Skocz do zawartości

Mazda idzie złą drogą


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

 
Idealnie sie wstrzelili z tym dieslem 3.3 i 3.0 noPB ;]
Ciekawe czy to finalnie w ogole trafi do oferty w EU, biorac pod uwage co sie dzieje z cenami paliw...
Ja jestem pod dużym wrażeniem srodka cx30

Jak cx60 będzie proporcjonalnie tak dobre i do tego ciche oraz "w cenie volvo" to jest mocny kandydat
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Maciej__ said:

 

NIe znikna calkowicie, tylko predzej wycofaja oferte spalinowa przejda w calosci na auta EV.

Odpada problem dostosowywania napedu do roznych norm i w zasadzie jeden model mozna sprzedawac na calym swiecie, zmieniajac jedynie wyglad blacy.

Auta EV to nie tylko Europa, pewnie za chwile w Chinach bedzie boom, Japonii, wybranych stanach USA, etc.

Znikną z EU. Nie mają aut EV (poza mazdą MX-30, która jest nieco archaiczna jeśli chodzi o parametry), nadal tłuką spalinowe, które się starzeją. EU prędzej wytnie spalinowe niż reszta świata. W gamie na EU są modele, które w Japonii nie zdobędą popularności, bo w tamtych realiach są od czapy np. typowe auto kompaktowe w Japonii nie ma sensu. Tam albo Kei-car (który u nas nie ma sensu), albo małe auto segmentu A lub B (B to już najchętniej mikrovan) albo już coś dużego, jako wyznacznik statusu - tak jak prawdziwa klasa średnia, średni SUV, MPV lub van - jak już płacisz co roku wysokie podatki od auta, to chcesz z tego skorzystać na maksimum. Opracowywanie nowych modeli specjalnie na EU to duży wydatek, a sprzedaż tutaj nie powala skalą. Kiedyś tą białą flagę wywieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Manx said:

Znikną z EU. Nie mają aut EV (poza mazdą MX-30, która jest nieco archaiczna jeśli chodzi o parametry), nadal tłuką spalinowe, które się starzeją. EU prędzej wytnie spalinowe niż reszta świata. W gamie na EU są modele, które w Japonii nie zdobędą popularności, bo w tamtych realiach są od czapy np. typowe auto kompaktowe w Japonii nie ma sensu. Tam albo Kei-car (który u nas nie ma sensu), albo małe auto segmentu A lub B (B to już najchętniej mikrovan) albo już coś dużego, jako wyznacznik statusu - tak jak prawdziwa klasa średnia, średni SUV, MPV lub van - jak już płacisz co roku wysokie podatki od auta, to chcesz z tego skorzystać na maksimum. Opracowywanie nowych modeli specjalnie na EU to duży wydatek, a sprzedaż tutaj nie powala skalą. Kiedyś tą białą flagę wywieszą.

 

Zobaczymy, natomiast nie wierze, ze to nastapi w ciagu 5 najblizszych lat.

Subaru wlasnie wprowadza model EV, Honda nawiazala wspolprace z SONY w kwestii rozwoju aut EV, Mazda wspolpracuje blisko z Toyota.

Inna kwestia, ze kompletnie nie widze szans zeby ta dyrektywa EU faktycznie weszla w zycie w 2035.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciej__ napisał:

Mazda wspolpracuje blisko z Toyota.

 

Która na rynku istnieje jeszcze wyłącznie dzięki 25-letniej konstrukcji Hybrid Synergy Drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

Która na rynku istnieje jeszcze wyłącznie dzięki 25-letniej konstrukcji Hybrid Synergy Drive.

I póki co wciąż sprzedaje najwięcej ( wciąż mając co sprzedawać :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, format said:

 

Która na rynku istnieje jeszcze wyłącznie dzięki 25-letniej konstrukcji Hybrid Synergy Drive.

 

To jakim cudem istnieja marki, ktore nawet tego nie maja? ;]

Chyba mi nie powiesz, ze obecnie taka Kia/Hyundai/VW to zyja glownie z EV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

To jakim cudem istnieja marki, ktore nawet tego nie maja? ;]

Chyba mi nie powiesz, ze obecnie taka Kia/Hyundai/VW to zyja glownie z EV?

 

Nie wiem z czego żyją. Piszę jedynie że właściwe innowacje w Toyocie skończyły się 25 lat temu. Korea i VAG w ciągu ostatnich lat zrobiły ogromne postępy. BMW i Mercedes jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Maciej__ said:

Inna kwestia, ze kompletnie nie widze szans zeby ta dyrektywa EU faktycznie weszla w zycie w 2035.

Też jestem sceptyczny... i czuję, że będzie jakaś nowelizacja tej dyrektywy.

De facto to Niemcy zdecydują - jeśli niemiecki przemysł motoryzacyjny to łyknie, to dyrektywa wejdzie, a jeśli będzie grymasił, że mało czasu na tak drastyczne przestawienie się, to tylko Niemcy są w stanie wpłynąć na przesunięcie jej wejścia w życie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, format said:

 

Nie wiem z czego żyją. Piszę jedynie że właściwe innowacje w Toyocie skończyły się 25 lat temu. Korea i VAG w ciągu ostatnich lat zrobiły ogromne postępy. BMW i Mercedes jeszcze większe.

 

Rozumiem, a ten bZ4X to nic ciekawego ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

Rozumiem, a ten bZ4X to nic ciekawego ? 

 

Dotykać nie dotykałem, na pierwszy rzut oka nie ma tam nic przełomowego w stosunku do BEV produkowanych już kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, format said:

 

Dotykać nie dotykałem, na pierwszy rzut oka nie ma tam nic przełomowego w stosunku do BEV produkowanych już kilka lat temu.

 

Toyota to chyba nigdy nie celowala w klienta, ktory szuka glownie nowinek ;)

Patrzac co sie dzieje na rynku moto, to wazniejsze od tego kto jest innowacyjny, moze byc to czy w ogole masz co sprzedawac.

A tutaj Toyota chyba radzie sobie nadwyraz dobrze :ok:

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak to wyglada po pierwszych 5 miesiacach, Toyota sprzedala 2x wiecej niz Kia czy Skoda:

 

Ale jak połączymy Kia z Hyundai i Skodę z VW, to już takich różnic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ppmarian napisał:

CX60 będzie mieć 3.3 diesla emoji2956.png

 

Bylem miesiac temu w Mazdzie, pokyzywali mi foty, i poinformowali o cenie ponad 50 000 Jurkow, mysle, ze kupujacych wielu nie bedzioe !  :]

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Powiem szczerze, ze nie widzialem na ulicy zeby jakakolwiek miala problemy z ruda, a jezdzi tego naprawde sporo w PL.

Moja żona miała "3" z 2013 roku i po roku na tylnej klapie wyszły bąble. 

Po dwóch kolejnych rdzawe plamki na dachu, potem na pokrywie silnika. 

W trzecim roku auto się zepsuło i serwisy nie potrafiły ogarnąć błędów kontroli trakcji i wspomagania kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2022 o 13:02, andy7 napisał:

Bylem miesiac temu w Mazdzie, pokyzywali mi foty, i poinformowali o cenie ponad 50 000 Jurkow, mysle, ze kupujacych wielu nie bedzioe ! 

Ważne jeszcze ile ponad - bo czym innym jest 53kE a czym innym 63kE... oraz co za to bedzie  a także ile toto będzie palilo przy  jakich osiagach...

 Bo osobiscie jestem sceptyczny co do sendu diesla 3,3 litra*

 

 

*choć przyznaje ze kilka w br. razy jechalem  dieslem 3,0 w BMW seri 5 i IMO ten silnik nie ma wad 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał:

Ważne jeszcze ile ponad - bo czym innym jest 53kE a czym innym 63kE... oraz co za to bedzie  a także ile toto będzie palilo przy  jakich osiagach...

 Bo osobiscie jestem sceptyczny co do sendu diesla 3,3 litra*

 

 

*choć przyznaje ze kilka w br. razy jechalem  dieslem 3,0 w BMW seri 5 i IMO ten silnik nie ma wad 

 

Zgadzam sie calkowicie, tyle, ze ja mam neico inna filozofie. U mnie automusi byc jak najtansze a oferowac za ta cene jak najwiecej. Taki niewykonalny minimum - maximum prinzip  :phi:

 

Obecnie w rachube wchodzil by Mitsubishi Eclipse SUV

 

NA razoe przedluzylem o 3 lata gwarancje i po jej zakonczeniu auto albo przejmie moja :piekna: albo pojdzie do zyda.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, delco said:

Ważne jeszcze ile ponad - bo czym innym jest 53kE a czym innym 63kE... oraz co za to bedzie  a także ile toto będzie palilo przy  jakich osiagach...

 Bo osobiscie jestem sceptyczny co do sendu diesla 3,3 litra*

 

 

*choć przyznaje ze kilka w br. razy jechalem  dieslem 3,0 w BMW seri 5 i IMO ten silnik nie ma wad 

 

To raczej nie bedzie auto dla milosnikow jazdy o kropelce ;)

Ale jak ktos chce ciagnac przyczepe czy jakas lodke, to taki diesel nada sie idealnie :ok:

Nie sadze tez zeby bylo projektowane glownie z mysla o rynku EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

To raczej nie bedzie auto dla milosnikow jazdy o kropelce

No ale też mam nadzieje ze przy dynamicznej jeżdzie autostrada zmieści sie powiedzmy w 8-9 litrach a przy spokojnej w 7 litrach... nie musi palic tak jak moje V70 - gdzie nigdy nie spalilem w tracie wiecej niz 7,8 litra (jazda po zatłoczonej autostradzie w okolicy zagłebia Rurhy) a potrafiłem spalic i 4,2  (przyznaje ze pusta autostrada w holandii - jazda kodeksowa) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, delco said:

No ale też mam nadzieje ze przy dynamicznej jeżdzie autostrada zmieści sie powiedzmy w 8-9 litrach a przy spokojnej w 7 litrach... nie musi palic tak jak moje V70 - gdzie nigdy nie spalilem w tracie wiecej niz 7,8 litra (jazda po zatłoczonej autostradzie w okolicy zagłebia Rurhy) a potrafiłem spalic i 4,2  (przyznaje ze pusta autostrada w holandii - jazda kodeksowa) ;) 

 

Nie wiem ile pala takie SUVy z 3l dieslem u konkurencji, wiec ciezko mi powiedziec ;]

Na pewno nie ma co sie spodziewac spalania na poziomie kombi klasy D...

Sprzedaz tego w EU bedzie pewnie w promilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

Nie wiem ile pala takie SUVy z 3l dieslem u konkurencji, wiec ciezko mi powiedziec

Mam nadzieje że zauważalnie mniej niz w tym samym silnik benzynowy - zresztą (chyba że sie myle) ma być diesel z hybrydą - czyli IMO same zalety ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, delco said:

Mam nadzieje że zauważalnie mniej niz w tym samym silnik benzynowy - zresztą (chyba że sie myle) ma być diesel z hybrydą - czyli IMO same zalety ;) 

 

Poki co dostepny jest Plug-in na bazie silnika 2,5noPB. Diesel jesli w ogole bedzie z hybryda, to chyba jedynie w wersji mild.

Bedzie tez silnilk 3,0noPB. Aczkolwiek Mazda + diesel to raczej nigdy nie bylo szczesliwe polaczenie ;)

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Aczkolwiek Mazda + diesel to raczej nigdy nie bylo szczesliwe polaczenie ;)

 

To prawda - ale może diesel nie będzie w zwiazku z tym konstrukcją mazdy ;) Oczywiscie zawsze mogę pójść na łatwizne i kupic XC 60  z normalnym dieslem. ew X5 z 3,0 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, delco said:

To prawda - ale może diesel nie będzie w zwiazku z tym konstrukcją mazdy ;) Oczywiscie zawsze mogę pójść na łatwizne i kupic XC 60  z normalnym dieslem. ew X5 z 3,0 ;) 

 

Jak chcesz diesla to bym sie spieszyl, bo mysle, ze w Volvo dni tych silnikow sa juz policzone.

BMW, Audi, VW pewnie moga sobie pozwolic, zeby je oferowac dluzej niz reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.