Skocz do zawartości

Czym naostrzyć noże?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Jakąś oszczałka do noży ? Takich zwykłych ze stali nierdzewnej...

 

Tylko żeby nie kosztowała gazyliona PLN i żeby była łatwa w użyciu i skuteczna....

(Tak wiem że prawdziwy AK-owicz remontuje całą kuchnię i wyposaża ją od nowa we wszystko gdy mu się może stepią )

 

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio po próbie habilitacji stwierdziłem tradycyjnie, że opinie w necie prowadzą do wniosku "kup fabrykę noży", więc że to p...ę to i kupię coś "na próbę" z rozsądnej półki cenowej.

 

Padło na:

https://taidea.pl/diamentowa-ostrzalka-taidea-tv1702-360-600-800

 

Działa. Łatwe w użyciu, małe, szybko działające. Noże pomidorki kroją jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DZIDA napisał:

 

Jakąś oszczałka emoji6.pngdo noży ? Takich zwykłych ze stali nierdzewnej...

Mam fiskarsa polecanego wyżej i taką Screenshot_20220715_125847_com.android.chrome.jpg.ac7fabc05161f5c439a2dc51a069556b.jpgprzyssaną do lodówki. Te ostrzałki to nie mistrzostwo świata, ale do szybkiego podostrzenia noży się sprawdzają. Idea jest taka, żeby była szybko dostępna i nie wymagała rozkładania się pół godziny przed ostrzeniem. Jak czuję, że któryś nóż się przytępił, odwracam się do lodówki, parę ruchów i wracam do krojenia. Ważne, żeby ich używać systematycznie, żeby nie zmieniać kąta ostrza innymi ostrzałkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zadać podobne pytanie. Kupiłem jakiś czas temu kamień korund i za cholerę nie mogę naostrzyć moich dwóch ulubionych noży. Jakieś stare tandetne noże napatrzyłem, ale te teoretycznie lepsze za cholerę nie chcą się poddać. Sam nie wiem czy to ja nie potrafię, czy ten korund do bani..

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mati1.6dohc napisał:


o, a ja jestem zachwycony. I właśnie miałem polecać. 
noże głównie fiskars. Ale ostrzy wszystko. 

to może ja mam jakąś podróbę :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 19:40, DZIDA napisał:

to może ja mam jakąś podróbę :] 

 

kup nową na próbę i już.

Mam jakieś stelaże, płytki z różną gradacją.. a idź Pan :ogien: Stół urąbany jak w TVN, noże urąbane.  A potem i tak fiskarsem musiałem pomóc . 10 przesunięć i nawet widelec naostrzysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 12:34, DZIDA napisał:

Mam to górne i nie sprawdza się (gównianie ostrzy)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Warunek poprawnego działania to odpowiednie kąty ostrzenia. Jeżeli noże wcześniej były ostrzone na oko to pierwsze satysfakcjonujące ostrzenie musi trwać długo. Później na wyprowadzonym nożu potrzeba tylko kilka razy przejechać. przejedź parę razy nóż ostrzałką i obejrzyj ostrze pod lupą czy aby ostrzałka dosięgła krawędzi noża. BTW ostrzałka z Ikea ma mały napis fiskars a jest dużo tańsza.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tre-Bor napisał:

Kątówka diaxem zwana inaczej daje radę. Tylko trzeba iść do garażu z nożami lub szlifierkę targać do domu.

Moja 👰 kupiła sobie elektryczną ostrzałkę do noży.

Pomysł niewygodny i przede wszystkim niebezpieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, janusz napisał:

Pomysł niewygodny i przede wszystkim niebezpieczny. 

Do tego niezgodny z technologią ;] Temperatura podczas szlifowania zmienia strukturę stali..... Noże ostrzymy owszem na kamieniu ale wolnoobrotowym i na mokro ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.