Skocz do zawartości

Gates i jego jakość


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem właśnie pasek wielorowkowy Gates w komplecie z rolkami. W wielkim skrócie- jedno wielkie gówno, nie spodziewałem się takiego badziewia w pudełku. Pasek wali gumą przeokrutnie, jest gorzej niż w sklepie typu chiński market. Napinacze jeszcze jakoś wygladaja ale plastik na rolkach błyszczy się podejrzanie. Sprzedawca sprawdzony, części kupowałem już nie raz, ma ponad pół miliona komentarzy na eBay. Założyłbym na próbę ale to ma pójść do silnika, który jest naprawiany po kolizji rozrządu, która nastąpiła na skutek wciągnięcia właśnie tego paska. No i mam wątpliwości :hmm:

Czy ktoś z was ma/miał z tym do czynienia i może potwierdzić jakość produktów Gates? Tak polecieli na jakości czy jednak trafiła mi się podróbka?

IMG_20220630_214502.jpg.27dd0b2c1628d49741cc7681957e3858.jpg

Edytowane przez Igorek
Zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję od dawna napędów tej firmy. Napinacze zaczęli robić swoje, bo Litens był dla nich za drogi i wkładają w pudełka wątpliwej jakości mechanizmy made in China, rolki są chińskiej firmy (zapomniałem nazwy), paski rozrządu ok, ale osprzętu czasem piszczą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaczorek79 napisał:

Ja tam w Hondzie pamiętam tylko rozrządy na paskach Mitsuboshi, rolki i pompy wody GMB, a paski osprzętu Bando. Po 2002 to praktycznie wszystko jeździło na łańcuchach, a paski osprzętu dalej były Bando. 

Co sądzisz o sprzeglach statim lub kawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alfi napisał:

 

Błyszczy się bo forma w tym miejscu jest spolerowana.

Bardziej chodziło mi o rodzaj tworzywa, ono przypomina tanie chińskie wyroby. Te rysy co widać na rolce po prawej powstały podczas transportu. Oba napinacze nawet nie były zabezpieczone umieszczeniem w woreczku foliowym. Niby była w pudełku jakaś wytłoczka ale tak skuteczna, że wszystko latało luźno. Po lewej, dla porównania, jakaś rolka caffaro, leży od kilku lat bo sprzedawca mi źle dobrał. No i wygląda naprawdę solidnie.

A żeby było śmieszniej to poszedłem zrobić to zdjęcie dla porównania aby umieścić w wątku a rolka ma identyczną średnicę zewnętrzną i szerokość. Jeśli średnica wewnętrzna też pasuje to przynajmniej jedna rolkę podmienię :)

Tak czy inaczej nie polecam Gates. Robi wrażenie bardzo taniej chińszczyzny i dla mnie od teraz to już żadna marka.

IMG_20220701_212717_1.jpg.9727e61cea4b8b5aa0e21b2eef8f2f6f.jpg

Edytowane przez Igorek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Filipfm napisał:

Gates przez lata całe szedł na pierwszy montaż w Hondzie i nie było narzekań, także po montażu aftermarketowych już nie jako OEM ale jako Gates

 

Pasek Gates może raz chyba założyłem, w którejś Hondzie, nie działo się z nim nic złego. Potem przerzuciłem się na Dayco lub Contitech i ich wykonanie też mi odpowiadało.

 

Do rozrządu dobierałem napinacz NSK, pompę AISIN albo GMB i dobrze to wszystko działało. Jeden raz miałem tylko jakieś dziwne wycie od paska rozrządu (Conti), które ustąpiło w ciągu dnia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.