Skocz do zawartości

Uwaga na prowokacje policji


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, KotLarry napisał:

Np. jadę koło...łąki, skoszonej, żeby nie było! ;] mam widoczność +200m w każdym kierunku.

I jeśli 50m przed skrzyżowaniem nie ma ludzia, tzn, że z nieba nie spadnie.

W takiej sytuacji powiedzmy nieco luzuję uważanie, na zachowanie auta obok, bo mam pewność, że nie wyjdzie pieszy mu pod koła.

 

Wiadomo, ale jednak omawiamy przypadek miasta. Tu nigdy pewności nie ma, a już szczególnie w ciasnej zabudowie, ze ścieżką rowerową obok, a jak jeszcze deszcz i wieczór to w ogóle...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

Lepiej tak, niż wcale. Co nie zmienia faktu, że policja drogowa u nas nie robi prawie zupełnie nic. Nawet za prędkość ostatnio przestali łapać, przynajmniej takie mam wrażenie. 

No właśnie, nie łapią oczywistych bandytów drogowych, a podpuszczają gościa, który jedzie ostrożnie i zachowawczo - nawet na wszelki wypadek nie wyprzedzał ich w dużej odległości przed przejściem (pewnie nie chciał wyjaśniać w sądzie terminu "bezpośrednio przed...").

U mnie suszą, zwykle w dochodowych miejscach i z przesadzonymi ograniczeniami i co najmniej dwóch faktycznie niebezpiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fosfor napisał:

No właśnie, nie łapią oczywistych bandytów drogowych, a podpuszczają gościa, który jedzie ostrożnie i zachowawczo - nawet na wszelki wypadek nie wyprzedzał ich w dużej odległości przed przejściem (pewnie nie chciał wyjaśniać w sądzie terminu "bezpośrednio przed...").

 

Bez przesady, nie udało im się, bo gość jedzie właśnie ostrożnie i zachowawczo. A jeżeli ktoś nie ogarnia tego, złapaliby go i słusznie. 

 

2 minuty temu, fosfor napisał:

U mnie suszą, zwykle w dochodowych miejscach i z przesadzonymi ograniczeniami i co najmniej dwóch faktycznie niebezpiecznych.

 

Ostatnio z przyczyn zawodowych jeżdżę kilka razy w tygodniu Zakopianką (tam i z powrotem) i nie ma nikogo, nawet tam, gdzie zazwyczaj kiedyś stali. Zero. A co tam ludzie wyprawiają... :facepalm: Gorzej, niż kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Bez przesady, nie udało im się, bo gość jedzie właśnie ostrożnie i zachowawczo. A jeżeli ktoś nie ogarnia tego, złapaliby go i słusznie. 

 

Tylko to Policja, a nie eLka, na którą trzeba bacznie uważać. Poza tym zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Stwierdzi że przed TIRem sobie przebiegnie, "kawałek przed przejściem".

Ale ten "kawałek przed przejściem" może być wszędzie.

Więc jak już ZA przejściem zaczniesz TIRa legalnie wyprzedzać, to będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 22:38, wladmar napisał:

 

To skąd tyle wypadków na pasach? 

To, że większość wypadków (ogólnie) jest w wyniku przekroczenia prędkości nie oznacza, że ograniczenia prędkości są ustawiane z sensem.

Taka analogia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.