Skocz do zawartości

3 miesiące z kia sportage


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, ppmarian napisał:
1 godzinę temu, Mike_wwl napisał:
Nie zapominajmy o passacie vr6 :old:

Tak jak tu pod niebiosa wychwala byla Felicja 1.3MPI lub CC że swapem na 1.2 ja jeździłem VR6....

Czy był kiedyś taki czas kiedy nie byłeś najbardziej zajebisty? 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raku napisał:

Różnica w bezpiecznym poruszaniu się.
Jak nie widzisz różnicy, to bez sensu jest ci tłumaczyć.

Jak walka o każdy metr na drodze nie jest priorytetem to nie ma to żadnego znaczenia. 150 KM w Subaru to jest wystarczająco dużo do bardzo sprawnego poruszania się. Nawet z archaicznym automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maro_t napisał:

 

ja największe głupoty za kółkiem robiłem po zdaniu prawka jeżdżąc ojca Daewoo Nexią 1.5 8v 75KM ;]. Dzisiaj zupełnie nie mam problemu żeby dwustu konnym autem jeździć na codzień spokojnie i płynnie, zwłaszcza po okolicznych wioskach czy po mieście.

u mnie każdy który mial trochę pod maską to zawsze jakiś cyrk odstawiłem...

najbezpieczniejsze to G klasa z 90KM dieslem i 2 tony masy ponad, ze 30s do 100, miałem mase czasu na analizę sytuacji na drodze ;] 

teraz w kijance tez spokojnie latam bo 11 do 100 to ma, minus ze przy zrywach elektronika potrafi zamulic i wtedy nie jest ciekawie...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem za najnowszym Tucsonem, czyli bliźniak Kia i zwyczajnie nie dowierzałem, ale tylny końcowy tłumik pokryty był  już brzydkim rdzawym nalotem😮. Nowe auto i takie kwiatki. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak walka o każdy metr na drodze nie jest priorytetem to nie ma to żadnego znaczenia. 150 KM w Subaru to jest wystarczająco dużo do bardzo sprawnego poruszania się. Nawet z archaicznym automatem.
Albanskie serpentyny i temp ponad 35 wyorowadzily mnie z tego błędu... automat w wolnossacym forku non stop mieszał 1, 2 dopiero przyblokowanie go 1 pomogło = obr/hałas

Ta sama trasa rok później tribeca 3.6 robiona "na 3 biegu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczekujesz ode mnie znalezienia auta które jest Kią Sportage i jest jednocześnie lepsze od Kii Sportage.
 
To chyba nie tak działa.
 
Kolega rozważał tez i T-Roca, jak widać nie wszystko musi być dokładnie takie same. W jednym moze być lepsze a w drugim gorsze.
 
Idąc za Twoimi wymaganiami, jak znajdę podobne auto to napiszesz ze jest droższe albo ma mniejsze koła.
 
Na pewno będzie w czymś inne.
 
A ja nie pisze o 7.5 tylko o 8
Odnosisz się do najmniejszej podanej wartości w wątku. Tym samym ja mogę powiedzieć ze moj Golf pali 3.1 bo raz tyle po całej trasie widziałem.
Hej, napisałem że obecnie powtarzalne 7.5
8.5 było na początku, później 8.
Arona po pierwszym tankowaniu też wychodziła 7,5 , później powtarzalne 6.5-6, 0

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ppmarian napisał:

Albanskie serpentyny i temp ponad 35 wyorowadzily mnie z tego błędu... automat w wolnossacym forku non stop mieszał 1, 2 dopiero przyblokowanie go 1 pomogło = obr/hałas

Ta sama trasa rok później tribeca 3.6 robiona "na 3 biegu"

No tak ale ja mimo swoich 30 lat za kierownicą nigdy nie miałem takich warunków. A jak raz w życiu pojedziesz to przeżyjesz hałas... Oczywiście że lepiej mieć niż nie mieć tylko twierdzenie że jazda tym jest niebezpieczna to takie mocne naciąganie rzeczywistości...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcG napisał:

I pisze to gość który w podpisie ma diesel power jtd 140KM ;]

Ostatnio jechałem z Gdańska do Warszawy autostradą corollą hybrydą 1.8 chyba 120KM.

Na tempomacie 140 czyli pewnie 135 i spokojnie wystarcza do dosyć sprawnego poruszania się. Pewnie dla niektórych wolno bo 160 starałem się nie przekraczać.   

 

To jeszcze napisz ile Ci spaliła, bo ja dostałem zastępczego CHR 1.8 hybryda, na autostradzie ustawiłem 146 km/h na tempomacie, 140 wg. GPS i po 200 km miałem średnie z kompa 10.6. O hałasie nie wspomnę. Nie wiem dla kogo i po co jest to auto.

Myślałem że dla kobiet do miasta, ale widoczność do tyłu nie istnieje. Dzieci marudzą bo nic nie widzą przez tylne szyby. Auto dramat.

  • Lubię to 4
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, daryka napisał:

Ostatnio jechałem za najnowszym Tucsonem, czyli bliźniak Kia i zwyczajnie nie dowierzałem, ale tylny końcowy tłumik pokryty był  już brzydkim rdzawym nalotem😮. Nowe auto i takie kwiatki. 🙂

to tzw zdrowa rdza ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bizz napisał:

 

To jeszcze napisz ile Ci spaliła, bo ja dostałem zastępczego CHR 1.8 hybryda, na autostradzie ustawiłem 146 km/h na tempomacie, 140 wg. GPS i po 200 km miałem średnie z kompa 10.6. O hałasie nie wspomnę. Nie wiem dla kogo i po co jest to auto.

Myślałem że dla kobiet do miasta, ale widoczność do tyłu nie istnieje. Dzieci marudzą bo nic nie widzą przez tylne szyby. Auto dramat.

 

tak samo ja postrzegam ten samochód, nie jeździłem, ale znam dwie osoby, które mają. Myślę, że skoro teraz wchodzi corolla cross, to z tego CHRa zrezygnują.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bizz napisał:

 

To jeszcze napisz ile Ci spaliła, bo ja dostałem zastępczego CHR 1.8 hybryda, na autostradzie ustawiłem 146 km/h na tempomacie, 140 wg. GPS i po 200 km miałem średnie z kompa 10.6. O hałasie nie wspomnę. Nie wiem dla kogo i po co jest to auto.

Myślałem że dla kobiet do miasta, ale widoczność do tyłu nie istnieje. Dzieci marudzą bo nic nie widzą przez tylne szyby. Auto dramat.

Równe 6.0, sam byłem zdziwiony.

W drugą stronę żona bez tempomatu i tak 130-160 to 6.5. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał:

 

tak samo ja postrzegam ten samochód, nie jeździłem, ale znam dwie osoby, które mają. Myślę, że skoro teraz wchodzi corolla cross, to z tego CHRa zrezygnują.

 

Ja znam jedną, moja sąsiadka, jest mega zadowolona. Ale jej jedynym wymaganiem jest bagażnik na dwa psy, a mąż każe kupować tylko Toyoty, więc mają RAV4 i CHR. Przebiegi poniżej 10 tys rocznie, więc byłaby zadowolona ze wszystkiego z dużym bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcG napisał:

Równe 6.0, sam byłem zdziwiony.

W drugą stronę żona bez tempomatu i tak 130-160 to 6.5. 

 

Szok. Może ta buda to robi. Corollę z tym silnikiem wziąłem kiedyś na weekend z salonu, ale bardziej pod sprawdzenie jak mało może spalić i nie przekraczając na trasach 110 z przebiegu 180 km 50/50 trasa miasto miałem 3.8. Do takich zastosowań rewelacja, ale do ceny trzeba doliczyć wygłuszanie auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, bizz said:

 

To jeszcze napisz ile Ci spaliła, bo ja dostałem zastępczego CHR 1.8 hybryda, na autostradzie ustawiłem 146 km/h na tempomacie, 140 wg. GPS i po 200 km miałem średnie z kompa 10.6. O hałasie nie wspomnę. Nie wiem dla kogo i po co jest to auto.

Myślałem że dla kobiet do miasta, ale widoczność do tyłu nie istnieje. Dzieci marudzą bo nic nie widzą przez tylne szyby. Auto dramat.

 

Takie podwyzszone auta niestety sa dosc wrazliwe na wiatr i spalanie mocno rosnie powyzej 130km/h...

10l przy 140 wg GPS to raczej nic dziwnego, poza tym korzysci z hybrydy przy takiej jezdzie zerowo lub minimalne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BOGUS napisał:

Odpowiem jak kolega prawnik: to zależy;
Jak stała pod domem i odpaliłem i odwiozlem syna do szkoły 1,2km to pod szkoła pokazała 17,6 od uruchomienia, ale jak o 23 wracam do domu z pracy 9km przy temp 15st to pokazuje 5,6l/100.
Wszystko zależy komu i co należy udowodnić. Ale fakt chla jak emoji236.png.
Już nie wspomnę o koledze który w takiej sytuacji przytacza spalanie rapida 95KM załadowane go po dach do Chorwacji
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie jazda, jeździe nie równa. Tata miał starszą Sportage 2.0 AT i jeździł głównie na krótkich odcinkach w mieście (1-2km), spalanie miał w ok 12l. Na trasie oczywiście spadało. W tym czasie miałem znacznie mocniejsze i większe auto, też mogłem powiedzieć, ze chla jak smok w stosunku do mojego.

Teraz ma PHEV i w końcu cieszy się niskim spalaniem ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kravitz napisał:


Z litr mniej

To jakby nie była podniesiona ;].

Chce się jeździć 'modnym SUVem' z wysokim zawieszeniem (do niczego nie potrzebnym 99.5% użytkowników) to trzeba płacić za ten litr więcej.

Ceed pali mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

To jakby nie była podniesiona ;].

Chce się jeździć 'modnym SUVem' z wysokim zawieszeniem (do niczego nie potrzebnym 99.5% użytkowników) to trzeba płacić za ten litr więcej.

Ceed pali mniej.


ok, ale poprzednia Arona tez była podniesiona ja chlala jak widać jednak mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:
3 godziny temu, Maciej__ napisał:
 
Przeciez teraz to juz jest schylek tego napedu i poza markami premium nawet nie ma w czym wybierac...
Wiekszosc ludzi przerobila temat z 10-15 lat temu i doskonale zdaje sobie sprawe z zalet i wad.
Z tym kagankiem oswiaty to sie troche spozniles emoji6.png
 

15 lat temu diesel był mało akceptowalny (wibracje/hałas, osiagi/spalanie) i mocno upierdliwy DPF

a teraz coś się w tej materii zmieniło ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby nie była podniesiona ;].
Chce się jeździć 'modnym SUVem' z wysokim zawieszeniem (do niczego nie potrzebnym 99.5% użytkowników) to trzeba płacić za ten litr więcej.
Ceed pali mniej.
Ale mi ten tzw suv jest potrzebny w 95% bo jest wysoki w sam raz do wsiadania na mój kręgosłup.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ok, ale poprzednia Arona tez była podniesiona ja chlala jak widać jednak mniej
I 10cm niższa, i 40cm krótsza i 8- 10cm węższa i prawie 300kg lżejsza i miała 1cylinder do wykarmienia mniej.
Zresztą silników tsi jeżeli chodzi o oszczędność ciężko przebić.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bizz napisał:

 

Szok. Może ta buda to robi. Corollę z tym silnikiem wziąłem kiedyś na weekend z salonu, ale bardziej pod sprawdzenie jak mało może spalić i nie przekraczając na trasach 110 z przebiegu 180 km 50/50 trasa miasto miałem 3.8. Do takich zastosowań rewelacja, ale do ceny trzeba doliczyć wygłuszanie auta.

 

tak, buda. Już pisałem o 1.5 TSI- mój przy ok 140 pali ok 7l, a octavia z tym samym silnikiem spaliła nam 5,3... coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ppmarian napisał:
36 minut temu, sherif napisał:
a teraz coś się w tej materii zmieniło emoji6.png ?

Dzięki adblue nie trzeba zabierać auta na spacer żeby "zregenerować" filtr.

Katalizator SCR to co innego niż DPF

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, BOGUS napisał:

Ale mi ten tzw suv jest potrzebny w 95% bo jest wysoki w sam raz do wsiadania na mój kręgosłup.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

U mnie ze względu na kolano. U teściów ze względu na wiek. U znajomych ze względu na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie na zatłoczonych parkingach.

Ale przyjdzie sobie taki znawca i wywali 99,5% z tyłka :facepalm:

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pado napisał:

 

tak, buda. Już pisałem o 1.5 TSI- mój przy ok 140 pali ok 7l, a octavia z tym samym silnikiem spaliła nam 5,3... coś za coś. 

 

to jest właśnie imho największy paradoks współczesnej motoryzacji. Tyle się mówi o ekologii, takie cuda wymyślają żeby zmniejszać spalanie, takie ostre normy są wprowadzane. A z drugiej strony oferty producentów to w coraz większym stopniu suvy, czyli auta z założenia mało ekonomiczne i mało ekologiczne. A ubija się samochody, które naprawdę są najmniej emisyjne (również patrząc na całość produkcji takowych), czyli małe zwykłe auta miejskie, czy max klasa B.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
to jest właśnie imho największy paradoks współczesnej motoryzacji. Tyle się mówi o ekologii, takie cuda wymyślają żeby zmniejszać spalanie, takie ostre normy są wprowadzane. A z drugiej strony oferty producentów to w coraz większym stopniu suvy, czyli auta z założenia mało ekonomiczne i mało ekologiczne. A ubija się samochody, które naprawdę są najmniej emisyjne (również patrząc na całość produkcji takowych), czyli małe zwykłe auta miejskie, czy max klasa B.
To samo z dieslami które mniej palily...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, ppmarian said:
1 hour ago, sherif said:
a teraz coś się w tej materii zmieniło emoji6.png ?

Dzięki adblue nie trzeba zabierać auta na spacer żeby "zregenerować" filtr.

 

Szczegolnie, ze adblue nie ma nic wspolnego z filtrem czastek stalych...

Od tego byl Eolys w mokrych filtrach FAP.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Maciej__ said:

 

To znajdz mi inne auto, ktore bedzie miec podobne gabaryty, wyposazenie, cene, moc i spali te 6,5l/100?

Pomijam juz fakt, ze 7,5l w takim aucie to zupelnie normalny wynik. Gdyby palil 12 to by mozna stwierdzic, ze faktycznie pali jak smok.

 

 

Bliźniaczy Tuscon, ale z hybrydą 48V, na przestrzeni ostatnich dwóch tankowań wziął odpowiednio 6.0l i 6.4l/100km. Komputer pokładowy pokazuje bzdury i spalanie w okolicach 8.5l, ale dystrybutor więcej pokazać nie chciał.

 

To jest reprezentatywny zapis mojego stylu jeżdżenia. Zielone to wioski, niebieski autostrada, czerwony autostrada z limitem 80kmh, błękitny miasto.

Godziny ranne, ruch na autostradzie duży - czasem trzeba do ~20kmh zwolnić, bo się przyblokuje.  

image.png.a4dfbf64f6924e1948f7efae76f2fea8.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ghost2255 said:

Katalizator SCR to co innego niż DPF

 

Gdzieś mi mignęło, że AdBlue obniża temperaturę samozapłonu sadzy (np. tej złapanej w filtrze). Nie tak skutecznie jak cer w Eolys oczywiście.

 

Ile w tym prawdy, nie mam pojęcia. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szczegolnie, ze adblue nie ma nic wspolnego z filtrem czastek stalych...
Od tego byl Eolys w mokrych filtrach FAP.
I tak i nie. Przed era Adblue to właśnie filtry DPF/FAP były odpowiedzialne za "pilnowanie" NOx (oczywiscie na wyzszym poziomie) przez co ich eksploatacja była bardziej upierdliwa i podatna na uszkodzenia w przypadku pieprawidlowego użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bliźniaczy Tuscon, ale z hybrydą 48V, na przestrzeni ostatnich dwóch tankowań wziął odpowiednio 6.0l i 6.4l/100km. Komputer pokładowy pokazuje bzdury i spalanie w okolicach 8.5l, ale dystrybutor więcej pokazać nie chciał.
 
To jest reprezentatywny zapis mojego stylu jeżdżenia. Zielone to wioski, niebieski autostrada, czerwony autostrada z limitem 80kmh, błękitny miasto.
Godziny ranne, ruch na autostradzie duży - czasem trzeba do ~20kmh zwolnić, bo się przyblokuje.  
image.png.a4dfbf64f6924e1948f7efae76f2fea8.png
 
Mieszasz systemy walutowe. Porównywanie hybrydy 60kpln droższej z prostą turbo benzyną.
Maciej nie pisał czy istnieje, tylko czy w tej cenie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BOGUS said:

Mieszasz systemy walutowe. Porównywanie hybrydy 60kpln droższej z prostą turbo benzyną.
Maciej nie pisał czy istnieje, tylko czy w tej cenie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Hybryda 48V nie jest 60kpln droższa - wg. cennika droższa o ~15k PLN, ale dostajesz w tym też automat.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hybryda 48V nie jest 60kpln droższa - wg. cennika droższa o ~15k PLN, ale dostajesz w tym też automat.
Dokladnie to różnica jest 35kpln jeżeli porównujemy najtańsze oferty na otomoto. Co przy zakupie za gotówkę już stanowi różnicę, więc nie ma porownania.
Z 60 trochę mnie poniosło. Ok?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, BOGUS said:

Dokladnie to różnica jest 35kpln jeżeli porównujemy najtańsze oferty na otomoto. Co przy zakupie za gotówkę już stanowi różnicę, więc nie ma porownania.
Z 60 trochę mnie poniosło. Ok?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

On ma mild hybrid, to nie jest ta hybryda 230KM.

Przy czym kolega @grogijezdzi chyba  gdzies na wyspach, wiec tam predkosci sa troche inne.

Pewnie za czesto powyzej 130-140 nie ma okazji, a wtedy spalanie zaczyna mocno rosnac.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
On ma mild hybrid, to nie jest ta hybryda 230KM.
Przy czym kolega [mention=150345]grogi[/mention]jezdzi chyba  gdzies na wyspach, wiec tam predkosci sa troche inne.
Pewnie za czesto powyzej 130-140 nie ma okazji, a wtedy spalanie zaczyna mocno rosnac.
No to sorry... Faktycznie od 137kpln cennikowo, kija od 116 ...
Nie wiedziałem nawet że takie coś jest, moc jak sama benzyna, więc chodzi o wspomaganie ruszania i przyspieszania? Zanim się zwróci to ile trzeba? 150kkm?
Największy sens widzę w automacie dla mnie to stanowi wartość.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

 

to jest właśnie imho największy paradoks współczesnej motoryzacji. Tyle się mówi o ekologii, takie cuda wymyślają żeby zmniejszać spalanie, takie ostre normy są wprowadzane. A z drugiej strony oferty producentów to w coraz większym stopniu suvy, czyli auta z założenia mało ekonomiczne i mało ekologiczne. A ubija się samochody, które naprawdę są najmniej emisyjne (również patrząc na całość produkcji takowych), czyli małe zwykłe auta miejskie, czy max klasa B.

pytanie ile kto robi km na trasie a ile po mieście . u mnie trasa 2-3x w roku a więcej po mieście , gdzie Suvy / Crossovery z MH wcale nie muszą palić dużo , a te 2-3x w roku no cóż , trzeba większe zużycie paliwa ( np o 1-1,5l/100km ) wkalkulować w cenę wyjazdu ( 700km x1,5l/100km więcej x8zł =85zł więcej , ale zawsze możesz jechać wolniej ) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pado napisał:

 

tak, buda. Już pisałem o 1.5 TSI- mój przy ok 140 pali ok 7l, a octavia z tym samym silnikiem spaliła nam 5,3... coś za coś. 

 

Kurczę, jakoś dużo mi się to nadal wydaje. Dwa litry przez samą budę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Seth napisał:

U mnie ze względu na kolano. U teściów ze względu na wiek. U znajomych ze względu na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie na zatłoczonych parkingach.

Ale przyjdzie sobie taki znawca i wywali 99,5% z tyłka :facepalm:

W minivanach (np. Scenic) siedzi się tak samo wysoko jak w suvach/crossoverach.

Ale nie są modne, więc wymierają.

To co piszesz jest przykładem racjonalizacji mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bizz napisał:

 

Kurczę, jakoś dużo mi się to nadal wydaje. Dwa litry przez samą budę...

Znajomi mają Octavię 4 z 1.5tsi . Faktycznie mało pali ale przy tempomacie na 140 to zawsze ponad 6 do 6.5 . Cała trasa np 700km Gdynia Zakopane to 5.8l więc poza miastem okolice 4.9-5.2l . Sama buda robi swoje . Mi przy 140 na tempomacie pali do 8l zależy czy z wiatrem czy pod ( bywała średnia poniżej 7 ) . Większa buda i waga ( Kodiaq , Koraq ) to przy 140 zawsze wyjdzie 8 jak nie 9. Octavia jest bardzo oszczędna na trasie ale i też bardzo opływowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, donpedro napisał:

W minivanach (np. Scenic) siedzi się tak samo wysoko jak w suvach/crossoverach.

Ale nie są modne, więc wymierają.

To co piszesz jest przykładem racjonalizacji mody.

Jeżeli coś jest praktyczne to nie pisz mi o modzie w kontekście powodów zakupu. Tzn jakaś część na pewno idzie za modą, ale sporo ludzi ma praktyczne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Maciej__ said:

Pewnie za czesto powyzej 130-140 nie ma okazji, a wtedy spalanie zaczyna mocno rosnac.

 

Ja nie, ale jak żona po dzieci wnerwiona z roboty pojedzie, to często i 160km/h w historii widzę 😄 Dumny jestem jak słonecznik 😄 

Edytowane przez grogi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, donpedro napisał:

W minivanach (np. Scenic) siedzi się tak samo wysoko jak w suvach/crossoverach.

Ale nie są modne, więc wymierają.

To co piszesz jest przykładem racjonalizacji mody.

Tylko są zwykle brzydkie i nie mają prześwitu, co w mieście tez może mieć znaczenie.

Moi rodzice są daleko od mody, ale od kiedy kupili SUVa nie chcą o innym aucie słyszeć. Do miasta mały SUV jest idealny.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.