Skocz do zawartości

No łatwo nie jest....


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, PawelWaw said:

 

Czemu go nie lubicie ?

 

Ja go generalnie lubię, wyrobił się i zna się na EV (a wielu dziennikarzy/jutuberów nie zna sie zupełnie, znaczy udają, że się znają, jak np. Marek Drives...)

 

 

Śmieszne i czasem żenujące były jego początki... 

 

Tu polecam ze dwie minutki od 15:15 ;]

 

 

 

A tu pierwsze dwie minuty ;l

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zinger napisał:

Nie mozna bylo w jakims pakiecie domowic?

Mam teraz el fotel bez pamieci i to najwieksza glupota imo. Mam w domu 3 kierowcow i szlag mnie trafia za kazdym razem jak wsiadam, bo musze przestawiac.

No niestety, nie dało się.

Kombinowałem jak przysłowiowy koń pod górkę, ale nie dało się mieć el. foteli z pamięcią w wersji L. Taki lux występuje tylko w XL, którą od L różni circa 17 tysięcy dopłaty. Oczywiście, różnic XL/L jest dużo więcej, ale uznaliśmy z żoną, że większość z nich jest nam niepotrzebna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, format napisał:

O nie! Tylko nie Grzyb :panic:

Nie znam człowieka. Co z nim jest nie tak?

 

Ogólnie, testów nowej Niro EV jest obecnie jak na lekarstwo, więc chętnie obejrzałem jego relację.

 

Jak odbiorę auto i się z nim oswoję, to jeśli będziecie chcieli, mogę napisać jakiś obszerniejszy tekst.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartłomiej napisał:

No niestety, nie dało się.

Kombinowałem jak przysłowiowy koń pod górkę, ale nie dało się mieć el. foteli z pamięcią w wersji L. Taki lux występuje tylko w XL, którą od L różni circa 17 tysięcy dopłaty. Oczywiście, różnic XL/L jest dużo więcej, ale uznaliśmy z żoną, że większość z nich jest nam niepotrzebna.

 

Coz, bywa. Jak kupowalem kilka lat temu  auto to zalozylem budzet 100k skonczylo sie na 130k a i tak zrezygnowalem z AWD kosztem lepszej wersji, bo uznalem, ze z tych dodatkow bede korzystal na codzien a z napedu od swieta. I nie zaluje. Wiele z nich nie jest niezbedne ale potrafia znacznie jazde umilic i jak juz je poznasz, to przy nasteonym aucie nie zreygnujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartłomiej napisał:

No niestety, nie dało się.

Kombinowałem jak przysłowiowy koń pod górkę, ale nie dało się mieć el. foteli z pamięcią w wersji L. Taki lux występuje tylko w XL, którą od L różni circa 17 tysięcy dopłaty. Oczywiście, różnic XL/L jest dużo więcej, ale uznaliśmy z żoną, że większość z nich jest nam niepotrzebna.

 

 

17k tylko ? Trzeba było brać, pożyczył bym ci :)

Przecież w momencie odbioru twoja wersja będzie pewnie +20k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HelixSv napisał:

 

Ja go generalnie lubię, wyrobił się i zna się na EV (a wielu dziennikarzy/jutuberów nie zna sie zupełnie, znaczy udają, że się znają, jak np. Marek Drives...)

 

 

Śmieszne i czasem żenujące były jego początki... 

 

Tu polecam ze dwie minutki od 15:15 ;]

 

 

 

A tu pierwsze dwie minuty ;l

 

 

 

a ten tez zly ?

 

https://www.youtube.com/c/napradpoPolsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, PawelWaw said:

 

a ten tez zly ?

 

https://www.youtube.com/c/napradpoPolsce

 

 

Spoko gościu. Raczej amator i ciężko się go słucha, ale zna się. Trochę śmieszny, że oferuje swoje usługi w doborze elektryka, ale każdy orze jak może. 

 

A, i specjalizuje się hypermilingu. Chwalił się, że dojechał eNiro z Krakowa do Gdańska na jednej baterii. Nie wiem, jak bardzo musiał być przyklejony do tira.... ;]

 

Ja oglądam Bjørna, Fully Charged, Autogefuel, Andrew Till. 

Z polskich to Petrolhead (choć na początku miałem go za głupka), Autowizja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HelixSv napisał:

Z polskich to Petrolhead (choć na początku miałem go za głupka).

Ja go mam nadal. Potrafi ci się na priv przyjebać jak napiszesz coś co nie jest po jego myśli.

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, karax napisał:

Ja go mam nadal. Potrafi ci się na priv przyjebać jak napiszesz coś co nie jest po jego myśli.

 

Musi na AK być

 

Ja tu już kilka razy tak miałem ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 01:21, PawelWaw napisał:

Przecież w momencie odbioru twoja wersja będzie pewnie +20k...

W zamówieniu mam napisane, że jest gwarancja ceny zapisanej w zamówieniu.

Zobaczymy, czy będą ściemniać, czy się wywiążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
4 minuty temu, PawelWaw napisał:

odebrana ? jak smiga ? :jem:

 

Na razie dupa zbita.

Nie jest odebrana. Rozmawiałem z dealerem i trzymają się terminu 6. miesięcy. Czyli mam czekać do grudnia.

Dobre jest to, że potwierdziłem niezmienność ceny. Udało mi się zamówić samochód tuż przed podwyżką w cenniku o kilkanaście tysięcy.

 

Bardzo by się przydała jakaś wtyka w Kia Motor Polska...... nie mamy na AK nikogo stamtąd ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartłomiej napisał:

 

Na razie dupa zbita.

Nie jest odebrana. Rozmawiałem z dealerem i trzymają się terminu 6. miesięcy. Czyli mam czekać do grudnia.

Dobre jest to, że potwierdziłem niezmienność ceny. Udało mi się zamówić samochód tuż przed podwyżką w cenniku o kilkanaście tysięcy.

 

Bardzo by się przydała jakaś wtyka w Kia Motor Polska...... nie mamy na AK nikogo stamtąd ?

Jak będzie w grudniu to i tak będzie dobrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

pocieszyles kolege ;]

Handlowcom nie należy wierzyć, tak jak kobietom ;) 

Jak pisałem wcześniej, przyjąć sobie rok i nie będzie rozczarowań ;) A jak przyjedzie wcześniej, to wtedy miła niespodzianka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Bartłomiej said:

 

Na razie dupa zbita.

Nie jest odebrana. Rozmawiałem z dealerem i trzymają się terminu 6. miesięcy. Czyli mam czekać do grudnia.

Dobre jest to, że potwierdziłem niezmienność ceny. Udało mi się zamówić samochód tuż przed podwyżką w cenniku o kilkanaście tysięcy.

 

Bardzo by się przydała jakaś wtyka w Kia Motor Polska...... nie mamy na AK nikogo stamtąd ?

 

Myślę, że nawet w Kiji nie wiedzą. Lotto jest bardziej przewidywalne. 

Może dostaniesz za tydzień a może za pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Updejt.

 

Płynie do PL.
Wyprodukowali i nadali na statek.

 

No niby się cieszę, bo zawsze to jakiś postęp, ale niesmak...... nadal pozostaje.

 

Teraz bym się chciał coś dokształcić w sprawach korzystania z Kijanki: Kia Connect, zabezpieczenia antykradzieżowe, opony itepe.

Mam jeszcze trochę czasu do odebrania. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał(a):

Updejt.

 

Płynie do PL.
Wyprodukowali i nadali na statek.

 

No niby się cieszę, bo zawsze to jakiś postęp, ale niesmak...... nadal pozostaje.

 

Teraz bym się chciał coś dokształcić w sprawach korzystania z Kijanki: Kia Connect, zabezpieczenia antykradzieżowe, opony itepe.

Mam jeszcze trochę czasu do odebrania. 🙂

Poczytaj jak wyłączyć bzyczek od asystentów żebyś nie oszalał. I ja bym chyba jakieś zabezpieczenie zamontował głupio by było znów rok czekać  na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

Updejt.

 

Płynie do PL.
Wyprodukowali i nadali na statek.

 

No niby się cieszę, bo zawsze to jakiś postęp, ale niesmak...... nadal pozostaje.

 

Teraz bym się chciał coś dokształcić w sprawach korzystania z Kijanki: Kia Connect, zabezpieczenia antykradzieżowe, opony itepe.

Mam jeszcze trochę czasu do odebrania. 🙂

 

bierz GAP, zeby sie nie stresowac za bardzo w pierwszym roku bo auto moze szybko zginac :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

bierz GAP, zeby sie nie stresowac za bardzo w pierwszym roku bo auto moze szybko zginac :(

Co to jest GAP?

8 godzin temu, wujek napisał(a):

Poczytaj jak wyłączyć bzyczek od asystentów żebyś nie oszalał. I ja bym chyba jakieś zabezpieczenie zamontował głupio by było znów rok czekać  na auto.

Poczytam.
A jeśli chodzi o zabezpieczenie, to już rozmawiałem z dealerem i mają montować coś, co zabezpiecza przed walizką oraz game-boy'em. Mam to w cenie zakupu.

 

Ponoć mają też jakąś ciekawą ładowarkę 3-fazową, nie trzeba wallboxa montować. A ja zakładam, że ładować będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartłomiej napisał(a):

A jeśli chodzi o zabezpieczenie, to już rozmawiałem z dealerem i mają montować coś, co zabezpiecza przed walizką oraz game-boy'em. Mam to w cenie zakupu.

 

 

obiecali ze bedzie w kilka miesiecy, dotrzymali slowa, tu tez bym im ufal :lol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

bierz GAP, zeby sie nie stresowac za bardzo w pierwszym roku bo auto moze szybko zginac :(

 

 

Co daje GAP w świecie drożejących samochodów?

Przecież nawet wg tabel używek po kilku miesiącach będzie więcej wart niż był jako nowy z faktury ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PawelWaw napisał(a):

obiecali ze bedzie w kilka miesiecy, dotrzymali slowa, tu tez bym im ufal :lol:

Jaką masz alternatywę, bez utraty gwarancji bądź innych niepotrzebnych rozmów z dealerem podczas serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

nie wiem, ja postawilem na GAP w pierwszym roku, bede sie martwil w drugim.

A odpowiesz mi, co to jest GAP, czy znów tylko będziesz śmieszkował?

Jest wieczór, jestem zmęczony, więc poprosze konkret jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelWaw napisał(a):

takie ubezpieczenie ze jak ukradna to dostaniesz cala kwote z FV zakupu

Po cichu mam nadzieję, że akurat elektrycznej Niro to kraść nie będą chcieli. Są przecież EV6, Sportage, Tucsony czy inne takie. Czy chociażby Cee'dy.

O, gdyby zrobili Ceed EV, to bym zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bartłomiej napisał(a):

Po cichu mam nadzieję, że akurat elektrycznej Niro to kraść nie będą chcieli. Są przecież EV6, Sportage, Tucsony czy inne takie. Czy chociażby Cee'dy.

O, gdyby zrobili Ceed EV, to bym zamawiał.

 

ceed to ciekawe auto i opisze przygode mojego kumpla :)

zamowil ceeda z AT w jakiejs fajnej wersji, po miesiacach oczekiwania anulowali mu zamowienie i zaproponowali jakis inny, zgodzil sie, po miesiacach dostal ceeda a po 2 miesiacach od odbioru mu go ukradli :)

 

to sie nazywa pech :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał(a):

Ponoć mają też jakąś ciekawą ładowarkę 3-fazową, nie trzeba wallboxa montować. A ja zakładam, że ładować będę w domu.

Nie bierz tego, kupisz sobie na wolnym rynku lepiej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Nie bierz tego, kupisz sobie na wolnym rynku lepiej i taniej.

 

Będę porównywał, jak dostanę ofertę. Tak w sumie to wgl się zastanawiam, czy jest mi potrzebna ładowarka 400V. Być może wystarczy mi standardowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartłomiej napisał(a):

 

Będę porównywał, jak dostanę ofertę. Tak w sumie to wgl się zastanawiam, czy jest mi potrzebna ładowarka 400V. Być może wystarczy mi standardowa.

Są dwie wady fabrycznej ładowarki. 
 

1. Oczywista: ładuje bardzo wolno, ok. 11 km na h

2. Mniej oczywista: ładując małym prądem, generuje bardzo duże straty

 

Dokupiony wallbox czy przenośna 3-faz natomiast ma sporo zalet, o ile nie kupisz jakiegoś gniota :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

Co to jest GAP?

 

Ubezpieczenie GAP (Guaranteed Asset Protection) to rodzaj ubezpieczenia, które ma na celu ochronę właściciela pojazdu przed finansowymi stratami związanymi z różnicą między wartością rynkową pojazdu a kwotą pozostałą do spłaty kredytu lub leasingu.

Gdy pojazd zostanie skradziony lub ulegnie całkowitemu zniszczeniu, tradycyjne ubezpieczenie komunikacyjne (OC/AC) pokrywa jedynie bieżącą wartość rynkową pojazdu. Wartość ta zwykle szybko maleje wraz z upływem czasu, zwłaszcza w przypadku nowych pojazdów, które tracą na wartości zaraz po opuszczeniu salonu. W efekcie, właściciel może nadal być zobowiązany do spłacania części zadłużenia, mimo że pojazd już nie istnieje lub nie może być naprawiony.

Ubezpieczenie GAP zabezpiecza właściciela przed taką sytuacją, pokrywając różnicę między wartością rynkową pojazdu a kwotą pozostałą do spłaty kredytu lub leasingu. W ten sposób, właściciel nie musi martwić się o dodatkowe koszty związane ze spłatą zadłużenia. Ubezpieczenie GAP może być szczególnie przydatne dla osób kupujących nowe lub drogie pojazdy, a także dla tych, którzy mają wysoki poziom zadłużenia związany z ich pojazdem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, format napisał(a):

[...] Ubezpieczenie GAP zabezpiecza właściciela przed taką sytuacją, pokrywając różnicę między wartością rynkową pojazdu a kwotą pozostałą do spłaty kredytu lub leasingu.  [...]

 

Czy dobrze odczytuję, że GAP to ubezpieczenie TYLKO dla aut branych w leasing i na raty?

Tak czy inaczej, przyjrzę się tematowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Dokupiony wallbox czy przenośna 3-faz natomiast ma sporo zalet, o ile nie kupisz jakiegoś gniota :) 

 

W takim razie będę się tu konsultował, czy zaproponowano mi gniota, czy nie.

 

Zakładam, że auto będę ładował albo w słoneczne dni / a konkretnie weekendy, albo w nocy (nie mam taryfy nocnej, ale mam net metering).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartłomiej napisał(a):

 

W takim razie będę się tu konsultował, czy zaproponowano mi gniota, czy nie.

 

Zakładam, że auto będę ładował albo w słoneczne dni / a konkretnie weekendy, albo w nocy (nie mam taryfy nocnej, ale mam net metering).

Możesz już teraz zapoznać się z tym, co Ci zaproponują 😁

https://www.kia.com/pl/swiat-kia/poznaj-kia/technologia/elektromobilnosc/ladowarka-kia-charge-wallbox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

Jaką masz alternatywę, bez utraty gwarancji bądź innych niepotrzebnych rozmów z dealerem podczas serwisu?

 

Canlock

Mam w aucie na gwarancji i nikt nic nie zauważył, ingerencja w instalacje auta tez niewielka

 

 

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartłomiej napisał(a):

 

Czy dobrze odczytuję, że GAP to ubezpieczenie TYLKO dla aut branych w leasing i na raty?

Tak czy inaczej, przyjrzę się tematowi.

Prywatnie za gotówkę też wziąłem. Dali opony zimowe za pół ceny do tego ;]

Więc do 6 lat zmieniam opony co sezon :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

Co to jest GAP?

Poczytam.
A jeśli chodzi o zabezpieczenie, to już rozmawiałem z dealerem i mają montować coś, co zabezpiecza przed walizką oraz game-boy'em. Mam to w cenie zakupu.

 

Ponoć mają też jakąś ciekawą ładowarkę 3-fazową, nie trzeba wallboxa montować. A ja zakładam, że ładować będę w domu.

Ja bym u dilera nie montowal zabezpieczen. To tak jak kiedys z auto alarmem zawsze w tym samym miejscu :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.