Skocz do zawartości

spalinówki do 2035r , Europarlament zadecydował


mmaciejosss

Rekomendowane odpowiedzi

 
przewidywania jeszcze bardziej wiarygodne niż wróżenia o wojnie naszych generałów. Doszedłem do tego fragmentu:
"Ludzie zamożni będą mieszkali w miastach, w miejscach gdzie samochód będzie im zbyteczny, bo wszystko będą mieli w bezpośredniej bliskości".
 
W czasach gdy okolice miast zabudowują się domkami, gdy większość ludzi, którzy mają takie możliwości, patrzy jak uciec z betonowych dżungli, to nie wiem skąd takie przewidywania.
Nie obraź się ale z tego że jesteś 20 lat do tyłu. Mam kilku znajomych w różnych częściach świata w tym jednego w mecce motoryzacji Monachium. Zgadnij ile ma aut?.... Napisał ym że zero - ale to była y nieprawda jedno ma jakąś starą BMke kabrio praktycznie dwumiejscowa która robi maaaax 5 tys rocznie. Z lotniska odbierał mnie jakaś sportową mazda cabrio na minuty. Odwoził jakimś małym elektrykiem. Do knajpy wieczorem wybraliśmy się tym jego cabrio.... Miejsce parkingowe najbliższe wolne znaleźliśmy tylko 4 przystanki dalej i po porzuceniu auta wróciliśmy pod adres knajpy komunikacja miejska....
To jest tylko jeden człowiek a z opisu i kontaktów ten model jest coraz częstszy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przeciez wynajem to najdrozsza forma finansowania...
Jak kogos bedzie stac placic za wynajem to tym bardziej biedzie stac zeby kupic, chociazby na kredyt czy leasing.
Nie obraz się , ale TERAZ Tak Ci się tylko wydaje.... jak do tego co TERAZ dojdzie znacznie większą opłatą za parkowanie auta pod praca, opłatą za w ogóle wjazd do miasta, opłata roczna za spaliniaka w ogóle i opłata za niebieska naklejkę i nie wiem co tam jeszcze + kosmiczneczne ceny mechaników i paliwa to się nagle okaże że auta na minuty nie są takie drogie i mocno oszczędzają czas i pieniadze
  • Lubię to 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Fili_P said:

Nie obraz się , ale TERAZ Tak Ci się tylko wydaje.... jak do tego co TERAZ dojdzie znacznie większą opłatą za parkowanie auta pod praca, opłatą za w ogóle wjazd do miasta, opłata roczna za spaliniaka w ogóle i opłata za niebieska naklejkę i nie wiem co tam jeszcze + kosmiczneczne ceny mechaników i paliwa to się nagle okaże że auta na minuty nie są takie drogie i mocno oszczędzają czas i pieniadze

 

Numery w Lotto tez tak przewidujesz? Ja zwyczajnie nie widze sensu martwic sie na 15 czy 20 lat do przodu.

Jak spalinowe przestana sie oplacac, to sie przesiadziemy na EV. Do tego czasu infrastruktura juz bedzie pewnie duzo lepsza niz obecnie.

Natomiast nie wykluczam, ze w takim ukladzie zamiast 2 aut w domu ograniczymy do jednego EV bo spokojnie by wystarczylo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał:

Nie obraź się ale z tego że jesteś 20 lat do tyłu. Mam kilku znajomych w różnych częściach świata w tym jednego w mecce motoryzacji Monachium. Zgadnij ile ma aut?.... Napisał ym że zero - ale to była y nieprawda jedno ma jakąś starą BMke kabrio praktycznie dwumiejscowa która robi maaaax 5 tys rocznie. Z lotniska odbierał mnie jakaś sportową mazda cabrio na minuty. Odwoził jakimś małym elektrykiem. Do knajpy wieczorem wybraliśmy się tym jego cabrio.... Miejsce parkingowe najbliższe wolne znaleźliśmy tylko 4 przystanki dalej i po porzuceniu auta wróciliśmy pod adres knajpy komunikacja miejska....
To jest tylko jeden człowiek a z opisu i kontaktów ten model jest coraz częstszy.....

 

nie obrażam się.  ;] Po prostu każdy żyje inaczej. Ja w mieście bywam ostatnio raz w tygodniu i nawet z tego jestem w stanie zrezygnować. Jeżdżę bardziej po to, żeby się ruszyć. Za to używam samochodu np. do różnych wycieczek od kilku kilometrów do ulubionego lasu, do ponad setki na spacer po Tatrach. Już widzę jak se "małym elektrykiem na minuty" będę jeździł w Tatry ;]. W ostatni weekend potrzebowałem być we Wrocławiu, w najbliższy również tam jadę. W kolejny do znajonych pod Łodzią. A w knajpie w centrum miasta to nie byłem kilka lat. Nie cierpię tłumów i betonu.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał:

Nie obraz się , ale TERAZ Tak Ci się tylko wydaje.... jak do tego co TERAZ dojdzie znacznie większą opłatą za parkowanie auta pod praca, opłatą za w ogóle wjazd do miasta, opłata roczna za spaliniaka w ogóle i opłata za niebieska naklejkę i nie wiem co tam jeszcze + kosmiczneczne ceny mechaników i paliwa to się nagle okaże że auta na minuty nie są takie drogie i mocno oszczędzają czas i pieniadze

 

A ów podwyżki (opłata za wjazd do miasta, opłata roczna za spaliniaka w ogóle i opłata za niebieska naklejkę i nie wiem co tam jeszcze + kosmiczne ceny mechaników i paliwa) nie dotyczą aut na minuty? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2022 o 08:11, maro_t napisał:

 

nie obrażam się.  ;] Po prostu każdy żyje inaczej. Ja w mieście bywam ostatnio raz w tygodniu i nawet z tego jestem w stanie zrezygnować. Jeżdżę bardziej po to, żeby się ruszyć. Za to używam samochodu np. do różnych wycieczek od kilku kilometrów do ulubionego lasu, do ponad setki na spacer po Tatrach. Już widzę jak se "małym elektrykiem na minuty" będę jeździł w Tatry ;]. W ostatni weekend potrzebowałem być we Wrocławiu, w najbliższy również tam jadę. W kolejny do znajonych pod Łodzią. A w knajpie w centrum miasta to nie byłem kilka lat. Nie cierpię tłumów i betonu.

 

Po prostu nie masz wyobraźni. Minie 10 lat i będziesz bronił elektryków...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 22:58, Fili_P napisał:

nagle okaże że auta na minuty nie są takie drogie i mocno oszczędzają czas i pieniadze

 

Optymistycznie zakładasz, że ceny tej usługi nie wzrosną. A zapewniam Cię, że jeśli wokół wszystko zdrożeje to jednocześnie zdrożeją auta na minuty, bo zwiększą się koszty prowadzenia działalności jak i przedsiębiorcy będą chcieli więcej zarobić na czymś co i tak będziesz potrzebował używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 22:58, Fili_P napisał:

Nie obraz się , ale TERAZ Tak Ci się tylko wydaje.... jak do tego co TERAZ dojdzie znacznie większą opłatą za parkowanie auta pod praca, opłatą za w ogóle wjazd do miasta, opłata roczna za spaliniaka w ogóle i opłata za niebieska naklejkę i nie wiem co tam jeszcze + kosmiczneczne ceny mechaników i paliwa to się nagle okaże że auta na minuty nie są takie drogie i mocno oszczędzają czas i pieniadze

Czekaj, czekaj, to właściciel tych aut na minuty nie poniesie tych wszystkich wymienionych przez Ciebie kosztów i na końcu nie dorzuci do tego swego zarobku, że nie zapłacisz za jego czas i oszczędzisz pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Po prostu nie masz wyobraźni. Minie 10 lat i będziesz bronił elektryków...

 

możliwe. Elektrykiem jeździ się genialnie i naprawdę chciałbym takiego mieć. Ale póki co przy potrzebach jakie mam i przy infrastrukturze w PL to jest mało realne. Jutro mam znowu do przejechania jakieś 550km, w 90% po autostradach. Zatankuję dziś wieczorem i starczy na jutro. I nie będzie dwugodzinnych postojów na kawę i długie sikanie przy ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał:

 

możliwe. Elektrykiem jeździ się genialnie i naprawdę chciałbym takiego mieć. Ale póki co przy potrzebach jakie mam i przy infrastrukturze w PL to jest mało realne. Jutro mam znowu do przejechania jakieś 550km, w 90% po autostradach. Zatankuję dziś wieczorem i starczy na jutro. I nie będzie dwugodzinnych postojów na kawę i długie sikanie przy ładowarce.

 

Chyba nie jesteś na czasie z nowymi elektrykami :)

Dawaj start i metę i zobaczysz jak to realnie wygląda teraz :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 11:05, PawelWaw napisał:

 

tak i dzieci wozic 1h do szkoly

1h na angielski

ze znajomymi z miasta sie spotkac na grila raz na 2 lata

do pracy w korkach

a w eekend odpoczac przy koszeniu trawy i malowaniu rynny...

 

Opuszczając koszenie trawy i grilla to wypisz wymaluj opisałeś mieszkanie na nowych osiedlach na obrzeżach większych miast. 

 

Moja matula mieszka w domu z 78 roku - jeszcze nie było malowania rynien :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

 

To już nie tym elektrykiem. Po takiej trasie to na złom już się nadaje. Ale PKP ma dobre połączenie no i też elektryczne...

 

@maro_t chciał jechać tam i z powrotem, to od razu mu trzeba było pisać ze powrót PKP :]  a nie że tylko 11 minut ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, TomekD000 napisał:

 

@maro_t chciał jechać tam i z powrotem, to od razu mu trzeba było pisać ze powrót PKP :]  a nie że tylko 11 minut ładowania

 

logiczne. Odbieram kogoś z lotniska i wracamy. Oczywiście ten ktoś może sobie doliczyć czas na szukanie ładowarki, dodatkową dwugodzinną kawę i sikanie, do atrakcji związanych z lotem, takich jak odprawy i sam lot. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maro_t napisał:

logiczne. Odbieram kogoś z lotniska i wracamy. Oczywiście ten ktoś może sobie doliczyć czas na szukanie ładowarki, dodatkową dwugodzinną kawę i sikanie, do atrakcji związanych z lotem, takich jak odprawy i sam lot. ;]

 

To logiczne, wychodzi dwie doby w trasie, jak nic! :old:

 

  • Lubię to 2
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

To logiczne, wychodzi dwie doby w trasie, jak nic! :old:

 

 

można ironizować, może ja już się też starzeję, ale nie jestem jeszcze gotowy na specjalne planowanie tras z uwzględnieniem ładowania i poświęcanie na to więcej czasu niż 5 minut na te 500-600km. Jak mnie unia zmusi to zmusi, na razie jeszcze nie muszę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GoldFinger napisał:

 

A jeśli wszystkie ładowarki będą zajęte (bo przecież promujemy elektryki) to ile czasu? Dalej jedynka, a może jedynka, obiadek i dwójka po obiadku ;).

 

To już klops. Zostaniemy na tym mopie do końca życia...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoldFinger napisał:

 

A jeśli wszystkie ładowarki będą zajęte (bo przecież promujemy elektryki) to ile czasu? Dalej jedynka, a może jedynka, obiadek i dwójka po obiadku ;).

niedługo do ładowarek będą kolejki jak do myjni samochodowej przed wigilią / wielkanocą , ale tu nabicie do pełna nie trwa tyle co umycie auta , a nie wszyscy mieszkają z domkach by nocą ładować elektryka 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mmaciejosss napisał:

niedługo do ładowarek będą kolejki jak do myjni samochodowej przed wigilią / wielkanocą , ale tu nabicie do pełna nie trwa tyle co umycie auta , a nie wszyscy mieszkają z domkach by nocą ładować elektryka 

 

Zapewne zaraz pojawią się usługi mobilnego ładowania elektryków - podjeżdża gościu z agregatem na przyczepie i ładuje. Bardzo ekologicznie. 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mike_wwl napisał:

 

Ciekawe czy będzie opcja ładowania w czasie jazdy :hmm:

 

 

Gdyby zrzucić kabel z naczepy TIRa, to w sumie super pomysł ;] Jedziesz sobie za ciężarówką (czyli normalnie), ładujesz sobie... Dla kierowcy TIRa dodatkowy grosik, nowy typ nadwyżek ;]

Edytowane przez wladmar
  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wladmar napisał:

 

Gdyby zrzucić kabel z naczepy TIRa, to w sumie super pomysł ;] Jedziesz sobie za ciężarówką (czyli normalnie), ładujesz sobie... Dla kierowcy TIRa dodatkowy grosik, nowy typ nadwyżek ;]

 

A spróbuj tak w klasycznym spalinowcu... No nie da się :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Londyn-Lublin
17:28 standardowe auto .Peugeot e 2008 27:04 .12 !!!!! Stopów na ładowanie .
Średnia prędkość dla e 2008 68.05 km/h .Dla zwykłego auta średnia 105.44 km/h ae3b96704fa6aba874fbd8e587b01bea.jpg38378c64f64bf850be980df4dc8af07b.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są tendencyjne 😉, na pewno zmieniając e 2008 na elektryka 'long range' za 300+ tyś zł można będzie skrócić czas ładowań z 6 do jedynie 3h i pokonać tę trasę w czasie tylko 20% dluzszym niż najtańsza nowa dacia z LPG. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Numery w Lotto tez tak przewidujesz? Ja zwyczajnie nie widze sensu martwic sie na 15 czy 20 lat do przodu.
Jak spalinowe przestana sie oplacac, to sie przesiadziemy na EV. Do tego czasu infrastruktura juz bedzie pewnie duzo lepsza niz obecnie.
Natomiast nie wykluczam, ze w takim ukladzie zamiast 2 aut w domu ograniczymy do jednego EV bo spokojnie by wystarczylo.
Maciek nie obraź się ale nie słuchasz. Ja nie mówię co przewiduje. Ja opisuje co obserwuje TERAZ.....tyle że nie w PL... Wiesz że są takie zawody jak "kreatorzy/ wylapywacze trendów".... tych przyszlych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pawlaa1370 napisał:

Trasa Londyn-Lublin
17:28 standardowe auto .Peugeot e 2008 27:04 .12 !!!!! Stopów na ładowanie .
Średnia prędkość dla e 2008 68.05 km/h .Dla zwykłego auta średnia 105.44 km/h 


 

Dostałeś to za co zapłaciłeś. Proste.

Teslą wygląda to tak.

 

https://abetterrouteplanner.com/?plan_uuid=69534b79-4e8c-43de-b639-8cc848112306

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Optymistycznie zakładasz, że ceny tej usługi nie wzrosną. A zapewniam Cię, że jeśli wokół wszystko zdrożeje to jednocześnie zdrożeją auta na minuty, bo zwiększą się koszty prowadzenia działalności jak i przedsiębiorcy będą chcieli więcej zarobić na czymś co i tak będziesz potrzebował używać.
Tak tego klasyku/ rozwoju wypadków - najpierw pozbywamy klienta wolności po kawałku nawet dając mu działki za free a potem uzależniamy go od naszej usługi też należy się obawiać.....
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, iwik napisał:

Wyniki są tendencyjne 😉, na pewno zmieniając e 2008 na elektryka 'long range' za 300+ tyś zł można będzie skrócić czas ładowań z 6 do jedynie 3h i pokonać tę trasę w czasie tylko 20% dluzszym niż najtańsza nowa dacia z LPG. 

Dacia na takiej trasie byś się nie zatrzymywał ? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś to za co zapłaciłeś. Proste.
Teslą wygląda to tak.
 
https://abetterrouteplanner.com/?plan_uuid=69534b79-4e8c-43de-b639-8cc848112306
Tak Tesla.Elektryk dla wszystkich plus,chrust plus .Zejdź na ziemię .

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sowik85 napisał:

Poziom ironii obrońców EV jest niebywały ;] Kolega zapytał o rozwiązanie przejechania trasy KRK-WRO-KRK elektrykiem, tak aby czas przejazdu nie był znacząco gorszy od pokonania tej trasy spalinowcem. Rozwiązania nikt nie podał (bo zdaje się NA DZIŚ takowego nie ma) za to ironizowania z "doby w trasie" itp  nie brak.

Ja lubię ironię i sarkazm i często używam. Boję się, że jak kupię EV to nie będzie się dało ze mną normalnie porozmawiać ;]

 

Ze mną nie dało się normalnie porozmawiać na długo przed tym zanim przeszedłem na samochody elektryczne! :old:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejskim autem przez Europe, szacun, ale miejskim spalinowym jak juz.
Za czasów studenckich do Londynu jeździłem corsa A 1.2

W sumie pokonałem tą trasę 4razy zatrzymując sie co tankowanie raz na ok. 500-600km

Potem zarobiłem na Passata G60 z LPG z zasięgiem 230km na gazie. To był dramat ! Nie dosyć że zasieg mizerny to pokrycie stacji w tamtych czasach tragiczne. W konsekwencji ponad połowę tej trasy pokonywałem na noPb

"bezproblomowiej" jeździło się Corsa A... A porpo miejskich aut.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 14:36, mmaciejosss napisał:

niedługo do ładowarek będą kolejki jak do myjni samochodowej przed wigilią / wielkanocą , ale tu nabicie do pełna nie trwa tyle co umycie auta , a nie wszyscy mieszkają z domkach by nocą ładować elektryka 

 

Znasz kogoś z elektrykiem kto nie ma własnego miejsca do ładowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Za czasów studenckich do Londynu jeździłem corsa A 1.2

W sumie pokonałem tą trasę 4razy zatrzymując sie co tankowanie raz na ok. 500-600km

Potem zarobiłem na Passata G60 z LPG z zasięgiem 230km na gazie. To był dramat ! Nie dosyć że zasieg mizerny to pokrycie stacji w tamtych czasach tragiczne. W konsekwencji ponad połowę tej trasy pokonywałem na noPb

"bezproblomowiej" jeździło się Corsa A... A porpo miejskich aut.

Ale nie elektryczną jeździłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 08:34, sowik85 napisał:

Poziom ironii obrońców EV jest niebywały ;] Kolega zapytał o rozwiązanie przejechania trasy KRK-WRO-KRK elektrykiem, tak aby czas przejazdu nie był znacząco gorszy od pokonania tej trasy spalinowcem. Rozwiązania nikt nie podał (bo zdaje się NA DZIŚ takowego nie ma) za to ironizowania z "doby w trasie" itp  nie brak.

Ja lubię ironię i sarkazm i często używam. Boję się, że jak kupię EV to nie będzie się dało ze mną normalnie porozmawiać ;]


Bo zwyczajnie kupując EV walczysz z problemami, których właściciele spalinowek nie znają. Problemy samochodów spalinowych są za to sztucznie stwarzane aby utrudnianie życie ich właścicielom. 
 

Taki to sposób na rewolucje. 
 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie elektryczną jeździłeś.
Dzisiejsza jazda elektrykiem przypomina mi właśnie czaszy lpg w latach 90

Mało stacji, 3 konciwki w bagażniku żeby zatankować, systemy zasilania słabo dopracowane oraz zasięgiem do 250km

Jak LPG zaczego być dobrze dopracowane i realne zasięgi po "500km" w suvie a do tego brak problemu z zapasem (znowu dużo miesiąca w suvie) to wszedłem w to i czerpalem garciami. W sumie ponad 500kkm zrobiem na lpg

To samo z EV tak, ale jeszcze nie teraz.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.