Skocz do zawartości

3 miesiące z kia sportage


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, BOGUS napisał:

 

Witam

Od 3 miesięcy jeżdżę kia sportage. Wersja bieda czyli 1.6 150KM m+ smart.

Spalanie ok. czyli pierwszy zbiornik 8.6/100, drugi 8.0, później powtarzalne 7.5l/100km.

Komfort ok. Miejsca dużo w środku, 3 strefowa klima na plus: o ile z przodu nigdy nie używałem 2stref to z tyłu synowie zadowoleni. Plus za regulację pochylenia oparcia z tyłu. Auto w miarę ciche. Radio takie se, tzn gra, słychać ale np w aronie grało lepiej. Duży plus za światła led (komplet) i automat drogowych.

Do asystenta pasa ruchu trzeba się przyzwyczaić, bo potrafi chcieć prowadzić na drodze bez kresek wg swojego uznania. Natomiast drugi jego stopień czyli podążanie za pasem ruchu na A bardzo ok.

Jeżeli chodzi o dynamikę to do normalnej jazdy wystarczajaca ale szału nie ma- arona znacznie chętniej chciała jechać.

Co do minusów:

Niby mam bezprzewodowy AA ale: nie działa wtedy zestaw głośno mówiący tzn czasem działa a częściej nie. Więc jak potrzebuję google maps to tel. po kabelku. Prawdopodobnie problem leży po stronie telefonu.

Kolejny minus to nie ma tej ergonomi sterowania wszystkim co w seacie czy vagu: ciegasz po coś i to tam jest.

Komp. pokładowy ma swoją logikę np po każdym zgaszeniu kasuje podróż więc nie zliczy mi trasy, żeby liczył trzeba wejść i skasować liczydlo.

Ogólnie jestem z auta zadowolony, na te kasę dostajemy dużo bardzo poprawnego auta.

Alternatywą dla kijanki miał być nowy t-roc, ale nie żałuję. Za podobną kasę dostałem dużo więcej. W podobnej cenie vw miał tylko aktywny tempomat na plus względem kijanki.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Przy tej budzie 1.6 i 150 koni.to za mało jak dla mnie. Myślę że szału nie zrobimy spalanie jak gladkadz będzie w granicy 8. Przy dynamicznej jeździe jak ma kolega to dycha na bezdechu śmiało. Generalnie bardziej pasuje tu ropniak. Deptasz deptasz.i dychy nie łyknie. Generalnie strucel wygląda fajnie. Ale musiałby mieć minimum 200koni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej budzie 1.6 i 150 koni.to za mało jak dla mnie. Myślę że szału nie zrobimy spalanie jak gladkadz będzie w granicy 8. Przy dynamicznej jeździe jak ma kolega to dycha na bezdechu śmiało. Generalnie bardziej pasuje tu ropniak. Deptasz deptasz.i dychy nie łyknie. Generalnie strucel wygląda fajnie. Ale musiałby mieć minimum 200koni.
 
Wiesz, oczywiście że 150 KM szału nie robi. Ale... Jak dla mnie wystarczająco, zwłaszcza że to turbobenzyna więc jeździsz trochę jak dieslem. A gdzie ja mam dynamicznie deptać?
A auto zawsze rozpatruje jako całość łącznie z ceną i tu kijanka nie zawodzi.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A jeszcze lepiej 500 ;]

I pisze to gość który w podpisie ma diesel power jtd 140KM ;]

Ostatnio jechałem z Gdańska do Warszawy autostradą corollą hybrydą 1.8 chyba 120KM.

Na tempomacie 140 czyli pewnie 135 i spokojnie wystarcza do dosyć sprawnego poruszania się. Pewnie dla niektórych wolno bo 160 starałem się nie przekraczać.   

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BOGUS napisał:

 

Witam

Od 3 miesięcy jeżdżę kia sportage. Wersja bieda czyli 1.6 150KM m+ smart.

Spalanie ok. czyli pierwszy zbiornik 8.6/100, drugi 8.0, później powtarzalne 7.5l/100km.

Komfort ok. Miejsca dużo w środku, 3 strefowa klima na plus: o ile z przodu nigdy nie używałem 2stref to z tyłu synowie zadowoleni. Plus za regulację pochylenia oparcia z tyłu. Auto w miarę ciche. Radio takie se, tzn gra, słychać ale np w aronie grało lepiej. Duży plus za światła led (komplet) i automat drogowych.

Do asystenta pasa ruchu trzeba się przyzwyczaić, bo potrafi chcieć prowadzić na drodze bez kresek wg swojego uznania. Natomiast drugi jego stopień czyli podążanie za pasem ruchu na A bardzo ok.

Jeżeli chodzi o dynamikę to do normalnej jazdy wystarczajaca ale szału nie ma- arona znacznie chętniej chciała jechać.

Co do minusów:

Niby mam bezprzewodowy AA ale: nie działa wtedy zestaw głośno mówiący tzn czasem działa a częściej nie. Więc jak potrzebuję google maps to tel. po kabelku. Prawdopodobnie problem leży po stronie telefonu.

Kolejny minus to nie ma tej ergonomi sterowania wszystkim co w seacie czy vagu: ciegasz po coś i to tam jest.

Komp. pokładowy ma swoją logikę np po każdym zgaszeniu kasuje podróż więc nie zliczy mi trasy, żeby liczył trzeba wejść i skasować liczydlo.

Ogólnie jestem z auta zadowolony, na te kasę dostajemy dużo bardzo poprawnego auta.

Alternatywą dla kijanki miał być nowy t-roc, ale nie żałuję. Za podobną kasę dostałem dużo więcej. W podobnej cenie vw miał tylko aktywny tempomat na plus względem kijanki.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 


Jezdzic nie jezdzilem.

Wg opisu wydaje się ze chla jak smok ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jezdzic nie jezdzilem.
Wg opisu wydaje się ze chla jak smok
Odpowiem jak kolega prawnik: to zależy;
Jak stała pod domem i odpaliłem i odwiozlem syna do szkoły 1,2km to pod szkoła pokazała 17,6 od uruchomienia, ale jak o 23 wracam do domu z pracy 9km przy temp 15st to pokazuje 5,6l/100.
Wszystko zależy komu i co należy udowodnić. Ale fakt chla jak .
Już nie wspomnę o koledze który w takiej sytuacji przytacza spalanie rapida 95KM załadowane go po dach do Chorwacji
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pisze to gość który w podpisie ma diesel power jtd 140KM ;]
Ostatnio jechałem z Gdańska do Warszawy autostradą corollą hybrydą 1.8 chyba 120KM.
Na tempomacie 140 czyli pewnie 135 i spokojnie wystarcza do dosyć sprawnego poruszania się. Pewnie dla niektórych wolno bo 160 starałem się nie przekraczać.   
To nie chodzi o szybką jazdę, ale przyspieszenie np. ze 100 na 130.


Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Raku napisał:

To nie chodzi o szybką jazdę, ale przyspieszenie np. ze 100 na 130.


Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

Na autostradzie to kompletnie nie ma znaczenia. A przy obecnych mandatach 130 na normalnych drogach to już spore ryzyko. Staram się nie przekraczać więcej niż 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BOGUS napisał:

 

Witam

Od 3 miesięcy jeżdżę kia sportage. Wersja bieda czyli 1.6 150KM m+ smart.

Spalanie ok. czyli pierwszy zbiornik 8.6/100, drugi 8.0, później powtarzalne 7.5l/100km.

Komfort ok. Miejsca dużo w środku, 3 strefowa klima na plus: o ile z przodu nigdy nie używałem 2stref to z tyłu synowie zadowoleni. Plus za regulację pochylenia oparcia z tyłu. Auto w miarę ciche. Radio takie se, tzn gra, słychać ale np w aronie grało lepiej. Duży plus za światła led (komplet) i automat drogowych.

Do asystenta pasa ruchu trzeba się przyzwyczaić, bo potrafi chcieć prowadzić na drodze bez kresek wg swojego uznania. Natomiast drugi jego stopień czyli podążanie za pasem ruchu na A bardzo ok.

Jeżeli chodzi o dynamikę to do normalnej jazdy wystarczajaca ale szału nie ma- arona znacznie chętniej chciała jechać.

Co do minusów:

Niby mam bezprzewodowy AA ale: nie działa wtedy zestaw głośno mówiący tzn czasem działa a częściej nie. Więc jak potrzebuję google maps to tel. po kabelku. Prawdopodobnie problem leży po stronie telefonu.

Kolejny minus to nie ma tej ergonomi sterowania wszystkim co w seacie czy vagu: ciegasz po coś i to tam jest.

Komp. pokładowy ma swoją logikę np po każdym zgaszeniu kasuje podróż więc nie zliczy mi trasy, żeby liczył trzeba wejść i skasować liczydlo.

Ogólnie jestem z auta zadowolony, na te kasę dostajemy dużo bardzo poprawnego auta.

Alternatywą dla kijanki miał być nowy t-roc, ale nie żałuję. Za podobną kasę dostałem dużo więcej. W podobnej cenie vw miał tylko aktywny tempomat na plus względem kijanki.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Koło 8 to mi pali Sorento AWD diesel 185 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, kravitz said:


No przy dzisiejszych cenach to litr robi roznice ;)

 

Chyba ze masz kartę paliwową. ;)

 

Hmm, przy przebiegach rzedu 15-20kkm rocznie to jakies +/-100PLN msc :hehe:

Wybacz ale nie uwierze, to robi roznice komukolwiek kto wydaje na auto 100kPLN+...

Chyba, ze ma "zajoba" na punkcie absurdalnych oszczednosci za wszelka cene ;]

Wtedy najkorzystniej wychodzi Panda z LPG :ok:

 

 

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Hmm, przy przebiegach rzedu 15-20kkm rocznie to jakies +/-100PLN msc :hehe:

Wybacz ale nie uwierze, to robi roznice komukolwiek kto wydaje na auto 100kPLN+...

Chyba, ze ma "zajoba" na punkcie absurdalnych oszczednosci za wszelka cene ;]

Wtedy najkorzystniej wychodzi Panda z LPG :ok:

 

 

 


Wszystko można sprowadzić do argumentu „ad Hitlerum”, czyli do Pandy LPG

 

Jak jedziesz na wakacje to jedziesz ile fabryka dała? Nawet na pustym odcinku autostrady? Przecież będzie Cię to kosztować raptem kilkadziesiąt pln więcej. Nijak to się ma do kosztow całych wakacji ;]
 

Dlaczego nie dać sobie na luz i nie kupić v8?

To będzie raptem 200pln więcej na miesiąc :)

 

A kredyt? Po co szukać lepszego jak różnica pomiędzy bankami to będzie maks 100pln na miesiąc na hipotece? ;]

Jak to się ma do kosztu domu czy mieszkania?

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kravitz napisał:

A kredyt? Po co szukać lepszego jak różnica pomiędzy bankami to będzie maks 100pln na miesiąc na hipotece?

Można mieszkać u mamusi i w ogóle nie brać kredytu. I jeździć komunikacją. Nie sprowadzajmy dyskusji do takich absurdów. A litr można zaoszczędzić przy ekojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, kravitz said:


Wszystko można sprowadzić do argumentu „ad Hitlerum”, czyli do Pandy LPG

 

Jak jedziesz na wakacje to jedziesz ile fabryka dała? Nawet na pustym odcinku autostrady? Przecież będzie Cię to kosztować raptem kilkadziesiąt pln więcej. Nijak to się ma do kosztow całych wakacji ;]
 

Dlaczego nie dać sobie na luz i nie kupić v8?

To będzie raptem 200pln więcej na miesiąc :)

 

A kredyt? Po co szukać lepszego jak różnica pomiędzy bankami to będzie maks 100pln na miesiąc na hipotece? ;]

Jak to się ma do kosztu domu czy mieszkania?

 

To znajdz mi inne auto, ktore bedzie miec podobne gabaryty, wyposazenie, cene, moc i spali te 6,5l/100?

Pomijam juz fakt, ze 7,5l w takim aucie to zupelnie normalny wynik. Gdyby palil 12 to by mozna stwierdzic, ze faktycznie pali jak smok.

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To znajdz mi inne auto, ktore bedzie miec podobne gabaryty, wyposazenie, cene, moc i spali te 6,5l/100?

Pomijam juz fakt, ze 7,5l w takim aucie to zupelnie normalny wynik. Gdyby palil 12 to by mozna stwierdzic, ze faktycznie pali jak smok.

 

 

Poprzedni sportage z dieslem mildhybrid ;)

O ile nie stoi w serwisie :phi:

 

Dla diesla taki wynik nie jest problemem, w benzynie już trudniej, ale kadjar 1.4TB spalał poniżej 7l 

 

W najbliższym czasie będzie może okazja protestować pełną hybrydę

 

Tiguan 2.0tsi pali sporo ponad 10, ale to na autostradzie ;)

Sportage diesel przy podobnej jeździe około 8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie to kompletnie nie ma znaczenia. A przy obecnych mandatach 130 na normalnych drogach to już spore ryzyko. Staram się nie przekraczać więcej niż 30.
Na autostradzie możesz śmiało 140, nie krępuj się, za to nie ma mandatu.



Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ppmarian napisał:
Godzinę temu, Maciej__ napisał:
 
Daj juz spokoj z tym dieslem bo to sie robi nudne...

Nudne to jest to jojczenie tutaj jak ktoś chce/potrzebuje szybsze auto.

Diesel nie bedzie szybszy bedzie palil mniej przy wyzszych predkosciach. Sportage to nie auto do wyscigow z czasem ponizej 10s 100-200 bo takie auto mozna uznac za szybkie. Jaki diesel to potrafi?  Pewnie jakies high endowe z BMW i Merca.

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raku napisał:

Na autostradzie możesz śmiało 140, nie krępuj się, za to nie ma mandatu.



Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

Napisałem, że na A i S moc nie ma znaczenia za bardzo. Każdy samochód pojedzie 140 nawet jak ma 75KM.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel nie bedzie szybszy bedzie palil mniej przy wyzszych predkosciach. Sportage to nie auto do wyscigow z czasem ponizej 10s 100-200 bo takie auto mozna uznac za szybkie. Jaki diesel to potrafi?  Pewnie jakies high endowe z BMW i Merca.
Pisałem Ci już moja definicje szybkiego auta. Nie tabelki nie ceferki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że na A i S moc nie ma znaczenia za bardzo. Każdy samochód pojedzie 140 nawet jak ma 75KM.
Tylko jeden zrobi to z 60 do 140 w 30 sekund, a inny w 3 minuty.
W jednym z nich nie będziesz słyszał radia przy 140, a w drugim możesz rozmawiać szeptem.


Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raku napisał:

Tylko jeden zrobi to z 60 do 140 w 30 sekund, a inny w 3 minuty.
W jednym z nich nie będziesz słyszał radia przy 140, a w drugim możesz rozmawiać szeptem.


Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

Ale co za różnica jaki czas na A ? To nie wyprzedzanie na wąskiej drodze. Normalnie jeżdżę V6 albo prawie 200 konnym dieslem i po trasie corolla z cvt 120KM stwierdzam, że nie miało to znaczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, ppmarian said:
1 hour ago, Maciej__ said:
 
Daj juz spokoj z tym dieslem bo to sie robi nudne...

Nudne to jest to jojczenie tutaj jak ktoś chce/potrzebuje szybsze auto.

 

Szczególnie, że do niedawna wychwalales tu pod niebiosa Subaru z LPG, a później jakiegoś Pheva od Mitsubishi :hehe: Kupiłeś diesla i nagle w każdym wątku zasrywasz o tym samym ;]

Poza tym autor nic nie pisał, że potrzebuje szybsze auto.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szczególnie, że do niedawna wychwalales tu pod niebiosa Subaru z LPG, a później jakiegoś Pheva od Mitsubishi default_hehe.gif Kupiłeś diesla i nagle w każdym wątku zasrywasz o tym samym default_zlosnik.gif
Poza tym autor nic nie pisał, że potrzebuje szybsze auto.
 
 
 
 
 
Kupiłem diesla jak zaczęły być wreszcie bezproblemowe, szybkie i ekonomiczne i sensowne cenowo (w niektorych markach) oraz dopasowane do moich potrzeb.

Nikogo też nie namawiam ale zachęcam na spojrzenie szerzej. Świat się nie kończy na turbo kosiarkach.

Phev to była przygoda podobnie jak firmowe EV co upowania mnie do zabierania głosu w tym rodzaju napędu.

A subaru jeszcze mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie spalanie ma drugorzędne znaczenie, bo i tak wszytko pali od 5 do 10.

A jak bagażnik? Keyless się nie wiesza? Navi daje rade z korkami, cenami paliwa?
Wytarło się już coś gdzieś? Wsiada się dobrze bez progów?
I światła, to pełny matrix?
Masz manual to nie pytam o skrzynie..



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie spalanie ma drugorzędne znaczenie, bo i tak wszytko pali od 5 do 10.

A jak bagażnik? Keyless się nie wiesza? Navi daje rade z korkami, cenami paliwa?
Wytarło się już coś gdzieś? Wsiada się dobrze bez progów?
Masz manual to nie pytam o skrzynie..


Bagażnik duży. Niby prawie 600l ale jakby wlać wodę. Ale patent z uchwytem na roletę pod podłogą bagażnika bardzo dobry- dotąd zawsze zastanawialem się co z nią zrobić, czy zostawić w garażu czy pchać do bagażnika.
Progi- kolejny patent którego mi brakowało czyli drzwi zachodzące na próg... i spodnie czyste.
Keelys się nie wiesza bo go nie ma.
Nic się nie wywarło i nie zepsuło.
Tryb sport zauważalnie poprawia reakcję na pedał gazu i dynamikę auta. Trybu eco nie miałem odwagi jeszcze użyć.
No i trzeba uważać na porządek w schowku- brak wyściółki ale to w tej klasie raczej norma.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Szczególnie, że do niedawna wychwalales tu pod niebiosa Subaru z LPG, a później jakiegoś Pheva od Mitsubishi :hehe: Kupiłeś diesla i nagle w każdym wątku zasrywasz o tym samym ;]

Poza tym autor nic nie pisał, że potrzebuje szybsze auto.

Nie zapominajmy o passacie vr6 :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, ppmarian said:

Kupiłem diesla jak zaczęły być wreszcie bezproblemowe, szybkie i ekonomiczne i sensowne cenowo (w niektorych markach) oraz dopasowane do moich potrzeb.

Nikogo też nie namawiam ale zachęcam na spojrzenie szerzej. Świat się nie kończy na turbo kosiarkach.
 

 

Przeciez teraz to juz jest schylek tego napedu i poza markami premium nawet nie ma w czym wybierac...

Wiekszosc ludzi przerobila temat z 10-15 lat temu i doskonale zdaje sobie sprawe z zalet i wad.

Z tym kagankiem oswiaty to sie troche spozniles ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BOGUS napisał:

A auto zawsze rozpatruje jako całość łącznie z ceną i tu kijanka nie zawodzi

w obecnych czasach jedna z najrozsądniejszych propozycji, dodatkowo cenę trzymają więc znowu za 2 lata sprzedasz za tyle co kupiłeś ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co za różnica jaki czas na A ? To nie wyprzedzanie na wąskiej drodze. Normalnie jeżdżę V6 albo prawie 200 konnym dieslem i po trasie corolla z cvt 120KM stwierdzam, że nie miało to znaczenia.
Różnica w bezpiecznym poruszaniu się.
Jak nie widzisz różnicy, to bez sensu jest ci tłumaczyć.

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcG napisał:

Napisałem, że na A i S moc nie ma znaczenia za bardzo. Każdy samochód pojedzie 140 nawet jak ma 75KM.

 

zupełnie się z tym nie zgadzam. Może na pustej autostradzie albo S-ce gdzie nastawiasz tempomat na 140 i jedziesz tak 200km to faktycznie nie ma znaczenia. Ale przejedź taką A4 z Krakowa do Zgorzelca. Tam zawsze jest ruch, zawsze kolejki TIRów, zawsze wyprzedzania, zawsze ktoś wyjedzie 90km/h na lewy, za nim pędzi szybki i bezpieczny 180km/h. Praktycznie ciągle zwalniasz, przyspieszasz, dojeżdżasz do TIRa, musisz szybko zmienić pas na lewy zanim szybcy i bezpieczni Cię rozjadą. W miarę mocny silnik właśnie w takich warunkach przydaje się najbardziej. Pamiętam też jak kilka lat temu w Chorwacji albo we Włoszech wyjeżdżałem ze stacji benzynowej na autostradę. Było pod górkę, upał, klima, samochód zapakowany (wtedy jechaliśmy Kiją Rio 1.4), pas rozbiegowy był wyjątkowo krótki, a ruch ogromny. Praktycznie kolejka turystów gnających na wakacje. Pamiętam to dokładnie, bo się nieźle spociłem włączając się do ruchu i wtedy sobie postanowiłem, że mogę jeździć autem małym, ze słabym wyposżeniem i światłami na żarówkach, ale musi mieć w miarę mocny silnik.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Szczególnie, że do niedawna wychwalales tu pod niebiosa Subaru z LPG, a później jakiegoś Pheva od Mitsubishi :hehe: Kupiłeś diesla i nagle w każdym wątku zasrywasz o tym samym ;]

Poza tym autor nic nie pisał, że potrzebuje szybsze auto.

 

 

 

 

 


Ja pamietam czasy jak najlepszym autem na świecie był stary Passat vr6 ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Raku napisał:

Różnica w bezpiecznym poruszaniu się.
Jak nie widzisz różnicy, to bez sensu jest ci tłumaczyć.

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

że niby więcej KM to bezpiecznie? Nie zgadzam się ;] u mnie na odwrót to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To znajdz mi inne auto, ktore bedzie miec podobne gabaryty, wyposazenie, cene, moc i spali te 6,5l/100?

Pomijam juz fakt, ze 7,5l w takim aucie to zupelnie normalny wynik. Gdyby palil 12 to by mozna stwierdzic, ze faktycznie pali jak smok.

 


Oczekujesz ode mnie znalezienia auta które jest Kią Sportage i jest jednocześnie lepsze od Kii Sportage.

 

To chyba nie tak działa.

 

Kolega rozważał tez i T-Roca, jak widać nie wszystko musi być dokładnie takie same. W jednym moze być lepsze a w drugim gorsze.

 

Idąc za Twoimi wymaganiami, jak znajdę podobne auto to napiszesz ze jest droższe albo ma mniejsze koła.

 

Na pewno będzie w czymś inne.

 

A ja nie pisze o 7.5 tylko o 8

Odnosisz się do najmniejszej podanej wartości w wątku. Tym samym ja mogę powiedzieć ze moj Golf pali 3.1 bo raz tyle po całej trasie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

że niby więcej KM to bezpiecznie? Nie zgadzam się ;] u mnie na odwrót to działa


Zalezy jak rozwijane.

W dieslu moze być faktycznie jakieś ospale i przydatne do ciągnięcia przyczepy

 

Ja w mocnym Lancerze z turbo benzyną dostawałem małpiego rozumu i nie było to bezpieczne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

że niby więcej KM to bezpiecznie? Nie zgadzam się ;] u mnie na odwrót to działa

 

ja największe głupoty za kółkiem robiłem po zdaniu prawka jeżdżąc ojca Daewoo Nexią 1.5 8v 75KM ;]. Dzisiaj zupełnie nie mam problemu żeby dwustu konnym autem jeździć na codzień spokojnie i płynnie, zwłaszcza po okolicznych wioskach czy po mieście.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przeciez teraz to juz jest schylek tego napedu i poza markami premium nawet nie ma w czym wybierac...
Wiekszosc ludzi przerobila temat z 10-15 lat temu i doskonale zdaje sobie sprawe z zalet i wad.
Z tym kagankiem oswiaty to sie troche spozniles
 
15 lat temu diesel był mało akceptowalny (wibracje/hałas, osiagi/spalanie) i mocno upierdliwy DPF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

 

ja największe głupoty za kółkiem robiłem po zdaniu prawka jeżdżąc ojca Daewoo Nexią 1.5 8v 75KM ;]. Dzisiaj zupełnie nie mam problemu żeby dwustu konnym autem jeździć na codzień spokojnie i płynnie, zwłaszcza po okolicznych wioskach czy po mieście.

U mnie to samo tyle, że w Punto 1.2 75KM 😁 Tylko wyobraź sobie jakby wtedy zamienić te auta na coś z chociaż 150KM… Nie wiem czy bym tu pisał jeszcze… Także to moim zdaniem jednak z wiekiem przychodzi zwłaszcza jak ktoś się trochę wcześniej wyszaleje 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.