Skocz do zawartości

Mazda idzie złą drogą


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wpadla mi reklama " nowa mazda 2 hybrid "

 

Mysle sobie o fajnie .. moze będzie troche nowej stylistyki pod nową mazde 6.

 

Wchodze na ich www a nowa mazda 2 to yaris z lepką mazdy 

:*

 

 

kurcze a kilka lat temu to ich salonow wpuszczali tylko ludzi w garniturach.. tacy byli premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin79 napisał:

tacy byli premium. 

Tacy są premium, że od kilkudziesięciu lat nie potrafią zrobić swoich "premium" aut z blachy ocynkowanej, żeby przetrwały 10 lat bez purchli rdzy. Premium mają tylko cenę. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, iwik napisał:

Tacy są premium, że od kilkudziesięciu lat nie potrafią zrobić swoich "premium" aut z blachy ocynkowanej, żeby przetrwały 10 lat bez purchli rdzy. Premium mają tylko cenę. 

Odkąd odjechali z cenami oprócz cX5 i 50 wogole nie widać tego na ulicach. Kiedys 3ka poprzedniej generacji sprzedawała się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Marcin79 said:

Właśnie wpadla mi reklama " nowa mazda 2 hybrid "

Mysle sobie o fajnie .. moze będzie troche nowej stylistyki pod nową mazde 6.

Wchodze na ich www a nowa mazda 2 to yaris z lepką mazdy 

:*

kurcze a kilka lat temu to ich salonow wpuszczali tylko ludzi w garniturach.. tacy byli premium. 

 

To nie Mazda tylko EU wymusza takie manewry...

Podobnie jak Suzuki w ten sposob obniza srednia emisje w gamie i beda placic mniejsze kary.

W USA Mazda 2 byla sprzedawana ze znaczkiem Toyoty dla odmiany ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin79 napisał:

Właśnie wpadla mi reklama " nowa mazda 2 hybrid "

 

Mysle sobie o fajnie .. moze będzie troche nowej stylistyki pod nową mazde 6.

 

Wchodze na ich www a nowa mazda 2 to yaris z lepką mazdy 

:*

 

 

kurcze a kilka lat temu to ich salonow wpuszczali tylko ludzi w garniturach.. tacy byli premium. 

Jest też normalna 2.

 

12 godzin temu, wujek napisał:

Odkąd odjechali z cenami oprócz cX5 i 50 wogole nie widać tego na ulicach. Kiedys 3ka poprzedniej generacji sprzedawała się dobrze.

Wróciłeś do Łodzi? Gdzie się nie obejrzę to jakaś Mazda stoi w Warszawie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, wujek said:

Odkąd odjechali z cenami oprócz cX5 i 50 wogole nie widać tego na ulicach. Kiedys 3ka poprzedniej generacji sprzedawała się dobrze.

 

3-ka sie nie sprzedaje bo ludzie wola CX30, tak samo jak nie widac Golfa 8 bo ludzie wybieraja T-roca.

Co do cen, cala reszta juz praktycznie dogonila i jak zaczniesz porownywac wyposazenie, to czesto Mazda wypada korzystniej.

Te auta juz w podstawowych wersjach sa naprawde fajnie wyposazone, ale przez to cennik zaczyna sie wyzej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, bartekm said:

Jest też normalna 2.

 

Wróciłeś do Łodzi? Gdzie się nie obejrzę to jakaś Mazda stoi w Warszawie ;]

 

Widzialem ostatnio gdzies zestawienie sprzedazy marek japonskich  w PL bodajze do konca kwietnia:

1. Toyota - 22 tys

2. Mazda - 2,3 tys

3. Nissan - 1,6 tys

Pozniej, Lexus, Honda, Suzuki, Mitsubishi i na koncu Subaru. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/4/2022 at 10:05 PM, iwik said:

Tacy są premium, że od kilkudziesięciu lat nie potrafią zrobić swoich "premium" aut z blachy ocynkowanej, żeby przetrwały 10 lat bez purchli rdzy. Premium mają tylko cenę. 

 

Ktora Mazda po 2012 rdzewieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 22:05, iwik napisał:

Tacy są premium, że od kilkudziesięciu lat nie potrafią zrobić swoich "premium" aut z blachy ocynkowanej,

No ale tenYaris/mazda2 to chyba bedzie mieć twałośc Yarisa? - bo nie sadzę zeby specjalnie robili  go z blachy nieocynkowanej?

 

W dniu 4.06.2022 o 17:58, Marcin79 napisał:

a kilka lat temu to ich salonow wpuszczali tylko ludzi w garniturach.

A to nie urban legend? bo w ciagu ostatnich 15 lat to ze 4-5 razy byłem s salonie mazdy i jakoś nikt ode mnie garnituru ani krawatu nie wymagał... choć przyznaje ze zeby dostac cennik chcieli ode mnie komplet danych osobowych.... wiec nie kupiłem mazy6 tylko lagunęIII ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 19:32, Maciej__ napisał:

 

Widzialem ostatnio gdzies zestawienie sprzedazy marek japonskich  w PL bodajze do konca kwietnia:

1. Toyota - 22 tys

2. Mazda - 2,3 tys

3. Nissan - 1,6 tys

Pozniej, Lexus, Honda, Suzuki, Mitsubishi i na koncu Subaru. 

Toyota co by nie mówić miażdży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał:

No ale tenYaris/mazda2 to chyba bedzie mieć twałośc Yarisa? - bo nie sadzę zeby specjalnie robili  go z blachy nieocynkowanej?

A ten Yaris taki trwały lacharsko?

Wielokrotnie tu czytałem, że niekoniecznie.

Choć to chyba o podwo,ie się rozchodziło.

Jeden pies, rdza to rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

A ten Yaris taki trwały lacharsko?

Wielokrotnie tu czytałem, że niekoniecznie.

Choć to chyba o podwo,ie się rozchodziło.

Jeden pies, rdza to rdza.

Hm pewnie gorzej niż porsche... ale pod pracą parkuja dwa leciwe Yarisy jeden na prawie 20 lat a drugi ok 15... nie powiem że wyglądają świetnie ale się nie sypią... Koleżanka z drugiej pracy na 10 letniego Yarisa (z tym że 5 lat temu sprowadzonego z Włoch) i na wygląd jest OK... dlatego skoro mazda miała rdzewieć zto zastanowiłem się że moze Toyota trochę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał:

A ten Yaris taki trwały lacharsko?

Wielokrotnie tu czytałem, że niekoniecznie.

Choć to chyba o podwo,ie się rozchodziło.

Jeden pies, rdza to rdza.


 Mama ma Yarisa z 1999 roku - zero rdzy, żadnych purchli. Wersja wyprodukowana w Japonii.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150, bandżo czy jakoś tak, w każdym razie tę pod harakiri ;] poszedłem za Twoim pomysłem i wziąłem altomat ;]
Kumpel z pracy wziął tą słabszą 120KM

Bardzo zadowolony. W środku czyc premium :) i to by było na tyle...

Jedzilem. To że nie jedzie to wiadomo, glosna i z tyłu nie myślałem że jest tak ciasna. Volvo XC40 to przy tym limuzyna.

Prześwit tez jest bardzo mizerny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bartekm napisał:

Toyota co by nie mówić miażdży :)

 

Ma najszerszą ofertę, dobre finansowanie i sprzedaje na floty w ilosciach nieprzyzwoitych 😄 a do tego poprawiła stylistykę ostatnio więc nawet się może podobać

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 17:58, Marcin79 napisał:

Wchodze na ich www a nowa mazda 2 to yaris z lepką mazdy 

 

 

Potwornie irytuje mnie to mieszanie znaczkami bo kompletnie zatraca się "poczucie marki" i sympatie z marką związane

 

Często było tak że ludzie wybierali jedną markę z przywiązania prze wiele lat a teraz trzymając się jednej marki dostają peugeota ze znaczkiem toyoty czy renault ze znaczkiem mercedesa.

 

Jakoś mi to pachnie po prostu podróbkami i docelowo raczej jest szkodliwe dla marek, które w to idą.

 

Jedynie nie szkoda mi tych obiboków z działów marketingu marek typu mercedes jak muszą się wić jak piskorz opowiadając jak to MB Citan jest częścią wieloletniej tradycji mercedesa a patrzą na ulepione przez francuzów kangoo z przylepiona gwiazdą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 17:58, Marcin79 napisał:

Właśnie wpadla mi reklama " nowa mazda 2 hybrid "

 

Mysle sobie o fajnie .. moze będzie troche nowej stylistyki pod nową mazde 6.

 

Wchodze na ich www a nowa mazda 2 to yaris z lepką mazdy 

:*

 

 

kurcze a kilka lat temu to ich salonow wpuszczali tylko ludzi w garniturach.. tacy byli premium. 

 

niby to samo, ale jednak, z tego co patrzę, wersje wyposażenia są inne i umożliwiają inne konfiguracje. Np. w Yarisie jak chcesz jakąś wysoką wersję, to będzie ona miała koła 17" co jest bez sensu w takim małym autku, albo nawet 18" w wersji GR Sport, co już w ogóle jest absurdem. A w Maździe masz w najwyższej wersji 16", co się wydaje w sam raz do samochodu klasy B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:
4 godziny temu, sowik85 napisał:
 
Miałem zgoła inne odczucia, z miejsca kierowcy do 120km/h było bardzo cicho. Tak na prawdę bardzo, skrzynia manual.
Szybciej nie jechałem.

Do 120 to prawie każde teraz nowe auto jest ciche...

 

Niby tak, ale np moja Skoda Karoq jest jednak głośniejsza. Nie głośna,  nie zrozumcie mnie źle. Ale w CX 30 miałem poczucie że jest baaaardzo cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

 

Niby tak, ale np moja Skoda Karoq jest jednak głośniejsza. Nie głośna,  nie zrozumcie mnie źle. Ale w CX 30 miałem poczucie że jest baaaardzo cicho.

Normalni ludzie rzadko kiedy przekraczają 120. Skoda z kolei jest specjalnie uboższa od VW żeby była gorsza. Tak samo jak Seat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmarian napisał:

Kumpel z pracy wziął tą słabszą 120KM

Bardzo zadowolony. W środku czyc premium :) i to by było na tyle...

Jedzilem. To że nie jedzie to wiadomo, glosna i z tyłu nie myślałem że jest tak ciasna. Volvo XC40 to przy tym limuzyna.

Prześwit tez jest bardzo mizerny

Prześwit jest chyba 1cm większy od 3, która leży na ziemii ;] przynajmniej fotelami :] powiem tak, przy Pulsarze z tyłu to wszystkie auta w tej klasie to klity ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 17:58, Marcin79 napisał:

Właśnie wpadla mi reklama " nowa mazda 2 hybrid "

 

Mysle sobie o fajnie .. moze będzie troche nowej stylistyki pod nową mazde 6.

 

Wchodze na ich www a nowa mazda 2 to yaris z lepką mazdy 

:*

 

 

kurcze a kilka lat temu to ich salonow wpuszczali tylko ludzi w garniturach.. tacy byli premium. 

Mazda nie ma pomysłu na klienta europejskiego. Nie mają koncepcji wbicia się na rynek. Każdorazowe modyfikacje budy kosmetyka wygląd trafia tylko w gusta. Nie ma takiego wielkiego wow. He. Raczej znikną z eu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/4/2022 at 5:58 PM, Marcin79 said:

Właśnie wpadla mi reklama " nowa mazda 2 hybrid "

 

Mysle sobie o fajnie .. moze będzie troche nowej stylistyki pod nową mazde 6.

 

Wchodze na ich www a nowa mazda 2 to yaris z lepką mazdy 

:*

 

 

kurcze a kilka lat temu to ich salonow wpuszczali tylko ludzi w garniturach.. tacy byli premium. 

 

Kwestionujesz, że Aston Martin jest premium? A przecież mieli swojego Cygnet'a... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 15:27, maro_t napisał:

 

niby to samo, ale jednak, z tego co patrzę, wersje wyposażenia są inne i umożliwiają inne konfiguracje. Np. w Yarisie jak chcesz jakąś wysoką wersję, to będzie ona miała koła 17" co jest bez sensu w takim małym autku, albo nawet 18" w wersji GR Sport, co już w ogóle jest absurdem. A w Maździe masz w najwyższej wersji 16", co się wydaje w sam raz do samochodu klasy B.

Ale GR to raczej nie jest typowe miejskie wozidło ;]

Ale fakt - 16 w tym aucie jest taka akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lynda napisał:

Ale GR to raczej nie jest typowe miejskie wozidło ;]

Ale fakt - 16 w tym aucie jest taka akurat

 

nie chodzi o GR Yarisa, tylko o zwykłego Yarisa w wersji GR Sport. Zobacz sobie do cennika. Miejskie wozidło, hybryda 116KM, 10s do setki i felgi 18". Absurd. Ciekawe o ile zwiększają spalanie i pogarszają osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

nie chodzi o GR Yarisa, tylko o zwykłego Yarisa w wersji GR Sport. Zobacz sobie do cennika. Miejskie wozidło, hybryda 116KM, 10s do setki i felgi 18". Absurd. Ciekawe o ile zwiększają spalanie i pogarszają osiągi.

a to przepraszam ;) zapomniałem o istnieniu tej wersji wyposażenia ;] 

A co powiesz o Aygo X zatem ;] z tyłu to nawet nie widać bębenka ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lynda napisał:

a to przepraszam ;) zapomniałem o istnieniu tej wersji wyposażenia ;] 

A co powiesz o Aygo X zatem ;] z tyłu to nawet nie widać bębenka ;)

 

ogólnie powiem tyle, od kilku lat zmieniam zdanie o Toyocie, która oferuje coraz ciekawsze samochody, a do tego w przeciwieńswie do większości innych producentów nie obcina oferty tylko wręcz ją rozszerza. Ale nadal nie rozumiem kilku rzeczy, jak np. sens takiego auta jak CHR czy te wielkie koła w miejskich taczkach ;]

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A C-HR to akurat fajny wynalazek - wygląd kosmodromu, niby duży i wyosko - ale mały, niski i napompowany tylko, co bywa zgubne jak mi przyjeżdża co chwila jakiś z oberwanym nadkolem po zjeździe z krawężnika :hehe:  

Ja tylko nie rozumiem czemu sobie sami konkurencje robią ;) Yaris Cross vs C-HR. Aygo X vs Yaris no ale może o tę różnorodność chodzi.

Dla mnie to akurat dobrze, że tyle tego wszystkiego jeździ ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/7/2022 at 7:26 PM, HARDTECHNO said:

Mazda nie ma pomysłu na klienta europejskiego. Nie mają koncepcji wbicia się na rynek. Każdorazowe modyfikacje budy kosmetyka wygląd trafia tylko w gusta. Nie ma takiego wielkiego wow. He. Raczej znikną z eu. 

Mazda, Honda, Suzuki, Missabitchi to wylecą z EU i to strzelam, że szybko - za 5 lat ich nie będzie. Nawet nie będzie trzeba czekać aż do 2035, kiedy będzie można sprzedawać w EU tylko elektryki.

Tak jak mówisz - oni nie mogą się odnaleźć w EU. Mazda widać, że coś tam próbuje, ale średnio im to wychodzi.  Poza CX-30 nie mają w gamie nic, co nie byłoby przestarzałe, by było konkurencyjne gabaryty/wyposażenie/cena i klienci to docenili chętnie kupując. A ta nowa Mazda 2 hybrid.... to śmieszny przypadek. Za średnią wersję z ACC, lakierem metalizowanym i kilkoma pierdołami cena ociera się o 120 000 zł... czyli jak za Mini One z automatem i podobnym wyposażeniem... no sorry - stojac przed takim wyborem wolałbym Mini, które nie jest hybrydą, ale nie wygląda jak pospolity Yaris :facepalm: Pewno nowa 2 będzie tak popularna jak Suzuki Across i Suzuki Swace :phi:

Suzuki - poza Swiftem i Vitarą, to nie istnieje na rynku. To, że do gamy dorzucili 2 Toyoty z hybrydą, to znak, że nie chce im się inwestować pod rynek EU. 

Honda - kiedy oni pokazali ostatnio coś nowego dla EU.. Nowych aut na drodze nie widać - z rzadka HRV, Civic Type-R i tyle. Ja już nawet myślałem, że oni po angielsku wyszli z rynku EU, aż przypadkiem jakiś czas temu widziałem salon dealerski ;] 

Z japończyków, to widać, że obecnie dobrze radzą sobie w EU Toyota i Nissan.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Manx napisał:

Mazda, Honda, Suzuki, Missabitchi to wylecą z EU i to strzelam, że szybko - za 5 lat ich nie będzie. Nawet nie będzie trzeba czekać aż do 2035, kiedy będzie można sprzedawać w EU tylko elektryki.

Tak jak mówisz - oni nie mogą się odnaleźć w EU. Mazda widać, że coś tam próbuje, ale średnio im to wychodzi.  Poza CX-30 nie mają w gamie nic, co nie byłoby przestarzałe, by było konkurencyjne gabaryty/wyposażenie/cena i klienci to docenili chętnie kupując. A ta nowa Mazda 2 hybrid.... to śmieszny przypadek. Za średnią wersję z ACC, lakierem metalizowanym i kilkoma pierdołami cena ociera się o 120 000 zł... czyli jak za Mini One z automatem i podobnym wyposażeniem... no sorry - stojac przed takim wyborem wolałbym Mini, które nie jest hybrydą, ale nie wygląda jak pospolity Yaris :facepalm: Pewno nowa 2 będzie tak popularna jak Suzuki Across i Suzuki Swace :phi:

Suzuki - poza Swiftem i Vitarą, to nie istnieje na rynku. To, że do gamy dorzucili 2 Toyoty z hybrydą, to znak, że nie chce im się inwestować pod rynek EU. 

Honda - kiedy oni pokazali ostatnio coś nowego dla EU.. Nowych aut na drodze nie widać - z rzadka HRV, Civic Type-R i tyle. Ja już nawet myślałem, że oni po angielsku wyszli z rynku EU, aż przypadkiem jakiś czas temu widziałem salon dealerski ;] 

Z japończyków, to widać, że obecnie dobrze radzą sobie w EU Toyota i Nissan.

Nissan to Renault z wszelkimi tego wadami. A na Suzuki są zapisy na pół roku do przodu, więc zobaczymy czy tak za pięć lat wylecą ;]

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 21:10, bartekm napisał:

Toyota co by nie mówić miażdży :)

 

Dokladnie !

 

JAk wsiadlem do Auris'a to wypadlem z niego jeszcze szybciej. Stwierdzilem, ze aby zdzierzyc taka deske rozdzielcza bede musial skonczyc grubo ponad 90 lat !  :]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Manx said:

Mazda, Honda, Suzuki, Missabitchi to wylecą z EU i to strzelam, że szybko - za 5 lat ich nie będzie. Nawet nie będzie trzeba czekać aż do 2035, kiedy będzie można sprzedawać w EU tylko elektryki.

 

NIe znikna calkowicie, tylko predzej wycofaja oferte spalinowa przejda w calosci na auta EV.

Odpada problem dostosowywania napedu do roznych norm i w zasadzie jeden model mozna sprzedawac na calym swiecie, zmieniajac jedynie wyglad blacy.

Auta EV to nie tylko Europa, pewnie za chwile w Chinach bedzie boom, Japonii, wybranych stanach USA, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 22:05, iwik napisał:

Tacy są premium, że od kilkudziesięciu lat nie potrafią zrobić swoich "premium" aut z blachy ocynkowanej, żeby przetrwały 10 lat bez purchli rdzy. Premium mają tylko cenę. 

 

Nie jest prawdą powyższe. Jedne modele były podatne na korozję, inne nie - nie znam klucza.  Z tych przyczyn zrezygnowałem z kupna 6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andy7 napisał:

 

Dokladnie !

 

JAk wsiadlem do Auris'a to wypadlem z niego jeszcze szybciej. Stwierdzilem, ze aby zdzierzyc taka deske rozdzielcza bede musial skonczyc grubo ponad 90 lat !  :]

Auris to porażka była straszna. Natomiast nowe Toyota jakoś nie odstawała wnętrzem od Mazdy. Możliwe, że się źle przyjrzałem, bo prąd drogi to w salonach ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

NIe znikna calkowicie, tylko predzej wycofaja oferte spalinowa przejda w calosci na auta EV.

Odpada problem dostosowywania napedu do roznych norm i w zasadzie jeden model mozna sprzedawac na calym swiecie, zmieniajac jedynie wyglad blacy.

Auta EV to nie tylko Europa, pewnie za chwile w Chinach bedzie boom, Japonii, wybranych stanach USA, etc.

Mazda zresztą już elektryka ma w ofercie :)

Edytowane przez bartekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bartekm napisał:

Auris to porażka była straszna. Natomiast nowe Toyota jakoś nie odstawała wnętrzem od Mazdy. Możliwe, że się źle przyjrzałem, bo prąd drogi to w salonach ciemno.

 

W 2016 miala bycalbo Auris albo Civic, Civic wyprzedzal wnetrzem, silnikiem i funkcjonalnoscia olata swietlne

 

Obecnie zadna marke nie wchodzila by w rachube, bo zaprzestali produkcje diesel'a !

 

 

.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.