Skocz do zawartości

Pompa ciepła tylko do CWU


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na oferty pomp ciepła tylko do CWU. Nie ukrywam, że cena takiego rozwiązania wygląda w miarę korzystnie. Aktualnie mam kocioł gazowy 2-funkcyjny, który i tak planowałem wspomóc zasobnikiem wody żeby ogrzewać wodę do CWU z fotowoltaiki a nie gazem. Ma ktoś z was takie rozwiązanie? Koszt około 8-10 kPLN, montaż jest prosty, więc zakładam, że instalator więcej niż tysiaka nie weźmie a może i mniej. 

 

Opcja zasobnika podpiętego pod kocioł odpada, kocioł nie ma możliwości sterowania zasobnikiem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Pompa bosch 250 2,5kW. Pobiera jakieś 500W, woda dla 4os. (z cyrkulacją) jest grzana od ok. 3godz w gorące dni do 5godz w zimne. Wlot i wylot mam ręczne sterowanie: wlot z dworu, wlot z garażu, wylot na dwór, wylot do salonu. W ten sposób można Grzać tym cały rok. Wylot na salon mam zrobiony żeby zagospodarować chłodne powietrze, które z tego wylatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zurekk napisał:

Ja mam. Pompa bosch 250 2,5kW. Pobiera jakieś 500W, woda dla 4os. (z cyrkulacją) jest grzana od ok. 3godz w gorące dni do 5godz w zimne. Wlot i wylot mam ręczne sterowanie: wlot z dworu, wlot z garażu, wylot na dwór, wylot do salonu. W ten sposób można Grzać tym cały rok. Wylot na salon mam zrobiony żeby zagospodarować chłodne powietrze, które z tego wylatuje.

 

Jeżeli to nie tajemnica to ile skasował instalator? Bo z tego co widzę to jest to proste urządzenie z dwie rurkami do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

Jeżeli to nie tajemnica to ile skasował instalator? Bo z tego co widzę to jest to proste urządzenie z dwie rurkami do instalacji.

Nie wiem, bo miałem to w cenie instalacji w domu z 6 lat temu, ale sam montaż nie powinien być drogi jak nie ma wielkich przeróbek instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż w sumie banalny, tylko pamiętaj o tym, że kanalizę musisz mieć podciągniętą (na skropliny).

Tak patrzę, kilka lat temu Ariston Nous 100l  kosztował ok 3tys, w zeszłym roku wujek kupił za 3200, teraz spojrzałem 4200, mocno podrożał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/29/2022 at 11:56 AM, spad said:

Koszt około 8-10 kPLN

 

:totalszok:

Za 10k PLN to teraz ludzie robią PC samoróbki CO+CWU z klimatyzatora.

W ubiegłym roku pompa CWU 3kW kosztowała 2.5k-3k PLN.

Teraz na tanim portalu akcyjnym widzę po 5k.

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
:totalszok:
Za 10k PLN to teraz ludzie robią PC samoróbki CO+CWU z klimatyzatora.
W ubiegłym roku pompa CWU 3kW kosztowała 2.5k-3k PLN.
Teraz na tanim portalu akcyjnym widzę po 5k.
Ale ja potrzebuje z zasobnikiem na wodę a te są droższe. A sam nie przedorobie klimatyzatora na pompe do wszystskitego.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 10:09, kiziuk napisał:

 

:totalszok:

Za 10k PLN to teraz ludzie robią PC samoróbki CO+CWU z klimatyzatora.

 

Ale jak to przeróbki? Jak to wygląda i się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 11:56, spad napisał:

Trafiłem na oferty pomp ciepła tylko do CWU. Nie ukrywam, że cena takiego rozwiązania wygląda w miarę korzystnie. Aktualnie mam kocioł gazowy 2-funkcyjny, który i tak planowałem wspomóc zasobnikiem wody żeby ogrzewać wodę do CWU z fotowoltaiki a nie gazem. Ma ktoś z was takie rozwiązanie? Koszt około 8-10 kPLN, montaż jest prosty, więc zakładam, że instalator więcej niż tysiaka nie weźmie a może i mniej. 

 

Opcja zasobnika podpiętego pod kocioł odpada, kocioł nie ma możliwości sterowania zasobnikiem wody.

 

Liczyłeś to ? 

Mam taką pompę, ale dostałem w pakiecie przy wymianie kotła CO 

Przy koszcie rzędu 10kzł to się chyba nigdy nie zwróci

Ile teraz płacisz za gaz do ogrzania CWU ?

Mnie wychodziło max 100zł, to daje ok 10lat na zwrot kosztów zakupu

A ile ta pompa pożyje ?

 

Co do samego użytkowania to jest OK, trochę szumi więc musi stać gdzieś z dala od części mieszkalnej.

U mnie cały rok działa, zimą przełączam żeby brała powietrze z piwnicy, a obok jest dodatkowo suszarka do prania i fajnie się uzupełniają ;)

 

Przy PV nie lepiej dołożyć że dwa panele i grzać normalna grzałką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/7/2022 at 11:26 AM, Olleo said:

Ale jak to przeróbki? Jak to wygląda i się sprawuje?

 

Bierzesz klimatyzator typu split. Wywalasz jednostkę wewnętrzną zostawiając tylko elektronikę, a zamiast tej pierwszej dajesz wymiennik.

To się wiąże z różnymi problemami bo producent nie przewiduje takich kombinacji, ale podobno jak się dobrze wybierze, podłubie się samemu przy sterowaniu, a potem z głową to kontroluje, to działa całkiem nieźle.

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.