Skocz do zawartości

Yaris Crossa a CHR


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Fili_P napisał:

 

Pytanie: ma ktoś już organoleptyczne porównanie za sobą tych dwóch modeli ( mówimy o hybrydach)?

 

 

 

pytanie do czego to potrzebujesz. Yaris Cross to takie pudełko do jeżdżenia po mieście. I ma nawet w hybrydzie silnik trzycylindrowy. CHR to już bardziej dojrzałe auto, 4 cylindry, ale moim zdaniem strasznie ciasne jak na swoje rozmiary i klaustrofobiczne w środku. Tak jak napisałem, zależy do czego Ci to potrzebne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

pytanie do czego to potrzebujesz. Yaris Cross to takie pudełko do jeżdżenia po mieście. I ma nawet w hybrydzie silnik trzycylindrowy. CHR to już bardziej dojrzałe auto, 4 cylindry, ale moim zdaniem strasznie ciasne jak na swoje rozmiary i klaustrofobiczne w środku. Tak jak napisałem, zależy do czego Ci to potrzebne.

Wsiądź do Yaris Cross i wtedy pogadamy o klaustrofobii. Yaris świetnie wygląda z zewnątrz ale czar pryska po zanurzeniu się w tą otchłań luksusu w wydaniu japońskim. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaris to segment B, C-HR to segment C. To czuć. Yaris jest tylko lekko nadmuchanym maluchem. C-HR-owi bliżej do kompaktów. Również pod kątem odczuć podczas jazdy.

 

Yaris ma większy prześwit, mniej pali ale siedzi się chyba trochę niżej, niż w C-HR. Można mieć napęd i-AWD, ale ma tylko 3-cylindrowe silniki.

 

C-HR można mieć z silnikiem 2.0 184KM, ale są sygnały że ma problem z przybywaniem oleju. 1.8 jest sprawdzony i nie do zabicia. Napęd zawsze na przód.

 

 

W obu będzie wygodnie z przodu, z tyłu Yaris ciaśniejszy, ale C-HR ma klaustrofobiczne okienka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ghost2255 napisał:

Yaris to segment B, C-HR to segment C. To czuć. Yaris jest tylko lekko nadmuchanym maluchem. 


Corolla to kompakt, a CH-R to raczej taka nadmuchana klasa B+. Natomiast pełna zgoda, że oba samochody zwłaszcza na tylnej kanapie oferują mało miejsca.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ghost2255 napisał:

C-HR.jpg

 

12 minut temu, Fili_P napisał:

Cel: Drugie miejskie auto w rodzinie

 

No to Yaris jest ze 20cm krótszy, więc jeśli auto głównie do miasta to może być to kluczowe.

A nawet jeśli wyskoczy wyjazd na drugi koniec kraju, to też da radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
59 minut temu, wujek napisał(a):

W internetach mi mignęło dwie hybrydy plus plugin jakaś srednia wersja koło 150k.

 

Mignęło bo odnosili się do obecnego modelu, Corolli Cross i innych modeli. Ale to spekulacje. Oficjalnego cennika nie ma

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

To wersja GR, wiec chyba najwysza specyfikacja ;)

Ciekawe jak beda wygladac te biedniejsze ;]

 

Plastikowy podłokietnik wygląda szczególnie okazale w tej najwyższej wersji. W niższej będzie pewnie ze styropianu ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartekm napisał(a):

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Pertyn:

Zastanawiam się, jak człowiek taki jak Pertyn który jeździł setkami różnych modeli, potrafi o nich mówić tylko ogólniki i banały, a nie zna nawet parametrów technicznych tego co testuje.
Czasem próbuje silić się na wywody techniczne, ale wtedy tylko się kompromituje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, donpedro napisał(a):

Zastanawiam się, jak człowiek taki jak Pertyn który jeździł setkami różnych modeli, potrafi o nich mówić tylko ogólniki i banały, a nie zna nawet parametrów technicznych tego co testuje.
Czasem próbuje silić się na wywody techniczne, ale wtedy tylko się kompromituje.
 

Ten człowiek jest tragiczny. BTW podczas zachwytów ekranami widzimy ;]

 

Screenshot_20230628-080400_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, donpedro napisał(a):

Zastanawiam się, jak człowiek taki jak Pertyn który jeździł setkami różnych modeli, potrafi o nich mówić tylko ogólniki i banały, a nie zna nawet parametrów technicznych tego co testuje.
Czasem próbuje silić się na wywody techniczne, ale wtedy tylko się kompromituje.
 

 

A mnie zastanawia, z czego wynika jego popularnosc ;]

Gdyby ludzie nie ogladali tych smetow, to by szybko zniknal z eteru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

A mnie zastanawia, z czego wynika jego popularnosc ;]

Gdyby ludzie nie ogladali tych smetow, to by szybko zniknal z eteru...

Z tego, że Ty też to oglądasz skoro wiesz kto to. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, donpedro napisał(a):

Zastanawiam się, jak człowiek taki jak Pertyn który jeździł setkami różnych modeli, potrafi o nich mówić tylko ogólniki i banały, a nie zna nawet parametrów technicznych tego co testuje.
Czasem próbuje silić się na wywody techniczne, ale wtedy tylko się kompromituje.

 

Po prostu jest humanistą. Pytanie czy lepiej żeby potrafił zbudować 20-minutowe zdanie milion-krotnie-złożone, czy też żeby był ścisłowcem z obszerną technologiczną wiedzą i nie potrafił mówić. Nie wiem czy miałby 1000 subów gdyby był tym drugim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

A mnie zastanawia, z czego wynika jego popularnosc ;]

Gdyby ludzie nie ogladali tych smetow, to by szybko zniknal z eteru...

Pertyn:

Ale materiały wymiatają. 5 minut później... boczki tylne z chamskiego plastiku ;]

Ale miejsca z tyłu, bym jechał wygodnie jak król bez bólu (myslalem, że to można ocenić jak się pojedzie, a nie posiedzi 2 minuty w aucie - coś jak wygodne buty u kobiet w sklepie, a potem 10 plastrów ;]). Na koniec... no bez szału z miejscem z tyłu, ale w porównaniu do poprzednika jest przepaść... na oko miejsca jak w cx30, a tam jest raczej ciasno ;l zresztą nie zauważyłem, żeby ch-r była jakaś ciasna obecnie z tyłu, ale może Pertyn ma 2m wzrostu, tego :nie_wiem:

 

Edytowane przez bartekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 14:19, lucash napisał(a):

Wsiądź do Yaris Cross i wtedy pogadamy o klaustrofobii. Yaris świetnie wygląda z zewnątrz ale czar pryska po zanurzeniu się w tą otchłań luksusu w wydaniu japońskim. 

Z całym szacunkiem, ale ten Yaris wygląda tragicznie. Sasiadka to kupila i muszę na to codziennie patrzeć 🤮 , a wersja jakas wysoka raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

A mnie zastanawia, z czego wynika jego popularnosc ;]

Stąd, że Pertyn jako jeden z pierwszych w Polsce dostaje do testów nowe modele samochodów.
Opowiada androny (przestałem go oglądać bo nie jestem w stanie wytrzymać jego bredzenia),

ale liczy się to że pierwszy pokazuje nowe modele na polskim youtubie.
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, format napisał(a):

 

Po prostu jest humanistą. Pytanie czy lepiej żeby potrafił zbudować 20-minutowe zdanie milion-krotnie-złożone, czy też żeby był ścisłowcem z obszerną technologiczną wiedzą i nie potrafił mówić. Nie wiem czy miałby 1000 subów gdyby był tym drugim.

Ty lepiej mu na YouTube odpowiedz o co chodziło z Zientarskim ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donpedro napisał(a):

Stąd, że Pertyn jako jeden z pierwszych w Polsce dostaje do testów nowe modele samochodów.
Opowiada androny (przestałem go oglądać bo nie jestem w stanie wytrzymać jego bredzenia),

ale liczy się to że pierwszy pokazuje nowe modele na polskim youtubie.
 

Puściłem sobie w 1.5x, po czym zwolniłem do normalnego, a syn mnie pyta czy spowolniłem teraz ;]

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 08:14, format napisał(a):

Po prostu jest humanistą.

Szkopuł w tym że taki typowy youtubowy "tumanista" gdy podniesie maskę w testowanym samochodzie, jedyne co potrafi powiedzieć, to czy maska jest podpierana prętem czy teleskopem oraz wydukać z kartki moc silnika.
A we wnętrzu obowiązkowo sprawdzić kluczowy element, czyli pomacać daszek nad zegarami czy jest twardy czy miękki.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, donpedro napisał(a):

Szkopuł w tym że taki typowy youtubowy "tumanista" gdy podniesie maskę w testowanym samochodzie, jedyne co potrafi powiedzieć, to czy maska jest podpierana prętem czy teleskopem oraz wydukać z kartki moc silnika.
A we wnętrzu obowiązkowo sprawdzić kluczowy element, czyli pomacać daszek nad zegarami czy jest twardy czy miękki.

 

No tak jest. Ale ludzie to oglądają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał(a):

 

No tak jest. Ale ludzie to oglądają.

Większości ludzi nie interesują szczegóły techniczne, ale właśnie jak auto jest odbierane przez użytkownika.

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał(a):

Większości ludzi nie interesują szczegóły techniczne, ale właśnie jak auto jest odbierane przez użytkownika.

 

Zgadza się. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Większości ludzi nie interesują szczegóły techniczne, ale właśnie jak auto jest odbierane przez użytkownika.

 

 


To tak jak mój tata, kupił nowe BMW X1 z ledwie pełzającym silnikiem o mocy chyba 136KM. No ale ma X1, a to nie istotne dla niego że ma przyspieszenie jak seicento.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pejus1982 napisał(a):


To tak jak mój tata, kupił nowe BMW X1 z ledwie pełzającym silnikiem o mocy chyba 136KM. No ale ma X1, a to nie istotne dla niego że ma przyspieszenie jak seicento.

Silnik 1,5 Turbo, więc powinien zgrabnie odpychać się - mnie by wystarczył.

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pejus1982 napisał(a):


To tak jak mój tata, kupił nowe BMW X1 z ledwie pełzającym silnikiem o mocy chyba 136KM. No ale ma X1, a to nie istotne dla niego że ma przyspieszenie jak seicento.

W doopach się poprzewracało . Auto ma okolice 9s do paki i vmax ponad 200 i to muł straszny niby jest . Kiedyś Seicento sporting miało 13s do 100 i vmax 155km/h i to był "demon" na drodze . Dziś większość małolitrażowych z T na pokładzie ma okolice poniżej 10s do 100km/h to wystarczy do normalnej jazdy jak i autostradowej . Ale jak lubisz w mieście od świateł do świateł być najlepszy , kto komu zabroni . Na autostradzie bez znaczenia czy z pod bramek do 140km/h będziesz miał w 14s czy 25s jeśli potem i tak jedziesz stałe 140

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

W doopach się poprzewracało . Auto ma okolice 9s do paki i vmax ponad 200 i to muł straszny niby jest . Kiedyś Seicento sporting miało 13s do 100 i vmax 155km/h i to był "demon" na drodze . Dziś większość małolitrażowych z T na pokładzie ma okolice poniżej 10s do 100km/h to wystarczy do normalnej jazdy jak i autostradowej . Ale jak lubisz w mieście od świateł do świateł być najlepszy , kto komu zabroni . Na autostradzie bez znaczenia czy z pod bramek do 140km/h będziesz miał w 14s czy 25s jeśli potem i tak jedziesz stałe 140

Zeby poczuc roznice to trzeba miec albo elektryka albo cos >300KM. Do normalnej jazdy takie BMW w zupelnosci wystarczy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pejus1982 napisał(a):


To tak jak mój tata, kupił nowe BMW X1 z ledwie pełzającym silnikiem o mocy chyba 136KM. No ale ma X1, a to nie istotne dla niego że ma przyspieszenie jak seicento.

Ja mam w podobnej budzie ponad 300 kuni i to jedzie już przyjemnie, ale większość ofert to właśnie wersja z bazowym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 18:32, donpedro napisał(a):

Stąd, że Pertyn jako jeden z pierwszych w Polsce dostaje do testów nowe modele samochodów.
Opowiada androny (przestałem go oglądać bo nie jestem w stanie wytrzymać jego bredzenia),

ale liczy się to że pierwszy pokazuje nowe modele na polskim youtubie.
 

 

Jest od lat jurorem w CoTY. Ciekawe jakie sa kryteria dolaczenia do tego grona, ale jemu sie udalo. I faktycznie na ogol pierwsze testy w PL YT sa od niego. 

No dobra. Nie testy a krotka przejazdzka. Ztcp wspominal, ze dostaje auto na 45 minut, czasem wspolnie z innym jurorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał(a):

Jest od lat jurorem w CoTY. Ciekawe jakie sa kryteria dolaczenia do tego grona, ale jemu sie udalo.

Redakcje motoryzacyjne wysyłały go za granicę, bo biegle znał język obcy.
Na samochodach znać się nie musi, do odebrania samochodu testowego wystarczy prawo jazdy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 10:15, donpedro napisał(a):

Szkopuł w tym że taki typowy youtubowy "tumanista" gdy podniesie maskę w testowanym samochodzie, jedyne co potrafi powiedzieć, to czy maska jest podpierana prętem czy teleskopem oraz wydukać z kartki moc silnika.
A we wnętrzu obowiązkowo sprawdzić kluczowy element, czyli pomacać daszek nad zegarami czy jest twardy czy miękki.

 

Jeszcze potarmosic ekran na desce, tunel srodkowy i uchwyty w drzwiach. Czy na granicy sily potrzebnej do urwania nie skrzypi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.