Skocz do zawartości

Wypompowanie syfu ze zbiornika na deszczówkę


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałbym oczyścić zbiornik na deszczówkę, który jest wkopany 40 cm w ziemię. Sam zbiornik ma ok. 80 cm wysokości i pozostało w nim 15-20 cm "wody" czy też raczej brudnej, mocno zamulonej cieczy (przy tym poziomie pompa się wyłącza). Zamontowana pompa niestety, ale zaczyna się przytykać, w szczególności przy próbie "bełtania" (czasami jest w stanie wypluć wężem nieco brązowej wody) i wówczas ratuję się wyłączeniem jej co pewnie powoduje cofkę wody z węża i odetkanie miejsca poboru.

Podrzućcie jakieś pomysły jak oczyścić ten zbiornik wkopany pewnie z 10 lat temu przez poprzedniego właściciela. Co do samej pompy jaka jest obecnie włożona: jest ona żółta :hehe: i znając upodobanie jegomościa do castoramy to może i tam kupiona ;].

 

d1.jpg.3c7a5405c173277444fde08958618d1a.jpg

 

d2.jpg.3aff51e0f995d3846639e64d98bb93b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał pomysł wchodzić tam i wybierać to najpierw wętyluj mechanicznie tłocząc powietrze rękawem. 

Procesy gnilne zużywają tlen. 

 

Oprócz szambiary z równoległym płukaniem to wóz interwencyjny ZWIK lub pożyczyć pompę przeponową najlepiej pneumatyczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 18:27, rwIcIk napisał:

Małe wiaderko na sznurku i wybierać 

Pobawiłem się kilka razy, ale to była mordęga. Sznurek przesuwał się z uchwytu, ciężko było wyciągnąć przez niewielki otwór. Potem wpadłem na pomysł i złapałem/podniosłem pływak tak aby uruchomił pompę na parę chwil - dzięki temu udało się obniżyć poziom "wody" z 18 do 10 cm.

 

 

W dniu 28.06.2022 o 21:45, bielaPL napisał:

zrób sobie pseudo chochle z długim kijem i wybieraj po troszeczku, ewentualnie może szambiara by to zassała przy okazji? 

Jutro spróbuję znaleźć starą puszkę, obciąć do ok. 8 cm wysokości i przymocować do deski. Zobaczymy co z tego będzie.

 

41 minut temu, HerrMajki napisał:

zamów szambiarkę. Niech podjedzie przy okazji gdy będzie wracał od innego klienta. Zassie raz i po temacie.

Panie, gdzie ja w mieście szambiarkę znajdę ;]. I do tego ma przyjechać po 100 litrów urobku? ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, gdzie ja w mieście szambiarkę znajdę ;]. I do tego ma przyjechać po 100 litrów urobku?
Podzwoń i zapytaj. Najmniejsze 5-6 metrowe, choć np na traktorach bywają i 4 m3. Męczysz się, a może się okazać, że załatwisz temat za przysłowiową 100.
U mnie na wsi jest drogo, 10m3 kosztuje 300. Ale kolega w okolicach Oświęcimia za 6 płaci 120 zł.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najtaniej wyjdzie kupić drugą pompę do wody brudnej i kilka razy wypompować ile się da (akurat "sezon burz" idzie na wschód więc może ze 2x się uda zbiornik opróżnić) mieszając jakimś "wiosłem". Jako posiadacz studni z lustrem wody na głębokości ok. 10 m ;] uważam, że zabawa ze zbiorniczkiem, który ma dno na głębokości 120 cm to sama przyjemność.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najtaniej wyjdzie kupić drugą pompę do wody brudnej i kilka razy wypompować ile się da (akurat "sezon burz" idzie na wschód więc może ze 2x się uda zbiornik opróżnić) mieszając jakimś "wiosłem". Jako posiadacz studni z lustrem wody na głębokości ok. 10 m ;] uważam, że zabawa ze zbiorniczkiem, który ma dno na głębokości 120 cm to sama przyjemność. 
Mam wrażenie że do prostego problemu dokładamy fizykę kwantową.
Jak z oczka wyciągam wodę to też pompa nie zassie wszystkiego i trochę szlamu zostaje na dnie. Leję wtedy czystą wodę trochę ponad stan żeby pompa zassała i mieszam.
Po drugim razie w oczku prawie idealnie czysto

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lub pożycz pompę do wody brudnej, karcher i umyj zbiornik i bełtaj wodę, a pompą na bieżąco pompuj az uzyskasz zadowalający stopień czystości. Jeśli nie podlewasz tym roślin, to wrzuć małą tabletkę z chlorem do basenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.