Jump to content

Odbojnik do garażu

FrugOs
 Share

Recommended Posts

Teraz, Waldek40 napisał:

trochę zaleci HP ;] ja bym was pogodził i postawił piękny dorodny snop zboża, wtedy będzie ogranicznik dla krótkich jak i długich przodów w samochodach, jak będzie ładny snopek to i dekoracyjnie i nawet śmiesznie, a niektórym nawet może przypomnieć pochodzenie i rodzinne strony ;], w murowanym garażu taki snop może też eliminować nadmierną wilgoć

3 godziny temu, stig napisał:

Garaż nie służy w większości tylko dla samego auta. Robi też często za tzw. pomieszczenie gospodarcze. U moich sąsiadów np. to w 100%. Auta stoją na podjeździe….😂

To akurat jakiś trend, który obserwuje w okolicy. Budują dom z garażem, ale w garażu jest graciarnia :bzik:, stoi wszystko tylko nie auta.

2 godziny temu, sherif napisał:

To akurat jakiś trend, który obserwuje w okolicy. Budują dom z garażem, ale w garażu jest graciarnia :bzik:, stoi wszystko tylko nie auta.

Życie. Najpierw chwilowe rozwiązanie (graty po budowie, itd.) a później okazuje się, że taka przestrzeń bardzo potrzebna i wygodna jak jeszcze w bryle budynku z wejściem do domu.

23 minuty temu, stig napisał:

Życie. Najpierw chwilowe rozwiązanie (graty po budowie, itd.) a później okazuje się, że taka przestrzeń bardzo potrzebna i wygodna jak jeszcze w bryle budynku z wejściem do domu.

Wiem, dlatego warto czytać fora i rozmawiać z ludzmi przed budową/kupnem. Jeden z podstawowych wątków który się przewija po budowie to deficyt powierzchni gospodarczej. Ludzie przechodzą często z bloków i nie mają pojęcia ile gratów typu taczka czy grill się uzbiera. Podobnie jak wielkość garaży, nie wiem czy to się zmieniło ale jeszcze kilka lat temu 95% projektów to były garaże projektowane pod "malucha". Wiedząc o tym powiększyłem garaż, żeby przynajmniej móc rower postawić czy klapę otworzyć.

• Like 1

Kiedyś domy były w większości podpiwniczone i mieścił się opał, ze dwa pomieszczenia na graty i garaż.

A teraz w większości piwnic brak, został garaż.... Sam się zastanawiałem, gdzie bym klamoty pomieścił, gdybym się przeprowadził do domu bez piwnicy ;)

• Like 1

W dniu 2.06.2022 o 07:42, stig napisał:

Garaż nie służy w większości tylko dla samego auta. Robi też często za tzw. pomieszczenie gospodarcze. U moich sąsiadów np. to w 100%. Auta stoją na podjeździe….😂

Być może. Nigdy nie miałem garażu,  to ciężko mi się odnieść. 

W dniu 1.06.2022 o 19:42, akir napisał:

Taki odboj4d51881fbfd006bb92e6f1d2f09c6350.jpg

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

chyba bym ciągle się o to potykał 

W dniu 30.05.2022 o 20:03, FrugOs napisał:

Nie no, prosiłem o lepsze :hehe:

A mnie tam żaden odbojnik nie potrzebny.

Położyłem w poprzek na posadzce jeden panel podłogowy. Ustawiony jest akurat tak, że zatrzymuję auto w momencie kiedy tylne koło z niego zjedzie.

ps. ja taki ogranicznik potrzebuję, nie żeby nie przydzwonić przodem, a żeby wjechać do garażu tylko na tyle, żeby dało się zamknąć wrota, a z przodu mieć max miejsca.

W dniu 30.05.2022 o 19:58, FrugOs napisał:

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765

Wydaje się spoko, ale może ktoś poleci lepsze rozwiązanie? 

ja mam na podłodze położony kawałek drewnianej belki i wystarcza :)

Została mi z 20 lat temu po budowie domku na działce, do tej pory się sprawdza :)

• Like 1

• 3 weeks later...
W dniu 30.05.2022 o 19:58, FrugOs napisał:

Namierzyłem taki https://allegro.pl/oferta/ogranicznik-asystent-parkowania-odbojnik-do-garazu-12083171765

Zamontowany. 

Cymesik ✌️

• Like 1

Ja po lekturze tego wątku kupiłem ten drugi w kształcie klocka i też działa. Odbija nawet po położeniu na betonie bez przykręcania i się chyba nie przesuwa. :ok:

Ten, który kupiłem jest naprawdę spoko. Z jednej strony niski, nie przeszkadza jak przejeżdżam czy przesuwam moto na podstawce, z drugiej bardzo fajnie "łapie" koła. Żona zachwycona 😉

Patent mój: kantówka 5x5x50 cm przykręcona do posadzki na końcu toru jazdy przedniego (ważne! ) lewego (mniej ważne ) koła. Koszt 0 zł (kołki i kantówkę już miałem)

Patent sąsiada: na ścianie narysował pionową linię na wysokości prawego lusterka bocznego (parkuje prawa stroną bardzo blisko sciany) i dopisał obok linii "tu lusterko"
I też działa

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

• Like 1
  • Haha 1

W dniu 30.05.2022 o 21:27, PawelWaw napisał:

czujnikow  przodu w aucie brak ?

A masz takie auto co pozwala odroznic np 4 cm od powiedzmy 8 cm? Jeseli tak to ok....bo umnie czujniki ponizej 40-50 cm piszcza juz dzwiekiem ciaglym - przy takiej czulosci czujniki sa zbedne