Skocz do zawartości

Odbojnik do garażu


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, FrugOs napisał:

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765

 

Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 

Albo to

https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-separator-parkingowy-odbojnica-55cm-12136664205

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FrugOs napisał:

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765

 

Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 

To zależy, w czym to "inne" ma być "lepsze"? taniej? Ładniej? Skuteczniej?

 

Najprostsze skuteczniejsze rozwiązanie, to 1,5m drewnianego kanciaka np. 5x5cm przymocowane do podłoża. Nie trzeba "celować" jak w taki mały odbojnik. Wymaga impregnacji. Można też sobie pomalować na różne kolory. Wersja na bogato to analogiczny aluminiowy/stalowy profil. Wersja betonowa to "krawężnik" ułożony z dowolnie wybranych kostek brukowych w Castoramie, przymocowanych do podłoża. Różne wzory i kolory do wyboru. Co tam stryjenka uważa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765
 
Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 
Mam taki odbojnik u siebie w garażu, super sprawa.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, w czym to "inne" ma być "lepsze"? taniej? Ładniej? Skuteczniej?
 
Najprostsze skuteczniejsze rozwiązanie, to 1,5m drewnianego kanciaka np. 5x5cm przymocowane do podłoża. Nie trzeba "celować" jak w taki mały odbojnik. Wymaga impregnacji. Można też sobie pomalować na różne kolory. Wersja na bogato to analogiczny aluminiowy/stalowy profil. Wersja betonowa to "krawężnik" ułożony z dowolnie wybranych kostek brukowych w Castoramie, przymocowanych do podłoża. Różne wzory i kolory do wyboru. Co tam stryjenka uważa.
 
Przy jednostanowiskowym garażu nie da się nie trafić w ten odbojnik przy parkowaniu. Jest na tyle szeroki a garaże na tyle wąskie, że nie masz wielu opcji ma wjazd, masz tolerancję kilkunastu centymetrów i zawsze wjedziesz na niego.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FrugOs napisał:

Nie no, widzę, że jednak miałem najlepszy pomysł ;]

 

Coś laserowego od sufitu?

Dojeżdżasz ustawiasz punkt na desce rozdzielczej i wiesz dokąd wjechać, ja mam trudniej, mam kilka pojazdów , jeden wjazd na boki kąt 45 stopni, i jeden na wprost. Zwykła obserwacja świateł mijania na ścianie sprawdza się, żeby zostało 10cm od zderzaka :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pipper napisał:

Coś laserowego od sufitu?

Dojeżdżasz ustawiasz punkt na desce rozdzielczej i wiesz dokąd wjechać, ja mam trudniej, mam kilka pojazdów , jeden wjazd na boki kąt 45 stopni, i jeden na wprost. Zwykła obserwacja świateł mijania na ścianie sprawdza się, żeby zostało 10cm od zderzaka :piwko:

 

Ja sobie włączam kamerkę cofania i dojeżdżam do kreski na ekranie, która zrównuje się z progiem garażu i wtedy wiem że klapa bagażnika się bez problemu otwiera brzy zamkniętej bramie. 

 

Tak samo można wyczuć na kamerce przedniej a jak nie ma to na przednich czujnikach parkowania. 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bielaPL napisał:

u mnie stoi na środku gumiak z włożonym plastikowym kijkiem ;] 

Skomplikowany system, aż 2 elementy do zepsucia, przewrócenia. :phi:

 

Ja przykręciłem do ściany oponę, gdyby wszelkie inne zasieki zawiodły to ostatecznie żona odbije się od niej.

  • Lubię to 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Ja sobie włączam kamerkę cofania i dojeżdżam do kreski na ekranie, która zrównuje się z progiem garażu i wtedy wiem że klapa bagażnika się bez problemu otwiera. 

U mnie dojazd przodem, kamerek brak, a czujniki wyją za wcześnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Skomplikowany system, aż 2 elementy do zepsucia, przewrócenia. :phi:

 

Ja przykręciłem do ściany oponę, gdyby wszelkie inne zasieki zawiodły to ostatecznie żona odbije się od niej.

 

;] u mnie jest tak że garaż jest dosyć długi i stoją przed autem jeszcze różne rzeczy, dodatkowo na zimę stoi też bujawka z dworu także punkt zatrzymania auta zmienia się dynamicznie ;) gumiak jest wystawiony jedną długość z zapasem bo żona i tak potrafi dojechać do niego i przewrócić... ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FrugOs napisał:

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765

 

Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 

Identyczne ma brejdak w garażu i zadowolony. On ma 1 szt. na 1 koło chyba. Także mogę polecić:oki:. No chyba, że już masz taki i szukasz czegoś innego😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Piłeczka jest lepsza albo zwyczajnie naklej na podłodze jakąś listewkę 1-1,5cm i tyle wyczujesz że dojechałeś do miejsca parkowania. 

 

To co wrzuciłeś jest... upierdliwe. 

 

Masz z tym doświadczenie jakieś? Bo ja mam od ponad pół roku i nie mogę doszukać się upierdliwości. Nawet duży plus bo nie musisz wjeżdżać na czuja na zerowej prędkości żeby poczuć drugi garb, który zatrzyma koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mr_Hyde napisał:

Identyczne ma brejdak w garażu i zadowolony. On ma 1 szt. na 1 koło chyba. Także mogę polecić:oki:. No chyba, że już masz taki i szukasz czegoś innego😜

 

Mam taki "chałupniczy" i chcę zmienić na lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, spad napisał:

 

Masz z tym doświadczenie jakieś? Bo ja mam od ponad pół roku i nie mogę doszukać się upierdliwości. Nawet duży plus bo nie musisz wjeżdżać na czuja na zerowej prędkości żeby poczuć drugi garb, który zatrzyma koło.

 

Testowałem dawno temu i mi się nie spodobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

 

;] u mnie jest tak że garaż jest dosyć długi i stoją przed autem jeszcze różne rzeczy, dodatkowo na zimę stoi też bujawka z dworu także punkt zatrzymania auta zmienia się dynamicznie ;) gumiak jest wystawiony jedną długość z zapasem bo żona i tak potrafi dojechać do niego i przewrócić... ;] 

To u mnie by nie zdało egzaminu, byłoby wszystko rozjechane aż do ściany.

Ostatnio się zapomniałem i zostawilem na środku garażu worek ziemi 80l.

Żona najpierw go staranowała, potem zastanawiała się co ją trzyma, że nie może do opony dobić, a na końcu mnie :zona: za tą pułapkę. :hehe:

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Skomplikowany system, aż 2 elementy do zepsucia, przewrócenia. :phi:

 

Ja przykręciłem do ściany oponę, gdyby wszelkie inne zasieki zawiodły to ostatecznie żona odbije się od niej.

 

Ja podobnie, tylko nie oponę a wielki kawał grubej gąbki tapicerskiej. :piekna: wjeżdża przodem do garażu i gdy przedni zderzak dotknie gąbki to widać jej ugięcie i oznacza to STOP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rallyrychu napisał:

Piłeczka tenisowa zwisająca z sufitu i opierająca się o szybę 😉

Przynajmniej się człowiek o nią nie potknie 😁

Najlepsze 👍 Nic nie trzeba kombinować a zawsze idealnie na długość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stig napisał:

Najlepsze 👍 Nic nie trzeba kombinować a zawsze idealnie na długość .

Dupa tam nie idealnie, 2 skrajnie różne auta nie popchną szybą piłeczki.

Już prędzej zderzakiem, ale wtedy piłeczki nie widać, jakiś gruby kolorowy sznurek żeby okularnik widział.

Oczywiście wiem, że nikt nie każe na zmianę 2 autami parkować na jednym, tym samym miejscu.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Dupa tam nie idealnie, 2 skrajnie różne auta nie popchną szybą piłeczki.

Już prędzej zderzakiem, ale wtedy piłeczki nie widać, jakiś gruby kolorowy sznurek żeby okularnik widział.

Oczywiście wiem, że nikt nie każe na zmianę 2 autami parkować na jednym, tym samym miejscu.

Dwoma różnymi autami wjeżdżam także dzięki za opinie 👍🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Dupa tam nie idealnie, 2 skrajnie różne auta nie popchną szybą piłeczki.

Już prędzej zderzakiem, ale wtedy piłeczki nie widać, jakiś gruby kolorowy sznurek żeby okularnik widział.

Oczywiście wiem, że nikt nie każe na zmianę 2 autami parkować na jednym, tym samym miejscu.

 

No, pogodzenie smarta z dodge ramem może być trudne 😄

Odbojnik na podłodze też dla "skrajnie różnych" aut nie zadziała:

obraz.png.591029b1cda00d044eb4df38f9af037c.pngobraz.png.876324e4bdb485aa5cf446857e83089e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, fosfor napisał:

No, pogodzenie smarta z dodge ramem może być trudne 😄

Odbojnik na podłodze też dla "skrajnie różnych" aut nie zadziała:

Dobra. Trochę przesadziłem z tymi piłeczkami, bo 2 jednak zadziałają.

Odbojnik w Twoim przypadku też zadziała, tylko przykręcasz go w pozycji dla peugeota, jak nim dasz radę to smartem też.

Gdyby auta zwisy miały na odwrót to dłuższy mógłby np. na długość nie wejść, ale to szczególne przypadki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZUBERTO napisał:

 

Dobra. Trochę przesadziłem z tymi piłeczkami, bo 2 jednak zadziałają.

Odbojnik w Twoim przypadku też zadziała, tylko przykręcasz go w pozycji dla peugeota, jak nim dasz radę to smartem też.

Gdyby auta zwisy miały na odwrót to dłuższy mógłby np. na długość nie wejść, ale to szczególne przypadki.

Tak naprawdę kwestia potrzeb - ja mam mały garaż i parkuje tam tylko żona, więc piłeczka jest pod jej auto.

progu nie chcę, bo z jednej strony bym się potykał, z drugiej utrudniałby mi chowanie moto. Dużo gratów przez garaż przenoszę, kompresor, koła, kosiarkę i taki dzyndzel na podłodze byłby dla mnie upierdliwy.

Piłkę na sznurku przyczepiłem do obudowy silnika bramy i po  5 minutach miałem działający "system" :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, akir napisał:

Ja przykrecilem profil do podłogi i do tego dojeżdżam

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka
 

 

Można jeszcze kątownik 100mm przykręcić, coś jak jest na najazdach :).

Wy nie sprzątacie tych garaży ?

Nie mógłbym mieć na posadzce nic położonego czy przykręconego, podobnie jak piłeczki sznurki czy inne farfocle z sufitu które bym trącał głową (tak czasami w garażu potrafi nie być auta).

Początkowo kupiłem czujnik zbliżeniowy + odbiornik pilota bramy, tak aby automatycznie odpalać światełka i sygnalizować odległość .. tyle, że auta i tak mają czujniki więc to bez sensu. Szczególnie, że dzieciaki potrafią zostawiać hulajnogi, rowerki, itd w losowych miejscach. Jak ma się kamerę to już precyzyjnie można podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Można jeszcze kątownik 100mm przykręcić, coś jak jest na najazdach .
Wy nie sprzątacie tych garaży ?
Nie mógłbym mieć na posadzce nic położonego czy przykręconego, podobnie jak piłeczki sznurki czy inne farfocle z sufitu które bym trącał głową (tak czasami w garażu potrafi nie być auta).
Początkowo kupiłem czujnik zbliżeniowy + odbiornik pilota bramy, tak aby automatycznie odpalać światełka i sygnalizować odległość .. tyle, że auta i tak mają czujniki więc to bez sensu. Szczególnie, że dzieciaki potrafią zostawiać hulajnogi, rowerki, itd w losowych miejscach. Jak ma się kamerę to już precyzyjnie można podjechać.
Mam przykręcone od 4lat i się sprawdza. Ja parkuję na grubość dłoni do garażu więc to jedyny sensowny sposób. Dojeżdżam samochód się zatrzymuję i mam odpowiednią odległość że brama się zamknie, klamka wchodzi w grilla

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, akir napisał:

Mam przykręcone od 4lat i się sprawdza. Ja parkuję na grubość dłoni do garażu więc to jedyny sensowny sposób. Dojeżdżam samochód się zatrzymuję i mam odpowiednią odległość że brama się zamknie, klamka wchodzi w grilla emoji1787.png

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka
 

Widzisz ja robię tak, że jak dojeźdzam to włączam kamerę, jak przetnę linię bramy to z dokładnością do 1cm mogę dojechać. Szybko i wygodnie :).

Za to jak trzeba zamieść /umyć to nic mi nie przeszkadza. No i jak się coś robi przy aucie to wjeżdżam inaczej, np na środek, czy po skosie garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja robię tak, że jak dojeźdzam to włączam kamerę, jak przetnę linię bramy to z dokładnością do 1cm mogę dojechać. Szybko i wygodnie .
Za to jak trzeba zamieść /umyć to nic mi nie przeszkadza. No i jak się coś robi przy aucie to wjeżdżam inaczej, np na środek, czy po skosie garażu.
Mi nic nie przeszkadza jak sprzątam w garażu to łopata wywalam. Kamerę mam włączona zawsze przy cofaniu. Dojeżdżając na kamerę już wbiłem się w ścianę

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mati_lecha napisał:

Naprawdę nie stać Państwa na garaż normalnych rozmiarów i musicie się bawić w piłeczki, odbojniki, czujniki? 🤣

 

Garaż nie służy w większości tylko dla samego auta. Robi też często za tzw. pomieszczenie gospodarcze. U moich sąsiadów np. to w 100%. Auta stoją na podjeździe….😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, stig napisał:

Garaż nie służy w większości tylko dla samego auta. Robi też często za tzw. pomieszczenie gospodarcze. U moich sąsiadów np. to w 100%. Auta stoją na podjeździe….😂

Mam to samo. Garaż na dwa auta, a rowery ledwo się w nim mieszczą 😀. Auta parkują przed garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stig napisał:

Garaż nie służy w większości tylko dla samego auta. Robi też często za tzw. pomieszczenie gospodarcze. U moich sąsiadów np. to w 100%. Auta stoją na podjeździe….😂

Naprawdę ;(

mnie nawet nie stać na zjazd po którym mógłbym zjechać i tylko żona wjeżdża 😄

Zresztą, wystarczy trochę wyczucia - nie puknąłem.

 

obraz.png.b4477edf8a7364e5b42c941ae2896be5.png

Edytowane przez fosfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zaleci HP ;] ja bym was pogodził i postawił piękny dorodny snop zboża, wtedy będzie ogranicznik dla krótkich jak i długich przodów w samochodach, jak będzie ładny snopek to i dekoracyjnie i nawet śmiesznie, a niektórym nawet może przypomnieć pochodzenie i rodzinne strony ;], w murowanym garażu taki snop może też eliminować

nadmierną wilgoć

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.