Skocz do zawartości

VW Golf 7.5 - aktywny tempomat a asystent pasa ruchu


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

nie pamiętam czy się na tym kąciku witałem, więc wolę jeszcze raz powiedzieć:

Dzień dobry jestem Michał i od 8 lat jeżdżę golfami [można by rzec zawodowo ;] ] 

 

I mimo, że wszystko jest pięknie cacy, to pojawił się pewien wątek.

 

Mam aktywny [czy jak to nazwać] tempomat. Znaczy się sam przyspiesza, sam hamuje.

Wykrywa auta na lewym pasie, jak się skręca to zwalnia, no cycuś glancuś.

 

I mi koledzy mówią, że jak mam tempomat, to mam asystenta pasa ruchu.

 

Ale ale. U mnie lusterko mocowane jest do takiej czarnej łezki, a nie do szerokiego szarego plastiku.

I w programie CAR SCANNER [o ile dobrze pamiętam] nie jestem w stanie uaktywnić tej funkcji.

 

Tzn jedna niby coś tam próbuje, ale zostaje z komunikatem o awarii systemu.

 

 

No to jak to jest?

Mogę mieć czy nie mogę, ewentualnie czego trzeba bym mógł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 minuty temu, zinger napisał:

Mysle, ze jedynie auto z epoki Flinstonow moglo by spelnic Twoje oczekiwania ;)

 

Nie przesadzaj, cenię sobie rozpoznawanie znaków, diodki w lusterkach jak ktoś jest w martwej strefie, kamery 360 do parkowania, Kessy, grzane zydelki i Webasto. Wbudowane mapy wywaliłem całkiem, LA się pozbyłem, zostawiłem tempomat i TA :) Przydaje się jak chcę się napić wody na długiej trasie ;] No i oczywiście bezprzewodowe Android Auto - genialny wynalazek.

Edytowane przez twinsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, twinsen napisał:

 

Nie przesadzaj, cenię sobie rozpoznawanie znaków, diodki w lusterkach jak ktoś jest w martwej strefie, kamery 360 do parkowania, Kessy, grzane zydelki i Webasto. Wbudowane mapy wywaliłem całkiem, LA się pozbyłem, zostawiłem tempomat i TA :) Przydaje się jak chcę się napić wody na długiej trasie ;] No i oczywiście bezprzewodowe Android Auto - genialny wynalazek.

Chyba pierwszy raz czytam, ze cos Ci sie w Twoim aucie podoba ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

Chyba pierwszy raz czytam, ze cos Ci sie w Twoim aucie podoba ;]

 

No jest parę rzeczy. To co mi się nie podobało przekodowałem żeby nie wkurzało ;] 

Niestety ostatnią rzeczą jakiej naprawdę nie da się zrobić to wyłączyć ostre bipczenie na otwarte drzwi przy załączonym silniku.

Bardzo upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, twinsen napisał:

 

Nie przesadzaj, cenię sobie rozpoznawanie znaków, diodki w lusterkach jak ktoś jest w martwej strefie, kamery 360 do parkowania, Kessy, grzane zydelki i Webasto. Wbudowane mapy wywaliłem całkiem, LA się pozbyłem, zostawiłem tempomat i TA :) Przydaje się jak chcę się napić wody na długiej trasie ;] No i oczywiście bezprzewodowe Android Auto - genialny wynalazek.

Dziwne, u mnie pamięta ustawienie LA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sdss napisał:

Dziwne, u mnie pamięta ustawienie LA. 

 

W nowych autach, tych >= MY2020 trzeba sobie zakodować żeby pamiętał. Tak samo jak musiałem zakodować pamięć grzania foteli, pamięć obiegu zamkniętego, czy pamięć filtra AirCare. Wszystko miałem wykastrowane z najlepszych i intuicyjnych funkcjonalności. Podobno w autach MY2022 już nie można nic zmienić, jest jak sobie VAG wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

W nowych autach, tych >= MY2020 trzeba sobie zakodować żeby pamiętał. Tak samo jak musiałem zakodować pamięć grzania foteli, pamięć obiegu zamkniętego, czy pamięć filtra AirCare. Wszystko miałem wykastrowane z najlepszych i intuicyjnych funkcjonalności. Podobno w autach MY2022 już nie można nic zmienić, jest jak sobie VAG wymyślił.

Też mam 2020, fotel też mam obieg i filtr też. Ostatnio pogrzebałem w sterownikach i auto żwawsze jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sdss napisał:

Też mam 2020, fotel też mam obieg i filtr też. Ostatnio pogrzebałem w sterownikach i auto żwawsze jest. 

 

To jak już o tym gadamy, to nie wiem czy wiesz, ale funkcjonalność "Automatyczny zamknięty obieg powietrza" to jest coś co w VAG żadnym nie działa ;] Możesz jechać za smrodem, obiegu nie zamknie. Myślałem że diodką nie miga, nawet zlogowałem ten parametr. Po prostu ten czujnik zanieczyszczeń nie działa. Cały VAGowski świat rozkłada ręce, nikt nic nie wie, przeważają opinię - no nie działa i tyle ;] Najtęższych koderów pytałem - "no co ja panu poradzę, nie działa" ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.