Skocz do zawartości

Trasa 900 km w EV rok 2022 :D


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2022 o 09:44, format napisał:

Tak czy inaczej, nie ma moim skromnym szans żeby 1000km zrobić TM3P z łącznym czasem ładowania poniżej 1:30. Krzywa ładowania w EV6 robi robotę :oki:

 

W tematach EV jestem lajkonikiem, ale tak mnie zaciekawil Twoj post i poszukalem na stronach Kia i wyglada na to, ze ona sie laduje 350kW max, a myslalem, ze 250 w Tesli to duzo. :)

Pewnie istotne jest tez w jakim tempie to spada w trakcie ladowania, ale takich informacji nie znalazlem

 

W kazdym razie, czy jest w tej chwili na rynku jakis samochod, ktory jest w stanie naladowac sie jeszcze szybciej?
Czy na razie KIA prowadzi?

image.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, komandos80 napisał:

ze ona sie laduje 350kW max

 

Audi e-tron GT ładuje się chyba też z taką mocą.

Akurat zainteresowało mnie to auto, bo spotkałem ostatnio pod ladowarką ;)

Nie wiem czy dobre dane znalazłem, bo jest napisane, że do 80% w 12 minut, więc chyba krzywa ładowania lepsza niż w Kia.

Ale równie dobrze mogłem nieaktualne dane znaleźć lub jakąś bujdę marketingową Audi ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, komandos80 napisał:

W tematach EV jestem lajkonikiem, ale tak mnie zaciekawil Twoj post i poszukalem na stronach Kia i wyglada na to, ze ona sie laduje 350kW max, a myslalem, ze 250 w Tesli to duzo. :)

Pewnie istotne jest tez w jakim tempie to spada w trakcie ladowania, ale takich informacji nie znalazlem

 

W kazdym razie, czy jest w tej chwili na rynku jakis samochod, ktory jest w stanie naladowac sie jeszcze szybciej?
Czy na razie KIA prowadzi?

image.png

To 350 kW to kłamstewko jest ;) 

 

A krzywa ładowania i ogólna prędkość odzyskania 100 km jest faktycznie jedną z najlepszych. 
54D5FAFB-9568-4A92-BBA0-33FE7CE2BF0D.png.059781767e51dd0da628e44fb6d45765.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kravitz napisał:

 

Audi e-tron GT ładuje się chyba też z taką mocą.

Akurat zainteresowało mnie to auto, bo spotkałem ostatnio pod ladowarką ;)

Nie wiem czy dobre dane znalazłem, bo jest napisane, że do 80% w 12 minut, więc chyba krzywa ładowania lepsza niż w Kia.

Ale równie dobrze mogłem nieaktualne dane znaleźć lub jakąś bujdę marketingową Audi ;)

Zgadza się. 
RS e-tron i Taycan idą grubo. Ale co ciekawe odstają niekorzystnie na ładowarkach 400V, bo mają inną architekturę ładowania niż Kia/Hultaj.

 

https://youtu.be/-3IF26OoKJ0

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komandos80 napisał:

Pewnie istotne jest tez w jakim tempie to spada w trakcie ladowania, ale takich informacji nie znalazlem

 

Na EV database masz krzywe ładowania dla większości aut 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

 

Drugie podejście wczoraj, tym razem na 822km 1h2m ładowania. Wszystkie ładowania w Czechach, pierwsze ~130kW (zamiast 150), drugie 8 minut na 65kW (pełna ładowarka, współdzieliłem SuC z TMS), trzecie długa sesja na SuC v3. Generalnie, pierwsze ładowanie mógłbym skrócić o 2-3 minuty mniej więcej gdybym dostał te 150kW, drugie o 4-5, trzecie zamiast 29 minut w Brnie podzielić na 10 w Brnie + 10 w Ołomuńcu i to jest maksimum co by się dało z tego auta wyciągnąć, jakieś 45 minut mi wychodzi.


Generalnie EV6 w trasie, jeśli masz po drodze ciąg Ionity jest bezkonkurencyjna :oki:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, format napisał:

image.png

 

Drugie podejście wczoraj, tym razem na 822km 1h2m ładowania. Wszystkie ładowania w Czechach, pierwsze ~130kW (zamiast 150), drugie 8 minut na 65kW (pełna ładowarka, współdzieliłem SuC z TMS), trzecie długa sesja na SuC v3. Generalnie, pierwsze ładowanie mógłbym skrócić o 2-3 minuty mniej więcej gdybym dostał te 150kW, drugie o 4-5, trzecie zamiast 29 minut w Brnie podzielić na 10 w Brnie + 10 w Ołomuńcu i to jest maksimum co by się dało z tego auta wyciągnąć, jakieś 45 minut mi wychodzi.


Generalnie EV6 w trasie, jeśli masz po drodze ciąg Ionity jest bezkonkurencyjna :oki:

 

Oczywiście chciałeś napisać 10h2min, ale zrozumiałem 😁

 

Z grubsza podobnie to wyjdzie. 
Zimą Tesla może wyjść korzystniej, choć rzekomo w EV6 ma w sofcie pojawić się wymuszenie podgrzania baterii przed ładowaniem. 
 

EV6 ma jeszcze nienajmniejsze zużycie, ale jak wejdzie Ioniq 6 to pozamiata trochę w towarzystwie EV. 
 

Tak czy inaczej to już i tak wszystko mega czasy. 
 

Znajomy właśnie zrobił spalinowym niecały 1000 do Holandii. 
Jechał nocą, pusto. 
Pytam jakie spalanie i jaka prędkość przelotowa. 
100-120 km/h 😁 (ekonomia) 

Postoje, pierdoły. Czas jazdy 11,5h 😁

A 95% autostrada nocą. 
 

Także tego, c’nie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 16:51, mrBEAN napisał:

Znajomy właśnie zrobił spalinowym niecały 1000 do Holandii. 
Jechał nocą, pusto. 
Pytam jakie spalanie i jaka prędkość przelotowa. 
100-120 km/h 😁 (ekonomia) 

Postoje, pierdoły. Czas jazdy 11,5h 😁

A 95% autostrada nocą. 
 

Także tego, c’nie ;) 

 

Różnica polega tylko na tym, że on tak jechał dlatego, że chciał - a nie, że musiał.

:skromny:

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HelixSv napisał:

 

Ale jak ktoś tak chce jeździć, to nie ma znaczenia, że musi. 🤓

 

Oczywiście. Ale może gość trenował bo chce kupić elektryka? A Wy się z niego śmiejecie. Z tym wyśmiewaniem to dziwna sprawa, bo gdy ktoś powie tutaj, że taka jazda jest śmieszna to spotyka się to z kpinami MrBeana, bełkotem o Bełchatowie formata i oburzeniem pozostałych. Wygląda na to, że powolna jazda elektrykiem jest nieśmieszna a spalinowym autem śmieszna. Co jest właściwie zrozumiałe.

:hmm:

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Furvus_Eques napisał:

Wygląda na to, że powolna jazda elektrykiem jest nieśmieszna a spalinowym autem śmieszna. Co jest właściwie zrozumiałe.

 

Interesujące masz poczucie humoru.

A tak przy okazji, ile twój ranger ma zasięgu na baku przy powiedzmy 240kmh? Bo moja Astra miała 130km (32-34l/100km przy baku na poziomie 42 litrów), Tesla przy 240 zużywa 70kWh/100km czyli zrobię jakieś 110km. Oczywiście są durnie którzy tak jeżdżą, ale to w każdym z przypadków nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

Interesujące masz poczucie humoru.

A tak przy okazji, ile twój ranger ma zasięgu na baku przy powiedzmy 240kmh? Bo moja Astra miała 130km (32-34l/100km przy baku na poziomie 42 litrów), Tesla przy 240 zużywa 70kWh/100km czyli zrobię jakieś 110km. Oczywiście są durnie którzy tak jeżdżą, ale to w każdym z przypadków nie ma sensu.

 

Myślę, że to bardzo dobry pomysł pytać o zasięg Rangera przy 240km/h. Będzie dokładnie taki sam jak zasięg Tesli z ważącą tonę europaletą ładunku w bagażniku lub z 3.5-tonową przyczepą na haku.

:skromny:

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał:

Myślę, że to bardzo dobry pomysł pytać o zasięg Rangera przy 240km/h. Będzie dokładnie taki sam jak zasięg Tesli z ważącą tonę europaletą ładunku w bagażniku lub z 3.5-tonową przyczepą na haku.

 

No cóż, nie pogadamy zatem.

 

Na przyszłość, jak będziesz chciał sobie pofantazjować o zapierdalaniu autostradą, to kup se auto które umie zapierdalać autostradą, nie bądź pixelem.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał:

 

No cóż, nie pogadamy zatem.

 

Na przyszłość, jak będziesz chciał sobie pofantazjować o zapierdalaniu autostradą, to kup se auto które umie [kurza twarz] autostradą, nie bądź pixelem.

 

 

Nie daj się skrzywić elektromobilności, nie nazywaj jazdy 130km/h autostradą zapierdalaniem.

:lol:

 

 

 

PS. Zapewne Cię to zaskoczy ale mam też auto, które umie [kurza twarz] autostradą. I nim również jeżdżę 130km/h. Jak pisałem w innym wątku - wolę łamać inne przepisy niż dozwolona prędkość.

:skromny:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Furvus_Eques napisał:

PS. Zapewne Cię to zaskoczy ale mam też auto, które umie [kurza twarz] autostradą.

 

No proszę cię, chyba nie masz na myśli hinduskiego suva w gnoju. Ileż to pojedzie? :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

No proszę cię, chyba nie masz na myśli hinduskiego suva w gnoju. Ileż to pojedzie? :hehe:

 

Wystarczająco. I w komforcie nieznanym pojazdom z papieru.

:skromny:

 

 

  • Haha 1
  • bakłażan 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

I tak jest do niczego. Bo go Skoda objedzie na światłach. A Tesli nie ;]

 

Bo Tesla to może być dobry pojazd do ścigania się ze Skodami. A ja Skód po prostu nie zauważam.

;]

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Furvus_Eques said:

 

Oczywiście. Ale może gość trenował bo chce kupić elektryka? A Wy się z niego śmiejecie. Z tym wyśmiewaniem to dziwna sprawa, bo gdy ktoś powie tutaj, że taka jazda jest śmieszna to spotyka się to z kpinami MrBeana, bełkotem o Bełchatowie formata i oburzeniem pozostałych. Wygląda na to, że powolna jazda elektrykiem jest nieśmieszna a spalinowym autem śmieszna. Co jest właściwie zrozumiałe.

:hmm:

 

 

Ja ostatnie dwa tygodnie jeździłem Ibizą na Krecie. Nawet nie wiem, jaki silnik, wiem, że benzyna, manual, bida wersja. W miarę świeży pojazd, 18000 km, zaskakująco komfortowy. 

I choć Kreta jest dość górzysta, to udawało mi się wykręcić spalania w okolicach 4l (start i meta na tym sam poziomie) i sprawiało mi to wielka satysfakcję. 🤓

 

Taki mały benzyniak z takim spalaniem może się ewentualnie sprawdzić jako drugie auto w rodzinie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 11:27, Furvus_Eques napisał:

 

Oczywiście. Ale może gość trenował bo chce kupić elektryka? A Wy się z niego śmiejecie. Z tym wyśmiewaniem to dziwna sprawa, bo gdy ktoś powie tutaj, że taka jazda jest śmieszna to spotyka się to z kpinami MrBeana, bełkotem o Bełchatowie formata i oburzeniem pozostałych. Wygląda na to, że powolna jazda elektrykiem jest nieśmieszna a spalinowym autem śmieszna. Co jest właściwie zrozumiałe.

:hmm:

 

 

 

Brzmi jakbyś zaraz miał się rozpłakać 😬

BTW. Gość miał elektryka, ale zamienił na PHEV, żeby w trasie szybko jeździć, nie wyszło 🤪

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Tak tak 😁

Musiał, bo tak chciał. Proste.

 

Nie kumasz - tu występuje doskonała symetria.

 

Gdy jedziemy 50km/h na godzinę przez miasto to Tesla jest lepsza od mojego auta, bo MOŻE jechać szybciej - tylko nie chce, prawda? No i tak samo, ktoś kto jedzie 12-14h (wstaw dowolne) trasę 1000km autem spalinowym jest lepszy od tej Tesli bo MOŻE jechać krócej - tylko nie chce.

 

 

Quod erat demonstrandum.

:skromny:

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 13:09, HelixSv napisał:

 

Ja ostatnie dwa tygodnie jeździłem Ibizą na Krecie. Nawet nie wiem, jaki silnik, wiem, że benzyna, manual, bida wersja. W miarę świeży pojazd, 18000 km, zaskakująco komfortowy. 

I choć Kreta jest dość górzysta, to udawało mi się wykręcić spalania w okolicach 4l (start i meta na tym sam poziomie) i sprawiało mi to wielka satysfakcję. 🤓

 

Taki mały benzyniak z takim spalaniem może się ewentualnie sprawdzić jako drugie auto w rodzinie. 

1.0 TSI, genialny silniczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Nie kumasz - tu występuje doskonała symetria.

 

Gdy jedziemy 50km/h na godzinę przez miasto to Tesla jest lepsza od mojego auta, bo MOŻE jechać szybciej - tylko nie chce, prawda? No i tak samo, ktoś kto jedzie 12-14h (wstaw dowolne) trasę 1000km autem spalinowym jest lepszy od tej Tesli bo MOŻE jechać krócej - tylko nie chce.

 

 

Quod erat demonstrandum.

:skromny:

Tak się pocieszasz gdy Tesla wyprzedza Cię w trasie? W sumie nawet logicznie czyli pocieszenie skuteczne. Wszyscy szczęśliwi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrBEAN napisał:

Tak się pocieszasz gdy Tesla wyprzedza Cię w trasie? W sumie nawet logicznie czyli pocieszenie skuteczne. Wszyscy szczęśliwi 😁

 

Jeszcze nie widziałem Tesli wyprzedzającej w trasie - one przecież jadą 90km/h. Ja w ogóle rzadko widuję Tesle w trasie. Albo nie zauważam albo stoją po prostu gdzieś pod ładowarkami. A nawet gdyby wyprzedzała to przecież i tak śmieszne w swej bezcelowości - na miejscu będę przed nią.

:hehe:

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał:

 

Jeszcze nie widziałem Tesli wyprzedzającej w trasie - one przecież jadą 90km/h. Ja w ogóle rzadko widuję Tesle w trasie. Albo nie zauważam albo stoją po prostu gdzieś pod ładowarkami. A nawet gdyby wyprzedzała to przecież i tak śmieszne w swej bezcelowości - na miejscu będę przed nią.

:hehe:

 

 

 

Czyli jednak dobrze, że nie wybrałem Tesli 😁😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrBEAN napisał:

Czyli jednak dobrze, że nie wybrałem Tesli 😁😎

 

Nie wiem, ja się nie znam. Niektórzy uważają, że to fajny samochód. Może Tobie też by się spodobał.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furvus_Eques napisał:

 

Nie wiem, ja się nie znam. Niektórzy uważają, że to fajny samochód. Może Tobie też by się spodobał.

:ok:

 

 

Nie no, jak fachowiec od EV oblatany w trasy różnymi EV mówi, że Tesla kaszana, to jest jak jest i nic z tym się nie zrobi. @formattylko mógł wcześniej zakup skonsultować, ale Polak mądry po szkodzie jak zwykle. Trudno 💩

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Nie no, jak fachowiec od EV oblatany w trasy różnymi EV mówi, że Tesla kaszana, to jest jak jest i nic z tym się nie zrobi. @formattylko mógł wcześniej zakup skonsultować, ale Polak mądry po szkodzie jak zwykle. Trudno 💩

 

Nie mówię, że Tesla to kaszana, tylko że zasięg pojazdów elektrycznych w połączeniu z uciążliwościami związanymi z ich ładowaniem to kaszana. Co do samej Tesli to nie mam zdania, wydaje mi się autkiem z grubsza podobnym do innych elektryków.

 

Co do latania w trasy różnymi EV - nie widuję EV w trasach. Z tego co widzę to w trasy EV jeżdżą tylko najwięksi fanatycy tych pojazdów, którzy potem opowiadają wszystkim jak było fajnie a sam wyjazd zawsze jest wielkim medialnym wydarzeniem. Większość znanych mi ludzi (włączając użytkowników tego kącika) traktuje je jednak jak auta miejskie, gdzie sprawdzają się chyba całkiem nieźle.

 

Podsumowując - próbujesz być złośliwy ale z takimi smutnymi atakami ad personam idzie Ci strasznie kiepsko. Weź przykład z @format - on przynajmniej robił to z pewnym, niepozbawionym poczucia humoru wdziękiem.

:ok:

 

 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Nie mówię, że Tesla to kaszana, tylko że zasięg pojazdów elektrycznych w połączeniu z uciążliwościami związanymi z ich ładowaniem to kaszana. Co do samej Tesli to nie mam zdania, wydaje mi się autkiem z grubsza podobnym do innych elektryków.


Obawiam się, że jednak rozstrzał w EV jest ogromny, i podobieństwa kończą się na tym, że jak na razie jeszcze wszystkie mają kierownicę. I wrzucanie do jednego wora, może być lekko nierozsądne.

 

35 minut temu, Furvus_Eques napisał:

Co do latania w trasy różnymi EV - nie widuję EV w trasach. Z tego co widzę to w trasy EV jeżdżą tylko najwięksi fanatycy tych pojazdów, którzy potem opowiadają wszystkim jak było fajnie a sam wyjazd zawsze jest wielkim medialnym wydarzeniem. Większość znanych mi ludzi (włączając użytkowników tego kącika) traktuje je jednak jak auta miejskie, gdzie sprawdzają się chyba całkiem nieźle.

 

 Ja przykładowo nie widuję diesli w trasach. 
A w trasy jeżdżą tylko ich najwięksi fanatycy, którzy później w wątkach i kącikach o EV, opowiadają wszystkim jak było fajnie. 
Większość jednak znanych mi użytkowników traktuje je jak auta miejskie, gdzie sprawdzają się chyba całkiem kiepsko, bo o tych przejazdach nic nie piszą. 
 

35 minut temu, Furvus_Eques napisał:

Podsumowując - próbujesz być złośliwy ale z takimi smutnymi atakami ad personam idzie Ci strasznie kiepsko. Weź przykład z @format - on przynajmniej robił to z pewnym, niepozbawionym poczucia humoru wdziękiem.

:ok:

Podsumowując można zaobserwować,  że bardzo nie lubisz jak ktoś zaczyna drążyć, wtedy szybciutko i klasycznie okazuje się, że jesteś personalnie atakowany 😅

 

Format jest jedyny w swoim rodzaju,

ale dziękuję za dobrą radę 👍

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mrBEAN napisał:

Obawiam się, że jednak rozstrzał w EV jest ogromny, i podobieństwa kończą się na tym, że jak na razie jeszcze wszystkie mają kierownicę. I wrzucanie do jednego wora, może być lekko nierozsądne.

 

Dla mnie podobieństwem jest uciążliwość użytkowa. Poza tym mogą być zupełnie różne od siebie ale nadal wszystkie mają ten sam problem.

 

 

 

17 minut temu, mrBEAN napisał:

Ja przykładowo nie widuję diesli w trasach. 
A w trasy jeżdżą tylko ich najwięksi fanatycy, którzy później w wątkach i kącikach o EV, opowiadają wszystkim jak było fajnie. 
Większość jednak znanych mi użytkowników traktuje je jak auta miejskie, gdzie sprawdzają się chyba całkiem kiepsko, bo o tych przejazdach nic nie piszą. 

 

Twój brak widywania diesli w trasach wnosisz po braku fotek z tankowania wrzucanych na forum? Rozwiążę dla Ciebie tę zagadkę - one po drodze nie muszą tankować.

:hehe:

 

A chwalenie się podróżą (a właściwie przerwami w podróży :hehe:) to trend zapoczątkowany właśnie wraz z nadejściem ery EV.

;l

 

 

17 minut temu, mrBEAN napisał:

Podsumowując można zaobserwować,  że bardzo nie lubisz jak ktoś zaczyna drążyć, wtedy szybciutko i klasycznie okazuje się, że jesteś personalnie atakowany 😅

Format jest jedyny w swoim rodzaju,

ale dziękuję za dobrą radę 👍

 

Prawdopodobnie nie odróżniasz komentarzy co do mojej osoby (jak w Twoim przypadku) od komentarzy co do mojego samochodu (jak w przypadku Formata). Ta subtelna różnica sprawia, że Twój komentarz jest ad personam a jego nie. Brak wdzięku i dowcipu to już sprawy drugorzędne.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Dla mnie podobieństwem jest uciążliwość użytkowa. Poza tym mogą być zupełnie różne od siebie ale nadal wszystkie mają ten sam problem.

 

 

 

 

Twój brak widywania diesli w trasach wnosisz po braku fotek z tankowania wrzucanych na forum? Rozwiążę dla Ciebie tę zagadkę - one po drodze nie muszą tankować.

:hehe:

 

A chwalenie się podróżą (a właściwie przerwami w podróży :hehe:) to trend zapoczątkowany właśnie wraz z nadejściem ery EV.

;l

 

 

 

Prawdopodobnie nie odróżniasz komentarzy co do mojej osoby (jak w Twoim przypadku) od komentarzy co do mojego samochodu (jak w przypadku Formata). Ta subtelna różnica sprawia, że Twój komentarz jest ad personam a jego nie. Brak wdzięku i dowcipu to już sprawy drugorzędne.

 

 

 

Bardzo emocjonalnie podchodzisz do kwestii około EV, ciekawe dlaczego 😁

 

Dziękuję za wszystkie nauki, każda jest cenna jak trasa dieslem 👍😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się pocieszasz gdy Tesla wyprzedza Cię w trasie? W sumie nawet logicznie czyli pocieszenie skuteczne. Wszyscy szczęśliwi
A jak wygląda sprawa serwisowania takiej Tesli w Polsce ? Wybitnie klocki u każdego mechanika ? Co tam jeszcze serwisowego się przy niej robi ? Klima, płyny ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Raku napisał:

A jak wygląda sprawa serwisowania takiej Tesli w Polsce ? Wybitnie klocki u każdego mechanika ? Co tam jeszcze serwisowego się przy niej robi ? Klima, płyny ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

 

Oficjalnie Tesla nie wymaga serwisów gwarancyjnych.

 

A ogólnie to kiedyś klocki i tarcze -  jak zgniją, płyn hamulcowy, filtr kabinowy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie Tesla nie wymaga serwisów gwarancyjnych.
 
A ogólnie to kiedyś klocki i tarcze -  jak zgniją, płyn hamulcowy, filtr kabinowy.
 
 
 
Chodzi mi o te po gwarancji.
Zawieszenie, układ kierowniczy, drobne usterki ogarnie elektryk i kowal, czy trzeba zaawansowany serwis ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Raku napisał:

Chodzi mi o te po gwarancji.
Zawieszenie, układ kierowniczy, drobne usterki ogarnie elektryk i kowal, czy trzeba zaawansowany serwis ?

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co wiem, to nie ma żadnych nadprogramowych trudności, a w zasadzie to prosta konstrukcja jest. 

Rozczarowany? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

Gdy jedziemy 50km/h na godzinę przez miasto to Tesla jest lepsza od mojego auta, bo MOŻE jechać szybciej - tylko nie chce, prawda?

Dobrze, że się ze mną nie przejechałeś, bo byś nie miał co teraz napisać. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 16:02, mrBEAN napisał:

Nie :)

Teraz się okazuje, że cnotą jest móc, ale nie chcieć 😄 

 

No - coś jak mieć najszybsze auto do setki ale mimo wszystko jechać 90 za tirem i na miejscu być ostatnim z powodu rzekomych problemów z pęcherzem. 

;l

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucash napisał:

@mrBEAN do jakiego spaliniaka można porównać Twoją Kijankę? 

Ciężko stwierdzić, bo każdy ma inne kryteria.

 

325 KM, AWD

0-100: ok 5 s.

Vmax niestety ograniczony na 190 km/h

Rozstaw osi 2,9 m

Masa ok. 2100-2200 kg

Długość ok. 470 cm

Szerokość: 189 cm

Wysokość: 155 cm

Bagażnik: 520 litrów + przedni malutki 24 litry

W środku bardzo przestronnie. 

 

I do czego to podobne? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

No - coś jak mieć najszybsze auto do setki ale mimo wszystko jechać 90 za tirem i na miejscu być ostatnim z powodu rzekomych problemów z pęcherzem. 

;l

 

 

 

Dokładnie jak w tym wątku, najgorzej powrót, bo weekend i tirów mało 😪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, bo każdy ma inne kryteria.
 
325 KM, AWD
0-100: ok 5 s.
Vmax niestety ograniczony na 190 km/h
Rozstaw osi 2,9 m
Masa ok. 2100-2200 kg
Długość ok. 470 cm
Szerokość: 189 cm
Wysokość: 155 cm
Bagażnik: 520 litrów + przedni malutki 24 litry
W środku bardzo przestronnie. 
 
I do czego to podobne?  
BMW 3 GT 330i na Japonię z kagancem do 180km/h
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmarian napisał:
15 minut temu, mrBEAN napisał:
Ciężko stwierdzić, bo każdy ma inne kryteria.
 
325 KM, AWD
0-100: ok 5 s.
Vmax niestety ograniczony na 190 km/h
Rozstaw osi 2,9 m
Masa ok. 2100-2200 kg
Długość ok. 470 cm
Szerokość: 189 cm
Wysokość: 155 cm
Bagażnik: 520 litrów + przedni malutki 24 litry
W środku bardzo przestronnie. 
 
I do czego to podobne? emoji4.png 

BMW 3 GT 330i na Japonię z kagancem do 180km/h

 

@lucashdo BMW 3 GT 330i na Japonię :)

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 16:25, Raku napisał:

Chodzi mi o te po gwarancji.
Zawieszenie, układ kierowniczy, drobne usterki ogarnie elektryk i kowal, czy trzeba zaawansowany serwis ?

 

Właściwie w całej Polsce znajdziesz serwisy które się specjalizują w elektrykach. Ja na przykład w jednym z nich robię ostatnio tuningi hamulców. Bo w serii źle jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2022 o 20:41, mrBEAN napisał:

Ciężko stwierdzić, bo każdy ma inne kryteria.

 

325 KM, AWD

0-100: ok 5 s.

Vmax niestety ograniczony na 190 km/h

Rozstaw osi 2,9 m

Masa ok. 2100-2200 kg

Długość ok. 470 cm

Szerokość: 189 cm

Wysokość: 155 cm

Bagażnik: 520 litrów + przedni malutki 24 litry

W środku bardzo przestronnie. 

 

I do czego to podobne? :) 

Da sie to ograniczenie wylaczyc? CZy to kwestia napedow i pojedzie szybciej ale szybciej sie zuzyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Da sie to ograniczenie wylaczyc? CZy to kwestia napedow i pojedzie szybciej ale szybciej sie zuzyje?

Pewnie tak, ale tu chodzi o zabezpieczenie Bełchatowa by nie wybuchł 😉

 

Jesienią zaczyna się produkcja EV6 GT

585 KM i 740 Nm

3,5 s i Vmax 260 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.