Skocz do zawartości

Nowa Astra - kombi


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawila sie widze Astra kombi (no chyba w cenniku jeszcze nie) - jak dla mnie wyglada calkiem fajnie - co myslicie? Bedzie hit czy kit? :)
image.png.a89a7d839ef690217ab7d8082101fa2c.png

image.png.d11347ee31f7e5577c2d57a5190a537c.png

 

image.png.85c04da948993059b795cb772a23321c.png

 

Fotki z opel.de: https://www.opel.de/fahrzeuge/astra-modelle/astra/sports-tourer/ausstattung.html

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, PawelWaw said:

silnik 1.2 z citroena ?

 

W normalnej sa do wyboru:

1.2 turbo (2 warianty), diesel 1.5 turbo i 1.6 turbo PHEV (przynajmniej na moim rynku) - jako ze kombi nie ma w konfiguratorze to zakladam ze oferta silnikowa bedzie podobna jak nie taka sama.

 

Edyta, w PL nowa astra jest jednak w konfiguratorze: https://www.opel.pl/samochody/astra-modele/astra-spalinowa/sports-tourer/overview.html

sa 1.2 benzyna (3 warianty) i 1.5 diesle (2 warianty)

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, jaceq said:

Pojawila sie widze Astra kombi (no chyba w cenniku jeszcze nie) - jak dla mnie wyglada calkiem fajnie - co myslicie? Bedzie hit czy kit? :)

 

Raczej nie bedzie hitu bo to w zasadzie Pug 308 w innej budzie. Astra sie dobrze sprzedawala jak miala sensowne ceny i rabaty.

Do tego bardzo skromna oferta silnikowa, z nieslawnym 1,2 PT na czele ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Maciej__ said:

 

Raczej nie bedzie hitu bo to w zasadzie Pug 308 w innej budzie. Astra sie dobrze sprzedawala jak miala sensowne ceny i rabaty.

Do tego bardzo skromna oferta silnikowa, z nieslawnym 1,2 PT na czele ;]

 

1 minute ago, format said:

Bardzo ładny Peugeot 308 :oki:

 

Tak, wiem ze to P308 - ale wydaje mi sie ze 90% ludzi (ktorzy motoryzacja sie jakos nie jaraja) nie jest tego swiadoma... a na rynkach niemiecko jezycznych jednak Opel jest lepiej postrzegany niz Peugeot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, jaceq said:

 

 

Tak, wiem ze to P308 - ale wydaje mi sie ze 90% ludzi (ktorzy motoryzacja sie jakos nie jaraja) nie jest tego swiadoma... a na rynkach niemiecko jezycznych jednak Opel jest lepiej postrzegany niz Peugeot

 

Opel to chyba glownie Niemcy i moze jakies demoludy ;]

Ale juz Hiszpania, Wlochy, Portugalia to raczej Pug jest lepiej postrzegany.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jaceq napisał:

 

W normalnej sa do wyboru:

1.2 turbo (2 warianty), diesel 1.5 turbo i 1.6 turbo PHEV (przynajmniej na moim rynku) - jako ze kombi nie ma w konfiguratorze to zakladam ze oferta silnikowa bedzie podobna jak nie taka sama.

 

Edyta, w PL nowa astra jest jednak w konfiguratorze: https://www.opel.pl/samochody/astra-modele/astra-spalinowa/sports-tourer/overview.html

sa 1.2 benzyna (3 warianty) i 1.5 diesle (2 warianty)

 

i wychodzi jakieś 120 tys zł. za kompakta kombi z silnikiem 130KM i manualną skrzynią.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maro_t said:

 

i wychodzi jakieś 120 tys zł. za kompakta kombi z silnikiem 130KM i manualną skrzynią.

 

Takie sa obecnie ceny niestety.

Moze da sie jeszcze znalezc jakiegos koreanca taniej, ale pod wzgledem wyposazenia w wersjach bazowych jest pewnie przepasc.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro_t napisał:

 

i wychodzi jakieś 120 tys zł. za kompakta kombi z silnikiem 130KM i manualną skrzynią.

Takie ceny teraz. Golfy kombi od 110 tys się zaczynają.;]

Za 1,0 TSI.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maro_t napisał:

 

i wychodzi jakieś 120 tys zł. za kompakta kombi z silnikiem 130KM i manualną skrzynią.

 

Mnie wyszło 160k ;] 

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lupus napisał:

Takie ceny teraz. Golfy kombi od 110 tys się zaczynają.;]

Za 1,0 TSI.;]

 

Tipo kombi , według cennika, od 94 tysięcy za 1.0 100 KM ;)

Tanio to już było :(

 

Chyba najrozsądniejsza jest Kia - 95500 za ceed'a kombi z 1.5 T-GDI 160KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceq napisał:

Pojawila sie widze Astra kombi (no chyba w cenniku jeszcze nie) - jak dla mnie wyglada calkiem fajnie - co myslicie? Bedzie hit czy kit? :)

ani hit ani kit, niczym się nie wyróżnia, kolejny kompakt kombi w niemałej cenie, może się okazać hitem za 5-10 lat jak wyjdzie że są super bezawaryjne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceq napisał:

Pojawila sie widze Astra kombi (no chyba w cenniku jeszcze nie) - jak dla mnie wyglada calkiem fajnie - co myslicie? Bedzie hit czy kit? :)
image.png.a89a7d839ef690217ab7d8082101fa2c.png

image.png.d11347ee31f7e5577c2d57a5190a537c.png

 

image.png.85c04da948993059b795cb772a23321c.png

 

Fotki z opel.de: https://www.opel.de/fahrzeuge/astra-modelle/astra/sports-tourer/ausstattung.html


Autko nawet ładne.

 

Ciekawe czy Opel który jest Pugiem, tez będzie dymił na niebiesko ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, kravitz said:


Autko nawet ładne.

 

Ciekawe czy Opel który jest Pugiem, tez będzie dymił na niebiesko ;]

 

Moze tak i dlatego dobrali juz farbe pod kolor dymu zeby wydawalo sie to integralna czescia samochodu! 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Tipo kombi , według cennika, od 94 tysięcy za 1.0 100 KM ;)

Tanio to już było :(

 

Chyba najrozsądniejsza jest Kia - 95500 za ceed'a kombi z 1.5 T-GDI 160KM

Trzeba być desperatem żeby takie pieniądze na Fiata wydać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem wczoraj w salonie tę nową Astrę. W wersji hatchback. Samochód wystawiony to była najbogatsza wersja chyba ze wszystkimi możliwymi dodatkami, w kolorze czarnym. Muszę przyznać, że w tym kolorze, ze wszystkim, łącznie z grilem i znaczkiem pomalowanymi na czarno, ze szklanym dachem, ten samochód prezentuje się genialnie. A środek pod względem jakości, materiałów, spasowania, to klasa wyżej od mojej Astry. Naprawdę, samochód sprawia na żywo świetne wrażenie. I to pomimo że ekranoza w pełni. Oczywiście o jeździe próbnej nie ma mowy, bo mają tylko jeden egzemplarz do salonu ;]. A cena katalogowa tego co stał, czyli 1.2 130KM automat z chyba wszystkimi opcjami z konfiguratora, to ponad 150 tys. zł ;]

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro_t napisał:

A cena katalogowa tego co stał, czyli 1.2 130KM automat z chyba wszystkimi opcjami z konfiguratora, to ponad 150 tys. zł

 

Pytanie czy znajdą się chętni by za wyposażonego Opla położyć tyle co za wyposażonego Golfa?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, format said:

 

Pytanie czy znajdą się chętni by za wyposażonego Opla położyć tyle co za wyposażonego Golfa?

 

Patrzac na wyniki sprzedazy Opla w PL to zdecydowanie nie...

Z reszta cale Stellantis notuje najwieksze spadki w branzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, format napisał:

 

Pytanie czy znajdą się chętni by za wyposażonego Opla położyć tyle co za wyposażonego Golfa?

 

wybór byłby trudny. Ten najnowszy Golf wygląda beznadziejnie za to może mieć przyzwoity silnik. Opel odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

oglądałem wczoraj w salonie tę nową Astrę. W wersji hatchback. Samochód wystawiony to była najbogatsza wersja chyba ze wszystkimi możliwymi dodatkami, w kolorze czarnym. Muszę przyznać, że w tym kolorze, ze wszystkim, łącznie z grilem i znaczkiem pomalowanymi na czarno, ze szklanym dachem, ten samochód prezentuje się genialnie. A środek pod względem jakości, materiałów, spasowania, to klasa wyżej od mojej Astry. Naprawdę, samochód sprawia na żywo świetne wrażenie. I to pomimo że ekranoza w pełni. Oczywiście o jeździe próbnej nie ma mowy, bo mają tylko jeden egzemplarz do salonu ;]. A cena katalogowa tego co stał, czyli 1.2 130KM automat z chyba wszystkimi opcjami z konfiguratora, to ponad 150 tys. zł ;]

 

W maju 2020 roku oferowano mi nową Astrę, zarejestrowaną, przebieg zerowy (standard u Opla) w wersji niemal full wypas za 105 kPLN. Obstawiam, że po negocjacjach byłoby 99 kPLN. Ładna podwyżka w cenie. Choć ta ma pewnie więcej bajerów to mimo wszystko 20 kPLN więcej płacę tylko za to, że to Stelantis a nie stary Opel. Reszta różnicy mogę uznać, że to inflacja i bajery w postaci ekranów, etc.

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ale te nowsze to już chyba były na bezpośrednim wtrysku.

 

Tak, na bezpośrednim miały 150 KM, ale one były chyba dopiero w astrze K.

140 KM to A14NET i jego słabsza odmiana 120 KM A14NEL. Obydwa na pośrednim z Astry J. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tilok napisał:

Tak, na bezpośrednim miały 150 KM, ale one były chyba dopiero w astrze K.

140 KM to A14NET i jego słabsza odmiana 120 KM A14NEL. Obydwa na pośrednim z Astry J. 

+ B14NET na pośrednim w AJ i nie tylko.

W AK 1,4 były 125 i 150KM na bezpośrednim.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 08:58, format napisał:

 

Pytanie czy znajdą się chętni by za wyposażonego Opla położyć tyle co za wyposażonego Golfa?

Nowy Golf może nie mieć tyłu zwolenników co poprzedni. Obsługa nie jest już tak intuicyjna, a do tego mocno posypała się jakość wykonania oraz wykończenia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wladmar napisał:

 

O takich mocach w segmencie C można już zapomnieć. 

 

ja się jeszcze załapałem. ;] Chociaż jak pomyślałem, żeby go sprzedać i kupić hybrydę Toyoty, to się obraził i zepsuł. A minusem posiadania popularnego auta z mało popularnym silnikiem jest to, że nawet ASO nie ma na magazynie często nawet filtra powietrza, nie mówiąc o mniej popularnych częściach zamiennych. I na naprawy czekasz dłużej. A jak do tego dochodzi jeszcze sezon urlopowy... Niby sprzedaż nowych samochodów leży, a w serwisie terminy zapchane na miesiąc do przodu. Ale może to dowód, że Ople się tak psują, w sumie to traki trochę lepszy Fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

Co się stało?

 

Odma padła. A że jest zintegrowana z pokrywą zaworów, to trzeba wymienić pokrywę. Przedłużenie gwarancji do pięciu lat właśnie się zwraca ;].

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.