Skocz do zawartości

Basenik ogrodowy


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus mam ochotę sprawić sobie nieduży basenik. Raczej bez tej całej zabawy w filtry, chemię itd. Raczej na zasadzie wylewam sobie wodę co dwa trzy dni i wlewam świeżą. Tak żeby się rozłożyć i poleżeć w weekend czy tam po pracy. Jest teraz w biedronce coś co wydaje mi się było by dla mnie ok ale opinie na temat tego baseniku są słabe. Ma ktoś może taki basenik i używa? Chodzi mi żeby przetrwał te dwa miesiące a jak się uda to dłużej. Wrzucam link do peperka z tym basenikiem. 

https://www.pepper.pl/promocje/basen-rodzinny251x176x48cm-545825

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Harnas80 napisał:

Serwus mam ochotę sprawić sobie nieduży basenik. Raczej bez tej całej zabawy w filtry, chemię itd. Raczej na zasadzie wylewam sobie wodę co dwa trzy dni i wlewam świeżą. Tak żeby się rozłożyć i poleżeć w weekend czy tam po pracy. Jest teraz w biedronce coś co wydaje mi się było by dla mnie ok ale opinie na temat tego baseniku są słabe. Ma ktoś może taki basenik i używa? Chodzi mi żeby przetrwał te dwa miesiące a jak się uda to dłużej. Wrzucam link do peperka z tym basenikiem. 

https://www.pepper.pl/promocje/basen-rodzinny251x176x48cm-545825

 

 

Daruj sobie taki basen, kup od razu na stelażu z filtrem, pływakiem na chemię i pokrywa. Prędzej czy później i tak taki kupisz. Woda po dwóch - trzech dniach dopiero nabierze prawidłowej temperatury. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Harnas80 napisał:

Serwus mam ochotę sprawić sobie nieduży basenik. Raczej bez tej całej zabawy w filtry, chemię itd. Raczej na zasadzie wylewam sobie wodę co dwa trzy dni i wlewam świeżą. Tak żeby się rozłożyć i poleżeć w weekend czy tam po pracy. Jest teraz w biedronce coś co wydaje mi się było by dla mnie ok ale opinie na temat tego baseniku są słabe. Ma ktoś może taki basenik i używa? Chodzi mi żeby przetrwał te dwa miesiące a jak się uda to dłużej. Wrzucam link do peperka z tym basenikiem. 

https://www.pepper.pl/promocje/basen-rodzinny251x176x48cm-545825

 

 

Ale ze Ty chcesz w nim sie wylegiwac?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Harnas80 napisał:

Na czy się wyłożyć się po szyję z jakimś % w ręku 😀

Aha;]

U mnie od kilku sezonow jest okragly 16m3, ale jakbym teraz kupowal to bralbym podluzny i troche wiekszy ok 24m3.

Zabawy wiele przy tym nie ma, raz na jakis czas chemie wsypac, smieci posprzatac, ja to w sumie lubie:)

Teraz pogoda fajna to temp super ale jak chlodniej to lipa a nie mam zadnego podgrzewacza. 

 

20220625_125230.jpg

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zinger napisał:

Aha;]

U mnie od kilku sezonow jest okragly 16m3, ale jakbym teraz kupowal to bralbym podluzny i troche wiekszy ok 24m3.

Zabawy wiele przy tym nie ma, raz na jakis czas chemie wsypac, smieci posprzatac, ja to w sumie lubie:)

Teraz pogoda fajna to temp super ale jak chlodniej to lipa a nie mam zadnego podgrzewacza. 

 

20220625_125230.jpg

 

Albo zdjęcie przekłamuje albo się "przejęzyczyłeś" - ja mam taki 366 na stelażu i wchodzi ok 6m3. 

Do podgrzewania polecam maty Intexa, u mnie trzy czarne trzymają temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał:

Albo zdjęcie przekłamuje albo się "przejęzyczyłeś" - ja mam taki 366 na stelażu i wchodzi ok 6m3

"Basen stelażowy 457 × 122, posiada pojemność 16 805 litrów przy wypełnieniu 90% jego objętości"

3 godziny temu, bizz napisał:

Do podgrzewania polecam maty Intexa, u mnie trzy czarne trzymają temperaturę.

Jaka masz pompe? Podeslesz jakas linke i foto jak to na zywo wyglada?

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zinger napisał:

"Basen stelażowy 457 × 122, posiada pojemność 16 805 litrów przy wypełnieniu 90% jego objętości"

Jaka masz pompe? Podeslesz jakas linke i foto jak to na zywo wyglada?

 

No to zdjęcie przekłamuje, bo wygląda max jak mój;] Gigant, myślałem o takim ale nie mogłem znaleźć 84 cm, a na 122 by mi się młodszy syn topił:)

 

Zrobię jutro zdjęcia jak się rano ogarnę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomkowski napisał:

Wystarczy mniej wody nalać:-P

 

Wtedy stelażowy się składa. Testowałem bo miałem wcześniej 457x91 i był za głęboki, a jak było mniej wody to się składał do środka. Teraz mam 84 cm i jest idealnie, ale poluję na 549x91 bo dzieci podrosły i już młodszy bez problemu wystaje;]

Ale to za dwa lata. A może coś wkopiemy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 62545tomasz napisał:

Tylko po co do tej wielkosci?

Ja mam 16m3 i pompe z zestawu i nie widze potrzeby mocniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 07:54, Harnas80 napisał:

Serwus mam ochotę sprawić sobie nieduży basenik. Raczej bez tej całej zabawy w filtry, chemię itd. Raczej na zasadzie wylewam sobie wodę co dwa trzy dni i wlewam świeżą. Tak żeby się rozłożyć i poleżeć w weekend czy tam po pracy. Jest teraz w biedronce coś co wydaje mi się było by dla mnie ok ale opinie na temat tego baseniku są słabe. Ma ktoś może taki basenik i używa? Chodzi mi żeby przetrwał te dwa miesiące a jak się uda to dłużej. Wrzucam link do peperka z tym basenikiem. 

https://www.pepper.pl/promocje/basen-rodzinny251x176x48cm-545825

 

 

 

Dostałem jakieś 10 lat temu taki basen w prezencie. Użyty kilka razy i leży od kilku lat na poddaszu. W zasadzie bez sensu, bo dla dzieciaków woda do kolan, ty nie poleżysz a o wylewaniu co trzy dni zapomnij. Raz, że roboty w cholerę, dwa woda będzie wiecznie zimna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kawałek kostki brukowej.... oraz duży trawnik;)

 

na czym postawic basen stelażowy 3.66m?

składniam się ku kostce, co dać pod basen by się nie przecierało dno?

Nie chce mi się przygotowywać teraz podłoża na trawniku, naet nie wiem jak;)

sąsiad postawił na trawie... bezpośrednio, średnio to widze....

 

podpowiedzcie DIY:) dwie opcje, kostka i trawnik, na czym postawić basen by było ok?

 

trawnik mam rozumiec usuwam trawę, poziomuje piaskiem, utwardzam zageszczarka? plandeka? - nie chce mi sie tyle robic teraz - doecolowo zrobie

kostka:  co na kostke? puzzle piankowe? takie cienkie? plandeka? styropian xps 5 cm? pod nogami stelaza nie ugnie sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, 62545tomasz napisał:

składniam się ku kostce, co dać pod basen by się nie przecierało dno?

U mnie stoi na kostce a na to położona jest plandeka z zestawu. Po mniej więcej roku ta część plandeki, na którą świeci słońce się zutylizowała ale reszta spełnia swoją funkcję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 62545tomasz napisał:

mam kawałek kostki brukowej.... oraz duży trawnik;)

 

na czym postawic basen stelażowy 3.66m?

składniam się ku kostce, co dać pod basen by się nie przecierało dno?

Nie chce mi się przygotowywać teraz podłoża na trawniku, naet nie wiem jak;)

sąsiad postawił na trawie... bezpośrednio, średnio to widze....

 

podpowiedzcie DIY:) dwie opcje, kostka i trawnik, na czym postawić basen by było ok?

 

trawnik mam rozumiec usuwam trawę, poziomuje piaskiem, utwardzam zageszczarka? plandeka? - nie chce mi sie tyle robic teraz - doecolowo zrobie

kostka:  co na kostke? puzzle piankowe? takie cienkie? plandeka? styropian xps 5 cm? pod nogami stelaza nie ugnie sie?

Ja mam na trawie, usunalem trawe, podrownalem piaskiem, polozylem 2cm styrodur i przykrylem zielona mata. Mam leciutki spadek w jedna strone, wiec w tej czesci podkladam kawalek plytki. Sprawdza sie od kilku lat, foto masz wyzej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 2 cm xps daja rade? nie ugina się pod obciążeniem nogi? nie wpada noga stelaża?

 

kurcze, może też tak zrobię jednak.... zamiast kłaść na kostce...

 

na zimę chowasz ten styropian do garażu czy zostawiasz tak?

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No daje, oczywiscie troxhe sie poddaje pod ciezarem ale nie peka. Jak pisalem, mozna np kawalki plytek podlozyc, jak tak robie ale tylko w pkt, ktore sa deczko nizej, jak pisalem.

Na zime skladam basen, podkoze zostaje, ma na nim zielina geowloknine, nic sie z tym nie dzieje. Mam to juz 3-4 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

postawiłem na kostce brukowej, na którą położyłem piankę PP 10 mm

 

a teraz pytanie o pompe?

w standardzie jakas badziewna bestway 2000 litrów na h... na filtr papierowy

na necie piszą o piaskowej...

przerabiał ktoś z Was temat?

wpakowałem triplex mini 8 sztuk do pływaka (basen 3.66 h 1m) i zestanawiam się jak dbać o wodę... by zielona się nie zrobiła po kilku dniach

widzę, że pompa popierdółka...

myślę czy by nie kupić jakiegoś odkurzacza?

ktoś cos?

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 18:40, 62545tomasz napisał:

postawiłem na kostce brukowej, na którą położyłem piankę PP 10 mm

 

a teraz pytanie o pompe?

w standardzie jakas badziewna bestway 2000 litrów na h... na filtr papierowy

na necie piszą o piaskowej...

przerabiał ktoś z Was temat?

wpakowałem triplex mini 8 sztuk do pływaka (basen 3.66 h 1m) i zestanawiam się jak dbać o wodę... by zielona się nie zrobiła po kilku dniach

widzę, że pompa popierdółka...

myślę czy by nie kupić jakiegoś odkurzacza?

ktoś cos?

pozdro

 

U mnie basen 6,5m średnicy na 1,32 głębokości. Pompy mam dwie, jedna na filtr A, druga na B. Mniejsza chodzi na czasówce 9-18 i przez "maty solarne" podgrzewające wodę. Duża ma podpięty odkurzacz samobieżny:

 

https://www.robotworld.pl/intex-28001?utm_term=3364&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=srovnavac_cen&?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=srovnavac_cen&utm_campaign=promo&ceneo_cid=7adf5202-131e-69cf-7cee-73ef1840761e

 

Ten zestaw jest doposażony o dwa skimmery:

 

https://eintex.pl/product-pol-2947-Skimmer-oczyszczacz-wody-uniwersalny-do-basenu-INTEX-28000-uniw.html?gclid=Cj0KCQjw8uOWBhDXARIsAOxKJ2EE15NqiibnA54vufAbLmwauj8c-2RK2p_3f8MLuk1ueGEPTaiJU_UaAto8EALw_wcB

 

Tabletki wsypuję do koszyczka w skimmerze i pozbyłem się tych durnych pływaczków. W mojej objętości basenu dwa pływaki nie były w stanie rozpuścić wystarczającej ilości chemii, żeby nie kwitła woda.

 

W powyższej konfiguracji basen jest praktycznie bezobsługowy od strony sprzątania. Jedyne co trzeba zrobić, to co dwa tygodnie wymienić wkłady filtrujące, raz na kilka dni wypłukać je pod bieżącą wodą i raz w tygodniu wyczyścić filtr siateczkowy w odkurzaczu.DJI_0235.JPG.5aee2bb762e2b5c250aa637c353973b0.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 18:40, 62545tomasz napisał:

wpakowałem triplex mini 8 sztuk do pływaka (basen 3.66 h 1m) i zestanawiam się jak dbać o wodę... by zielona się nie zrobiła po kilku dniach

widzę, że pompa popierdółka...

Zaopatrz się w chemię: ph+, antyglon, tabletki do pływaka i chlor szok w proszku. Do tego zestaw pasków do pomiaru parametrów. Wystarczy że raz na tydzień sprawdzisz paskiem zawartość ph, i chloru (można tez oceniać na oko) i dozować powyższe zgodnie z instrukcją. Mam jeszcze ph-, ale tego jeszcze nigdy nie używałem.

Generalnie pompka wystarczy żeby to sobie płynnie działało, ale ja proponuję zakupić większą, jeśli masz zamiar bawić w podłączanie odkurzacza (przydaje sie posprzątać śmieci cięższe z dna) i obiegi podgrzewające. Problem jest bardziej nie w skuteczności filtrowania tylko w "mocy" przepływu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.