Skocz do zawartości

Odbojnik do garażu


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Waldek40 napisał:

trochę zaleci HP ;] ja bym was pogodził i postawił piękny dorodny snop zboża, wtedy będzie ogranicznik dla krótkich jak i długich przodów w samochodach, jak będzie ładny snopek to i dekoracyjnie i nawet śmiesznie, a niektórym nawet może przypomnieć pochodzenie i rodzinne strony ;], w murowanym garażu taki snop może też eliminować nadmierną wilgoć

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał:

Garaż nie służy w większości tylko dla samego auta. Robi też często za tzw. pomieszczenie gospodarcze. U moich sąsiadów np. to w 100%. Auta stoją na podjeździe….😂

To akurat jakiś trend, który obserwuje w okolicy. Budują dom z garażem, ale w garażu jest graciarnia :bzik:, stoi wszystko tylko nie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

To akurat jakiś trend, który obserwuje w okolicy. Budują dom z garażem, ale w garażu jest graciarnia :bzik:, stoi wszystko tylko nie auta.

Życie. Najpierw chwilowe rozwiązanie (graty po budowie, itd.) a później okazuje się, że taka przestrzeń bardzo potrzebna i wygodna jak jeszcze w bryle budynku z wejściem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, stig napisał:

Życie. Najpierw chwilowe rozwiązanie (graty po budowie, itd.) a później okazuje się, że taka przestrzeń bardzo potrzebna i wygodna jak jeszcze w bryle budynku z wejściem do domu.

Wiem, dlatego warto czytać fora i rozmawiać z ludzmi przed budową/kupnem. Jeden z podstawowych wątków który się przewija po budowie to deficyt powierzchni gospodarczej. Ludzie przechodzą często z bloków i nie mają pojęcia ile gratów typu taczka czy grill się uzbiera. Podobnie jak wielkość garaży, nie wiem czy to się zmieniło ale jeszcze kilka lat temu 95% projektów to były garaże projektowane pod "malucha". Wiedząc o tym powiększyłem garaż, żeby przynajmniej móc rower postawić czy klapę otworzyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś domy były w większości podpiwniczone i mieścił się opał, ze dwa pomieszczenia na graty i garaż.

A teraz w większości piwnic brak, został garaż.... Sam się zastanawiałem, gdzie bym klamoty pomieścił, gdybym się przeprowadził do domu bez piwnicy ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 07:42, stig napisał:

Garaż nie służy w większości tylko dla samego auta. Robi też często za tzw. pomieszczenie gospodarcze. U moich sąsiadów np. to w 100%. Auta stoją na podjeździe….😂

Być może. Nigdy nie miałem garażu,  to ciężko mi się odnieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 20:03, FrugOs napisał:

Nie no, prosiłem o lepsze :hehe:

A mnie tam żaden odbojnik nie potrzebny.

Położyłem w poprzek na posadzce jeden panel podłogowy. Ustawiony jest akurat tak, że zatrzymuję auto w momencie kiedy tylne koło z niego zjedzie.

 

ps. ja taki ogranicznik potrzebuję, nie żeby nie przydzwonić przodem, a żeby wjechać do garażu tylko na tyle, żeby dało się zamknąć wrota, a z przodu mieć max miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 19:58, FrugOs napisał:

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765

 

Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 

 

ja mam na podłodze położony kawałek drewnianej belki i wystarcza :)

Została mi z 20 lat temu po budowie domku na działce, do tej pory się sprawdza :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.05.2022 o 19:58, FrugOs napisał:

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765

 

Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 

 

Zamontowany. 

Cymesik ✌️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, który kupiłem jest naprawdę spoko. Z jednej strony niski, nie przeszkadza jak przejeżdżam czy przesuwam moto na podstawce, z drugiej bardzo fajnie "łapie" koła. Żona zachwycona 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765
 
Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 
Patent mój: kantówka 5x5x50 cm przykręcona do posadzki na końcu toru jazdy przedniego (ważne! ) lewego (mniej ważne ) koła. Koszt 0 zł (kołki i kantówkę już miałem)

Patent sąsiada: na ścianie narysował pionową linię na wysokości prawego lusterka bocznego (parkuje prawa stroną bardzo blisko sciany) i dopisał obok linii "tu lusterko"
I też działa

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 21:27, PawelWaw napisał:

czujnikow  przodu w aucie brak ?

A masz takie auto co pozwala odroznic np 4 cm od powiedzmy 8 cm? Jeseli tak to ok....bo umnie czujniki ponizej 40-50 cm piszcza juz dzwiekiem ciaglym - przy takiej czulosci czujniki sa zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.