Skocz do zawartości

Środek do usuwania owadów z maski


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poległa i myjka i myjnia automatyczna - biały lakier, 4h autostradą i mam z tysiąc insektów wprasowanych w maskę i grill. Czym to ruszyć, jaki specyfik kupić albo czy jest domowy sposób na takowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bizz napisał:

Ostatnio poległa i myjka i myjnia automatyczna - biały lakier, 4h autostradą i mam z tysiąc insektów wprasowanych w maskę i grill. Czym to ruszyć, jaki specyfik kupić albo czy jest domowy sposób na takowe?

 

Kupiłem ostatnio w sklepie z detailingiem, jak wrócę do domu to ci zrobię zdjęcie. Z białego zeszło pięknie a było tego od cholery. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

Czym to ruszyć, jaki specyfik kupić albo czy jest domowy sposób na takowe?

Obłożyć namoczonymi ręcznikami, mogą być papierowe. Zostawić na 15-20 minut, byle nie na słońcu. Dobrze jest robić to pod wieczór, gdy blacha jest już chłodna.

 

Reczniki zdjąć, lekko zbierając odklejone insekty. Jak nie zejdzie wszystko, to umyć je gąbką do mycia nadwozia. Albo pod wodą, albo z dodatkiem szamponu.

Ja chemikaliów raczej unikam, odkąd sobie niechcący zmatowilem kawałek szyby jakimś APC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poległa i myjka i myjnia automatyczna - biały lakier, 4h autostradą i mam z tysiąc insektów wprasowanych w maskę i grill. Czym to ruszyć, jaki specyfik kupić albo czy jest domowy sposób na takowe?
Myjnia ręczna. Lanca z mikroproszkiem

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Obłożyć namoczonymi ręcznikami, mogą być papierowe. Zostawić na 15-20 minut, byle nie na słońcu. Dobrze jest robić to pod wieczór, gdy blacha jest już chłodna.

Wykonalem powyzsze i faktycznie nawet zeszlo, oczywiscie nie idealnie, ale doraznie moze byc.

20220624_170154.jpg.02e02d674d74f258fa042e7acfca9e5e.jpg

:phi:

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Obłożyć namoczonymi ręcznikami, mogą być papierowe. Zostawić na 15-20 minut, byle nie na słońcu. Dobrze jest robić to pod wieczór, gdy blacha jest już chłodna.

 

Reczniki zdjąć, lekko zbierając odklejone insekty. Jak nie zejdzie wszystko, to umyć je gąbką do mycia nadwozia. Albo pod wodą, albo z dodatkiem szamponu.

Ja chemikaliów raczej unikam, odkąd sobie niechcący zmatowilem kawałek szyby jakimś APC.

pierwsze słyszę, żeby APC tak na szkło zadziałało, może to jakiś zasadowy środek np. do felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rallyrychu napisał:

Jak się wyjątkowo dużo nazbiera i nie chcą zejść myjką, to stosuję Shiny Garage citrus oil, którym mogę w sumie całe auto umyć na szybko.

Warto sobie chociaż przód auta nawoskować, wtedy łatwiej schodzą.

Dokładnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chojny napisał:

 

Kupiłem ostatnio w sklepie z detailingiem, jak wrócę do domu to ci zrobię zdjęcie. Z białego zeszło pięknie a było tego od cholery. 

Nie wierze ze nie idzie tego zmyc po postu gąbką z dodatkiem detergentu albo chocby mydla. Byc moze trzeba trochę mocniej dociskac i sie postarac.

A w skrajnym przypadku pasta polerska z dodatkiem wosku na platek kosmetyczny i ruchy koliste a potem do sucha innym platkiem

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, norbert123 napisał:

Nie wierze ze nie idze tego zmyc po postu gąbką z dodatkiem detergentu albo xhocby mydla. Byc moze trzeba trochę mocniej dociskac i soe postarac.

A w skrajnym przypadku pasta polerska z dodatkiem wosku na platek kosmetyczny i ruchy koliste a potem do sucha innym platkiem

 

Pewnie by zeszło, ale ostatnie czego chcę to tracić czas na mycie służbowego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zinger napisał:

Wykonalem powyzsze i faktycznie nawet zeszlo, oczywiscie nie idealnie, ale doraznie moze byc.

20220624_170154.jpg.02e02d674d74f258fa042e7acfca9e5e.jpg

:phi:

 

 

Dżizas, to miał być prosty i szybki sposób;];];]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, norbert123 napisał:

Robota na 5 minut- wiecej czasu zmarnowales pisząc na tym watku:). Ale ok

 

Siedzenie przed kompem to spora część mojej pracy, piszę tu sobie machinalnie. 

Umycie auta to lekko pół godziny licząc że musisz cały sprzęt wyciągnąć i schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bizz napisał:

 

Siedzenie przed kompem to spora część mojej pracy, piszę tu sobie machinalnie. 

Umycie auta to lekko pół godziny licząc że musisz cały sprzęt wyciągnąć i schować.

Piszac 5 min mialem na mysli usuniecie tych owadow ze zderzaka a nie umycie auta calegl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Ja po szybkiej trasie albo po

torze podjeżdżam na

myjnie automatyczna. 7zl i robaków nie ma.

 

No spoko, ja robię teraz koło 4-5tyś miesięcznie, 90% to szybkie trasy. Oblicz czas spędzony na myjni;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

I w srodku nocy zamiast isc spac to dymasz jeszcze na myjnie? :hehe:

Mam bez mała pod domem jak nie ma kolejki to zmywam owady. Lepiej tak niż umawiać się na myjnie ręczna bo jak zaschna to autamtyczna nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujek napisał:

To wogole bym się tym nie przejmował raz na jakiś czas na ręczna i po problemie.

 

Teoretycznie brzmi dobrze, w praktyce średnio mi się widzi płacenie za myjkę ręczną, jak mam automatyczną za free z floty. Kupiłem specyfik, zobaczymy. Raz na pół roku 20 zeta mogę wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, bizz said:

 

Teoretycznie brzmi dobrze, w praktyce średnio mi się widzi płacenie za myjkę ręczną, jak mam automatyczną za free z floty. Kupiłem specyfik, zobaczymy. Raz na pół roku 20 zeta mogę wydać.

 

Na Circle K, ktorys program ma chyba usuwanie owadow... 

Moze zerknij u siebie, w zaleznosci od tego gdzie macie flote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Na Circle K, ktorys program ma chyba usuwanie owadow... 

Moze zerknij u siebie, w zaleznosci od tego gdzie macie flote?

 

O tym nie pomyślałem - flota na szczęście obsługuje wszystko, poza jakimiś małymi wynalazkami.

Podjadę z ciekawości na CircleK, do tej pory tylko BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.