Skocz do zawartości

spalinówki do 2035r , Europarlament zadecydował


mmaciejosss

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2022 o 08:34, sowik85 napisał:

Poziom ironii obrońców EV jest niebywały ;] Kolega zapytał o rozwiązanie przejechania trasy KRK-WRO-KRK elektrykiem, tak aby czas przejazdu nie był znacząco gorszy od pokonania tej trasy spalinowcem. Rozwiązania nikt nie podał (bo zdaje się NA DZIŚ takowego nie ma) za to ironizowania z "doby w trasie" itp  nie brak.

Ja lubię ironię i sarkazm i często używam. Boję się, że jak kupię EV to nie będzie się dało ze mną normalnie porozmawiać ;]

 

co ciekawe jak zajechałem na lotnisko we Wro, to okazało się, że lot jest spóźniony ponad 1h. W sumie więc spędziłem tam ponad 2h. Elektryka można by naładować za ten czas, niestety nie zauważyłem tam żadnej ładowarki. Teraz czytam, że w PL tylko lotnisko w Krakowie ma ładowarkę do elektryków. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

co ciekawe jak zajechałem na lotnisko we Wro, to okazało się, że lot jest spóźniony ponad 1h. W sumie więc spędziłem tam ponad 2h. Elektryka można by naładować za ten czas, niestety nie zauważyłem tam żadnej ładowarki. Teraz czytam, że w PL tylko lotnisko w Krakowie ma ładowarkę do elektryków. ;]

 

Na spiderswebie czy w autoświecie to wyczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Znasz kogoś z elektrykiem kto nie ma własnego miejsca do ładowania ?

Póki co nie . Ale kto wie jak to będzie wyglądało za kilka lat przed starymi "wieżowcami" bez parkingów podziemnych tylko przed blokiem , jaka będzie liczba ładowarek , oby jak największa ale jakoś tego nie widzę by nawet co drugie miejsce było dla elektryka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

Znasz kogoś z elektrykiem kto nie ma własnego miejsca do ładowania ?

 

Ja jeszcze w zeszłym roku nie miałem własnej ładowarki. @HanYs też AFAIR nie posiada. Także znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 15:51, Mike_wwl napisał:

 

Ciekawe czy będzie opcja ładowania w czasie jazdy :hmm:

 

 

Jest. To sie nazywa hybryda ;) i mozna kupic gotowe. Honda i zdaje sie Nissan ma taka koncepcje hybrydy. A wczesniej GM mialo Volta/Ampere ;) trakcyjny jest elektryk a spalinowiec to agregat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Jest. To sie nazywa hybryda ;) i mozna kupic gotowe. Honda i zdaje sie Nissan ma taka koncepcje hybrydy. A wczesniej GM mialo Volta/Ampere ;) trakcyjny jest elektryk a spalinowiec to agregat

Chyba każdy PHEV to oferuje.

Tylko spalanie jest wtedy mocno "niehybrydowe", więc ekonomicznego sensu to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 23:23, HanYs napisał:

Dostałeś to za co zapłaciłeś. Proste.

Teslą wygląda to tak.

 

https://abetterrouteplanner.com/?plan_uuid=69534b79-4e8c-43de-b639-8cc848112306

Dokładnie tyle czasu to pokazuje google samochodem zwykłym bez przerw na tankowanie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HanYs napisał:


Jaki z tego wniosek ?

Taki, że Twoja apka pokazuje bardzo optymistyczny czas przejazdu.

Żeby cie już totalnie nie zniechęcić do podróży EV ;)

A serio:

Twoja Apka liczy czas przejazdu bazując na rzeczywistym natężeniu ruchu, tak jak Google?

Jak pokazuje zajętość ładowarek na trasie? Czy zakłada "zawsze wolne"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Jest. To sie nazywa hybryda ;) i mozna kupic gotowe. Honda i zdaje sie Nissan ma taka koncepcje hybrydy. A wczesniej GM mialo Volta/Ampere ;) trakcyjny jest elektryk a spalinowiec to agregat

Nie o to chodziło :phi: chodziło o mobilne stacje ładowania elektryków i możliwość ładowania w czasie jazdy za taką mobilną stacją :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, że Twoja apka pokazuje bardzo optymistyczny czas przejazdu.
Żeby cie już totalnie nie zniechęcić do podróży EV
A serio:
Twoja Apka liczy czas przejazdu bazując na rzeczywistym natężeniu ruchu, tak jak Google?
Jak pokazuje zajętość ładowarek na trasie? Czy zakłada "zawsze wolne"?
 
 

Realny biorąc pod uwagę pogodę oprócz natężenia ruchu. I jeszcze różnice wzniesień. Co do zajętości ładowarek to oczywiście, że nie ale to nie jest problem. Gigantyczne kolejki do ładowania masz tylko w specjalnych postach dla hejterów.



Sent from my Ajfą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, coś poszło nie tak ;]
 

Ich przemysł nie da rady przestawić się na elektryki?

 

Gdyby to chodziło o Polskę, już bym nam jakąś kasę blokowali.

 

https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-sprzedazy-aut-spalinowych-niemcy-mowia-nie-6782457038818208a.html?amp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał:

Ojej, coś poszło nie tak ;]
 

Ich przemysł nie da rady przestawić się na elektryki?

 

Gdyby to chodziło o Polskę, już bym nam jakąś kasę blokowali.

 

https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-sprzedazy-aut-spalinowych-niemcy-mowia-nie-6782457038818208a.html?amp=1

 

Co z tego, jak nowe normy (Euro 7?) i tak praktycznie uniemożliwią rejestrację spalinowych. Albo kary, płacone przez kupującego na tyle podbiją cenę auta, że tylko elektryk będzie miał sens. No dla bardzo bogatych nic się nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał:

Ojej, coś poszło nie tak ;]
 

Ich przemysł nie da rady przestawić się na elektryki?

 

Gdyby to chodziło o Polskę, już bym nam jakąś kasę blokowali.

 

https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-sprzedazy-aut-spalinowych-niemcy-mowia-nie-6782457038818208a.html?amp=1

Szok i niedowierzanie. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 22:56, Fili_P napisał:

Nie obraź się ale z tego że jesteś 20 lat do tyłu. Mam kilku znajomych w różnych częściach świata w tym jednego w mecce motoryzacji Monachium. Zgadnij ile ma aut?.... Napisał ym że zero - ale to była y nieprawda jedno ma jakąś starą BMke kabrio praktycznie dwumiejscowa która robi maaaax 5 tys rocznie. Z lotniska odbierał mnie jakaś sportową mazda cabrio na minuty. Odwoził jakimś małym elektrykiem. Do knajpy wieczorem wybraliśmy się tym jego cabrio.... Miejsce parkingowe najbliższe wolne znaleźliśmy tylko 4 przystanki dalej i po porzuceniu auta wróciliśmy pod adres knajpy komunikacja miejska....
To jest tylko jeden człowiek a z opisu i kontaktów ten model jest coraz częstszy.....

 

powiedz to samo ludziom, którzy mieszkają na wsi z której jedyny sposób dostania się do szkoły, sklepu, lekarza to własne auto... 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Kiedy Ty w ogole jechales PKSem, zeby to traktowac jako realna alternatywa dla posiadania auta? :hehe:

Szczegolnie w kwestii ewentualnych dojazdow do pracy do sasiedniego miasta.

 

Raz w miesiącu na większe zakupy czy na pocztę można PKS ogarnąć. Przecież są ludzie bez PJ. Ostatnio w 2012 na Mazury PKSem z Zachodniego jechałem.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Kiedy Ty w ogole jechales PKSem, zeby to traktowac jako realna alternatywa dla posiadania auta? :hehe:

Szczegolnie w kwestii ewentualnych dojazdow do pracy do sasiedniego miasta.

 

 

w ogóle nie wiem o czym jest ta rozmowa. Owszem, podmiejska kolej czy autobusy jest ważna. Np. ode mnie ze wsi pociąg do centrum Krakowa jedzie 20 min, bez korków, bez szukania miejsca. Niedawdno skończono remont linii kolejowej. Jak ktoś pracuje w centrum, albo chce się wybrać do restauracji na rynku to jest idealna opcja. Ale to nie zastąpi codziennych spraw, dojazdu do szkoły, do sklepu, do piekarni, podrzucenia dziecka na koszykówkę, wyskoczenia z psem nad pobliską rzekę itd. Nie wyobrażam sobie mieszkać tu gdzie mieszkam bez samochodu. A co dopiero ma powiedzieć ktoś, kto naprawdę mieszka na zadupiu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 08:03, maro_t napisał:

 

możliwe. Elektrykiem jeździ się genialnie i naprawdę chciałbym takiego mieć. Ale póki co przy potrzebach jakie mam i przy infrastrukturze w PL to jest mało realne. Jutro mam znowu do przejechania jakieś 550km, w 90% po autostradach. Zatankuję dziś wieczorem i starczy na jutro. I nie będzie dwugodzinnych postojów na kawę i długie sikanie przy ładowarce.

u mnie elektryk by się sprawdził, auto jeździ w trasy ze 2 razy w roku, tak to w koło komina koło 50-80km dziennie... ale mnie strzela jak za dacie spring mam wyłożyć 100tys, a co dopiero za coś wielkościowo zbliżonego do kompakta z odpowiednim poziomem bezpieczeństwa... jakbym chciał tanio to bym poszedł w citigo+lpg i tyle

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maro_t napisał:

 

w ogóle nie wiem o czym jest ta rozmowa. Owszem, podmiejska kolej czy autobusy jest ważna. Np. ode mnie ze wsi pociąg do centrum Krakowa jedzie 20 min, bez korków, bez szukania miejsca. Niedawdno skończono remont linii kolejowej. Jak ktoś pracuje w centrum, albo chce się wybrać do restauracji na rynku to jest idealna opcja. Ale to nie zastąpi codziennych spraw, dojazdu do szkoły, do sklepu, do piekarni, podrzucenia dziecka na koszykówkę, wyskoczenia z psem nad pobliską rzekę itd. Nie wyobrażam sobie mieszkać tu gdzie mieszkam bez samochodu. A co dopiero ma powiedzieć ktoś, kto naprawdę mieszka na zadupiu.

 

Ale to nie dotyczy tylko zadupia. Ja mieszkam w sumie w centrum i są takie dni, że załatwienie wszystkich spraw komunikacją miejską byłoby po prostu niemożliwe. Podrzuć zakupy matce, zawieź ciotce lekarstwa, trening córki, wizyta w pracy wieczorem, bo nagle wypadł wyjazd służbowy... 

W weekendy nieraz korzystam z KM, jadąc do centrum do knajpy.  

Edytowane przez Olas1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maro_t napisał:

dojazdu do szkoły,

 

Po co? Nauka zdalna i już. 

30 minut temu, maro_t napisał:

do sklepu,

Zamówić z dostawą do domu.

 

30 minut temu, maro_t napisał:

do piekarni,

 

Dostawa do domu.

30 minut temu, maro_t napisał:

podrzucenia dziecka na koszykówkę,

Fanaberia. Kościół na pewno jest bliżej, niech tam chodzi. 

 

30 minut temu, maro_t napisał:

wyskoczenia z psem nad pobliską rzekę itd.

Rowerem, rowerem! 

 

Widzisz, w nowej koncepcji społeczeństwa wszystko da się pogodzić. Człowiek ma przeprowadzić się bliżej pracy, kasę wydawać lokalnie, zrezygnować z różnych fanaberii i skupić się na zarabianiu pieniędzy dla pracodawcy i na sprawach duchowych (proboszcz wytłumaczy jak to się robi). Samochód na właśność w tej koncepcji jest zbędny, a wręcz szkodliwy. 

 

  • Lubię to 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wladmar napisał:

 

Po co? Nauka zdalna i już. 

Zamówić z dostawą do domu.

 

 

Dostawa do domu.

Fanaberia. Kościół na pewno jest bliżej, niech tam chodzi. 

 

Rowerem, rowerem! 

 

Widzisz, w nowej koncepcji społeczeństwa wszystko da się pogodzić. Człowiek ma przeprowadzić się bliżej pracy, kasę wydawać lokalnie, zrezygnować z różnych fanaberii i skupić się na zarabianiu pieniędzy dla pracodawcy i na sprawach duchowych (proboszcz wytłumaczy jak to się robi). Samochód na właśność w tej koncepcji jest zbędny, a wręcz szkodliwy. 

 

 

Durne to jest. Nie mieć samochodu, nie truć środowiska, nie móc łamać przepisów, nie musieć płacić za wycinkę DPF... durne... nie rozumiem tego. Jak żyć? 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Raz w miesiącu na większe zakupy czy na pocztę można PKS ogarnąć. Przecież są ludzie bez PJ. Ostatnio w 2012 na Mazury PKSem z Zachodniego jechałem.

 

Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie: nie ufaj facetowi, który nie ma PJ... 😄 Jakoś nie widzę siebie jadącego PKS (kurrr jak na dworzec PKS dotrzeć, to już jest problem) na zakupy do Oszou z Żoną oraz swoimi dzieciami... no nie widzę tego, choć pamiętam wycieczki PKS ze swoją Mamą na zakupy do większego miasta lat temu n wstecz, pamiętam jak wymiotowałem jak kot... 😄 

Edytowane przez nikt-znany
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
powiedz to samo ludziom, którzy mieszkają na wsi z której jedyny sposób dostania się do szkoły, sklepu, lekarza to własne auto...
Czyli sobie też. Nie zmienia to w żaden sposób obserwacji oraz ilości osób mieszkających w miastach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nikt-znany napisał:

 

Durne to jest. Nie mieć samochodu, nie truć środowiska, nie móc łamać przepisów, nie musieć płacić za wycinkę DPF... durne... nie rozumiem tego. Jak żyć? 😉

Metaverse. 🌐 Nie mogę się doczekać wątku na HP o doświadczeniach użytkowników. Jakie to jest proste przecież. :hm:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ppmarian napisał:
12 godzin temu, marcindzieg napisał:
Kolej to akurat PO zaorało skupiając się na budowie dróg przed ME w piłce.

To właśnie dzięki ME u mnie na wichurze wyremontowano linie, perony i dworzec...

 

i postawiono bezsensowny stadion ktory jest wykorzystywany w 20% a placisz za niego jak za nowego elektryka raty ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fili_P napisał:
W dniu 22.06.2022 o 10:13, nikt-znany napisał:
 
powiedz to samo ludziom, którzy mieszkają na wsi z której jedyny sposób dostania się do szkoły, sklepu, lekarza to własne auto... emoji1.png

Czyli sobie też. Nie zmienia to w żaden sposób obserwacji oraz ilości osób mieszkających w miastach

nie rozumiem o czym ty do mnie rozmawiasz 😄 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 12:51, wujek napisał:

PiS zabiera PKS 

Chłopie przetrzyj oczy, bo Ci żółć do PiS je zalewa.

Ta firma została rozłożona bardzo dawno temu i to nie tylko wina PiS, a wszystkich rządów po kolei.

Akurat podejrzewam, że duże zasługi mogła mieć 2 strona, bo to chyba raczej oni zakładają, że takie firmy mają se poradzić bez dotacji?

To se radziły, zamykając wszystkie nierentowne kursy na zadupia (jak ma być rentowny jak wszyscy autami jeździli, a babcia co go nie ma nie utrzyma kursu z 1 biletu ze zniżką dla emeryta czy rencisty).

Oczywiście, to nie tylko wina polityków, ale też i zarządzających, którzy nie potrafili se poradzić na rynku z nowymi zasadami.

Zostały więc tylko kursy rentowne, na których szybko powstała konkurencja prywatna, do tego często z dumpingowymi cenami typu bilet za połowę lub 1zł jak kupisz dużo wcześniej.

Zaczęto więc jeździć tylko tam gdzie było dużo chętnych, studentów itd.

Piszę z perspektywy miasteczka, gdzie kolej choć była, to nie miała sensu i została dawnooooo zaorana, a PKS jeździł do każdej możliwej dziury.

Potem opłacalne były już tylko kursy do Warszawy, bo studenci.

Z czasem nawet nauczyli się, że w pewnych dniach opłacało im się jak prywatnej komunikacji podstawić kilka autobusów jednocześnie, które jechały pełne tylko w 1 stronę.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 13:01, wujek napisał:

Raz w miesiącu na większe zakupy czy na pocztę można PKS ogarnąć. Przecież są ludzie bez PJ. Ostatnio w 2012 na Mazury PKSem z Zachodniego jechałem.

Na te większe zakupy PKS-em to rozumiem z tragarzami? ;l

Oj @wujek, jakie Ty masz pojęcie o pewnych sprawach.:facepalm:

Wyślij żonę PKS-em na większe zakupy , albo lepiej, jedź sam, nie musisz daleko, starczy jakieś 20-30km.

Wiem żeś Ty teraz warszawiak i nie musisz, ale spróbuj to ogarnąć i podziel się refleksjami z tej akcji.

Aaa, kwestia większych zakupów (bo różnie można to zrozumieć), niech to nie będą 4 miniówy na wieczorny bal, a np. spożywka dla rodziny.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 13:41, wladmar napisał:

Widzisz, w nowej koncepcji społeczeństwa wszystko da się pogodzić. Człowiek ma przeprowadzić się bliżej pracy, kasę wydawać lokalnie, zrezygnować z różnych fanaberii i skupić się na zarabianiu pieniędzy dla pracodawcy i na sprawach duchowych (proboszcz wytłumaczy jak to się robi). Samochód na właśność w tej koncepcji jest zbędny, a wręcz szkodliwy. 

W nowej koncepcji będziemy jak kury w klatkach, żarcie pod nos w wynajętym przez Pana bankiera pokoiku i zapieprz dla jego dobra, a jak przestaniesz być opłacalny to wypad.

Kiedyś ludzie godzili się na takie życie na saksach dobrowolnie, niedługo innego wyjścia mogą nie mieć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 14:13, nikt-znany napisał:

Durne to jest. Nie mieć samochodu, nie truć środowiska, nie móc łamać przepisów, nie musieć płacić za wycinkę DPF... durne... nie rozumiem tego. Jak żyć? 😉

Czy to Ty zrezygnowałeś z auta w imię ekologii, bo służbowe dostałeś?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 13:01, wujek napisał:

Ostatnio w 2012 na Mazury PKSem z Zachodniego jechałem.

Taki piewca zbiorkomu?

No proszę Cię, nie przystoi troszeczkę taka postawa.

"Wy zapierdyniajcie PKS-em, a ja pojadę 300KM autem, Uberem albo Pankiem, bo ja mogę, a Wy jako plebs nie".

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Na te większe zakupy PKS-em to rozumiem z tragarzami? ;l

Oj @wujek, jakie Ty masz pojęcie o pewnych sprawach.:facepalm:

Wyślij żonę PKS-em na większe zakupy , albo lepiej, jedź sam, nie musisz daleko, starczy jakieś 20-30km.

Wiem żeś Ty teraz warszawiak i nie musisz, ale spróbuj to ogarnąć i podziel się refleksjami z tej akcji.

Aaa, kwestia większych zakupów (bo różnie można to zrozumieć), niech to nie będą 4 miniówy na wieczorny bal, a np. spożywka dla rodziny.

Nie moja wina, ze ktos sie pod miasto wyprowadzil i teraz ma problem. Kiedys sie dalo to i teraz sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Taki piewca zbiorkomu?

No proszę Cię, nie przystoi troszeczkę taka postawa.

"Wy zapierdyniajcie PKS-em, a ja pojadę 300KM autem, Uberem albo Pankiem, bo ja mogę, a Wy jako plebs nie".

Dla kazdego co innego :phi: W Wawie ZTM jezdze albo chodze na piechote. :skromny: Jak gdzies dalej to PKP albo samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Chłopie przetrzyj oczy, bo Ci żółć do PiS je zalewa.

Ta firma została rozłożona bardzo dawno temu i to nie tylko wina PiS, a wszystkich rządów po kolei.

Akurat podejrzewam, że duże zasługi mogła mieć 2 strona, bo to chyba raczej oni zakładają, że takie firmy mają se poradzić bez dotacji?

To se radziły, zamykając wszystkie nierentowne kursy na zadupia (jak ma być rentowny jak wszyscy autami jeździli, a babcia co go nie ma nie utrzyma kursu z 1 biletu ze zniżką dla emeryta czy rencisty).

Oczywiście, to nie tylko wina polityków, ale też i zarządzających, którzy nie potrafili se poradzić na rynku z nowymi zasadami.

Zostały więc tylko kursy rentowne, na których szybko powstała konkurencja prywatna, do tego często z dumpingowymi cenami typu bilet za połowę lub 1zł jak kupisz dużo wcześniej.

Zaczęto więc jeździć tylko tam gdzie było dużo chętnych, studentów itd.

Piszę z perspektywy miasteczka, gdzie kolej choć była, to nie miała sensu i została dawnooooo zaorana, a PKS jeździł do każdej możliwej dziury.

Potem opłacalne były już tylko kursy do Warszawy, bo studenci.

Z czasem nawet nauczyli się, że w pewnych dniach opłacało im się jak prywatnej komunikacji podstawić kilka autobusów jednocześnie, które jechały pełne tylko w 1 stronę.

 

Pieniadze szly nie tam gdzie te trzeba albo je przejedli ablo przepili. Takie lokalne polaczenia czy to PKS czy PKP nie beda rentowne bez dotowania. Jednak zdecydowanie latwiej zrobic nowa droge niz zaplanowac dobre polaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.