Skocz do zawartości

Bardzo szybkie pytanie o wyrzutnię powietrza


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam szybkie pytanie, bo chce zamawiać

Czy taka czerpania to też może być wyrzutnia?

Na moją logikę tak, ale nie jestem specem od wentylacji.

 

https://allegro.pl/oferta/czerpnia-powietrza-biala-fi-100-mm-cznp100-ml-7974411484

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KotLarry napisał:

Cześć,

Mam szybkie pytanie, bo chce zamawiać

Czy taka czerpania to też może być wyrzutnia?

Na moją logikę tak, ale nie jestem specem od wentylacji.

 

https://allegro.pl/oferta/czerpnia-powietrza-biala-fi-100-mm-cznp100-ml-7974411484

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

To ma być do wentylacji mechanicznej (rekuperacji)? Bo jak nie to nie wiem, czy nie będzie Ci brakowało zaworu zwrotnego (klapki). Ale ja też się nie znam więc może ktoś "siedzący w temacie" się wypowie. W opisie jest "z anemostatem", a ja nie widzę. No i "ssące" i "wydechowe" mają inny kształt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, janusz napisał:

To ma być do wentylacji mechanicznej (rekuperacji)? Bo jak nie to nie wiem, czy nie będzie Ci brakowało zaworu zwrotnego (klapki). Ale ja też się nie znam więc może ktoś "siedzący w temacie" się wypowie. W opisie jest "z anemostatem", a ja nie widzę. No i "ssące" i "wydechowe" mają inny kształt. 

 

Mam takie same na ssaniu a muszę dokupić jedną do wentylatora druga do anemostatu wyrzutowego

I myślałem żeby były takie same...

Chociaż czy to konieczne sam już nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KotLarry napisał:

 

Mam takie same na ssaniu a muszę dokupić jedną do wentylatora druga do anemostatu wyrzutowego

I myślałem żeby były takie same...

Chociaż czy to konieczne sam już nie wiem :)

Trochę nie rozumiem. Masz rekuperację i chcesz, żeby to robiło jedno za czerpnię, a drugie za wyrzutnię? Wg mnie może być. W opisie są jakieś anemostaty, a ja nie widzę. 100 mm to nie za mała średnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyrzutni w zimie zbiera się kondensat, który często kapie lub ocieka, dlatego warto wybrać taką która nie ubrudzi elewacji. Druga sprawa, to fi 100 nadaje się do wentylacji kanalizacji nie do rekuperacji. Polecane jest takie coś jak poniżej (strumień wilgotnego i ciepłego powietrza skrapla się na blasze oddalonej od elewacji)

 

image.png.c867a8b77be51ea1e8a5216dbf4c8411.pngimage.png.5ba3f85d8ede44a24993faa878b78e5d.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janusz napisał:

Trochę nie rozumiem. Masz rekuperację i chcesz, żeby to robiło jedno za czerpnię, a drugie za wyrzutnię? Wg mnie może być. W opisie są jakieś anemostaty, a ja nie widzę. 100 mm to nie za mała średnica? 

 

Nigdzie nie pisałem o rekuperacji ;]

 

Robię dodatkowa wentylację w scianach. Dwa anemostaty wejściowe i dwa wyloty w tym jeden z wentylatorem.

 

Właśnie rano mi się przypomniało, że to chyba 125 potrzebuje nie 100 sprawdzę jutro na działce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KotLarry napisał:

 

Nigdzie nie pisałem o rekuperacji ;]

 

Robię dodatkowa wentylację w scianach. Dwa anemostaty wejściowe i dwa wyloty w tym jeden z wentylatorem.

 

Właśnie rano mi się przypomniało, że to chyba 125 potrzebuje nie 100 sprawdzę jutro na działce :)

 

Standard wentylacyjny to właśnie 125, zwróć tylko uwagę na "nypel" i "kielich" bo tam są inne średnice.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zet napisał:

 

Standard wentylacyjny to właśnie 125, zwróć tylko uwagę na "nypel" i "kielich" bo tam są inne średnice.

 

Z tego co kojarzę ale to jak pisałem jutro dokładnie sprawdzę, pobór powietrza mam 100 a właśnie wyrzutnie 125. Lub odwrotnie. Na pewno jeden z dwóch wymiarów jest 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KotLarry napisał:

 

Nigdzie nie pisałem o rekuperacji ;]

 

Robię dodatkowa wentylację w scianach. Dwa anemostaty wejściowe i dwa wyloty w tym jeden z wentylatorem.

 

Właśnie rano mi się przypomniało, że to chyba 125 potrzebuje nie 100 sprawdzę jutro na działce :)

No to sprawdź te anemostaty, bo się jednak różnią. No i co z zaworem zwrotnym, bo to też ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, janusz napisał:

No to sprawdź te anemostaty, bo się jednak różnią. No i co z zaworem zwrotnym, bo to też ważne. 

 

Co do zaworu, to pytanie (moje) do publiczności czy jest wymagany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.