Skocz do zawartości

Pompa do studni ogrodowej


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sherif napisał:

Polecicie coś ?

Chodzi o zatapialną pompę do wody czystej wrzuconą do studni z kręgów w celu podlewania ogródka.

Była jakaś ruska czy białoruska ale padła po ok 6latach.

 

Nie wime czy pomogę, ale ojciec ma taką jak z linka poniżej i w ciagu 2 lat - dwa razy padła

 

https://allegro.pl/oferta/pompa-glebinowa-z-plywakiem-studni-wielostopniowa-11642666186?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=MjdhMDQxOTItNWI0OC00YzczLTk4MjAtOGU3MWYyNzkxNzczAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0974924e-d2fa-4013-a182-ff332934fb31

 

Ja mam taką jak poniżej do pompowania wody z rzeki, daje rade ze 130 metrowym wężem 50mm pod gorę i działa od 5 lat. (wczoraj pompowałem wodę z rzeki, przez 4 godziny, bo trawnik żółknie)

 

https://allegro.pl/oferta/pompa-do-wody-brudnej-szamba-z-rozdrabniaczem-11081980297

 

Edytowane przez sadlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do sukcesu to duża moc silnika. I chodzi o prawdziwe W pobierane z sieci, a nie bełkot z aukcji i opisów. Jak masz możliwość przelać wodę do beczki i potem ją zużyć to polecam zwykłą pompę do szamba , np. furiatkę ale o mocy ponad 1000W.  Jak chcesz podlewać z weża przez zraszacze  to coś na wzór hydroforu i to też dużej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie potrzebuje jakiejś drogiej i dużej mocy pompy. Ta co była, miała małą moc. Zadanie to wrzucenie za 3-4m do studni i zasilenie węża ogrodowego długości 20m. To wszystko. Z wodą też pewnie nie jest idealnie więc jak posłuży z 5lat to będzie dobrze. Do tego był jeszcze pilot on/off.

Na szybko widzę, że są takie pompy podobne do tej co miałem: 450W, 1080l/h - nie wiem tylko czy do ogrodu to styknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio taką
https://allegro.pl/oferta/pompa-do-wody-brudnej-i-czystej-zanurzeniowa-ruska-10797359412?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=2a4e6e2b-bd41-4a9c-8efb-a80f28d1bd61#

Jest chińska, nie ruska, ale po rusku na niej tabliczka.
Leje jak wściekła, ciśnie lepiej, niż NAC, który zespół się po 3 latach i miał 1,1 kW ale ciśnienie tylko 0,7 bara, a kosztował 2 razy tyle.
Podlewam nia na wysokości od dna zbiornika ok 4 m, wąż 3/4", długości ok 15 m, a ciśnienie rewelacyjne.
Dokupie teraz automat za 150 PLN i będzie automatyczne podlewanie przy uruchomieniu.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 12:27, sherif napisał:

Polecicie coś ?

Chodzi o zatapialną pompę do wody czystej wrzuconą do studni z kręgów w celu podlewania ogródka.

Była jakaś ruska czy białoruska ale padła po ok 6latach.

 

Kup coś sprawdzonego. Teściu po awarii jakiejś właśnie ruskiej 3 razy wymienił, niby niemieckie, a padały jak muchy.

Ja osobiście używam IBO, ale to 1,3 kW do nawadniania. Jak dla mnie marka narazie nie daje ciała, ogrodnicy też je zachwalali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

 

Kup coś sprawdzonego. Teściu po awarii jakiejś właśnie ruskiej 3 razy wymienił, niby niemieckie, a padały jak muchy.

Ja osobiście używam IBO, ale to 1,3 kW do nawadniania. Jak dla mnie marka narazie nie daje ciała, ogrodnicy też je zachwalali.

OK popatrzę, w sumie nie wiele droższe niż te ruskie. Tylko 1.3kW to przesada, w domu mam 1.5kW.  To ma podnieść wodę na te 4-5m max i zasilić wąż ogrodowy, żaden zbiornik czy hydrofor nie jest potrzebny. Przy większym ciśnienieniu/wydajności może być problem z podlewaniem. Tą swoją kiedyś jak odpaliłem jeszcze bez instalacji tylko bezpośrednio to po 10min miałem małą powódź :phi:

 

1 godzinę temu, Wojtas_BB napisał:

Jest chińska, nie ruska, ale po rusku na niej tabliczka.
Leje jak wściekła, ciśnie lepiej, niż NAC, który zespół się po 3 latach i miał 1,1 kW ale ciśnienie tylko 0,7 bara, a kosztował 2 razy tyle.
Podlewam nia na wysokości od dna zbiornika ok 4 m, wąż 3/4", długości ok 15 m, a ciśnienie rewelacyjne.
Dokupie teraz automat za 150 PLN i będzie automatyczne podlewanie przy uruchomieniu.

Tylko 200W to chyba trochę mało. O jakim automacie piszesz ?

Ja dokupiłem pilot za 20zł, tak obsłużyłem budowę a potem ogródek teściowej. Podlewanie i tak z węża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tylko 200W to chyba trochę mało. O jakim automacie piszesz ?
Ja dokupiłem pilot za 20zł, tak obsłużyłem budowę a potem ogródek teściowej. Podlewanie i tak z węża.
 


Ma dużą wysokość podnoszenia, niby 60m, ale nie wierzyłbym w to. Te 4-5 m daje naprawdę spoko.
Automat taki: https://allegro.pl/oferta/wylacznik-cisnieniowy-opc-59-suchobieg-regulacja-8054989569?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=1eaf3fa6-5388-4d8c-a6f4-fab90dbd18db#

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagred TA502 bodajże, szósty rok działa w zbiorniku na deszczówkę. Ostatnie dwa lata to nawet na zimę nie wyciągałem. Raz czyściłem bo sitko na wejściu się mocno zarąbało szlamem i dalej działa. Kiedyś musiałem wypompować cały zbiornik i jak podłączyłem raz taki mały wąż strażacki (1 cal? 1,5 cala?), to byłem w szoku jak to sika mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 08:51, mayster_tcz napisał:

Są pompy z wyłącznikiem ciśnieniowym- otwierasz pistolet na wężu,  to się automatycznie załącza. 

Jakiś link/model ?

 

Generalnie zamówiłem już pompę. Sprawdziłem starą i miała napisy .. po rusku, moc coś koło 220W, więc to w zupełności wystarcza. Zamówiłem podobnej mocy IBO, która wydała mi się deko solidniejsza od tych najtańszych. Przy okazji to obecne "ruskie" to rozumiem jako rodzaj pompy nie kraj produkcji ;). Dzięki za info o wyłączniku ciśnieniowym, teoretycznie to lepsze niż zabawa z pilotem on/off. Nie wiedziałem, że takie są do obsługi pomp bez zbiornika. Muszę jeszcze pokombinować jak z gwintu 1" przejść na wąż 3/4, ale chyba podejdą std przyłącza do węża wkręcane w zawór zewn.

Podciągnąłem przy okazji prąd pod studnię, więc razem z wyłącznikiem ciśnieniowym powinno to działać jak powinno, bez prowizorki ;)

Ze starą pompą się poddałem, bo miała dziury w części zdawczej i cała usyfiona. Swoje już przelała ;).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spadpod linkuj co wybrałeś bo też szukam jakieś pompki do brudnej wody najlepiej z pływakiem żeby wrzucić do mausera i czy podlewać warzywniak czy beton na fundamentach w przyszłości.

Ewentualnie wezmę tą co @Wojtas_BBpokazał, tylko zastanawiam się jaką przejściówkę zastosować to węża polcalowego 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szpyrek napisał:

@spadpod linkuj co wybrałeś bo też szukam jakieś pompki do brudnej wody najlepiej z pływakiem żeby wrzucić do mausera i czy podlewać warzywniak czy beton na fundamentach w przyszłości.

Ewentualnie wezmę tą co @Wojtas_BBpokazał, tylko zastanawiam się jaką przejściówkę zastosować to węża polcalowego 🤔

Przy tej ruskiej będziesz musiał zastosować 2 węże, kawałek 3/4 na pompę i potem złącze przejście na 1/2 cala. Raczej inaczej tego nie obgonisz. Chyba, że znajdziesz pompę ruską z przyłączem 1/2 cala.

Pompki do wody brudnej mają tą właściwość, że mają niskie ciśnienie, a dużą moc - ja miałem NAC 1,1 kW, o ciśnienie 0,7 bara - lała ok, ale ta ruska to jakiś kosmos a przy tym kosztowała połowę ceny tamtego NAC'a i ma prawie 3 razy mniejszą moc.

Zasada obu pomp jest całkowicie inna, tamta była wirnikowa, a ta jest membranowa. Głośność jest na pewno na minus w stosunku do ruskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.