Skocz do zawartości

Nowa Astra - kombi


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, deszczowyRoman napisał:

Do 2020 opel robił 1.4 T na posrednim wtrysku

 

W 2020 roku były już też na bezpośrednim. Pytałem bo rozważałem zamianę J na K i montaż lpg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 13:31, maro_t napisał:

 

Odma padła. A że jest zintegrowana z pokrywą zaworów, to trzeba wymienić pokrywę. Przedłużenie gwarancji do pięciu lat właśnie się zwraca ;].

Czyli jak by się nie zepsuł, to byłbyś w plecy o te dodatkowe ubezpieczenie  :phi:

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Majkiel said:

Z tego co ględzi, to całkiem fajna ta Astra.

 

Moze i fajna, ale gama silnikowa niestety bardzo slaba jak w calym koncernie PSA.

Ten 1,2PT czesto w okolicach 100kkm juz potrafi zlopac olej litrami, a jeszcze dochodzi kwestia paska rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, maro_t said:

 

wychodzi na to, że bardzo udany samochód, tylko silnika brak ;]

 

Jak widac, klientom to nie przeszkadza, bo Stellantis calkiem niezle sobie radzi ;]

https://auto.wprost.pl/aktualnosci/10799050/strategia-koncernu-zadzialala-bez-pudla-stellantis-bije-rekordy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maciej__ napisał:

Jak widac, klientom to nie przeszkadza, bo Stellantis calkiem niezle sobie radzi ;]

https://auto.wprost.pl/aktualnosci/10799050/strategia-koncernu-zadzialala-bez-pudla-stellantis-bije-rekordy.html

 

Panda cały czas nieśmiertelna ;)

"Największą popularnością cieszyły się modele: elektryczny Fiat 500 (Niemcy, Włochy), Peugeot e-208 (Francja), niskoemisyjne Jeep Compass i Renegade (Włochy). Peugeot 208, Opel Corsa, Citroën C3, Fiat Panda i Fiat 500 reprezentowały 5 z dziesięciu najlepiej sprzedających się pojazdów w EU30"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 10:02, Maciej__ napisał:

 

Moze i fajna, ale gama silnikowa niestety bardzo slaba jak w calym koncernie PSA.

Ten 1,2PT czesto w okolicach 100kkm juz potrafi zlopac olej litrami, a jeszcze dochodzi kwestia paska rozrzadu.

te nowe cały czas mają taki problem? Czy tak jak z 1.5dci? Że z początku lipa a tera zjuż ok ale niesmak pozostał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bielaPL napisał:

te nowe cały czas mają taki problem? Czy tak jak z 1.5dci? Że z początku lipa a tera zjuż ok ale niesmak pozostał?

 

plotki chodzą, że cośtam zmieniali w tych silnikach, ale niekoniecznie to pomogło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bielaPL said:

te nowe cały czas mają taki problem? 

 

Rozne sa opinie w internecie odnosnie tych poprawionych paskow.

IMHO teraz sprawdzaja pasek na kazdym przegladzie i skrocili interwal wymiany oleju na 15kkm a paska na 105kkm zamiast 180 czy 240kkm wczesniej.

Niedlugo ma byc kolejna generacja tego silnika, juz na lancuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Rozne sa opinie w internecie odnosnie tych poprawionych paskow.

IMHO teraz sprawdzaja pasek na kazdym przegladzie i skrocili interwal wymiany oleju na 15kkm a paska na 105kkm zamiast 180 czy 240kkm wczesniej.

Niedlugo ma byc kolejna generacja tego silnika, juz na lancuchu.

to teraz będzie jak VW EA111 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 09:03, maro_t napisał:

 

wybór byłby trudny. Ten najnowszy Golf wygląda beznadziejnie za to może mieć przyzwoity silnik. Opel odwrotnie.


Zgaduje ze Golf moze zabijać konkurencje finansowaniem.

Ja właśnie dlatego mam Golfa, a nie dlatego ze miałem mokre sny o VW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał:


Zgaduje ze Golf moze zabijać konkurencje finansowaniem.

Ja właśnie dlatego mam Golfa, a nie dlatego ze miałem mokre sny o VW.

 

Dlatego zupełnie inaczej jest z leasingami a zakupem prywatnym. Leasingi - VAG, prywatnie ludzie wybierają Japonię (ci ciut zamożniejsi) lub Dacię (ci biedniejsi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.