoły to bez znaczenia. 

Nie sądzisz chyba że tam siedzi tylko 2.0 z pierdziawką? Jest jeszcze 3.6 i 5.7 Hemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrus napisał:

Nie podejmuję się oceny co jest lepsze dopóki się nie przejadę, ale sama różnica cenowa jest bardzo prosta do wytłumaczenia i ciężka do przeskoczenia zarazem, cło na auto z USA.

A X5 to niby gdzie robia? Tez w USA;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrus napisał:

Nie sądzisz chyba że tam siedzi tylko 2.0 z pierdziawką? Jest jeszcze 3.6 i 5.7 Hemi.

 

zacytuję pierwszy post z wątku i nawet pogrubiłem to co istotne ;) 

 

3 godziny temu, dzidzia napisał:

Jest już cennik dla Polski.

Napęd tylko hybryda plug-in:

2.0 benzyna 272km plus silnik elektryczny 145km.

Cena od 379k PLN.

 

Oferta uboga w porównaniu do USA gdzie są silniki V6 i V8 oraz wersja przedłużona L - 7 osobowa. 

 

:dziekidzieki:

 

tymczasem konfigurator na stronie bmw.pl daje takie opcje ;) 

image.png.cea8b313bd5a7eb563995b39f7be1c9b.png

 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, wladmar said:

 

Ale to są inne auta. EU wersja 2.0 miałaby tam zerową sprzedaż. 

 

No gama w EU jest mocno ograniczona, ale 2.0 w hybrydzie też tam jest dostępne od około 60k USD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wujek napisał:

W sumie za grosze :hehe: 

image.png.b0f3497662d88350e5348c47e02672c0.png

 

Zgodnie z moją teorią te ceny świadczą, że auto rozpadnie się najdalej po 100kkm lub czterech latach.

:hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotrus napisał:

Nie sądzisz chyba że tam siedzi tylko 2.0 z pierdziawką? Jest jeszcze 3.6 i 5.7 Hemi.

 

Ciekawe ile by takie wersje kosztowały po sprowadzeniu do Europy, biorąc pod uwagę cło, akcyzę i opłaty ekologiczne.

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotrus napisał:

Też czy tylko, bo to istotna różnica semantyczna i fiskalna?

Tylko. GLE to samo....

Edytowane przez Kiwal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Filipfm napisał:

 

zacytuję pierwszy post z wątku i nawet pogrubiłem to co istotne ;) 

 

 

:dziekidzieki:

 

tymczasem konfigurator na stronie bmw.pl daje takie opcje ;) 

image.png.cea8b313bd5a7eb563995b39f7be1c9b.png

 

 

 

Ok, łapię Twoją logikę. Myślałem że porównujemy jabłko do jabłka, w tym przypadku hybrydę i co się za to dostaje

 

Niezależnie od tego, właśnie @Kiwal uświadomił że X5 też jest z US więc byłem w błędzie myśląc że do różnicy dokłada się jeszcze cło nałożone na Jeep'a.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kiwal napisał:

Tylko. GLE to samo....

 

Dzięki za uświadomienie, przyznam się że musiałem sam to sprawdzić po VIN i faktycznie, losowe X5 z otomoto są produkowane w Spartanburg/USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Zgodnie z moją teorią te ceny świadczą, że auto rozpadnie się najdalej po 100kkm lub czterech latach.

:hehe:

 

 

Troche slabo, ze gwarancja jest na 2 lata. Widac nie sa pewni swojego produktu. Zreszta Jeep w EU poza Renegade swoja droga juz wiekowe auto to jest marka niszowa. Nowych Wranglerow tez nie widuje pewnie ludzie nie doceniaja tych zdolnosci terenowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wujek napisał:

Nowych Wranglerow tez nie widuje pewnie ludzie nie doceniaja tych zdolnosci terenowych.

trochę jest, ale nie tak łatwo wyskoczyć z 300 klocków na auto do taplania w błocie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makarony już raz zrobili taki eksperyment wyceniając Stilo jak Golfa i jak widać pamięć mają krótką, skoro nie wyciągnęli wniosków.

 

Zresztą jak Tipo zaczęło kosztować 80-100kpln, to też jakoś chyba nie biją rekordów sprzedaży.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

trochę jest, ale nie tak łatwo wyskoczyć z 300 klocków na auto do taplania w błocie

 

...które w dodatku do niczego innego się nie nadaje. A cena z sufitu. Jeszcze latem ubiegłego roku można było kupić nowego Wranglera za 210k a dziś to już prawie 300.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał:

 

...które w dodatku do niczego innego się nie nadaje. A cena z sufitu. Jeszcze latem ubiegłego roku można było kupić nowego Wranglera za 210k a dziś to już prawie 300.

 

 

Przy czym w USA kosztuje od $31,975 do $42,375 (pomijając jakieś topowe limitowane wersje). 150 kzł jest rozsądną ceną za taką zabawkę. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wladmar napisał:

 

Przy czym w USA kosztuje od $31,975 do $42,375 (pomijając jakieś topowe limitowane wersje). 150 kzł jest rozsądną ceną za taką zabawkę. 

 

Gdyby kosztował 150k to bym takiego miał pod domem. Ale przy tej cenie to trzeba być wariatem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Wycenili go IMO tak ze 100k za wysoko. Może będą dawali 100k rabatu?

;l

 

EDIT: Aż z wrażenia sprawdziłem. Cennik BMW X5 z hybrydowym napędem o mocy 394KM (w tym 286KM z silnika spalinowego) zaczyna się od 378 kPLN. 1000zł taniej. Kto przy zdrowych zmysłach kupi Jeepa w cenie BMW?

:facepalm:

Podejrzewam, że malo kto kupuje je w salonie PL jako nowe, a doskonała większość JGC na drogach to egzemplarze zza oceanu.

Część może robi to i dla silników niedostępnych u nas, ale głównie chodzi o kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

 

Ciekawe ile by takie wersje kosztowały po sprowadzeniu do Europy, biorąc pod uwagę cło, akcyzę i opłaty ekologiczne.

;]

Jest kilka ogłoszeń z Hemi  sprowadzonych na zasadach indywidualnego importu (tak min ściągają nowe RAMy) po 550 koła.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Podejrzewam, że malo kto kupuje je w salonie PL jako nowe, a doskonała większość JGC na drogach to egzemplarze zza oceanu.

Część może robi to i dla silników niedostępnych u nas, ale głównie chodzi o kasę.

 

Niekoniecznie. Poprzedni model z dieslem sprzedawał się całkiem nieźle. Zza oceanu sprowadzano głównie benzyny.

Ale poprzedni model był w miarę sensownie wyceniony (nadal IMO trochę za wysoko ale nie aż tak).

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dzidzia napisał:

Jest już cennik dla Polski.

Napęd tylko hybryda plug-in:

2.0 benzyna 272km plus silnik elektryczny 145km.

Cena od 379k PLN.

 

Oferta uboga w porównaniu do USA gdzie są silniki V6 i V8 oraz wersja przedłużona L - 7 osobowa. 

 

GC.jpg

Główna wada to chyba to, że tam nie ma prawdziwego 4x4 tylko przód spalinowy, tył elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcG napisał:

Główna wada to chyba to, że tam nie ma prawdziwego 4x4 tylko przód spalinowy, tył elektryczny.

 

Otóż nie, to klasyczny napęd nawet z LSD w opcji. Są dwa silniki elektryczne, jeden w miejscu altka a drugi  jest w miejscu konwertera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotrus napisał:

 

Otóż nie, to klasyczny napęd nawet z LSD w opcji. Są dwa silniki elektryczne, jeden w miejscu altka a drugi  jest w miejscu konwertera.

No nie wiem w tym ogłoszeniu wklejonym na początku jest napisane 4xe a to jest chyba ten oszukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Niekoniecznie. Poprzedni model z dieslem sprzedawał się całkiem nieźle. Zza oceanu sprowadzano głównie benzyny.

Ale poprzedni model był w miarę sensownie wyceniony (nadal IMO trochę za wysoko ale nie aż tak).

 

Dwoch kumpli ma JGC w dieslu. Na PL warunki to rozsadny wybór. Ten 6 cyl diesel potrafi naprawde palic niewiele - i to nawet nie robiac korekty na gabaryty i masę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 12:52, Filipfm napisał:

 

Dwoch kumpli ma JGC w dieslu. Na PL warunki to rozsadny wybór. Ten 6 cyl diesel potrafi naprawde palic niewiele - i to nawet nie robiac korekty na gabaryty i masę

Zgadzam się w 100 %. Mieliśmy w firmie - bardzo fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 12:52, Filipfm napisał:

 

Dwoch kumpli ma JGC w dieslu. Na PL warunki to rozsadny wybór. Ten 6 cyl diesel potrafi naprawde palic niewiele - i to nawet nie robiac korekty na gabaryty i masę

Kiedyś w robocie mieliśmy JGC w dieslu, chyba to był jakiś Mercedesa silnik. Poniżej 10l praktycznie tym nie dało się zejść, w mieście było 15+. Jechać tym na autostradzie 140+ się nie dało. Wyposażenie (wtedy) było mega słabe. Takie auto .. no nie wiem chyba tylko w teren. Zaraz po gwarancji przy 70k zresztą się wysypało :).

Kolega miał w tym czasie starszego JGC ale przynajmniej z HEMI to jakoś to jechał i brzmiało ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.