Skocz do zawartości

Koszty naprawy CLIO 4


rafm

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy.

W zeszłym tygodniu odebrałem swojego Forda Edge po szkodzie parkingowej. Lampa przód i maska do wymiany, zderzak do lakierowani -> 21700 plus auto zastępcze. Oczywiście w rachunku najwyższa pozycja to lampa 7700 brutto. Nie bylo robione w Aso tylko w niezależnym serwisie.

Edytowane przez ccLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To jest Clio, a nie BMW X5 ;]

 

Tu masz wg aso do wymiany klapę, zderzak, może lampy jak się uszczerbily od wyskakującego zderzaka, plastiki wnętrza i technologiczna naprawę podłogi.

Nie zdziwiłbym się gdyby aso chciało pół tyłu wycinać i wstawiać nowa podłogę. Dolicz do tego 300 zl z rgbh z przezbrojeniem klapy bo przychodzi surowa.

 

U zenka zrobi lekko za 30k ale w Aso to będzie całka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zaufanego "pana Zenka" wiec wstawię pewnie do ASO na bezgotówkową naprawę.

Jeśli orzekną szkodę całkowitą to co się dalej dzieje ?

Mogę zmienić później na kosztorys ? 

W Internecie spotkałem się z opinią że szkoda całkowita jest najmniej korzystna.

 

Miałem samochód, sprawny a teraz z nieswojej winy mam kłopot.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rafm napisał:

Niestety nie mam zaufanego "pana Zenka" wiec wstawię pewnie do ASO na bezgotówkową naprawę.

Jeśli orzekną szkodę całkowitą to co się dalej dzieje ?

Mogę zmienić później na kosztorys ? 

W Internecie spotkałem się z opinią że szkoda całkowita jest najmniej korzystna.

 

Miałem samochód, sprawny a teraz z nieswojej winy mam kłopot.

Przy szkodzie całkowitej dostaniesz kasę + wrak. Gdzie wrak pewnie wycenia drogo.

Szukaj warsztatu, który zmieści się grubo poniżej wartości auta. Z AC to chyba 80% ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, rwIcIk said:

Przy szkodzie całkowitej dostaniesz kasę + wrak. Gdzie wrak pewnie wycenia drogo.

Szukaj warsztatu, który zmieści się grubo poniżej wartości auta. Z AC to chyba 80% ...

 

Po pierwsze to naprawa z OC, po drugie to, ze w ASO koszt naprawy przekroczy wartosc auta, to nie znaczy, ze bedzie szkoda calkowita i dostanie jakies ochlapy.

Musi po prostu poszukac innego warsztatu nieautoryzowanego, ktory sie podejmie naprawy i tyle :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tilok napisał:

 

Przecież to kosmetyka, Zenek to zrobi za 6 max 7 koła już z częściami.

Pan Zenek, który ma warsztat i płaci podatki jak się dowie, że z OC sprawcy to też chętnie wystawi kosztorys pod 30tyś.

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem zdjęcia to pomyślałem 30k.... ;)

Bo ja miałem trochę mocniej uszkodzony, bo się lewy błotnik lekko przygiął i wycinali oraz przód i fotele do wymiany i wyszło przeszło 60k, ale to dwa lata temu, więc robocizna mogła być tańsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, mati_lecha said:

Sprawdź ile mógłbyś dostać $ do kieszeni. Może będzie warto sprzedać auto jako uszkodzone,  dołożyć i kupić coś nowszego.

 

W obecnych czasach to pewnie braknie, żeby kupić takie same,nawet po dołożeniu ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

W obecnych czasach to pewnie braknie, żeby kupić takie same,nawet po dołożeniu ;]

Możliwe,  że tak. Ale jakby TU dało 25k, uszkodzone Clio puścić za 30, dołożyć 10k i można:

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-od-reki-active-1199-cc-benzyna-puretech-75-km-s-s-ID6EDyDN.html

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-2008-promocja-pisemna-gwarancja-12-miesiecy-ID6EwHH9.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, mati_lecha said:

Możliwe,  że tak. Ale jakby TU dało 25k, uszkodzone Clio puścić za 30, 

 

Jak Ty to sobie wyobrazasz przy aucie, ktore przed kolizja bylo warte niewiele ponad 30k? :hehe:

Tu wyplaci z 10k za rozbitka wezmiesz 20 i tyle bedzie z tego interesu ;]

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafm napisał:

Miałem małą przygodę, ktoś we mnie wjechał. Czy jest ktoś w stanie oszacować koszty ?

Polecić jakiś dobry warsztat w Łodzi ? Może Jaszpol na Przybyszewskiego ?

 

W aso naprawiane zgodnie z technologią producenta a nie metodami kowalskimi może być w okolicy szkody całkowitej. Trzeba rozebrać cały tył, zrzucić belkę, wyciąć podłogę, Podłużnica pewnie też dostała...

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rafm napisał:

Warta (OC sprawcy) proponuje 11 340 zł i wskazuje warsztat, który za tę cenę naprawi auto. 

11 kpln to kosztowała naprawa strzała w tył octavii 2 w 2016 roku. Z zewnątrz praktycznie śladów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rafm napisał:

Warta (OC sprawcy) proponuje 11 340 zł i wskazuje warsztat, który za tę cenę naprawi auto. 

No to idź tym tropem.

Warsztat i tak zweryfikuje wycenę, gdy znacznie demontować tył.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rafm napisał:

Warta (OC sprawcy) proponuje 11 340 zł i wskazuje warsztat, który za tę cenę naprawi auto. 

Napisz nam jeszcze co to za warsztat. Może Auto Nova z Rokicińskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalbym od dobrego warsztatu gdzie liwkiduja duzo szkod. Niech rozbiora i policza, obstawiam calke. Pozniej za flaszke albo za dobry usmiech niech Ci wydrukuja liste czesci (numery seryjne) Jak sie zmiescisz bez calki to robic a jak nie to kupic uzywki na podstawie listy i spokojnie za 1/3 ceny ogarniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszpol jak wyliczy to auta zbraknie 🤣 Dacia Duster wycena na 22 tys zł netto, auto naprawione z blacharzem za 3 tys zł. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 12:06, rafm napisał:

Miałem małą przygodę, ktoś we mnie wjechał. Czy jest ktoś w stanie oszacować koszty ?

Polecić jakiś dobry warsztat w Łodzi ? Może Jaszpol na Przybyszewskiego ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedź z tym do ASO i niech wyceniają. Tam też chcą zarobić i jak im wyjdzie całka po pierwszym liczeniu to tak policzą, że całka nie wyjdzie, oni zrobią i sobie zarobią. Przecież na dzisiaj ASO żyją głównie z serwisów i napraw blacharskich, więc tak od ręki nie klepią całek z których nie mają zysków. Sam kiedyś miałem lekką stłuczkę wtedy w 12-letniej Lagunie 1. Auto było warte z 5 kPLN, pojechałem do ASO (szkoda z OC sprawcy) i zrobili tak żeby się zmieścić. A była w tej cenie nowa lampa, malowanie maski, jakieś prostowanie nadkola, etc. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam całkę. Mój ojciec miał naprawianą lekką obcierkę parkingową w Kadjarze i wyszło około 10 tysi. Wymieniany zderzak tył i lakierowane 5 cm. lewego tylnego błotnika.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 17:55, rafm napisał:

Miałem samochód, sprawny a teraz z nieswojej winy mam kłopot.

 

22 godziny temu, rafm napisał:

Warta (OC sprawcy) proponuje 11 340 zł i wskazuje warsztat, który za tę cenę naprawi auto. 

 

Żal do TU nic nie da, oni mają zarabiać a nie dać Tobie uczciwe pieniądze. Niestety w PL przygoda drogowa to zawsze trochę "siwych włosów" i wykłócanie się o uczciwość.

Nie idź w żadne kosztorysy, jedź do ASO na naprawę bezgotówkową i porozmawiaj dobrze z kimś kompetentnym to może uda Ci się zrobić to dobrze. Ale jesteś na cienkiej granicy całki. Myślę że powinieneś się cieszyć mimo wszystko, że Twoje auto z 2017 r. dalej dobrze trzyma cenę w tabelkach przez to co się dzieje na rynku, kilka lat temu w analogicznej sytuacji Twoje auto byłby warte już np,. tylko 20 k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta robiła wycenę na podstawie zdjęć.

Wstępne oględziny w ASO, poza widocznymi uszkodzeniami - pokrzywiona podłużnica, pogięty tłumik tylny i jego osłona.

Wycenę całkowitą mają przygotować wkrótce.

 

Czy zastępczak przysługuje również na okres "negocjacji" TU z serwisem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rafm napisał:

Czy zastępczak przysługuje również na okres "negocjacji" TU z serwisem ?

 

Teoretycznie auto zastępcze przysługuje Ci od momentu zdarzenia do zakończenia naprawy i odbioru auta.

Tyle teoria.

 

W praktyce jak będziesz męczyć TU otrzymasz auto zastępcze na okres technologicznego czasu trwania naprawy czyli np. 3-5 dni roboczych.

Możesz auto wypożyczyć we własnym zakresie i dochodzić zwrotu od TU.

Do edukuj się trochę tutaj: https://rankomat.pl/samochod/samochod-zastepczy-oc-jak-dlugo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rafm napisał:

Warta robiła wycenę na podstawie zdjęć.

Wstępne oględziny w ASO, poza widocznymi uszkodzeniami - pokrzywiona podłużnica, pogięty tłumik tylny i jego osłona.

Wycenę całkowitą mają przygotować wkrótce.

 

Czy zastępczak przysługuje również na okres "negocjacji" TU z serwisem ?

 

Przede wszystkim nie daj się wkręcić w naprawę auta u kowala. W miarę porządny warsztat nie ASO w Łodzi to Autonova na Rokicińskiej. Możesz próbować u nich jak aso nie będzie chciało tego się podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 12:06, rafm napisał:

Miałem małą przygodę, ktoś we mnie wjechał. Czy jest ktoś w stanie oszacować koszty ?

Polecić jakiś dobry warsztat w Łodzi ? Może Jaszpol na Przybyszewskiego 

 

W 2019 dostałem strzała w tył i jednocześnie oberwał przód. Co prawda inna wartość auta (Lexus), ale naprawa w "nieautoryzowanym" serwisie z OC sprawcy wyszła prawie 40k. Oberwały w większości plastiki, żadna część konstrukcyjna nie była ruszona, podłoga nie pogięta itd... Najdroższa była lampa przód bo się zaczep zerwał.

 

Jak potem oglądałem auto, to idąc wg faktury i wymienionych elementów to pewnie z połowa nie była nawet ruszona i założyli stare, a nowe wpisali i kasę przytulili.

 

 

W lakierni na Przybysza, kiedyś naprawiałem Audi, samo lakierowanie po przycierce, źle nie wyszło więc Jerzyka atakuj :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, kanu said:

 

W 2019 dostałem strzała w tył i jednocześnie oberwał przód. Co prawda inna wartość auta (Lexus), ale naprawa w "nieautoryzowanym" serwisie z OC sprawcy wyszła prawie 40k. Oberwały w większości plastiki, żadna część konstrukcyjna nie była ruszona, podłoga nie pogięta itd... Najdroższa była lampa przód bo się zaczep zerwał.

 

Bo tak wlasnie czesto wygladaja naprawy z OC...

Jezeli ASO/serwis po ogledzinach dojdzie do wniosku, ze da sie na naprawie zarobic to wezmie robote i policzy tak zeby bylo dobrze.

A jesli wyjdzie, ze roboty duzo i zysk znikomy, to policzy tak zeby wyszla calka i niech sie martwi ktos inny.

Porownywanie wycen pomiedzy roznymi szkodami/modelami aut w zasadzie nic nie wnosi.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 11:04, rafm napisał:

Warta (OC sprawcy) proponuje 11 340 zł i wskazuje warsztat, który za tę cenę naprawi auto. 

Tyle to kosztowała naprawa samego zderzaka tylnego z belką w ASO Peugeot w Łodzi, bez żadnych uszkodzeń podłogi ani wydechu. Sam zderzak i belka z robocizną - 3 lata temu ;]

Screenshot_20220607_185822.jpg.67d25e1054f5527ee8186805151238a7.jpg

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrak po szkodzie TU wyceni na jakieś 22 kpln Więc wypłaci 10 kpln i spaday....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta (OC sprawcy) proponuje 11 340 zł i wskazuje warsztat, który za tę cenę naprawi auto. 
Ja bym się bał tam wstawić przy tej cenie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje:

Samochód ten kupiony był do firmy (z dotacji) jako używany w 2019 roku za kwotę 32800 zł. W 2021 roku firma została zlikwidowana a samochód przeszedł na użytek prywatny. Żona zamierzała mim jeździć min 6 lat więc podatek dochodowy nie wchodził w grę. Z tego co się orientuje to jeśli chcielibyśmy go sprzedać przed upływem 6 lat to przy założeniu, że obecna cena rynkowa nieuszkodzonego auta to 40 tys., naliczona amortyzacja 11500 zł, firma rozliczana była na zasadach ogólnych to podatek od sprzedaży wyniesie 40000 - (32800-11500) = 18700 a z tego 17% to 3179 - czy dobrze ?

A po kolizji 

(wrak + wypłata TU) - (32800-11500)  - tak będzie się to liczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 10:17, rafm napisał:

Wstępne oględziny w ASO, poza widocznymi uszkodzeniami - pokrzywiona podłużnica, pogięty tłumik tylny i jego osłona.

Wycenę całkowitą mają przygotować wkrótce.

Jak tam sprawy się mają?

Na ile ASO wycerniło naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 11:34, Maciej__ napisał:

 

Bo tak wlasnie czesto wygladaja naprawy z OC...

Jezeli ASO/serwis po ogledzinach dojdzie do wniosku, ze da sie na naprawie zarobic to wezmie robote i policzy tak zeby bylo dobrze.

A jesli wyjdzie, ze roboty duzo i zysk znikomy, to policzy tak zeby wyszla calka i niech sie martwi ktos inny.

Porownywanie wycen pomiedzy roznymi szkodami/modelami aut w zasadzie nic nie wnosi.

A nie jest tak, że TU dostaje zgłoszenie szkody z opisem, wysyła rzeczoznawcę/likwidatora szkód, robią wycenę w trzech wariantach (ASO, warsztat na oryginalach, warsztat na zamiennikach) i proponuje jedno z rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC - wyceniło pojazd na 32 tys. w listopadzie 2021. Teraz jak przeglądam Otomoto to cena podobnego egzemplarza około 40 tys.

Możliwe, że ceny tak wzrosły ?

Czy TU (Generali) zaniżyło wartość - teraz dopiero zwróciłem na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.