Skocz do zawartości

Trasa 900 km w EV rok 2022 :D


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2022 o 11:18, Furvus_Eques napisał:

 

260 przy 585KM też szału nie robi. Ale 0-100 jest bardzo ładnie.

 

Jakies niemieckie testy ogladalem miota nim jak szatan przy przyspieszeniu. Pewnie jakies eko opony zalozyly. Ciekawe jak ten kloc w zakretach bedzie sie sprawdzal.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, HelixSv napisał:

Da się. 

Tylko trzeba po angielsku z niemieckim akcentem. ;]

 

Wracałem kiedyś wypożyczonym autem z Frakfurtu do Polski. Przez niemal całą drogę miałem zajęcie dyskutując z niemieckojęzyczną asystentką systemu multimedialnego. Zawsze można poćwiczyć obcy język.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Wracałem kiedyś wypożyczonym autem z Frakfurtu do Polski. Przez niemal całą drogę miałem zajęcie dyskutując z niemieckojęzyczną asystentką systemu multimedialnego. Zawsze można poćwiczyć obcy język.

;]

 


Przyznam ze nawet nie sprawdzałem czy jest to w ogóle możliwe w Golfie 7

Kilka razy dzwoniłem glosowo mówiąc „Zadzwon do Aneta” i działało, ale trzeba mówić bardzo wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kravitz napisał:


Przyznam ze nawet nie sprawdzałem czy jest to w ogóle możliwe w Golfie 7

Kilka razy dzwoniłem glosowo mówiąc „Zadzwon do Aneta” i działało, ale trzeba mówić bardzo wolno.

Proszę pozdrowić Anetę 👍😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kravitz napisał:

Kilka razy dzwoniłem glosowo mówiąc „Zadzwon do Aneta” i działało, ale trzeba mówić bardzo wolno.

 

O kurde, kim Anet jest dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, format napisał:

 

O kurde, kim Anet jest dla Ciebie?


To i tak jest lepiej niż w Siri, bo tutaj by przeszło chyba coś bliżej „kol tu Ejneta”.

 

Ten Google asystent kapnie się co ma zrobić jak powiesz „zadzwon do Anety”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał:

Ten Google asystent kapnie się co ma zrobić jak powiesz „zadzwon do Anety”?

 

Asystent Google kuma nawet jak powiem "zadzwoń do żony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 15:05, format napisał:

 

Ja już się nie mogę doczekać na to pasmo rozczarowań :jem:


Chciales to masz ;]
 

Nie wiem jak to się stało, ale auto mam na 18tkach.

 

Bylem pewny ze brałem standardowe 17”

 

Z komfortem jest słabo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kravitz napisał:


Przyznam ze nawet nie sprawdzałem czy jest to w ogóle możliwe w Golfie 7

Kilka razy dzwoniłem glosowo mówiąc „Zadzwon do Aneta” i działało, ale trzeba mówić bardzo wolno.

 

Ja często korzystam z tego do wybierania osób, do których chcę zadzwonić. Do innych celów praktycznie nie używam.

 

Zarówno Jag jak i Ford dobrze rozpoznają mowę ale do Jaga trzeba mówić po angielsku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

zaprosmy go tu, w koncu @twinsen za kilka miesiecy bedzie smigal elektrykiem pewnie tak go te dyskusje na HP przekonuja ;]

 

Nie tak szybko, jeszcze się leasing na Passata w tedeiku nie skończył. 

;]

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 11:45, wujek napisał:

Jakies niemieckie testy ogladalem miota nim jak szatan przy przyspieszeniu. Pewnie jakies eko opony zalozyly. Ciekawe jak ten kloc w zakretach bedzie sie sprawdzal.

https://www.facebook.com/976919799017548/posts/pfbid0QzDwK4gr536HxwAZm6bdjJtSYsGdz2MyUeR1Z1v5A6smfGAa5EgCHxHUYk1PHwUtl/

 

Tylko nie podali najważniejszej danej, jaki jest czas przyspieszania od 100 do 200 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komandos80 napisał:

https://www.facebook.com/976919799017548/posts/pfbid0QzDwK4gr536HxwAZm6bdjJtSYsGdz2MyUeR1Z1v5A6smfGAa5EgCHxHUYk1PHwUtl/

 

Tylko nie podali najważniejszej danej, jaki jest czas przyspieszania od 100 do 200 😛

 

najlepszy kom :)

 

image.png.8b5641cd450630618959d80c4ee63e7b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komandos80 napisał:

https://www.facebook.com/976919799017548/posts/pfbid0QzDwK4gr536HxwAZm6bdjJtSYsGdz2MyUeR1Z1v5A6smfGAa5EgCHxHUYk1PHwUtl/

 

Tylko nie podali najważniejszej danej, jaki jest czas przyspieszania od 100 do 200 😛

 

Ja bym się chętniej dowiedział w ile da się tym zrobić Silesia Ring albo Poznań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka...
Miałem przewieźć motocykl z Warszawy do Lublina. Więc spakowałem Yamahę do busa, wyjechałem z Wawy o 11 i już o 15:30 byłem w Krakowie. Tak... z Wawy przez Lublin do Krakowa. Kolejne ciekawostki... tempomat na 145km/h, w d... mam tankowanie bo zasięg 650-700km. 
A jak tam u Was? 


Nie wiem jak inni ale ja nie mam busa.


Sent from my Ajfą
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A po co się mam śpieszyć? EV jedziecie 90km/km pisząc, że nigdzie się nie śpieszycie, więc ja sobie powolutku prawdziwą prędkością autostradową pomykam. 
Yamaha nie jeździ po ulicach. 

Ja jechałem ostatnią trasę 70 km/h za tirem

a671723b36e602878887a4ed08ac083d.jpg

90 jeżdżą tylko szaleńcy !


Sent from my Ajfą
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, komandos80 napisał:

https://www.facebook.com/976919799017548/posts/pfbid0QzDwK4gr536HxwAZm6bdjJtSYsGdz2MyUeR1Z1v5A6smfGAa5EgCHxHUYk1PHwUtl/

 

Tylko nie podali najważniejszej danej, jaki jest czas przyspieszania od 100 do 200 😛

Byłem wiele razy niestety raczej wolny tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, twinsen napisał:

 

To prawda. 

 

image.png.a749a4454ebd9aa571bb9102c88c3aa1.png

 

A potem z górki, tylko ok. 80 tys. na wykup i już będzie mój ;] 

 

Będzie już wtedy stary i niemodny. Wydasz 80k na wykup, sprzedasz zaraz potem za 100k a różnicę zjedzą podatki.

;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, twinsen napisał:

 

Nie zamierzam sprzedawać. Prędzej dostanie braciszka elektrycznego ;] 

 

Przecież konkubina nie ma prawa jazdy i mieć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
70 km/h czy 70 mph?
bo jak bywam w US, to zawsze mam niespodziankę, jak ciezarowki zapieprzają...
 
 
 
 

Tak na poważnie to prędkość podróżna to 70-90 mph czyli 112-144 km/h zależna od ograniczeń. Ja jeżdżę +5 mph i nie muszę zwracać uwagi na radary.
Obecnie jestem w stanie Michigan i tutaj są też wąskie drogi jednojezdniowe dwupasmowe i wyprzedza się jak na mazurskich drogach w Polsce. Teslą to fajna zabawa.


Sent from my Ajfą
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HanYs napisał:


Tak na poważnie to prędkość podróżna to 70-90 mph czyli 112-144 km/h zależna od ograniczeń. Ja jeżdżę +5 mph i nie muszę zwracać uwagi na radary.
Obecnie jestem w stanie Michigan i tutaj są też wąskie drogi jednojezdniowe dwupasmowe i wyprzedza się jak na mazurskich drogach w Polsce. Teslą to fajna zabawa.


Sent from my Ajfą

 

Jak ty tam dojechałes elektrykiem 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak ty tam dojechałes elektrykiem default_icon_eek.gif

To tylko ~720 kilometrów
Tesla chciała to zrobić z jednym postojem. Zatrzymałem się jeden raz dodatkowo, bo nie leję do butelki w czasie jazdy.
Powrót zrobię sobie też z dwoma postojami.
Ładowarki Tesli są przy supermarketach ze Starbucks więc wtykam wtyczkę idę skroplić uczucia i biorę kawkę czy bułę. W tym czasie mam doładowane auto na kolejny odcinek.


Sent from my Ajfą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, twinsen napisał:

 

A co to ma do rzeczy? To ja tymi autami jeżdżę, a elektryk pomógłby mi dookoła komina, a pasek do tras.

 

To bez sensu, skończysz jak każdy inny który spróbował. Pasek będzie się kurzył w garażu, będziesz go tylko przepalał żeby mu akumulator nie padł. Po dwóch latach znudzi ci się płacenie ubezpieczenia za ciągle stojące w garażu auto.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem....

Dzisiejszy powrót ze Słowacji. Podobno powinno się zatrzymywać co 3h więc akurat padło na A4 g. Św. Anny.

1 + kawa zajeła mi 5min i dalej w droge bo po co tankować jak jeszcze blisko 1/3 baku
Tej Tesli zabawa z laweta + ladowanie pewnie "ciut dluzej"

Przy okazji pytanie czy assistance (pewnie zależy od ubezpieczyciela) traktuje to gratis jako "dowóz pakiwa" ? a0946bb9c90d133c70f748416be038c9.jpg

#format_to_juz_koniec_EV
#format_Belchatow
#format_dzieci_z_kopalni



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, ppmarian said:

A tym czasem....

Dzisiejszy powrót ze Słowacji. Podobno powinno się zatrzymywać co 3h więc akurat padło na A4 g. Św. Anny.

1 + kawa zajeła mi 5min i dalej w droge bo po co tankować jak jeszcze blisko 1/3 baku
Tej Tesli zabawa z laweta + ladowanie pewnie "ciut dluzej"

Przy okazji pytanie czy assistance (pewnie zależy od ubezpieczyciela) traktuje to gratis jako "dowóz pakiwa" ? a0946bb9c90d133c70f748416be038c9.jpg

#format_to_juz_koniec_EV
#format_Belchatow
#format_dzieci_z_kopalni


 

 

No to już definitywny koniec. Pozamiatane. ;]

 

Ja za dwa tygdnie jadę 2150km w dwa dni. Czegoś takiego elektrykiem jeszcze nie robiłem. Raczej wezmę ID4, bo szybciej sie ładuje.

Cieszę sie jak cinos na kąpiel w Odrze. ;/

 

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

A tym czasem....

Dzisiejszy powrót ze Słowacji. Podobno powinno się zatrzymywać co 3h więc akurat padło na A4 g. Św. Anny.

1 + kawa zajeła mi 5min i dalej w droge bo po co tankować jak jeszcze blisko 1/3 baku
Tej Tesli zabawa z laweta + ladowanie pewnie "ciut dluzej"

Przy okazji pytanie czy assistance (pewnie zależy od ubezpieczyciela) traktuje to gratis jako "dowóz pakiwa" ? a0946bb9c90d133c70f748416be038c9.jpg

#format_to_juz_koniec_EV
#format_Belchatow
#format_dzieci_z_kopalni


 

#niedlaidiotów :old:

Żeby skończyć Teslą na lawecie musisz być wybitnie uzdolniony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HanYs napisał:

#niedlaidiotów :old:

Żeby skończyć Teslą na lawecie musisz być wybitnie uzdolniony. 

 

 

Szczególnie że na górze świętej Anny masz po obu stronach 100kW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

Nie dojechał bo góra była za duża emoji1.png

 

To możliwe, kierownik musiał zignorować jakieś 50 warningów przy okazji, bo Tesla przy planowaniu trasy bierze nie tylko ukształtowanie terenu co też na przykład pogodę, wiatr, temperaturę. Niespodzianek nie ma. Ale na moje oko, albo coś się koledze zepsuło (jak wiemy, samochody elektryczne to wyjątkowo awaryjne urządzenia), albo to import.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To możliwe, kierownik musiał zignorować jakieś 50 warningów przy okazji, bo Tesla przy planowaniu trasy bierze nie tylko ukształtowanie terenu co też na przykład pogodę, wiatr, temperaturę. Niespodzianek nie ma. Ale na moje oko, albo coś się koledze zepsuło (jak wiemy, samochody elektryczne to wyjątkowo awaryjne urządzenia), albo to import.
Laweta podjeżdżała pod ładowarkę i zaczynali go wypakowywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, format napisał:

 

To bez sensu, skończysz jak każdy inny który spróbował. Pasek będzie się kurzył w garażu, będziesz go tylko przepalał żeby mu akumulator nie padł. Po dwóch latach znudzi ci się płacenie ubezpieczenia za ciągle stojące w garażu auto.

 

No nie wiem, za Stilo płacę z 1200 na rok (OC+AC) i przydał mi się kilka razy ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.