Skocz do zawartości

Trasa 900 km w EV rok 2022 :D


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mrBEAN napisał:

Pewnie tak, ale tu chodzi o zabezpieczenie Bełchatowa by nie wybuchł 😉

 

Jesienią zaczyna się produkcja EV6 GT

585 KM i 740 Nm

3,5 s i Vmax 260 km/h. 

Niekoniecznie po prostu moze byc tak jak w hybrydzie Toyoty nie pojedzie szybciej bo sie popsuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Niekoniecznie po prostu moze byc tak jak w hybrydzie Toyoty nie pojedzie szybciej bo sie popsuje.

Nie mam takiej wiedzy. 
Ale stawiam, że ograniczony jest elektronicznie i mógłby jechać szybciej, biorąc pod uwagę z jaką lekkością dobija do tych licznikowych 190 km/h.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:
3 godziny temu, mrBEAN napisał:
Nie mam takiej wiedzy. 
Ale stawiam, że ograniczony jest elektronicznie i mógłby jechać szybciej, biorąc pod uwagę z jaką lekkością dobija do tych licznikowych 190 km/h.  

Da się odczytać obr silnika przy tej V z obdII ?

Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka...

Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina. Więc spakowałem Yamahę do busa, wyjechałem z Wawy o 11 i już o 15:30 byłem w Krakowie. Tak... z Wawy przez Lublin do Krakowa. Kolejne ciekawostki... tempomat na 145km/h, w d... mam tankowanie bo zasięg 650-700km. 

A jak tam u Was? 

🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olas1 napisał:

Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina. Więc spakowałem Yamahę do busa, wyjechałem z Wawy o 11 i już o 15:30 byłem w Krakowie. Tak... z Wawy przez Lublin do Krakowa. Kolejne ciekawostki... tempomat na 145km/h, w d... mam tankowanie bo zasięg 650-700km

 

https://youtu.be/-XqrQwJNFPQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Olas1 napisał:

w d... mam tankowanie

A jak tam u Was? 

🤪

No, talk, współczujemy. Jak w dupie masz tankowanie to musisz moto wozić busem a nie jeździć na kolach ;)

rozważ zakup R1250GSA

przy oszczędnej jeździe można tez z 600-700 zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olas1 napisał:

Taka ciekawostka...

Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina. Więc spakowałem Yamahę do busa, wyjechałem z Wawy o 11 i już o 15:30 byłem w Krakowie. Tak... z Wawy przez Lublin do Krakowa. Kolejne ciekawostki... tempomat na 145km/h, w d... mam tankowanie bo zasięg 650-700km. 

A jak tam u Was? 

🤪

 

Mogę z tego napisać newsa na onet.pl ?

Dam tytuł... Tak ten człowiek zniszczył elektromobilnosc w Polsce, pojechał z Wawy do Lublina przez... SZOK, musisz to przeczytać.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olas1 napisał:

Taka ciekawostka...

Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina. Więc spakowałem Yamahę do busa, wyjechałem z Wawy o 11 i już o 15:30 byłem w Krakowie. Tak... z Wawy przez Lublin do Krakowa. Kolejne ciekawostki... tempomat na 145km/h, w d... mam tankowanie bo zasięg 650-700km. 

A jak tam u Was? 

 

 

Jakiś zepsuty ten bus, że tylko 145? 
Mój podobnie, tylko tempomatu nie mam, więc najłatwiej się kładzie nogę na podłogę i wtedy tak trzyma ok. 155-180 zależnie jak wieje. A nie lepiej było Yamahą wieźć busa i ustawić 245 km/h?


Piorun -> Olas1

Budynek -> kącik EV

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olas1 napisał:

Taka ciekawostka...

Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina. Więc spakowałem Yamahę do busa, wyjechałem z Wawy o 11 i już o 15:30 byłem w Krakowie. Tak... z Wawy przez Lublin do Krakowa. Kolejne ciekawostki... tempomat na 145km/h, w d... mam tankowanie bo zasięg 650-700km. 

A jak tam u Was? 

🤪


Jakiego hełmofonu uzywasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

Mogę z tego napisać newsa na onet.pl ?

Dam tytuł... Tak ten człowiek zniszczył elektromobilnosc w Polsce, pojechał z Wawy do Lublina przez... SZOK, musisz to przeczytać.

 

Hahahah jeden post i taka reakcja :) 

Czyli jednak tylko właściciele EV mogą pisać gdzie jechali, z jaką prędkością i ile razy się tankowali/ładowali 🤣

 

Nie spinajcie się tak 👍

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Jakiś zepsuty ten bus, że tylko 145? 
Mój podobnie, tylko tempomatu nie mam, więc najłatwiej się kładzie nogę na podłogę i wtedy tak trzyma ok. 155-180 zależnie jak wieje. A nie lepiej było Yamahą wieźć busa i ustawić 245 km/h?

 

A po co się mam śpieszyć? EV jedziecie 90km/km pisząc, że nigdzie się nie śpieszycie, więc ja sobie powolutku prawdziwą prędkością autostradową pomykam. 

Yamaha nie jeździ po ulicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Olas1 napisał:

 

A po co się mam śpieszyć? EV jedziecie 90km/km pisząc, że nigdzie się nie śpieszycie, więc ja sobie powolutku prawdziwą prędkością autostradową pomykam. 

Yamaha nie jeździ po ulicach. 

Ale dlaczego spieszyć? 180 to szybko? 
Ja jadąc busem 180 jadę dla przyjemności, a nie dla pośpiechu. 
 

Prawdziwy Polak, w prawdziwym samochodzie, po prawdziwej autostradzie i z prawdziwą prędkością. I to się szanuje 😁

 

Zauważyłeś, że jesteś na kąciku EV, w wątku o podróży samochodem EV? 
 

Opisz proszę jakie masz doświadczenia z jazdy EV i robienia nimi tras. Zamieniamy się w słuch.

 

Spalinowymi wszyscy już jeżdżą od xx lat, wiedzą jak to działa i jest to umiarkowanie interesujące  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Olas1 napisał:

 

Więc nie możesz pisać takich rzeczy 😜

 

 

 

powiem co mi sie najbardziej podoba w elektrykach.

ze tradycyjne auto tankujesz dajmy na to 5 minut, pistolet ubrudzony paliwem...

a tutaj "tankowanie" zajmuje jakies 30 sekund.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mrBEAN napisał:

Ale dlaczego spieszyć? 180 to szybko? 
Ja jadąc busem 180 jadę dla przyjemności, a nie dla pośpiechu. 
 

Prawdziwy Polak, w prawdziwym samochodzie, po prawdziwej autostradzie i z prawdziwą prędkością. I to się szanuje 😁

 

Zauważyłeś, że jesteś na kąciku EV, w wątku o podróży samochodem EV? 
 

Opisz proszę jakie masz doświadczenia z jazdy EV i robienia nimi tras. Zamieniamy się w słuch.

 

Spalinowymi wszyscy już jeżdżą od xx lat, wiedzą jak to działa i jest to umiarkowanie interesujące  :) 

 

 

Moje pierwsze doświadczenie z EV to Mitsubishi i-miev w 2011 roku. Wtedy było kilka punktów ładowania w Warszawie w galeriach handlowych. W mieście nie było nic fajniejszego. Sporo tym jeździłem, tylko zasięg był mocno irytujący. 100km wymagało już gimnastyki. Potem przewijały się jeszcze Leaf i jakieś małe dostawczaki nissana, nie pamiętam jak się to nazywało. Więc doświadczeń z trasy pozamiejskiej nie mam, bo to w moim wypadku byłaby męka. Jeżdżę po PL, sporo śpię w różnych hotelach. Ładowarki w hotelach zdarzają się raczej rzadko. Jak gdzieś jadę dalej to zawsze chce szybko wrócić do domu, więc kombinowanie z ładowaniem byłoby niepotrzebną stratą czasu. 

 

Te teksty o 180, o prawdziwym polaku itd pominę...  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Olas1 napisał:

Taka ciekawostka...

Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina. Więc spakowałem Yamahę do busa, wyjechałem z Wawy o 11 i już o 15:30 byłem w Krakowie. Tak... z Wawy przez Lublin do Krakowa. Kolejne ciekawostki... tempomat na 145km/h, w d... mam tankowanie bo zasięg 650-700km. 

A jak tam u Was? 

🤪

No u mnie jak jechałem za Lublin po motocykl z Wawy to pojechałem S17 bezpośrednio, bez potrzeby jechania przez Kraków czy inny Gdańsk :skromny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

No u mnie jak jechałem za Lublin po motocykl z Wawy to pojechałem S17 bezpośrednio, bez potrzeby jechania przez Kraków czy inny Gdańsk :skromny:.

 

Wiem wiem... 

"Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina (...)  z Wawy przez Lublin do Krakowa."

Swoją drogą piękną trasę zrobili. Ponad 500km i 95% to dwupasmówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Olas1 napisał:

 

Wiem wiem... 

"Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina (...)  z Wawy przez Lublin do Krakowa."

Swoją drogą piękną trasę zrobili. Ponad 500km i 95% to dwupasmówki. 

Szkoda, że dalej się urywa za Lublinem, aczkolwiek może i dzięki niej byłem pierwszy u sprzedającego bo miał kilku chętnych na zakup ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Olas1 napisał:

 

Moje pierwsze doświadczenie z EV to Mitsubishi i-miev w 2011 roku. Wtedy było kilka punktów ładowania w Warszawie w galeriach handlowych. W mieście nie było nic fajniejszego. Sporo tym jeździłem, tylko zasięg był mocno irytujący. 100km wymagało już gimnastyki. Potem przewijały się jeszcze Leaf i jakieś małe dostawczaki nissana, nie pamiętam jak się to nazywało. Więc doświadczeń z trasy pozamiejskiej nie mam, bo to w moim wypadku byłaby męka. Jeżdżę po PL, sporo śpię w różnych hotelach. Ładowarki w hotelach zdarzają się raczej rzadko. Jak gdzieś jadę dalej to zawsze chce szybko wrócić do domu, więc kombinowanie z ładowaniem byłoby niepotrzebną stratą czasu. 

 

Te teksty o 180, o prawdziwym polaku itd pominę...  

Trochę się zmieniło od 2011, a i od ery Leafa również.

 

Czyli masz pojazd dostosowany do swoich potrzeb i wszystko jest ok? 

 

Widzisz, a ja kulturalnie Twoich tekstów nie omijałem 😎

 

Tak czy inaczej była to bardzo interesująca opowieść, naprawdę! 

Bus, Yamaha, tempomat 145 km/h, Lublin, Warszawa, Kraków….

Echhh, coś pięknego 😁

Yamaha też w dieslu? 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mrBEAN napisał:

Pewnie tak, ale tu chodzi o zabezpieczenie Bełchatowa by nie wybuchł 😉

 

Jesienią zaczyna się produkcja EV6 GT

585 KM i 740 Nm

3,5 s i Vmax 260 km/h. 

 

260 przy 585KM też szału nie robi. Ale 0-100 jest bardzo ładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrBEAN napisał:

Cóż począć, taka to jest e-bajka właśnie 😁

 

Mi by nie przeszkadzało, bo ja tak szybko nie jeżdżę. Z drugiej strony, 3.5s do setki też mi niepotrzebne. 10 uważam za wystarczające a okolice 7-8 za całkiem szybkie.

:bzik:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Mi by nie przeszkadzało, bo ja tak szybko nie jeżdżę. Z drugiej strony, 3.5s do setki też mi niepotrzebne. 10 uważam za wystarczające a okolice 7-8 za całkiem szybkie.

:bzik:

 

 

 

 

3s do setki też mi do niczego niepotrzebne.

Też uważam że 7-8 to już jest bardzo fajnie, ale i 10 jest ok.

Tylko znowu przytoczę tutaj porównanie moich Golfów.

Oba robią setkę w 10s (może deko mniej), ale w elektryku odczucie jest zupełnie inne. Masz komfort przyśpieszenia w każdym momencie, coś jakbyś jechał mocną benzyną z automatem w trybie sport (tylko wtedy silnik wyje).

 

Ostatecznie możesz mieć elektryka z gorszym przyspieszeniem 0-100 niż dotychczasowa spalinówka, a i tak będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Mi by nie przeszkadzało, bo ja tak szybko nie jeżdżę. Z drugiej strony, 3.5s do setki też mi niepotrzebne. 10 uważam za wystarczające a okolice 7-8 za całkiem szybkie.

:bzik:

 

 

 

Ale na razie nie ma EV w dieslu także będzie ciężko coś dobrać 😌

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kravitz napisał:

 

3s do setki też mi do niczego niepotrzebne.

Też uważam że 7-8 to już jest bardzo fajnie, ale i 10 jest ok.

Tylko znowu przytoczę tutaj porównanie moich Golfów.

Oba robią setkę w 10s (może deko mniej), ale w elektryku odczucie jest zupełnie inne. Masz komfort przyśpieszenia w każdym momencie, coś jakbyś jechał mocną benzyną z automatem w trybie sport (tylko wtedy silnik wyje).

 

Ostatecznie możesz mieć elektryka z gorszym przyspieszeniem 0-100 niż dotychczasowa spalinówka, a i tak będziesz zadowolony.

 

Prawdopodobnie tak, ja nie korzystam z mocy do tego żeby było szybko ale żeby było komfortowo. A to elektryki umieją bardzo ładnie.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał:

 

3s do setki też mi do niczego niepotrzebne.

Też uważam że 7-8 to już jest bardzo fajnie, ale i 10 jest ok.

Tylko znowu przytoczę tutaj porównanie moich Golfów.

Oba robią setkę w 10s (może deko mniej), ale w elektryku odczucie jest zupełnie inne. Masz komfort przyśpieszenia w każdym momencie, coś jakbyś jechał mocną benzyną z automatem w trybie sport (tylko wtedy silnik wyje).

 

Ostatecznie możesz mieć elektryka z gorszym przyspieszeniem 0-100 niż dotychczasowa spalinówka, a i tak będziesz zadowolony.

 

czlowiek to jednak sie starzeje, kiedys lancer evo a teraz 10 sekund ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

 

ile bylo czekania ?


Od końca grudnia.

Wplata 45% jeszcze na liniowym ;]

 

Z jednej strony gorzej niż VW zapowiadał, bo miał być odbiór na maj, z drugiej strony handlowiec mówił ze trzeba się spodziewać na wrzesień ;)
 

Mam 1.0TSI do sprzedania, jeszcze na gwarancji ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:


Od końca grudnia.

Wplata 45% jeszcze na liniowym ;]

 

Z jednej strony gorzej niż VW zapowiadał, bo miał być odbiór na maj, z drugiej strony handlowiec mówił ze trzeba się spodziewać na wrzesień ;)
 

Mam 1.0TSI do sprzedania, jeszcze na gwarancji ;]

 

co teraz zostawiasz 2 elektryki ? :)

da rade zyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

Ciekaw jestem jak bardzo będzie Cię irytował ten plug-in. Bardzo czy trochę ?! 😜😁

 

Myślę że codzienne ładowanie bardzo.

Jeździłem słabszą wersją tego Golfa i wydawał się powiedzmy lekko mułowaty, ale nie żeby irytująco, więc to się przeżyje.

Jak się spalinówka odpali to już inna para kaloszy.

 

No zobaczymy ;)

 

Przyznam zupełnie serio, że już miałem rezygnować z tego pomysłu i brać....Alfę Gulię. Dosłownie jeszcze 2 tygodnie temu ;]

Siadło mi to auto w głowie strasznie, chociaż ma swoje wady, niektóre całkiem nieoczywiste, ale o tym już gdzieś pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

 

Myślę że codzienne ładowanie bardzo.

Jeździłem słabszą wersją tego Golfa i wydawał się powiedzmy lekko mułowaty, ale nie żeby irytująco, więc to się przeżyje.

Jak się spalinówka odpali to już inna para kaloszy.

 

No zobaczymy ;)

 

Przyznam zupełnie serio, że już miałem rezygnować z tego pomysłu i brać....Alfę Gulię. Dosłownie jeszcze 2 tygodnie temu ;]

Siadło mi to auto w głowie strasznie, chociaż ma swoje wady, niektóre całkiem nieoczywiste, ale o tym już gdzieś pisałem.

Giulia jest mega, szczególnie środek, taki ostatni Mohikanin klasycznego wnętrza w wydaniu top.
 

Ale mimo wszytko wolę poczytać narzekania na plug-ina 😎🤪 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Mogę z tego napisać newsa na onet.pl ?

Dam tytuł... Tak ten człowiek zniszczył elektromobilnosc w Polsce, pojechał z Wawy do Lublina przez... SZOK, musisz to przeczytać.

 

Elon Musk go nienawidzi! :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olas1 napisał:

 

Hahahah jeden post i taka reakcja :) 

Czyli jednak tylko właściciele EV mogą pisać gdzie jechali, z jaką prędkością i ile razy się tankowali/ładowali 🤣

 

Nie spinajcie się tak 👍

 

Bardzo mądra uwaga, szczególnie że @PawelWaw nie posiada żadnego samochodu elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrBEAN napisał:

Opisz proszę jakie masz doświadczenia z jazdy EV i robienia nimi tras. Zamieniamy się w słuch.

 

Zapewne wiele artykułów w autoświecie na temat przeczytał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mrBEAN napisał:

Ciekaw jestem jak bardzo będzie Cię irytował ten plug-in. Bardzo czy trochę ?! 😜😁

 

Ja już się nie mogę doczekać na to pasmo rozczarowań :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, format napisał:

 

Zapewne wiele artykułów w autoświecie na temat przeczytał

 

 

Widzę, że mnie świetnie znasz... Napisz coś jeszcze o mnie. Może coś, czego sam nie wiem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HelixSv napisał:

Regulacja temperatury wnętrza w nocy będzie będzie wyzwaniem, a czasem nawet wyłączenie radia... Poza tym spoko samochód. 

 

A da się mu to powiedzieć zamiast szukać guzika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.