Skocz do zawartości

Nowy Grand Cherokee WL PHEV - cennik


dzidzia

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, sherif napisał:

Kiedyś w robocie mieliśmy JGC w dieslu, chyba to był jakiś Mercedesa silnik.

 

50 minut temu, sherif napisał:

Zaraz po gwarancji przy 70k zresztą się wysypało :).

 

 

Jakie lata, ten z okrągłymi lampami z przodu ? 3.0 od Merca w JGC był 2004- 2010, później od 2011 był silnik VM, straszne zakażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Kiedyś w robocie mieliśmy JGC w dieslu, chyba to był jakiś Mercedesa silnik. Poniżej 10l praktycznie tym nie dało się zejść, w mieście było 15+. Jechać tym na autostradzie 140+ się nie dało. Wyposażenie (wtedy) było mega słabe. Takie auto .. no nie wiem chyba tylko w teren. Zaraz po gwarancji przy 70k zresztą się wysypało :).

Kolega miał w tym czasie starszego JGC ale przynajmniej z HEMI to jakoś to jechał i brzmiało ;).

 

w 3gen był Mercedesowski.

w 4gen jest Fiatowski 

 

Cytat

A 3.0 L turbocharged diesel V6 developed and built by Fiat Powertrain Technologies and VM Motori (with Multijet II injection[21]) 

 

a samo auto sporo zyskało na jakosc w srodku. Kumpel ostatnio testował i na spokojnych dojazdach do pracy miał wyniki na poziomie 8 litrów, wiec jak na auto wielkości kiosku to bardzo dobre wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał:

 

 

 

Jakie lata, ten z okrągłymi lampami z przodu ? 3.0 od Merca w JGC był 2004- 2010, później od 2011 był silnik VM, straszne zakażenie.

2004-2005r to był. Silnik to 2.7 cdr bodajże. Lampy chyba raczej prostokątne miał i takie oczojebne zielone zegary :phi:.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sherif napisał:

2004-2005r to był. Silnik to 2.7 cdr bodajże. Lampy chyba raczej prostokątne miał i takie oczojebne zielone zegary :phi:.

 

Aaaa, to jeszcze WJ czy tam WG bo pewnie mieliście wersję europejską. To jeszcze stary dobry JEEP - tam się coś zawsze musiało spier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

a samo auto sporo zyskało na jakosc w srodku.

Model WK2 był praktycznie od nowa zaprojektowanym autem we współpracy z Daimlerem, opierając się na ML W166. Chociaż akurat środek niby robili już po swojemu, ale nawet głupie przyciski na desce są identyko jakie miałem w C-klasie.

 

2 godziny temu, Filipfm napisał:

Kumpel ostatnio testował i na spokojnych dojazdach do pracy miał wyniki na poziomie 8 litrów, wiec jak na auto wielkości kiosku to bardzo dobre wyniki. 

 

Niezły wynik - ja mam przedliftowe HEMI i w trasie ciężko zejść poniżej 13,5 (tzn mi się nigdy nie udało) a po mieście (W-wa i okolice) bez problemu >19.

 

Zastanawiałem się nad dieslem ale warsztaty specjalizujące się w Jeep'ach szczerze odradzali ten silnik - było mnóstwo przypadków obróconych panewek. Używane silniki chodzą po >25 tys PLN więc coś w tym jest. 

Edytowane przez Piotrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotrus napisał:

Aaaa, to jeszcze WJ czy tam WG bo pewnie mieliście wersję europejską. To jeszcze stary dobry JEEP - tam się coś zawsze musiało spier...

Wszystko się zgadza :).

Mimo to, lubiłem to auto szczególnie na miasto czy krótkie odcinki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

 

Przez lata był to dla mnie samochód idealny do samotnego latania w koło komina, gdyby 8ka była sensowna dalej jeździłbym Golfem.  :oki:

co ciekawe ostatnio po poprawieniu softu znowu wygrywa porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Tak, tak ;]

image.png.d343a3b6246373871fdb02cbb6cbd982.png

 

 

Wiesz...

 

pT34UrU.png

 

I to nie jest przeklikany cały konfigurator, a to co bym wziął gdybym miał się decydować na Golfa. W sumie dobra akcja że Golf jest droższy o Modelu 3 Performance :hehe:

 

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, format napisał:

 

Wiesz...

 

pT34UrU.png

 

I to nie jest przeklikany cały konfigurator, a to co bym wziął gdybym miał się decydować na Golfa. W sumie dobra akcja że Golf jest droższy o Modelu 3 Performance :hehe:

 

 

 

A najlepsze jest to ze nikt tego nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujek napisał:

A najlepsze jest to ze nikt tego nie kupuje.

 

Trochę trudno się dziwić. Dołożysz skórę i jeszcze parę pierdół i masz dość wolnego kompakta za 3 stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

 

Wiesz...

 

pT34UrU.png

 

I to nie jest przeklikany cały konfigurator, a to co bym wziął gdybym miał się decydować na Golfa. W sumie dobra akcja że Golf jest droższy o Modelu 3 Performance :hehe:

 

 

 

Rzeczywiście to nie są tanie auta :hehe:.

Myślę, nie możliwe, prze klikam pod siebie zobaczę ile wyjdzie:

obraz.png.3a6ac96f7b165fbea25147fe9a5a891f.png

 

Nie wiem czy coś robię nie tak, czy te VW tak mają, ale w aucie za 222kzł nie ma nawet bezkluczykowego dostępu, czy lepszych świateł a navi nie wspominając ;). Pakietów praktycznie brak, trzeba zaznaczać pojedynczo ..

Wyszło mi tyle co za max wersje XC60, a w Golfie jeszcze kilku opcji brakuje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 15:20, format napisał:

 

Wiesz...

 

pT34UrU.png

 

I to nie jest przeklikany cały konfigurator, a to co bym wziął gdybym miał się decydować na Golfa. W sumie dobra akcja że Golf jest droższy o Modelu 3 Performance :hehe:

 

 

 


Nie wiem jak teraz, ale jak zamawiałem swojego Golfa w grudniu, to sprzedawca mi mówił ze na kombi bym czekał do 2023 roku i to bez gwarancji dostawy ;]
 

Sam widzisz. To jak wersje specjalne Ferrari. Nie kazdy jest godny by mieć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 17:51, sherif napisał:

Rzeczywiście to nie są tanie auta :hehe:.

Myślę, nie możliwe, prze klikam pod siebie zobaczę ile wyjdzie:

obraz.png.3a6ac96f7b165fbea25147fe9a5a891f.png

 

Nie wiem czy coś robię nie tak, czy te VW tak mają, ale w aucie za 222kzł nie ma nawet bezkluczykowego dostępu, czy lepszych świateł a navi nie wspominając ;). Pakietów praktycznie brak, trzeba zaznaczać pojedynczo ..

Wyszło mi tyle co za max wersje XC60, a w Golfie jeszcze kilku opcji brakuje.

Golf za 220 tys????🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 09:01, wladmar napisał:

 

Przy czym w USA kosztuje od $31,975 do $42,375 (pomijając jakieś topowe limitowane wersje). 150 kzł jest rozsądną ceną za taką zabawkę. 

Do cen z USA dolicz sobie zawsze ~10%, bo ceny są podawane bez podatku TAX. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, format napisał:

 

Popatrz jeszcze raz...

 

Przestań, chcesz go zabić? 

 

I znowu mamy samochody klasy średniej w cenie mieszkania. Rewolucja w motoryzacji miała nadejść ale nikt się nie spodziewał takiego armagedonu. 

Edytowane przez chojny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, chojny napisał:

 

Przestań, chcesz go zabić? 

 

I znowu mamy samochody klasy średniej w cenie mieszkania. Rewolucja w motoryzacji miała nadejść ale nikt się nie spodziewał takiego armagedonu. 

Jest to w sumie dobra informacja. Mniej aut bedzie na ulicach miast... ale nie w PL u nas beda sprowadzac coraz starsze graty bo nie ma przepisow, ktore to ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wujek napisał:

Jest to w sumie dobra informacja. Mniej aut bedzie na ulicach miast... ale nie w PL u nas beda sprowadzac coraz starsze graty bo nie ma przepisow, ktore to ogranicza.

Na razie mają sporą konkurencje z Ukr, podobno w D wszelkie place ze strucli wyczyścili ;).

Wczoraj widziałem na jakimś portalu nagłówek, ze rodacy sprowadzają coraz starsze auta, a już szłu ku dobremu 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sherif napisał:

Na razie mają sporą konkurencje z Ukr, podobno w D wszelkie place ze strucli wyczyścili ;).

Wczoraj widziałem na jakimś portalu nagłówek, ze rodacy sprowadzają coraz starsze auta, a już szłu ku dobremu 8-)

Pewnie wprowadzenie podatku od normy Euro jest za trudne dla Matusza. Podatek ponizej Euro 5 50k pln i po klopocie. Szokujace dla suwerena ale dobra dla srodowiska i innych kosztow. To chyba weszlo w 2009 to w zupelnosi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Pewnie wprowadzenie podatku od normy Euro jest za trudne dla Matusza. Podatek ponizej Euro 5 50k pln i po klopocie. Szokujace dla suwerena ale dobra dla srodowiska i innych kosztow. To chyba weszlo w 2009 to w zupelnosi wystarczy.

Dziś jakiś z "rządu" się wypowiadał że jest plan wprowadzenie obniżonych podatków na EV, a z używkami, hybrydami dalej tą samą kreską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

Jest to w sumie dobra informacja. Mniej aut bedzie na ulicach miast... ale nie w PL u nas beda sprowadzac coraz starsze graty bo nie ma przepisow, ktore to ogranicza.

Tak-bo 99% userow chcialo wlasnie zamawiac taka konfiguracje:facepalm:

Zejdzcie moze na ziemie-320KM to "dosc wolny kompakt":hehe:

AK z kazdym rokiem zmienia sie w jakis matrix-tylko niestety duzo bardziej zjebany :ogien:

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, wlad said:

Tak-bo 99% userow chcialo wlasnie zamawiac taka konfiguracje:facepalm:

Zejdzcie moze na ziemie-320KM to "dosc wolny kompakt":hehe:

AK z kazdym rokiem zmienia sie w jakis matrix-tylko niestety duzo bardziej zjebany :ogien:

 

Patrzac na ceny to sie ciesze ze w grudniu zdarzylem kupic moje roczne Volvo :)
Tak btw 310 koni na pokladzie - czlowiek sie szybko do dobrego przyzwyczaja - nie wydaje sie juz takie szybkie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wlad napisał:

Tak-bo 99% userow chcialo wlasnie zamawiac taka konfiguracje:facepalm:

Zejdzcie moze na ziemie-320KM to "dosc wolny kompakt":hehe:

AK z kazdym rokiem zmienia sie w jakis matrix-tylko niestety duzo bardziej zjebany :ogien:

W porownaniu do tesli 3 performance to jest to demonem predkosci nie jest :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do tesli 3 performance to jest to demonem predkosci nie jest :hehe: 
A czy jedynym parametry świadczącym o szybkości auta to przyspieszenie?

Dla mnie szybkie auto to w brew pozorom diesel z dużym zasiesiegiem gdzie jestem w stanie utrzymać przez np 500km b.wysoka prędkość przelowowa a to wszystko w komforcie (cisza, zawias, fotele, przestrzeń, widoczność, światła) a to czy ma 3s czy 7s do 100km/h jest totalnie obojętne.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujek napisał:

Pewnie wprowadzenie podatku od normy Euro jest za trudne dla Matusza. Podatek ponizej Euro 5 50k pln i po klopocie. Szokujace dla suwerena ale dobra dla srodowiska i innych kosztow. To chyba weszlo w 2009 to w zupelnosi wystarczy.

Twoje pomysły są tak oderwane od realiów, że czasem aż zęby bolą.

Stać Cię to drzesz mordę, ale jak dowaliliby Ci 300kzł za auto powyżej 200KM, w końcu i połową tego pojechać sie da, to byś cienko piał.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

A czy jedynym parametry świadczącym o szybkości auta to przyspieszenie?

Dla mnie szybkie auto to w brew pozorom diesel z dużym zasiesiegiem gdzie jestem w stanie utrzymać przez np 500km b.wysoka prędkość przelowowa a to wszystko w komforcie (cisza, zawias, fotele, przestrzeń, widoczność, światła) a to czy ma 3s czy 7s do 100km/h jest totalnie obojętne.

Kiedys był golf gtd teraz już chyba nie jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A czy jedynym parametry świadczącym o szybkości auta to przyspieszenie?

Dla mnie szybkie auto to w brew pozorom diesel z dużym zasiesiegiem gdzie jestem w stanie utrzymać przez np 500km b.wysoka prędkość przelowowa a to wszystko w komforcie (cisza, zawias, fotele, przestrzeń, widoczność, światła) a to czy ma 3s czy 7s do 100km/h jest totalnie obojętne.


Trochę bez sensu, gdzie tą wysoką prędkość przelotowa możesz utrzymywać prócz Niemiec? Ja ostatnio po pl latam licznikowe 150 czyli 140 fizyczne i tak mało kto mnie chce wyprzedać. Większość leci 120-130 licznikowe. A po 2h-3h i tak już chce się zatrzymać chociaż na 5 minut gnaty rozprostować i odprężyć oczy. Ale ja mało mam jazdy w trasie także nie zwyczajny jestem ;)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał:


 

 


Trochę bez sensu, gdzie tą wysoką prędkość przelotowa możesz utrzymywać prócz Niemiec? Ja ostatnio po pl latam licznikowe 150 czyli 140 fizyczne i tak mało kto mnie chce wyprzedać. Większość leci 120-130 licznikowe. A po 2h-3h i tak już chce się zatrzymać chociaż na 5 minut gnaty rozprostować i odprężyć oczy. Ale ja mało mam jazdy w trasie także nie zwyczajny jestem ;)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

On juz pisal, ze jezdzi jak inni spia. :phi: Jak leci sie 140 to tylko audi z tych nowszych za wszelka cene chca wyprzedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wujek napisał:

Pewnie wprowadzenie podatku od normy Euro jest za trudne dla Matusza. Podatek ponizej Euro 5 50k pln i po klopocie. Szokujace dla suwerena ale dobra dla srodowiska i innych kosztow. To chyba weszlo w 2009 to w zupelnosi wystarczy.

A moze podatek od suvow panie mądralinski Niby nieszkodliwe dla srodowiska? Ciezszy niz konpakt, wiecej materialow, wyzsze spalanie niz kompakt zajmuje wiecej miejsca, ciezszy itp itd. Ekosciema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, norbert123 napisał:

A moze podatek od suvow panie mądralinski Niby nieszkodliwe dla srodowiska? Ciezszy niz konpakt, wiecej materialow, wyzsze spalanie niz kompakt zajmuje wiecej miejsca, ciezszy itp itd. Ekosciema

 

Mi się podoba.

:oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, norbert123 napisał:

A moze podatek od suvow panie mądralinski Niby nieszkodliwe dla srodowiska? Ciezszy niz konpakt, wiecej materialow, wyzsze spalanie niz kompakt zajmuje wiecej miejsca, ciezszy itp itd. Ekosciema

Dla mnie bomba :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 17:51, sherif napisał:

Rzeczywiście to nie są tanie auta :hehe:.

Myślę, nie możliwe, prze klikam pod siebie zobaczę ile wyjdzie:

obraz.png.3a6ac96f7b165fbea25147fe9a5a891f.png

 

Nie wiem czy coś robię nie tak, czy te VW tak mają, ale w aucie za 222kzł nie ma nawet bezkluczykowego dostępu, czy lepszych świateł a navi nie wspominając ;). Pakietów praktycznie brak, trzeba zaznaczać pojedynczo ..

Wyszło mi tyle co za max wersje XC60, a w Golfie jeszcze kilku opcji brakuje.

 

To juz prawdziwe premium. Pamietam czasy, kiedy bazowe bmw3 mialo manualna klime i plastikowa kierownice bez sterowania audio :) i zeby nie bylo wstydu przed zwyklym kompaktem nie premium trzeba od razu bylo poklikac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Filipfm napisał:

 

To juz prawdziwe premium. Pamietam czasy, kiedy bazowe bmw3 mialo manualna klime i plastikowa kierownice bez sterowania audio :) i zeby nie bylo wstydu przed zwyklym kompaktem nie premium trzeba od razu bylo poklikac

Nie lubię szufladkowania premium / nie premiem, ale w tym Golfie za wszystko trzeba dopłacać 8]. Czy to wersja Style, Alltrack czy R  jak ktoś chce mieć bogatą wersję ale XL w Kia to musi dużo klikać. Ja sobie porównałem do XC60, którego zamawiałem, to Golf wyjdzie cenowo podobnie, co prawda ma 30KM więcej, ale kilku opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.