Skocz do zawartości

Trasa 900 km w EV rok 2022 :D


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ppmarian napisał:

Kierowkik jak kierownik, bylo widzieć mine zony/partnerki emoji28.png

Pytanie jak z tym assistane. W spalinie masz "gratis" dostarczenie paliwa a tu ?

 

Tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twinsen napisał:

W tym roku już pierwsza zniżka ;] 5500 zapłaciłem OC+AC+NNW+szyba.

 

Ło, to więcej niż ja za TM3P. Czyli rozumiem planujesz utrzymywać VW, Stilo i do tego dokupić elektryka?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, format napisał:

 

Ło, to więcej niż ja za TM3P. Czyli rozumiem planujesz utrzymywać VW, Stilo i do tego dokupić elektryka?

 

Teoretyzuję. Jakbym miał elektryka to mógłbym się pozbyć Stilo, ale to jest mega skomplikowane bo ani go nie mogę sprzedać ani nie może być moją własnością. A elektryka i tak nie mam gdzie ładować ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

Teoretyzuję. Jakbym miał elektryka to mógłbym się pozbyć Stilo, ale to jest mega skomplikowane bo ani go nie mogę sprzedać ani nie może być moją własnością. A elektryka i tak nie mam gdzie ładować ;] 

 

Czyli brzmi jak dobry twinsenowy plan. Bierz elektryka ASAP!

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, twinsen napisał:

 

Teoretyzuję. Jakbym miał elektryka to mógłbym się pozbyć Stilo, ale to jest mega skomplikowane bo ani go nie mogę sprzedać ani nie może być moją własnością. A elektryka i tak nie mam gdzie ładować ;] 

Jeśli nie jest Twoją własnością, to czemu go opłacasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rwIcIk napisał:

Jeśli nie jest Twoją własnością, to czemu go opłacasz?

 

 

Mamy jest, jest jednocześnie jej autem firmowy, ale jednocześnie jest we wspólnocie majątkowej małżonków. A ojciec nie zgadza się na darowiznę na moją rzecz. Więc auto jest niesprzedawalne, oraz nie może być podarowane w celu użytkowania lub dalszej odsprzedaży. Ono jest mamie niepotrzebne, a było na jej firmę ze względów podatkowych. Kto inny miałby go opłacać? ;] Użytkowałem od 2006,a teraz jest okazjonalnym wózkiem na zakupy. Stoi ciągle pod domem, że gdyby elektryki miały baterię słoneczną na dachu, to zdążyłby się taki elektryk naładować jak chciałbym nim akurat jechać na zakupy do M1 3 km dalej ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

Ja za performance płacę poniżej piątki.


Uroki zamieszkania w Wawie lub Kato. Jak kto woli.

 

Za nowego Golfa pakiet dealerski wyszedł 6k

 

Nie mam serii dzwonów w historii ubezpieczenia, żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, kravitz said:


Uroki zamieszkania w Wawie lub Kato. Jak kto woli.

 

Za nowego Golfa pakiet dealerski wyszedł 6k

 

Nie mam serii dzwonów w historii ubezpieczenia, żeby nie było.

 

A sprawdzales poza pakietem?

Czasem mozna sie zdziwic, ze wychodzi taniej :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale sprawdzales?


Moze nie u naszego kolegi forumowego od ubezpieczeń, ale wysłałem zapytanie do babki która nas kiedyś ubezpieczała w Alianz i do kolesia u którego „mamy wszystko z PZU”, włącznie z grupowkami ;)

 

Dealerskie tez jest z Alianz i wyszło sporo taniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, kravitz said:


Moze nie u naszego kolegi forumowego od ubezpieczeń, ale wysłałem zapytanie do babki która nas kiedyś ubezpieczała w Alianz i do kolesia u którego „mamy wszystko z PZU”, włącznie z grupowkami ;)

 

Dealerskie tez jest z Alianz i wyszło sporo taniej.

 

Jak sprawdzales to luz :ok: Ja przy Citroenie zony nie sprawdzilem i raczej przeplacilem dobre 30%.

Ale tam kwoty na szczescie 3 razy nizsze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kravitz napisał:

Moze nie u naszego kolegi forumowego od ubezpieczeń, ale wysłałem zapytanie do babki która nas kiedyś ubezpieczała w Alianz i do kolesia u którego „mamy wszystko z PZU”, włącznie z grupowkami ;)

 

Ja u "forumowego kolegi" dostaję na tyle dobre, oferty, że po prostu wolę zostawiać kasę w jego prowizjach, a nie prowizjach jakichś nie znanych mi agentów. Taki lokalny patriotyzm :skromny:

  • Lubię to 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał:

 

Ja u "forumowego kolegi" dostaję na tyle dobre, oferty, że po prostu wolę zostawiać kasę w jego prowizjach, a nie prowizjach jakichś nie znanych mi agentów. Taki lokalny patriotyzm :skromny:

 

Ja juz z nim gadałem i odnowienie polisy w autach będzie raczej i Akowicza ;)

Ale to nie jest tak, że zawsze jest lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, format said:

 

Ja u "forumowego kolegi" dostaję na tyle dobre, oferty, że po prostu wolę zostawiać kasę w jego prowizjach, a nie prowizjach jakichś nie znanych mi agentów. Taki lokalny patriotyzm :skromny:

 

Ja rowniez zawsze zaczynam od Akuq, ale np na Mazde diler mial dotychczas sporo tansza oferte mimo, ze auto juz 6-letnie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, twinsen napisał:

 

Teoretyzuję. Jakbym miał elektryka to mógłbym się pozbyć Stilo, ale to jest mega skomplikowane bo ani go nie mogę sprzedać ani nie może być moją własnością. A elektryka i tak nie mam gdzie ładować ;] 

Ja też nie :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, format napisał:

 

Ja u "forumowego kolegi" dostaję na tyle dobre, oferty, że po prostu wolę zostawiać kasę w jego prowizjach, a nie prowizjach jakichś nie znanych mi agentów. Taki lokalny patriotyzm :skromny:

Coś mnie ominęło 

można jakiś namiar na kolegę od ubezpieczeń?

dziekuje z gory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2022 o 08:34, format napisał:

To możliwe, kierownik musiał zignorować jakieś 50 warningów przy okazji, bo Tesla przy planowaniu trasy bierze nie tylko ukształtowanie terenu co też na przykład pogodę, wiatr, temperaturę. Niespodzianek nie ma. Ale na moje oko, albo coś się koledze zepsuło (jak wiemy, samochody elektryczne to wyjątkowo awaryjne urządzenia), albo to import.

 

Podczas obecnej podróży straciłem w jednym tylko korku ok. 2h i potem jeszcze 1,5 na jednej z granic (byłem ledwie piąty czy szósty w kolejce jak podjechałem, czyli miało być bezproblemowo ale 2 auta przede mną zrobił się problem). Czy Tesla potrafiłaby to przewidzieć? Czy może stałbym bez klimy w upale 37 stopni żeby następnie do ładowarki dojechać? ZTCW to akurat na A4 w pobliżu Góry Św. Anny o korek nietrudno bo tam remonty są.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2022 o 08:48, twinsen napisał:

 

No nie wiem, za Stilo płacę z 1200 na rok (OC+AC) i przydał mi się kilka razy ;] 

 

Gdy chciałeś sobie przypomnieć jak to jest w aucie, w którym kierownica w czasie jazdy na wprost jest prosto?

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Czyli fabryka poprawiona. Jak u Fiata.

:lol:

 

 

 

Nie wiem jak oni to robią, ale pewnie nie chce im się. Ważne że da się to poprawić a nie jest to jakiś wielki koszt. Za to poczucie komfortu jazdy jest niesamowite jak kiera jest prosto na prostej drodze 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

Nie wiem jak oni to robią, ale pewnie nie chce im się. Ważne że da się to poprawić a nie jest to jakiś wielki koszt. Za to poczucie komfortu jazdy jest niesamowite jak kiera jest prosto na prostej drodze 😉 

 

Jak to mało trzeba żeby poczuć komfort...

;l

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

 

Podczas obecnej podróży straciłem w jednym tylko korku ok. 2h i potem jeszcze 1,5 na jednej z granic (byłem ledwie piąty czy szósty w kolejce jak podjechałem, czyli miało być bezproblemowo ale 2 auta przede mną zrobił się problem). Czy Tesla potrafiłaby to przewidzieć? Czy może stałbym bez klimy w upale 37 stopni żeby następnie do ładowarki dojechać? ZTCW to akurat na A4 w pobliżu Góry Św. Anny o korek nietrudno bo tam remonty są.

 

Stary, to byłby koniec! :old:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Podczas obecnej podróży straciłem w jednym tylko korku ok. 2h i potem jeszcze 1,5 na jednej z granic (byłem ledwie piąty czy szósty w kolejce jak podjechałem, czyli miało być bezproblemowo ale 2 auta przede mną zrobił się problem). Czy Tesla potrafiłaby to przewidzieć? Czy może stałbym bez klimy w upale 37 stopni żeby następnie do ładowarki dojechać? ZTCW to akurat na A4 w pobliżu Góry Św. Anny o korek nietrudno bo tam remonty są.

 

 

No pewnie. Wracałem z urlopu i kulałem się ze dwie godziny w korku. Zużyłem 2% mniej niż miałem zużyć. ;]

Tesla liczy nawet zużycie prądu z bezprzewodowych ładowarek do smartfonów.

Weź Ty chopie w końcu takie auto na tydzień i wypróbuj, bo męczysz bułę jak stara babka. 

Kate Mckinnon Nbc GIF by Saturday Night Live

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2022 o 02:50, HanYs napisał:

#niedlaidiotów :old:

Żeby skończyć Teslą na lawecie musisz być wybitnie uzdolniony. 

 

A moze to jakiś kolejny „testmistrz” i chciał zobaczyć / pokazać innym jak kończy podróż Tesla i ostatnie 100km za nim juz jechała laweta dla Tesli i taksówka dla niego 

bardziej pozytywnie trzeba myśleć o ludziach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, akisel napisał:

A moze to jakiś kolejny „testmistrz” i chciał zobaczyć / pokazać innym jak kończy podróż Tesla i ostatnie 100km za nim juz jechała laweta dla Tesli i taksówka dla niego 

bardziej pozytywnie trzeba myśleć o ludziach ;)

 

Tylko czekać na kolejny artykuł AŚ "Znów pojechałem na wakacje EV, tym razem Teslą" + do tego kilka zdjęć z dziećmi i lawetą, gotowe :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, PawelWaw said:

 

Kto za to płaci ? Ci co nie mają oferty elektryków w ofercie lub kiepska ?

 

Wydaje mi się, że tylko Tesli zależy na rozwoju EV.

 

Wszyscy inni producenci robią EV, bo muszą. Szejkowie też nie cieszą się z obecnego trendu. I jedni i drudzy mają sporo kasy na "testy" i lobbing.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.08.2022 o 22:05, ppmarian napisał:


Przy okazji pytanie czy assistance (pewnie zależy od ubezpieczyciela) traktuje to gratis jako "dowóz pakiwa" ? a0946bb9c90d133c70f748416be038c9.jpg

#format_to_juz_koniec_EV
#format_Belchatow
#format_dzieci_z_kopalni

Dziś widziałem 6 czy 8 tesli na lawecie, nie nówek, pewnie zbierali je po drodze i hurtem do ładowania wieźli. ;]

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 22:13, ZUBERTO napisał:

Dziś widziałem 6 czy 8 tesli na lawecie, nie nówek, pewnie zbierali je po drodze i hurtem do ładowania wieźli. ;]

Kierunek Bełchatów 😄 

Tam wagon węgla albo dwa, je wskrzesi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrBEAN napisał:

Kierunek Bełchatów 😄 

Tam wagon węgla albo dwa, je wskrzesi ;) 

 

Tesle nie żywią się węglem, Tesle żywią się trumnami małych dzieci! :old:

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.