Skocz do zawartości

Benzyna czy Diesel… ale dzis!


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, ze bylo juz sporo watkow na ten temat, ale…
Przy dzisiejszych cenach paliwa w/w pytanie ponownie na ogromny sens - chodzi o koszty paliwa.

Dzisiejsze wspolczesne silniki doladowane z bezposrednim wtryskiem paliwa pala podobnie zarowno te benzynowe jak i diesel’e.

Jest tu jedno ale:

Benzyne najczesciej kupuje sie tylko na stacjach benzynowych, a tu cena dzis to 8zl lub lepiej.

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

Ostatnio znajomy kupowal po 5 zl za litr - platnosc gotowka.

Zatem, przy zblizonym zuzyciu na 100km ale cenie ON +/- 5zl…

Co sadzicie?

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal_O napisał:

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

 

 

Dam znać jeśli ktoś w nocy spuści mi paliwo z ciężarówek, może akurat moje wlejesz, na zdrowie :oki: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal_O napisał:

Witam,

Wiem, ze bylo juz sporo watkow na ten temat, ale…
Przy dzisiejszych cenach paliwa w/w pytanie ponownie na ogromny sens - chodzi o koszty paliwa.

Dzisiejsze wspolczesne silniki doladowane z bezposrednim wtryskiem paliwa pala podobnie zarowno te benzynowe jak i diesel’e.

Jest tu jedno ale:

Benzyne najczesciej kupuje sie tylko na stacjach benzynowych, a tu cena dzis to 8zl lub lepiej.

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

Ostatnio znajomy kupowal po 5 zl za litr - platnosc gotowka.

Zatem, przy zblizonym zuzyciu na 100km ale cenie ON +/- 5zl…

Co sadzicie?

Coś w tym jest, że wszyscy znani mi osobiście kierowcy ciężarówek i busów prywatnie mają diesle. :)

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafciojuve napisał:

Coś w tym jest, że wszyscy znani mi osobiście kierowcy ciężarówek i busów prywatnie mają diesle. :)

To pracują w jakiejś lipnej firmie, gdzie nikt nie kontroluje kosztów. To tak jak bym z chłopakami firmy się dogadał że tankujemy moje auto noPb a hybryda Corolka paliła by im 9 litrów na 100. A co z tankowaniem po trasie? Szukanie kogoś na parkingu dla TIR? Albo LPG albo elektryk moim zdaniem jak już @jaceq pisał. Pytanie jeszcze @Michal_O nowe czy używane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucash napisał:

To pracują w jakiejś lipnej firmie, gdzie nikt nie kontroluje kosztów. To tak jak bym z chłopakami firmy się dogadał że tankujemy moje auto noPb a hybryda Corolka paliła by im 9 litrów na 100. A co z tankowaniem po trasie? Szukanie kogoś na parkingu dla TIR? Albo LPG albo elektryk moim zdaniem jak już @jaceq pisał. Pytanie jeszcze @Michal_O nowe czy używane? 

Ja mówię o realiach jakie znam, nie o świecie idealnym w którym coś się komuś wydaje, że wszędzie jest jak u niego. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Sądzę że to debilne pytanie no ale nie jestem zaskoczony.

 

Czy taki na przyklad Arteon to ma szyby bez ramek w wersji benzynowej czy w dieslu? A jeśli w obu - to w której tych ramek nie ma bardziej?

;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na pytania typu: kto ma uniwersalny klucz do skrzynek energetycznych i zestaw do podpięcia ładowarki prosto z transformatora ŚN .?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 21:52, piter19731 napisał:

kup elektryka i kup prąd z PKP od maszynisty albo motorniczego tramwaju .

 

Zawsze można wziąć z gniazdka na klatce. Spółdzielnia/wspólnota zapłaci. Ale trzeba pójść za ciosem i zostać taksówkarzem. Wtedy można zwielokrotnić zyski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jqr napisał:

Ja czekam na pytania typu: kto ma uniwersalny klucz do skrzynek energetycznych i

ja mam ale obcym nie pożyczam 😀

42 minuty temu, Maxit napisał:

Zawsze można wziąć z gniazdka na klatce. Spółdzielnia/wspólnota zapłaci.

u córki w wawie już dostali pismo ze wspólnoty ,że w gniazdkach w garażu będzie wyłączony prąd bo za dużo go uciekało - ładowanie elektryków , naprawy pojazdów itp

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piter19731 napisał:

u córki w wawie już dostali pismo ze wspólnoty ,że w gniazdkach w garażu będzie wyłączony prąd bo za dużo go uciekało - ładowanie elektryków , naprawy pojazdów itp

 

My dla odmiany przed zakupem EV umówiliśmy ze SM montaż (na nasz koszt) przyłącza z licznikiem. Teraz już się uspokoiło, ale przez pierwsze parę miesięcy co chwila przychodził chrześcijanin/patriota wrzeszcząc: "Paaaaanie, mój prąd kradno!" 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piter19731 napisał:

ja mam ale obcym nie pożyczam 😀

u córki w wawie już dostali pismo ze wspólnoty ,że w gniazdkach w garażu będzie wyłączony prąd bo za dużo go uciekało - ładowanie elektryków , naprawy pojazdów itp

 

 

U mnie już wyłączyli. 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/26/2022 at 6:55 PM, Michal_O said:

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

ciekawe ciekawe  :hmm: 

 

od dobrych 15 lat nie spotkałem sie z checią sprzedaży kradzionego paliwa 

 

ale może ja w innym swiecie żyję ;] 

 

w jakiej wsi meszkasz ze masz dostęp ? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mokrii napisał:

ciekawe ciekawe  :hmm: 

 

od dobrych 15 lat nie spotkałem sie z checią sprzedaży kradzionego paliwa 

 

ale może ja w innym swiecie żyję ;] 

 

w jakiej wsi meszkasz ze masz dostęp ? 

Wszystko zależy od charakteru, mój teściu jeździ z 300km miesięcznie a i tak kupuje lewą ropę i to na stacji paliw nią handlują w baniakach pracownicy. 
Układziki kierowca-sprzedawca i rynek się kręci już na stacji paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Camel napisał:

Wszystko zależy od charakteru, mój teściu jeździ z 300km miesięcznie a i tak kupuje lewą ropę i to na stacji paliw nią handlują w baniakach pracownicy. 
Układziki kierowca-sprzedawca i rynek się kręci już na stacji paliw.

Nie jest mu wstyd?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Nie jest mu wstyd?

 

 

To mentalność jeszcze z czasów komuny a wywodzi się z tego, że kupowało się kradzione nie dlatego, że było tańsze ale dlatego, że innej opcji/źródła nie było. 

 

W obecnych czasach to zwykłe umyślne paserstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
To mentalność jeszcze z czasów komuny a wywodzi się z tego, że kupowało się kradzione nie dlatego, że było tańsze ale dlatego, że innej opcji/źródła nie było. 
 
W obecnych czasach to zwykłe umyślne paserstwo. 
Mam takiego teścia. To jest niereformowalne. To pokolenie musi odejść naturalnie.

Z drugiej strony "my" też nie bylismy/jesteśmy świeci

Kto nie mial/ma kradzionego, Windowsa, Office, gier czy mp3?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Z drugiej strony "my" też nie bylismy/jesteśmy świeci

Kto nie mial/ma kradzionego, Windowsa, Office, gier czy mp3?

To też było czymś motywowane, każdy chciał mieć tylko nie każdego było stać.

Teraz nie znam osobiście nikogo kto by na jakimś piracie pracował/grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też było czymś motywowane, każdy chciał mieć tylko nie każdego było stać.
Teraz nie znam osobiście nikogo kto by na jakimś piracie pracował/grał.
Wiesz, łatwo się złodziejstwo "umotywowyje". Co nie zmienia faktu że nadal nim jest.

I żeby nie było. Też nie byłem święty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając powyższe wywody to napiszę coś od siebie:

jedziełem dieslem kura OII FL teraz mam benzynę OIV i jakoś nie widzę tych oszczędności w nowoczesnym silniku benzynowym. Mam do pracy ok 10km po mieście trochę kulam się po GOP-ie i średnie mam 8,5 na 100km w dieslu nie przekraczałem 7l czesto było ok 6,5 l 

zakup taniej było kupić benzynę

komfort lepszy w benzynie

przyspieszenie oraz jazda z przyczepą zdecydowanie na plus w dieslu

 

Dziś kupił bym ponownie diesla!!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wiem, ze bylo juz sporo watkow na ten temat, ale…
Przy dzisiejszych cenach paliwa w/w pytanie ponownie na ogromny sens - chodzi o koszty paliwa.
Dzisiejsze wspolczesne silniki doladowane z bezposrednim wtryskiem paliwa pala podobnie zarowno te benzynowe jak i diesel’e.
Jest tu jedno ale:
Benzyne najczesciej kupuje sie tylko na stacjach benzynowych, a tu cena dzis to 8zl lub lepiej.
Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…
Ostatnio znajomy kupowal po 5 zl za litr - platnosc gotowka.
Zatem, przy zblizonym zuzyciu na 100km ale cenie ON +/- 5zl…
Co sadzicie?
Zależy ile jeździsz
Ja robię około 10 tkm rocznie. Octavia 3 1,4 TSI średnio mi pali poniżej 6,5 litra/100 km (czasem nawet poniżej 6 litrów wychodzi spalanie ze zbiornika) więc mi się nie opłaca ani diesel ani lpg

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ciekawe  :hmm: 
 
od dobrych 15 lat nie spotkałem sie z checią sprzedaży kradzionego paliwa 
 
ale może ja w innym swiecie żyję ;] 
 
w jakiej wsi meszkasz ze masz dostęp ? 
Bo teraz każdy zużywa na swoje potrzeby

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DZIDA napisał:

Zależy ile jeździsz
Ja robię około 10 tkm rocznie. Octavia 3 1,4 TSI średnio mi pali poniżej 6,5 litra/100 km (czasem nawet poniżej 6 litrów wychodzi spalanie ze zbiornika) więc mi się nie opłaca ani diesel ani lpg

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

To gratulacje takiego spalania. Ja jeździłem G7 1.5 TSI 150KM i po mieście do 10 a na trasie koło 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 17:55, Michal_O napisał:

Witam,

Wiem, ze bylo juz sporo watkow na ten temat, ale…
Przy dzisiejszych cenach paliwa w/w pytanie ponownie na ogromny sens - chodzi o koszty paliwa.

Dzisiejsze wspolczesne silniki doladowane z bezposrednim wtryskiem paliwa pala podobnie zarowno te benzynowe jak i diesel’e.

Jest tu jedno ale:

Benzyne najczesciej kupuje sie tylko na stacjach benzynowych, a tu cena dzis to 8zl lub lepiej.

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

Ostatnio znajomy kupowal po 5 zl za litr - platnosc gotowka.

Zatem, przy zblizonym zuzyciu na 100km ale cenie ON +/- 5zl…

Co sadzicie?

Najpierw znajdź takie paliwo w takiej cenie. Później porozmawiamy o tym, dlaczego to nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawlaa1370 napisał:

Spalanie Octavia 3 1.4 TSI .7e5ec95da67bc925dbf38f8de7e98c5f.jpgdc9715c2bff9bbcb7b7844d0b762e3b5.jpge65edce946b9a77bddc7cfa870029ae1.jpgc199b53a2d9a6c3bf5b44a8aa1630e92.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

patrząc na średnią prędkość , to wszystkie wyniki na trasie z Vmax 120km/h . Sam czasami ujeżdżam O2 z 1,6 TDI jak i 1,4TSI 122 i benzynka faktycznie oszczędna jest jak się jedzie 80-120 , wyniki oscylują 4,8-6l , 1,6TDI 4,2-5,5

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest bardzo oszczędny do 130. 4.5 litra to jazda zgodnie z przepisami . Dodam że VAG często daje kilka koni w gratisie . Tak jest też  w tym przypadku . Na hamowni wyszło 160KM . Mam wykres  jak by co . Można pojechać pod 230 ale 130 to rozsądna prędkość  na ten silnik jeśli szuka się oszczędności  .    Jeśli szukasz diesla- starego niestety ,  to sprawdź proszę do napisałem o swoim Peugeot 407 Coupe 2.7 Hdi @ 240KM . 15-30 ? zużycie czy co ? Naprawdę nie wiem jakie  jest aktualnie zużycie . Jak  pamiętam to 8-8.5 non stop po Lublinie ma żona . 413 km- prędkość 91 km/h  i 5.7 to trasa  gdzieś z  A1- przez Warszawę do Lublina . Niczego tu nie udowadniam . Ktoś wspomniał 1.4 TSI... Po prostu tak tam dyskusja . Jeśli Kolega ma zdjęcia  średniej 110 - 130 czego kol wiek to bardzo chętnie zobaczę .130 średnia z + 400 km?  . Dobrze trzeba jechać .  Co do tematu benzyna vs  diesel . Nie mam pojęcia ale sądzę ze zrobić trasę skodą  Lublin- Londyn ze średnią 110 + , trzy osoby ..bagażnik .? |Nie sądzę żeby spaliła niej niż 6.5 . 

Edytowane przez pawlaa1370
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawlaa1370 napisał:

Spalanie Octavia 3 1.4 TSI .7e5ec95da67bc925dbf38f8de7e98c5f.jpgdc9715c2bff9bbcb7b7844d0b762e3b5.jpge65edce946b9a77bddc7cfa870029ae1.jpgc199b53a2d9a6c3bf5b44a8aa1630e92.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Bardzo ładne wyniki jak na gabaryt samochodu i sinik benzynowy. Widać że czujesz i umiesz wykorzystać charakterystykę silnika. :oki:

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 12:32, Camel napisał:


Układziki kierowca-sprzedawca i rynek się kręci już na stacji paliw

Przecież  dziś każde auto w firmach jest monitorowane i opomiarowane więc nie bardzo rozumiem skąd kierowca ma mieć jakieś handlowe nadwyżki:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, volf6 napisał:

Przecież  dziś każde auto w firmach jest monitorowane i opomiarowane więc nie bardzo rozumiem skąd kierowca ma mieć jakieś handlowe nadwyżki:hmm:

Widzisz a są rzeczy co się "fizjonomiom" nie śniły 😁 Miało nie być a w baniaku jest 🤣 Jakiś sposób na to mają - nie wiem nie interesuje mnie to, ta wiedza nie jest mi potrzebna do niczego 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 18:55, Michal_O napisał:

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

Ostatnio znajomy kupowal po 5 zl za litr - platnosc gotowka.

Zatem, przy zblizonym zuzyciu na 100km ale cenie ON +/- 5zl…

Co sadzicie?

 

dużo problemów

-musisz mieć gościa pod nosem

-umawiać się kiedy będzie miał czas Ci zatankować

-jakieś przelewanie z kanistrów albo hgw

-możliwa gorsza jakość, starsze paliwo, stare zbiorniki wkopane w ziemie itp, może jeszcze coś tam dodaje od siebie żeby zarobić więcej

-jeszcze do bankomatu musisz dymać co i rusz

 

Finalnie sprawdzi się tylko dla Januszy co mają czas i mało jeżdżą w koło komina, a emerytura też słaba...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 18:55, Michal_O napisał:

Olej napedowy natomiast mozna prawie w kazdych ilosciach tanio kupic od kierowcow PKSow, TIRow, maszyn budowlanych itp…

 

JAk bedziesz z nimi gadal to im wspomnij ze sprzedaz paliw bez koncesji jest nielegalna. To tak zeby mieli jasnosc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje takiego spalania. Ja jeździłem G7 1.5 TSI 150KM i po mieście do 10 a na trasie koło 7. 
Ja głównie robię podmiejskie drogi... Na S i A rzadko się zapuszczam

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 19:50, Igorek napisał:

Najpierw znajdź takie paliwo w takiej cenie. Później porozmawiamy o tym, dlaczego to nierealne.

 

akurat to nie problem. sam mam dwóch kumpli, którzy mają gnojówkę po 4.5. gdybym miał teraz kupować auto, to pewnie byłby klekot z tego względu. dziennie są w stanie sprzedać 40-60 litrów, więc sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 05:54, mokrii napisał:

ciekawe ciekawe  :hmm: 

 

od dobrych 15 lat nie spotkałem sie z checią sprzedaży kradzionego paliwa 

 

wtedy było ciężko, bo większość kupowała klekoty. teraz jest problem sprzedać, bo wszyscy mają benzyny, ale wierz mi, że jest sporo towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 20:23, lucash napisał:

To pracują w jakiejś lipnej firmie, gdzie nikt nie kontroluje kosztów.

 

nie da sie idealnie kontrolować. mój szef nawet nie ma pojecia ile koparka pali. ja co prawda nie bawie sie w spuszczanie, bo staram sie żyć uczciwie, poza tym nie mam co z tym zrobić i nawet mi sie nie chce, ale dałoby rade bez wiekszej napinki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.