Skocz do zawartości

Uwaga na prowokacje policji


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wujek napisał:

Jaka to prowokacja? Wystarczy nie wyprzedzać przed przejściem.

Widziałeś, co nagrywający musiał zrobić, by "nie wyprzedzać przed przejściem"?

Jeszcze ci podpowiem, bo z postu wyżej widzę, że Sherlockiem raczej nie jesteś. Radiowóz po zwolnieniu przed przejściem PRZYSPIESZYŁ, by następnie skręcić w prawo. Więc nie zwalniał w związku ze skrętem w prawo. W związku z pieszym też nie.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Polarny napisał:

Widziałeś, co nagrywający musiał zrobić, by "nie wyprzedzać przed przejściem"?

Jeszcze ci podpowiem, bo z postu wyżej widzę, że Sherlockiem raczej nie jesteś. Radiowóz po zwolnieniu przed przejściem PRZYSPIESZYŁ, by następnie skręcić w prawo. Więc nie zwalniał w związku ze skrętem w prawo. W związku z pieszym też nie.

Może szukali figuranta, może było coś poza kamera. Przepis jest jasny nie wyprzedzać. 

Teraz, TomekD000 napisał:


To czym jest zatrzymywanie przed przejściem przy którym nikogo nie ma? 

tylko miej litość nie pisz, że myśleli że ktoś tam jednak jest

Nie wiem nie byłem na miejscu może dziecko stało z boku. Przepis jest jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TomekD000 napisał:


To czym jest zatrzymywanie przed przejściem przy którym nikogo nie ma? 

tylko miej litość nie pisz, że myśleli że ktoś tam jednak jest


Jakbym obok nich jechał samochodem, to bym zrobił jak kamerkowiec, tzn zwolnił.

Na moto za nic bym nie zwolnił ze strachu ze ten za mną we mnie wjedzie.

To jest jakieś chore zagranie z wysokim prawdopodobieństwem spowodowania kolizji.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Może szukali figuranta, może było coś poza kamera. Przepis jest jasny nie wyprzedzać.

Jeżeli coś było poza kamerą, to daleko od przejścia.

A przepis jest po to, by chronić pieszych, czy żeby jeleni kroić do planu mandatowego?

 

BTW. Od początku nagrania nie było ani mikrosekundy, gdzie radiowóz zasłaniałby owo przejście dla pieszych lub jego okolice (dopiero pod koniec, gdy się prawie zatrzymali - ale wcześniej już było widać, że jest pusto).

Tyle wart ten przepis.

Edytowane przez Polarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popieram zachowania Policji z tego filmu

mnie zastanawia czemu filmowiec ich nie wyprzedził, tylko trzymał się w martwym polu pomiędzy 12s, a 17s filmu

ja bym spokojnie wyprzedzał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jqr napisał:

nie popieram zachowania Policji z tego filmu

mnie zastanawia czemu filmowiec ich nie wyprzedził, tylko trzymał się w martwym polu pomiędzy 12s, a 17s filmu

ja bym spokojnie wyprzedzał

bo nie można wyprzedzać bezpośrednio przed przejściem. A potem kłoć się ile to jest "bezpośrednio przed".

Cwane chłopaki, bo nie zatrzymali się całkiem - gdyby stanęli, to teoretycznie można by było koło nich śmignąć. 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkałem kilkoro kierowców (głównie kobiet), którzy jechali irracjonalnie wolno i zwalniali do bzdurnych wartości, bo mieli zamiar skręcić, zmienić pas itd.

Poza terenem zabudowanym jadą 70km/h, jak się pojawiło ograniczenie do 60km/h na pustej drodze, to się wloką 50km/h, potem przed rondem kolejna nie wiedziała, co ze sobą zrobić, więc hamuje prawie do zera i w końcu zmienia pas... A najlepsi geniusze się zatrzymują przed rondem, mimo że nic nie jedzie.

I to wszystko się zdarzyło na jakiś 10 km 😂

Jeśli w tym radiowozie jechał jeden rodzaj kierowcy, którego wczoraj spotkałem na drogach, to dla niego mogła to być zupełnie normalna jazda, a nie żadna prowokacja.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rallyrychu napisał:

Wczoraj spotkałem kilkoro kierowców (głównie kobiet), którzy jechali irracjonalnie wolno i zwalniali do bzdurnych wartości, bo mieli zamiar skręcić, zmienić pas itd.

Poza terenem zabudowanym jadą 70km/h, jak się pojawiło ograniczenie do 60km/h na pustej drodze, to się wloką 50km/h, potem przed rondem kolejna nie wiedziała, co ze sobą zrobić, więc hamuje prawie do zera i w końcu zmienia pas... A najlepsi geniusze się zatrzymują przed rondem, mimo że nic nie jedzie.

I to wszystko się zdarzyło na jakiś 10 km 😂

Jeśli w tym radiowozie jechał jeden rodzaj kierowcy, którego wczoraj spotkałem na drogach, to dla niego mogła to być zupełnie normalna jazda, a nie żadna prowokacja.

Chciał sprzęgło nacisnąc, zeby bieg zmienić, ale pomylił pedał i zahamował? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, trzeba wyrabiać nawyki w społeczeństwie :P

A najgorsze jest to, że połowa Januszy w takich miejscach wyprzedza i omija, a jak są zatrzymani to wielce zdziwieni i nieświadomi co zrobili nie tak. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, iwik napisał:

Dobrze, trzeba wyrabiać nawyki w społeczeństwie :P

A najgorsze jest to, że połowa Januszy w takich miejscach wyprzedza i omija, a jak są zatrzymani to wielce zdziwieni i nieświadomi co zrobili nie tak. 

Zauważ, że w tym przypadku "wyprzedzanie" polega na nicnierobieniu. A zarówno przejście jak i jego okolice widać doskonale od kilkunastu sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło zmienić pas na prawy jak się boi wyprzedzać miśki, lub przyspieszyć normalnie jak Subaru i być na przejściu przed nimi. 

A nie, lepiej jeździć jak mameja i kręcić filmy "grozy" dorabiając bzdurne teorie - inaczej by nie było czego pokazać. W fabryce też mam takiego kamerkowca, i to była wina nieoznakowanych że jechali za nim lewym pasem :facepalm:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

A najgorsze jest to, że połowa Januszy w takich miejscach wyprzedza i omija, a jak są zatrzymani to wielce zdziwieni i nieświadomi co zrobili nie tak

 

"Ale ja przecież pasa nie zmieniłem" :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, komandos80 napisał:

jakos mi nie zal "kierowcow", ktorzy sa na tyle nieogarnieci, ze daja sie na takie prowokacje lapac :)

Jak widzę, postrzeganie policji jako cwaniaków wrabiających innych, a nie jako stróży bezpieczeństwa jest tak powszechne, że w ramach tej powszechności nikt się nie powinien wyłamywać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Polarny napisał:

Jak widzę, postrzeganie policji jako cwaniaków wrabiających innych, a nie jako stróży bezpieczeństwa jest tak powszechne, że w ramach tej powszechności nikt się nie powinien wyłamywać.

nie o to chodzi
po prostu jak ktos nie ogarnia, ze przed przejsciem sie nie wyprzedza i co zrobic, zeby nie wyprzedzac to w ogole nie powinien wsiadac za kierownice.

dlatego nie zal mi takich "kierowcow".

do zachowania policji jeszcze w ogole nie odnioslem, wiec nie wiem co Ty tam w moim poscie widzisz :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, iwik napisał:

Nie odnoszę się do tego przypadku, ale do tego, co widzę na co dzień na ulicach. 

 

Ja widzę stado idiotów - kierowców, którzy codziennie zabijają się nawzajem na drogach, jeżdżących tak jakby byli nieśmiertelni, rowerzystów z własną dawką nieśmiertelności, pijanych pieszych, nieoświetlonych pieszych w nocy, motocyklistów, którym wydaje się że są na torze, biegające luzem psy, czasem nawet dzikie zwierzęta (niedawno zrobiłem nawet dobry uczynek, zatrzymałem się, zatrzymałem ruch i zniosłem jeża z drogi, którego udało mi się wcześniej nie rozjechać ;]). I to na to wszystko trzeba uważać, a nie na prowokacje policji. Nie twierdzę że się nigdy nie zdarzyły, ale szanse na to mam minimalne w porównaniu z dowolnym ze zdarzeń opisanych wyżej.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komandos80 napisał:

nie o to chodzi
po prostu jak ktos nie ogarnia, ze przed przejsciem sie nie wyprzedza i co zrobic, zeby nie wyprzedzac to w ogole nie powinien wsiadac za kierownice.

Chyba się nie przypatrzyłeś. Od samego początku filmu radiowóz nie zasłaniał ani przejścia, ani jego okolic. Można było bezpiecznie wyprzedzać. Co więcej - to, co zrobiłby nagrywający, to wyprzedzanie pasywne, związane nie z chęcią wyprzedzania jako takiego, lecz z próbą wymuszenia mandatu.

Wątpię, czy większość populacji nie wpadłaby w pułapkę, gdy widać doskonale że pieszego nie ma ani na przejściu ani w pobliżu, a policja nie ma powodu, by aż tak hamować. Jeżeli mieliby być być - jak piszesz - ogarnięci, to tylko w kontekście postrzegania policji jako wroga, który czyha by obywatela udupić. Nie ma to NIC wspólnego z niewyprzedzaniem przed pasami. Bo nikt rozsądny nie spodziewałby się, że do jakiegokolwiek wyprzedzania dojdzie. No chyba że założymy, że policja jest do wrabiania innych.

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 19:00, iwik napisał:

Dobrze, trzeba wyrabiać nawyki w społeczeństwie :P

Teraz to nie wiem, co masz na myśli...

Nawyki polegające na hamowaniu przed przejściem, przed którym nikogo nie ma?

Tresowanie i zastraszanie społeczeństwa przy jednoczesnym poczuciu bezkarności i wybiórczym stosowaniu się do egzekwowanych przez siebie przepisów?

A może i jedno, i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 12:36, wujek napisał:

Jaka to prowokacja? Wystarczy nie wyprzedzać przed przejściem.

 

Wczoraj na konferencji ppoz w Kielcach jeden z wyżej postawionych strażaków (przepraszam nie pomne stanowiska) przy okazji wykładu na temat ustaw o bezpieczeństwie ppoz i możliwości ich stosowania przez straż powiedział ważne zdanie:

Żaden przepis nie zwalnia z myślenia, nie zwalnia z rozumienia po co został wprowadzony.

 

Zatem po co zakaz wyprzedzania przed przejściem?

W celu ochrony pieszego. Jeśli jadą dwa auta. Jest idealna widoczność i nie ma pieszych, to zachowanie auta z prawej strony jest nieprawidłowe. Z resztą, zzjedzcie mnie, ale czy nie ma przepisu zabraniającego niepotrzebnego hamowania?

 

 

 

Inny przykład. Skręcasz w prawo. Z lewej jedzie auto z kierunkowskazem w prawo. Ruszasz jest stłuczka. Czyja wina?

 

22 godziny temu, komandos80 napisał:

jakos mi nie zal "kierowcow", ktorzy sa na tyle nieogarnieci, ze daja sie na takie prowokacje lapac :)


Również w przypadku radiowozów nieoznakowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KotLarry napisał:

 

Wczoraj na konferencji ppoz w Kielcach jeden z wyżej postawionych strażaków (przepraszam nie pomne stanowiska) przy okazji wykładu na temat ustaw o bezpieczeństwie ppoz i możliwości ich stosowania przez straż powiedział ważne zdanie:

Żaden przepis nie zwalnia z myślenia, nie zwalnia z rozumienia po co został wprowadzony.

 

Zatem po co zakaz wyprzedzania przed przejściem?

W celu ochrony pieszego. Jeśli jadą dwa auta. Jest idealna widoczność i nie ma pieszych, to zachowanie auta z prawej strony jest nieprawidłowe. Z resztą, zzjedzcie mnie, ale czy nie ma przepisu zabraniającego niepotrzebnego hamowania?

 

 

 

Inny przykład. Skręcasz w prawo. Z lewej jedzie auto z kierunkowskazem w prawo. Ruszasz jest stłuczka. Czyja wina?

 


Również w przypadku radiowozów nieoznakowanych?

Jest jeszcze zasada ograniczonego zaufania. Nie wiemy co było widać bo kamera widzi inaczej. Janusze musza się nauczyć żeby nie wyprzedzać przed pasami.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wujek napisał:

Jest jeszcze zasada ograniczonego zaufania. Nie wiemy co było widać bo kamera widzi inaczej.

A na czym polegała różnica? Chyba jedynie na tym, że kierowca widzi więcej.

50 minut temu, wujek napisał:

Janusze musza się nauczyć żeby nie wyprzedzać przed pasami.

Nie - Janusze muszą się nauczyć, że policja nie służy do poprawiania bezpieczeństwa, lecz do wrabiania obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KotLarry said:

Żaden przepis nie zwalnia z myślenia, nie zwalnia z rozumienia po co został wprowadzony.

 

Niestety, u nas pokutuje myślenie PRLowskie.

Z jednej strony mieć w tyłku jakieś zasady zapewniające bezpieczeństwo - celowo nie piszę "przepisy".

Z drugiej strony panujące i egzekwowane często przekonanie, że przepis jest najważniejszy i przykładanie tego "przepisu" szeroką łatą na każdy przypadek w duchu PRLowskiego "No co wy obywatelu! Przepisów nie znacie?".

Dodatkowo sposób stanowienia prawa i jego kodyfikacji, który jest całkowicie niezjadliwy dla obywatela i średnio zjadliwy dla prawnika (chyba, że trzeba komuś coś udowodnić brakiem lub obecnością przecinka - dzięki czemu tak stanowione prawo jest podatne na szerokie interpretacje i przez to również, a może przede wszystkim, na nadużycia).

I w końcu, z uwagi na powyższe - powszechna znajomość nie litery prawa, ale jego interpretacji i próba egzekwowania ich jako prawo, czemu często się przyklaskuje, bo tak jest "lepiej", a różni hipokryci z tego korzystają dla własnych zysków w imię "bezpieczeństwa".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Polarny napisał:

A na czym polegała różnica? Chyba jedynie na tym, że kierowca widzi więcej.

Nie - Janusze muszą się nauczyć, że policja nie służy do poprawiania bezpieczeństwa, lecz do wrabiania obywateli.

Policji jest na tyle mało ze na drogach panuje ułańska fantazja. Już mowilem

moze kogoś szukali i się zatrzymali bo ktoś mógł gdzieś z boku być. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komandos80 napisał:

a jaka to roznica?
 

 

Nie no żadna. Myślę że najlepszy następnym krokiem będzie podrzucanie ludziom narkotyków. 

Niech się nauczą uważać!

 

57 minut temu, wujek napisał:

Jest jeszcze zasada ograniczonego zaufania. Nie wiemy co było widać bo kamera widzi inaczej. Janusze musza się nauczyć żeby nie wyprzedzać przed pasami.

 

Po pierwsze w tym wątku oceniamy zachowanie policji nie Januszy.

 

Po drugie policja jak chce nauczyć Januszy prawidłowego zachowania, niech wystawi kamery przy pasach lub sama stanie i wpierdziela każdemu lamiacemu ten przepis, chociaż może to przepis jest zły? 

Bo w powyższej sytuacji również koledzy powyższych moga jeździć dokoła i robić łapanki...

 

Po trzecie. Ty się kamera nie zasłaniaj. Bo to kamera dodatkowo obnażyła nieprawidlowe zachowanie policji. 

 

Po czwarte nie odpowiedziałeś. Kto winien kolizji jeśli z lewej nadjechało auto z włączonym kierunkiem.

 

Po piąte nie dowiedziałem się czy można sobie ot tak nagle hamować na ulicy.

 

Po szóste. To jak. Uczymy obywateli zaufania do policjantów czy nienawiści, ze względu na przykładowe powyższe zachowania?

Policjant ma być "przyjacielem" co pomaga dobrym i łapie złych czy opresantem co napierdala wszystkich jak leci w imię statystyk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KotLarry napisał:

 

Nie no żadna.

 

otoz zadna
jesli samochod na pasie obok zwalnia to Ty tez masz zwolnic, zeby go nie wyprzedzac przed przejsciem

niewazne czy to oznakowany radiowoz policji, autobus, betoniarka czy taksowka. Po prostu zwalniasz

to naprawde nie jest jakos szczegolnie skomplikowane, jesli ktos tego nie ogarnia to nie powinien siadac za kolkiem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komandos80 napisał:

otoz zadna
jesli samochod na pasie obok zwalnia to Ty tez masz zwolnic, zeby go nie wyprzedzac przed przejsciem

niewazne czy to oznakowany radiowoz policji, autobus, betoniarka czy taksowka. Po prostu zwalniasz

to naprawde nie jest jakos szczegolnie skomplikowane, jesli ktos tego nie ogarnia to nie powinien siadac za kolkiem

 

myślę że więcej niż połowa kierujących nawet nie zauważa że przejeżdża przez jakieś przejście dla pieszych. Zwłaszcza w miastach na ulicach o więcej niż jednym pasie ruchu. A z tych co zauważają większość nie ma świadomości że jak jadą szybciej niż ten na pasie obok, to jest to wyprzedzanie.

 

świeży odcinek w tym temacie:

 

 

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KotLarry napisał:

 

Po czwarte nie odpowiedziałeś. Kto winien kolizji jeśli z lewej nadjechało auto z włączonym kierunkiem.

 

Po piąte nie dowiedziałem się czy można sobie ot tak nagle hamować na ulicy.

 

Po szóste. To jak. Uczymy obywateli zaufania do policjantów czy nienawiści, ze względu na przykładowe powyższe zachowania?

Policjant ma być "przyjacielem" co pomaga dobrym i łapie złych czy opresantem co [kurza twarz] wszystkich jak leci w imię statystyk?

 

Oczywiście ten co wjechał kierunek nic nie daje. Jaki mamy klimat każdy widzi. Niedawno Się spieraliśmy czy lepiej jechać 90czy 60 3 pasmowej ulicy. Przepismy mamy z dupy, policja pilnuje pomników zreszta wogole jest jej za mało. A ułani jeżdżą jak chcą. Policja hamowała wiec obok Janusz tez ma hamować.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Już mowilem moze kogoś szukali i się zatrzymali bo ktoś mógł gdzieś z boku być. 

Akurat kamera tak nieszczęśliwie nagrała że widać, że nikogo tam nie ma.

A co do policji, to właśnie wracam z przesłuchania. To, co próbują wciskać i jak zwyczajnie kłamią, to jest wyższy level niż to, co na nagraniu. Dopiero jak im da się poznać, że zna się przepisy, to nagle się wycofują i "to jeszcze zobaczymy, pomyślimy, nic nie orzekamy". To nie są stróże prawa - przynajmniej w drogówce.

M. in. dlatego zaraz jadę odebrać kamerkę przód-tył. Żeby się bronić przed policją.

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wujek said:

Policja hamowała wiec obok Janusz tez ma hamować.

 

Pytanie brzmi, czy jeśli Janusz by hamował, to policja obok też by hamowała, bo tu mogłoby być zgoła inaczej :hehe: Ale cóż, taki mamy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KotLarry napisał:

chociaż może to przepis jest zły? 

Przepis jak to przepis. Wychowaliśmy się bez takiego przepisu i jakoś żyjemy. To nas od małego uczyli rodzice, że wchodząc na jezdnię masz się rozejrzeć w lewo-prawo-lewo i dopiero jak masz wolną drogę to przejść zdecydowanie a nie wlec się jak flaki z olejem. 

Zmienili to zmienili - walczymy ze smogiem i płynnością ruchu na drodze/w mieście. W momencie wprowadzenia tego przepisu płynność ruchu spadła (bo raz z jednej, a za chwilę z drugiej strony chce wejść pieszy więc auta stoją), podejrzewam że zanieczyszczenie również ponieważ musisz zatrzymać pojazd i ponownie ruszyć a wtedy najwięcej energii idzie w gwizdek=smog.
To może ci rządzący się określą czy walczymy z poprawą bezpieczeństwa czy ze smogiem w miastach ?
Przejść jest dość sporo więc tam gdzie kiedyś się jechało teraz często się MUSISZ zatrzymać i tyle.

Ty Kocie będziesz kojarzył na pewno nowy foto pstryk na Jana Pawła w pobliżu przejścia - ile kiedyś tam było stłuczek a ile jest teraz.

Potencjalne bezpieczeństwo pieszego pewnie wzrosło, natomiast czy jest aż taka poprawa w statystykach tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

myślę że więcej niż połowa kierujących nawet nie zauważa że przejeżdża przez jakieś przejście dla pieszych. Zwłaszcza w miastach na ulicach o więcej niż jednym pasie ruchu. A z tych co zauważają większość nie ma świadomości że jak jadą szybciej niż ten na pasie obok, to jest to wyprzedzanie.

 

świeży odcinek w tym temacie:

 

 

Przejście dla pieszych bez świateł, przez taką drogę, o takim ruchu, przez 4 pasy, to jest idiotyzm w czystej postaci. Ciekawe jak tam z egzekwowaniem pierwszeństwa pieszego już przy wchodzeniu na przejście, są tacy odważni? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wujek napisał:

Wtedy dostaliby mandat

 

Tak, kolega :milicja: pasażer wypisałby koledze prowadzącemu ;l

Ale fakt, zdarzają się przypadki że jeden patrol musi wypisać drugiemu żeby było zgodnie z prawem, ale rzeczywistość zazwyczaj jest zgoła inna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, rallyrychu napisał:

Przejście dla pieszych bez świateł, przez taką drogę, o takim ruchu, przez 4 pasy, to jest idiotyzm w czystej postaci. Ciekawe jak tam z egzekwowaniem pierwszeństwa pieszego już przy wchodzeniu na przejście, są tacy odważni? 😁

 

problem w tym że ta, jak to nazywasz "taka droga" to zwykła droga, nie autostrada. Jak ulica w mieście i tak też należy po niej jeździć. Niestety większości ludzi tam wydaje się że to autostrada. Ten kawałek zakopianki między Krakowem, a Myślenicami to droga, której najbardziej nie lubię w całej Polsce. Mam wrażenie że tam występuje jakaś kumulacja tych, którzy chcą zabić siebie i mnie przy okazji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komandos80 napisał:

otoz zadna
jesli samochod na pasie obok zwalnia to Ty tez masz zwolnic, zeby go nie wyprzedzac przed przejsciem

niewazne czy to oznakowany radiowoz policji, autobus, betoniarka czy taksowka. Po prostu zwalniasz

to naprawde nie jest jakos szczegolnie skomplikowane, jesli ktos tego nie ogarnia to nie powinien siadac za kolkiem

 

Ja się z Toba całkowicie zgadzam. 

 

Tylko jazda samochodem to nie ma byc ciuciubabka z policją czy "dwa" metry przed pasami jeszcze ciut nie dociśnie hamulca żeby było, że "wyprzedzałeś".

Na tym konkretnym filmiku to dohamowanie nie ma żadnego sensu pod kątem bezpieczeństwa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KotLarry napisał:

 

Ja się z Toba całkowicie zgadzam. 

 

Co innego mi przyszlo w powiadomieniu mailowym :P

 

2 minuty temu, KotLarry napisał:

Tylko jazda samochodem to nie ma byc ciuciubabka z policją czy "dwa" metry przed pasami jeszcze ciut nie dociśnie hamulca żeby było, że "wyprzedzałeś".

Na tym konkretnym filmiku to dohamowanie nie ma żadnego sensu pod kątem bezpieczeństwa.

Ja zachowania policji nie komentowalem, odnioslem sie tylko do tego, ze na takie marne prowokacje zaden kierowca nie powinien dac sie zlapac, co zreszta pokazal autor filmu.

Swoja droga, gdyby policja chciala karac za wyprzedzanie przed przejsciami to wystarczyloby, zeby sie ustawila przy jakimkolwiek na drodze wielopasmowej i mogliby tam lowic do woli. Nie trzeba zadnych prowokacji robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukas napisał:

Ty Kocie będziesz kojarzył na pewno nowy foto pstryk na Jana Pawła w pobliżu przejścia - ile kiedyś tam było stłuczek a ile jest teraz.

Potencjalne bezpieczeństwo pieszego pewnie wzrosło, natomiast czy jest aż taka poprawa w statystykach tego nie wiem.

 

Poważnie tam są stłuczki?

Foto kojarzę, ale od dawna tam jest fajne przejście ze światłami uruchamianymi obecnością pieszych.

 

Z resztą hasło przepis zły wrzuciłem trochę jak kij w mrowisko dla tych co chcą wszystko parametryzować pod linijkę.

 

Tak naprawdę, to przepis jest zupełnie OK póki się go nie wykorzystuje w niecnych celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, komandos80 napisał:

Co innego mi przyszlo w powiadomieniu mailowym :P

 

Sprawdź dobrze skrzynkę. ;]

 

7 minut temu, komandos80 napisał:

 

Ja zachowania policji nie komentowalem,

 

A przecież o tym jest właśnie wątek. O zachowaniu policji.

 

7 minut temu, komandos80 napisał:

 

odnioslem sie tylko do tego, ze na takie marne prowokacje zaden kierowca nie powinien dac sie zlapac, co zreszta pokazal autor filmu.

Swoja droga, gdyby policja chciala karac za wyprzedzanie przed przejsciami to wystarczyloby, zeby sie ustawila przy jakimkolwiek na drodze wielopasmowej i mogliby tam lowic do woli. Nie trzeba zadnych prowokacji robic :)

 

Najwyraźniej łatwiej jest ustrzelić przypadkowego Kowalskiego niż stanąć i czekać na prawdziwego pirata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KotLarry napisał:

A przecież o tym jest właśnie wątek. O zachowaniu policji.

no to powiedzmy, ze zrobilem lekki OT :P

 

5 minut temu, KotLarry napisał:

 

Najwyraźniej łatwiej jest ustrzelić przypadkowego Kowalskiego niż stanąć i czekać na prawdziwego pirata.

no wlasnie nie wiem, jest taka masa idiotow, ktorzy wyprzedzaja przed przejsciami, ze to by byla kopalnia pieniedzy.
na Rzgowskiej przy Powszechnej jest przejscie, na ktorym praktycznie za kazdym razem ktos mnie wyprzedza, podejrzewam, ze juz po kilku minutach by mieli chetnych, zeby zaplacic 1500zl, a oni ustawiaja sie kilkaset metrow wczesniej, pod kosciolem sw. Wojciecha i lapia tych, ktorzy przekraczaja predkosc, a z tego co widze ludzie tam jezdza max 70-80km/h (50), wiec zarobek z tego marny :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.