Skocz do zawartości

Napęd do bramy przesuwnej ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę polecić Elbram... zakładałem jakieś 20 lat temu i w tym roku padł siłownik ... bez problemu naprawili ( wymiana silnika) Też już myślałem że takiego starcocia już się nie da naprawić a tu proszę .. 150 zł i śmiga jak nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój instalator polecał came, bo mówi że nice fak i te inne się jakościowo pogorszyły. I faktycznie chodzi toto cicho płynnie i na razie nie zawodnie. 

Edytowane przez zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice Rox żył dwa lata, od roku mam napęd ręczny. Nie mam czasu żeby dobrze zdiagnozować dziada.
Siłownik niby OK, elektronika podłączona "na krótko" na biurku też działa, ale całość poskładana do kupy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, volf6 napisał:

Co się konkretnie zepsuło-sam silnik czy sterowanie?

Silnik podłączony na krótko nie działa. Napięcie na silnik powinno być podawane +-24VDC a jest przeszło 30V.

Sterownik chyba zmienię na uniwersalny, silnik kupie nowy i będzie prawie nowy napęd. Tylko mechanicznie musze to porozbierać a mam problem z odkręceniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcG napisał:

Silnik podłączony na krótko nie działa. Napięcie na silnik powinno być podawane +-24VDC a jest przeszło 30V.

Sterownik chyba zmienię na uniwersalny, silnik kupie nowy i będzie prawie nowy napęd. Tylko mechanicznie musze to porozbierać a mam problem z odkręceniem silnika.

Jak wymienisz na nowe i będziesz miał utylizować te stare graty to się odezwij-chętnie odkupię i pobawię się tym w ramach eksperymentu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

Jak wymienisz na nowe i będziesz miał utylizować te stare graty to się odezwij-chętnie odkupię i pobawię się tym w ramach eksperymentu:)

Mechanika zostaje, elektronika z tego co widzę to nie są to jakieś wielkie koszta w porównaniu do nowego napędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra operacja zakończona i się udała, nikt nie zginął.

Wymieniłem silnik na nowy Wiśniowskiego z przekładnią i za radą kolegi @Bullitt kupiłem nowy uniweralny sterownik do bramy

http://www.elmes.pl/pl/produkty/sterowniki-bramy-przesuwnej-24v-i-12v

Całość kosztów niecałe 600pln. Napęd praktycznie cały nowy poza obudową.

Najwięcej roboty z rozebraniem i rozkręceniem, napęd miał 20lat.

Złożenie i podłączenie nowego sterownika to ze 2h, operacja dosyć prosta.

Wszystko działa nawet lepiej niż na starym sterowniku, dodatkowe bajery. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.