Skocz do zawartości

Split Innova Solid do grzania, hit czy kit?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, ZUBERTO napisał:

 

To Ty jesteś śmieszny Pan Fachura co wszystkie zmysły pozjadał, a reszta to nic nie wiedzący debile z którymi wiedzą nie warto się dzielić (przepraszam, nie wolno w obawie przed utraconymi zyskami).

 

Oby Ci ten biznes z klimą i pompami lepiej żarł niż poprzedni z kotłami gazowymi.

Pomyśleć, że wtedy Ci współczułem niewypału.

O nie wiedziałem że kolega @technix to nieudana działalność kotłowa.

To by dużo tlumaczylo twierdzenie że tylko pompy super. W końcu więcej można skroić na serwisie a i marże na sprzedaży lepsze bo eco, super hiper technologia 😉

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś śmieszny, że aż przykry
Mam nadzieję, że nie spotka Cię sytuacja, jak kilku moich Klientów serwisowych ( duże gwałtowne rozszczelnienia gazu).
Oni też mieli fakturę, zawsze na kilkadziesiąt tysięcy 
Kolego Zmień podejście do świata bo daleko tak nie zajedziesz
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o strategiach grzania - między innymi z tego powodu zrezygnowałem ze szkieletu. Jeszcze jeden plus podłogówki: można ją położyć samemu, dla mnie - jako że wszystkie instalacje i całą wykończeniówkę zrobiłem sam - duży plus.
 
Ja właśnie traktuje szkieletówke z podłogówką jako taki mix

Który z jednej strony bardzo akumuluje ciepło w podłodze a z drugiej strony jest możliwa dynamiczna zmiana temperatury przez tak zwane lekkie mury ale turbo ciepłe (35cm welny)

do tego mam jeszcze koze w obudowie z grubego bardzo kamienia która też jest niezłym akumulatorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ZUBERTO napisał:

 

To Ty jesteś śmieszny Pan Fachura co wszystkie zmysły pozjadał, a reszta to nic nie wiedzący debile z którymi wiedzą nie warto się dzielić (przepraszam, nie wolno w obawie przed utraconymi zyskami).

 

Oby Ci ten biznes z klimą i pompami lepiej żarł niż poprzedni z kotłami gazowymi.

Pomyśleć, że wtedy Ci współczułem niewypału.

Jaki poprzedni z kotłami?

Następny, co wie więcej od zainteresowanego 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2022 o 08:29, technix napisał:

Jaki poprzedni z kotłami?

Następny, co wie więcej od zainteresowanego 😄

Niech Ci będzie, że nie z kotłami, byłeś tylko serwisantem telemetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 12:06, punktak napisał:

Jeśli ktoś już ma gaz.

Jeśli nie - koszt przyłącza, instalacji wew., kwitów, podpisów oraz wkładu komina  to było wiosną w mojej miejscowości ok. 18 kPLN

Dokładnie tyle wyszła mnie konwersja z kotła z podajnikiem na gaz w 2020. Montowałem sam, w innym przypadku dochodzi jeszcze robocizna. Zastanawiałem się nad pc, ale gmina dopłacała 8k tylko do kotłów gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pito napisał:

Dokładnie tyle wyszła mnie konwersja z kotła z podajnikiem na gaz w 2020. Montowałem sam, w innym przypadku dochodzi jeszcze robocizna. Zastanawiałem się nad pc, ale gmina dopłacała 8k tylko do kotłów gazowych.

a teraz kotły gazowe to zuooooooooooooo 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nikt-znany napisał:

a teraz kotły gazowe to zuooooooooooooo 😄 

A widzisz, już na zebraniu gminnym jakiś gość wstał i zaczął dopytywać, czemu tylko gazowe, ale szybko dyskusja zeszła na tory spisku niemiecko- zydowsko-masonskiego :) Teraz okazuje się, że pytanie w sumie zasadne. Też mnie wkurzyło, że tylko gazowe, bo już wtedy było wiadomo, że producenci niemieccy powoli konwertują produkcję w stronę pomp ciepła, no ale komuś jeszcze trzeba opychać sprzet gazowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 14:13, Chalek napisał:

Jeżeli gaz jest w działce to u mnie koszt przyłącza wraz z instalacją wewnętrzna wyszedl 3,5 k zł. (Stal spawana)

 

Nie mam podstaw nie e wierzyć, ale wydaje mi się cena promocyjna. U nas sam ryczałt dla gazowni to było kolo 2.4k, do tego instalacja wewnętrzna 3.6 - 4 k. Robiłem z sąsiadem, on miał trochę taniej. Dzwoniłem do 3 różnych firm, koszt instalacji wewnętrznej wszędzie kolo 3.5-4k.

 

Edie: Aha, gaz też w działce, 2-3 metry od domu.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 15:12, punktak napisał:

 

Chciałbym zauważyć że w obecnym stanie prawnym TEORETYCZNIE nie jest możliwe otrzymanie pozwolenia na ogrzewanie tylko gazem lub tylko prądem NOWEGO domu.

Ja zrezygnowałem ze szkieletu między innymi z powodu małej akumulacyjności, co miałoby wpływ na stategie grzania. Dodatkowo jest to technologia bardzo wrażliwa na błędy wykonawców i na dodatek mało można zrobić samemu.

Wracając do założeń: mała akumulacyjność domu szkieletowego wskazywałaby na konieczność ogrzewania nonstop i tu wracamy do tematu ogrzewanie/chłodzenie nadmuchowe z PC powietrze-powietrze. Jak widać po wypowiedziach branży, jest to temat mało znany więc wybija się czynnik znalezienia fachowca który wie co robi. Jeśli masz wybrany projekt to na jego podstawie dobra firma którą znam może za darmo zrobić Ci wyceny dla wariantu PC powietrze-woda plus podłogówka, lub PC powietrze-powietrze plus ogrzewanie/chłodzenie nadmuchowe. Zakładam że rekuperacja i tak będzie.

Maty elektryczne inwestycyjnie wyjdą najtaniej, ale pomijając względy prawne to przy spodziewanych podwyżkach....

 

Hej, projekt przerabiamy jeszcze, ale chętnie skorzystam, póki co mam szacunek 54kw/m2.

Serio zastanawiam się nad wywaleniem instalacji gazowej, instalacji ogrzewania podłogowego plus grzejnikowego na górze bo taka kombinacja jest w cenie i w tym koszcie położyć te maty elektryczne. Zamiast wydawać $ na pompę zainstalowałbym w jej cenie 6kw fotowoltaikę z możliwością rozbudowy.

Czy ma to sens? Bo wydaje się najtaniej na start. 

Wodę bym grzał też prądem, a w domu mieszkałyby tylko 2 osoby a alternatywnym źródłem ciepła byłby kominek/ koza lub, ale to też w sumie na prąd- klimatyzatory.. 

Utopia? Głupota? Czy ma to sens?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hej, projekt przerabiamy jeszcze, ale chętnie skorzystam, póki co mam szacunek 54kw/m2.
Serio zastanawiam się nad wywaleniem instalacji gazowej, instalacji ogrzewania podłogowego plus grzejnikowego na górze bo taka kombinacja jest w cenie i w tym koszcie położyć te maty elektryczne. Zamiast wydawać $ na pompę zainstalowałbym w jej cenie 6kw fotowoltaikę z możliwością rozbudowy.
Czy ma to sens? Bo wydaje się najtaniej na start. 
Wodę bym grzał też prądem, a w domu mieszkałyby tylko 2 osoby a alternatywnym źródłem ciepła byłby kominek/ koza lub, ale to też w sumie na prąd- klimatyzatory.. 
Utopia? Głupota? Czy ma to sens?
 
Kumpel tak zrobił. Tyle że wrzuć 10kW na dach.

Całość grzeje matami el.

CWU na lokalnych podgrzewaczach przepływowych. Instalacja wodna jednorurowa.

Cenowo wyszło dużo taniej niż gaz czy PC

Jakbym teraz budował to też bym w to poszedł + koza oczywiście.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel tak zrobił. Tyle że wrzuć 10kW na dach.

Całość grzeje matami el.

CWU na lokalnych podgrzewaczach przepływowych. Instalacja wodna jednorurowa.

Cenowo wyszło dużo taniej niż gaz czy PC

Jakbym teraz budował to też bym w to poszedł + koza oczywiście.
Niestety obecnie duża niewiadoma jest z rozliczeniem netbiling

Kupel załapał się jeszcze na stare zasady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ppmarian napisał:

Niestety obecnie duża niewiadoma jest z rozliczeniem netbiling

Kupel załapał się jeszcze na stare zasady


Nie interesowałem się za mocno ale oby się udało przynajmniej zrekompensować bieżące koszty/ zmniejszyc je znacząco w tym modelu i dalej będzie opłacalny względem rozwiązań alternatywnych. 
W zimę tez coś tam instalacja da, a tego przecież chyba nikt nie zabierze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie interesowałem się za mocno ale oby się udało przynajmniej zrekompensować bieżące koszty/ zmniejszyc je znacząco w tym modelu i dalej będzie opłacalny względem rozwiązań alternatywnych. 
W zimę tez coś tam instalacja da, a tego przecież chyba nikt nie zabierze..
Zapomnij zima tyle da co nic.

Jak sobie latem nie naprodukujesz żeby zima to skonsumować to całość tej zabawy traci sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmarian napisał:

Zapomnij zima tyle da co nic.

Jak sobie latem nie naprodukujesz żeby zima to skonsumować to całość tej zabawy traci sens.

 

Ok, o takie konkrety tu właśnie chodzi. Dziękuję. 

Jak rozumiem teraz gra idzie o to, że jeśli energii z lata się nie zmagazynuje na zimę(a rozumiem, że jest to ekonomicznie drogie i technologiczne trudne) to może nie być już bilansowania zużycia zimowego nadprodukcją z lata? 

Co zatem robić, bo już się napaliłem na tą elektryczną podłogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ok, o takie konkrety tu właśnie chodzi. Dziękuję. 
Jak rozumiem teraz gra idzie o to, że jeśli energii z lata się nie zmagazynuje na zimę(a rozumiem, że jest to ekonomicznie drogie i technologiczne trudne) to może nie być już bilansowania zużycia zimowego nadprodukcją z lata? 
Co zatem robić, bo już się napaliłem na tą elektryczną podłogę...
To nie tak.

Poczytaj o netbilling. Nikt nie wie pa jakich cenach będzie skupowany prad z nadprodukcji latem, a po ile będzie sprzedawany zima.

Stary system gdzie licznik kręcił się w dwie strony z nadrodukcji do tyłu (z mnożnikiem 0,8) dawał dość łatwo oszacować jak duża instalacje potrzebujemy żeby byłaś riczny się zamykał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ppmarian napisał:

To nie tak.

Poczytaj o netbilling. Nikt nie wie pa jakich cenach będzie skupowany prad z nadprodukcji latem, a po ile będzie sprzedawany zima.

Stary system gdzie licznik kręcił się w dwie strony z nadrodukcji do tyłu (z mnożnikiem 0,8) dawał dość łatwo oszacować jak duża instalacje potrzebujemy żeby byłaś riczny się zamykał.


Ok poczytam, dziękuje. Tak czy siak czuję, że idea ma sens, co najwyżej będzie trzeba mieć „irracjonalnie” dużą instalację żeby koszt się zbilansował, a w ostateczności na zimę można postawić wiatrak 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Kumpel tak zrobił. Tyle że wrzuć 10kW na dach.

Całość grzeje matami el.

CWU na lokalnych podgrzewaczach przepływowych. Instalacja wodna jednorurowa.

Cenowo wyszło dużo taniej niż gaz czy PC

Jakbym teraz budował to też bym w to poszedł + koza oczywiście.

10kW fotowoltaiki wyszło taniej niż kompletna instalacją gazowa z kotłem i podłogówka? 

Poproszę No kolegę o wyliczenia bo sama fotowoltaika zrobi cenę kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Swider napisał:


Ok poczytam, dziękuje. Tak czy siak czuję, że idea ma sens, co najwyżej będzie trzeba mieć „irracjonalnie” dużą instalację żeby koszt się zbilansował, a w ostateczności na zimę można postawić wiatrak 😉 

 

Przewymiarowanie PV nigdy nie miało sensu. Zwłaszcza teraz. 

Na etapie projektu nowego budynku sens ma jedynie jego maksymalne ocieplenie. Jeśli max zapotrzebowanie na ciepło będzie oscylowało w okolicach mocy czajnika, to faktycznie można grzać czymkolwiek - ze wskazaniem na rozwiązanie inwestycyjnie najtańsze.

Ale -nie tylko  moim zdaniem - dom szkieletowy będzie trudniej/drożej wykonać jako energooszczędny. Do tego dojdzie brak akumulacyjności i w efekcie pozbawiamy się możliwości grzania w tanich taryfach. 

EDIT: wysłałem PW

 

Edytowane przez punktak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, punktak napisał:

 

Przewymiarowanie PV nigdy nie miało sensu. Zwłaszcza teraz. 

Na etapie projektu nowego budynku sens ma jedynie jego maksymalne ocieplenie. Jeśli max zapotrzebowanie na ciepło będzie oscylowało w okolicach mocy czajnika, to faktycznie można grzać czymkolwiek - ze wskazaniem na rozwiązanie inwestycyjnie najtańsze.

Ale -nie tylko  moim zdaniem - dom szkieletowy będzie trudniej/drożej wykonać jako energooszczędny. Do tego dojdzie brak akumulacyjności i w efekcie pozbawiamy się możliwości grzania w tanich taryfach. 

EDIT: wysłałem PW

 


Dziękuję

ps. Co to znaczy, że max zapotrzebowanie na ciepło będzie oscylowało w okolicach mocy czajnika? Jaką mniej więcej wartość masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10kW fotowoltaiki wyszło taniej niż kompletna instalacją gazowa z kotłem i podłogówka? 
Poproszę No kolegę o wyliczenia bo sama fotowoltaika zrobi cenę kosmos.
Znowu sie zaczyna...

Tak w perspektywie 10 lat do przodu tak wyszło:
1. taniej
2. Szybciej
3. Bezproblemowo w przyszłości.

Mowa o PV + maty grzejne i kompletny brak instalacji CO a instalacja wodna zredukowana do 1. rurowej.
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Swider napisał:


Dziękuję

ps. Co to znaczy, że max zapotrzebowanie na ciepło będzie oscylowało w okolicach mocy czajnika? Jaką mniej więcej wartość masz na myśli?

 

Całkowita projektowa strata ciepła na poziomie 2500-3000 W. Powiedzmy że najsłabsza PC ma 4000 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 12:49, technix napisał:

W zeszłym roku miałem ofertę być montażystą klim od ME, ale mają chore warunki, tzn. kasa za prosty montaż spoko, ale coś ponad podstawowy to kłótnia z Klientem końcowym o wszystko, bo jak Klient kupuje to mu nic nie mówią.

Do tego terminy montażu chore, plus kary za opóźnienia (Klientów naciągają tym, że niby montaż od ręki).

W efekcie końcowym, żaden szanujący się Instalator dla nich nie robi, a jak coś padnie to Klient ma kopać się z montażystą (czyt. firmą powstałą na 2 miesiące na montaże 👎)

Szerokości życzę 

Ooooo, jak to? Mają czelność mieć wymagania, a instalator wielki Pan przecież sam chce golić baranów. :)

 

Psują Ci rynek ot co prywaciarzu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technix napisał:

No właśnie nie psują.

Ja stosuję bardzo klarowny i UCZCIWY sposób rozliczenia z Klientem.

Oni wszystko ukrywają, a na końcu każą się samemu kopać z oszukanym Klientem.

Ot tyle, etatowcu 😎

Jasssneee, każdy prywaciarz w każdej dziedzinie gada to samo w takiej sytuacji. :) EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Chalek, to że nie umiesz liczyć, nie znaczy, że reszta ludzi także.

Lata mi to, czy się z tym zgadzasz czy nie. Równie dobrze, możesz twierdzić, że Ziemia jest płaska.

To, że Ciebie ktoś chciał wyrżnąć w tyłek, nie znaczy, że wszyscy tacy są.

Z Zdawałem Ci wcześniej pytanie, jaki jest cennik PC, to nabrałeś wody w usta.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, technix napisał:

Kolego @Chalek, to że nie umiesz liczyć, nie znaczy, że reszta ludzi także.

Lata mi to, czy się z tym zgadzasz czy nie. Równie dobrze, możesz twierdzić, że Ziemia jest płaska.

To, że Ciebie ktoś chciał wyrżnąć w tyłek, nie znaczy, że wszyscy tacy są.

Z Zdawałem Ci wcześniej pytanie, jaki jest cennik PC, to nabrałeś wody w usta.

Pozdrawiam 

Ty merytorycznie nie odpowiedziałeś póki co na żadne moje pytanie to po co mam Ci cokolwiek podawać 🤣 Jesteś ekspert to se zadzwoń do szkoleniowca z daikina to Ci poda aktualny.

 

Już dawno o pokazałeś że jesteś jdg januszex biznes.

Na budowie szybko takich likwidujemy jak dostają do podpisania prawdziwa umowę a nie na gębę montaz dwóch splitów 🤣

 

Ps. Ostatnio obroniłem doktorat z dyscypliny energetyka który oparłem na analizie techniczno ekonomicznej. Ale to Ty Januszex @technixcompany potrafisz liczyć, masz dostęp do aktualnych ścieżek cenowych dużych korpo i znasz się na wszystkim najlepiej 🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, technix napisał:

Aha i jeszcze jedno, to NIE JEST docelowa podwyżka.

Ta FINALNIE ma wynieść 300%.

Teraz możesz sobie wydrukować tego posta i iść do kibla branzlować się tą wiadomością 🤦

Robisz z siebie błazna.  Trudno, i tacy muszą być na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chalek napisał:

Ty merytorycznie nie odpowiedziałeś póki co na żadne moje pytanie to po co mam Ci cokolwiek podawać 🤣 Jesteś ekspert to se zadzwoń do szkoleniowca z daikina to Ci poda aktualny.

 

Już dawno o pokazałeś że jesteś jdg januszex biznes.

Na budowie szybko takich likwidujemy jak dostają do podpisania prawdziwa umowę a nie na gębę montaz dwóch splitów 🤣

 

Ps. Ostatnio obroniłem doktorat z dyscypliny energetyka który oparłem na analizie techniczno ekonomicznej. Ale to Ty Januszex @technixcompany potrafisz liczyć, masz dostęp do aktualnych ścieżek cenowych dużych korpo i znasz się na wszystkim najlepiej 🤣

Przykro mi Panie, ale nie będę z Tobą walczył, bo sprowadzisz mnie do swojego doświadczenia i pokonasz doświadczeniem.

P.S. podpowiem Ci PANIE DOKTORZE, nie istnieje takie coś jak dyscyplina energetyka, więc niestety, ale Twój doktorat to tylko jeden z tych snów, kiedy budzisz się i masz mokro.

P.S 2 oczywiście wiem, że ten doktorat to Twój wymysł 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, technix napisał:

Przykro mi Panie, ale nie będę z Tobą walczył, bo sprowadzisz mnie do swojego doświadczenia i pokonasz doświadczeniem.

P.S. podpowiem Ci PANIE DOKTORZE, nie istnieje takie coś jak dyscyplina energetyka, więc niestety, ale Twój doktorat to tylko jeden z tych snów, kiedy budzisz się i masz mokro.

P.S 2 oczywiście wiem, że ten doktorat to Twój wymysł 👎

Hahah

 

Błaźnij się robaczku dalej. Jak o PC masz taką wiedzę jak o dyscyplinach naukowych to serio Twoim klientom współczuję 🤣

 

https://www.polsl.pl/rjo15-sd/studia-doktoranckie/wykaz-dyscyplin/

 

A z tym trzepaniem i mokro to tylko pokazujesz swój poziom w dyskusji więc daj se siania januszexie :)

 

Edytowane przez Chalek
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 17:32, Chalek napisał:

Ja to tylko tak tu zostawię 

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prad-w-gore-o-180-proc-Prezes-URE-ostrzega-8377257.html

 

Ale PC są super oplacalne i jedyne słuszne*

 

*przynajmniej taki kit wciskają szkoleniowcy koledze @technix

 

Chciałbym tylko merytorycznie zauważyć że PC nie grzeje prądem.... Ilość energii elektrycznej do napędu sprężarki to 20 procent mocy grzewczej. Natomiast kwestia opłacalności zależy od ceny jaką zapłacimy za montaż, eksploatację i serwis - oczywiście po powiedzmy 5 latach. 

Podwyżek cen prądu powinni obawiać się wszyscy, ale bardziej grzejący grzałkami z COP1 niż posiadacze PC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, punktak napisał:

 

Chciałbym tylko merytorycznie zauważyć że PC nie grzeje prądem.... Ilość energii elektrycznej do napędu sprężarki to 20 procent mocy grzewczej. Natomiast kwestia opłacalności zależy od ceny jaką zapłacimy za montaż, eksploatację i serwis - oczywiście po powiedzmy 5 latach. 

Podwyżek cen prądu powinni obawiać się wszyscy, ale bardziej grzejący grzałkami z COP1 niż posiadacze PC.

 

Oooo, to chyba w mocno optymalnych warunkach.

Więc powinieneś napisać do 20 % zamiast to 20 % ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rwIcIk napisał:

Oooo, to chyba w mocno optymalnych warunkach.

Więc powinieneś napisać do 20 % zamiast to 20 % ;]

 

 

W warunkach 80 procent trwania sezonu grzewczego - bo wtedy średnia temperatura zewnętrzna wynosi -2 st. co nawet dla chińskiej PC nie jest wyzwaniem. I powtórzę że jedyną alternatywą dla PC jest tylko ciepło systemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, punktak napisał:

 

W warunkach 80 procent trwania sezonu grzewczego - bo wtedy średnia temperatura zewnętrzna wynosi -2 st. co nawet dla chińskiej PC nie jest wyzwaniem. I powtórzę że jedyną alternatywą dla PC jest tylko ciepło systemowe.

Ale trzeba by jeszcze podliczyć w całym okresie grzewczym, bo w mróz zapotrzebowania na ciepło w domu jest większe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale jest wtedy większe dla każdego rodzaju ogrzewania. Poza tym w realnych warunkach dochodzi jeszcze użycie grzałki do defrostu, ale to też można zasymulować np. generując eteykietę energetyczną. Swoją drogą chyba tylko Daikin umożliwia to każdemu, nie tylko zarejestrowanemu instalatorowi. Nie znalazłem takiej możliwości na stronach Mitsubishi, nie mówiąc o ściemie Panasonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, punktak napisał:

 

W warunkach 80 procent trwania sezonu grzewczego - bo wtedy średnia temperatura zewnętrzna wynosi -2 st. co nawet dla chińskiej PC nie jest wyzwaniem. I powtórzę że jedyną alternatywą dla PC jest tylko ciepło systemowe.

Kosztową czy ekologiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 18:37, Chalek napisał:

Ps. Ostatnio obroniłem doktorat z dyscypliny energetyka który oparłem na analizie techniczno ekonomicznej.

 

O, gratulacje :brawo:

Ciekawe zagadnienie, muszę swoich ludzi na polsl poprosić żeby mi to wyciągnęli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2022 o 20:54, technix napisał:

P.S. podpowiem Ci PANIE DOKTORZE, nie istnieje takie coś jak dyscyplina energetyka, więc niestety, ale Twój doktorat to tylko jeden z tych snów, kiedy budzisz się i masz mokro.

 

Wydział inżynierii środowiska i energetyki zajmuje się według ciebie czym? Generalnie mam wrażenie że czujesz pociąg seksualny do poniżania samego siebie, tym większego idiotę z siebie zrobisz na forum tym czujesz się lepiej.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 08:31, rwIcIk napisał:

Oooo, to chyba w mocno optymalnych warunkach.

Więc powinieneś napisać do 20 % zamiast to 20 % ;]

 

Średnio-rocznie tak mniej więcej wychodzi. Mnie się w warunkach mocno optymalnych zdarza kręcić COP 10.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 08:53, punktak napisał:

W warunkach 80 procent trwania sezonu grzewczego - bo wtedy średnia temperatura zewnętrzna wynosi -2 st. co nawet dla chińskiej PC nie jest wyzwaniem. I powtórzę że jedyną alternatywą dla PC jest tylko ciepło systemowe.

 

Najbardziej całkowity COP psuje defrost, a ten potrafi żreć 1/4 czasu pracy pompy w najgorszych możliwych warunkach (długotrwała bardzo wysoka wilgotność przy temperaturze lekko ponad 0). U mnie większość ostatniej zimy tak wyglądała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, format napisał:

 

Najbardziej całkowity COP psuje defrost, a ten potrafi żreć 1/4 czasu pracy pompy w najgorszych możliwych warunkach (długotrwała bardzo wysoka wilgotność przy temperaturze lekko ponad 0). U mnie większość ostatniej zimy tak wyglądała 

 

Przy temperaturze wody na powrocie powyżej 27 st. mój Daikin nie używa grzałek do defrostu. Dlatego ustawiłem minimalną temperaturę zasilania na 32. Mam tylko podłogówkę, bez bufora. Syn w nowym domu ma Mitsu Ecodan - pierwszy sezon przeciągnęła bez użycia grzałki - ekipa jej nie podłączyła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.