Skocz do zawartości

Peugeot 5008 problem z nawiewem


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

W moim lwie doskwiera pewna niedogodność. 

Mianowicie większość nawiewu idzie na szybę, czy w manualu czy w automacie. 

Postanowiłem dostać się do regulacji z myślą o zacinających się klapach, lecz po rozpięciu cięgieł okazało się że klapy chodzą całkiem ok, serwa również działają bez zarzutu. 

Jedynie co zauważyłem to :

1. Tak jakby brak któregoś elementu na pierwszej fotce (ten cycek na zębatce musi służyć do czegoś) 

2. Po uruchomieniu silnika i włączenia nawiewu, zostaje on po chwili z automatu skierowany na szybę, można go przełączyć w jakikolwiek tryb ale nie przynosi on efektu. 

Gdzie problem? Ktoś coś poratuje? Może panel klimatyzacji zrąbany? 

20220716_135347.jpg

20220716_153522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jedrocha napisał:

wg mnie powinno to byc tak, ale tylko gdybam...

image.png.3db891996d2eb595bd5ba52e536efb35.png

Cały szkopuł polega na tym że nie da się tego tak zaczepić, na ciegnie przegóby kuliste powinny w tym przypadku być na przemian a są po jednej stronie ciegna. 

 

Wg serwisówki niewiele widać 

 

 

Pozatym, mniejsza zębatka jest od ciepłego /zimnego powietrza 

5008-C5HG015EP0-Demontaż-montaż-_-M...pdf

Edytowane przez 4thelement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2022 o 23:26, 4thelement napisał:

2. Po uruchomieniu silnika i włączenia nawiewu, zostaje on po chwili z automatu skierowany na szybę, można go przełączyć w jakikolwiek tryb ale nie przynosi on efektu. 

Gdzie problem?

 

Głośno myślę - poszukaj czy klapa obiegu wewnętrznego działa prawidłowo.

Część samochodów ma automat kierujący nawiew na szybę przednią + klimatyzacja, jeżeli włączony jest obieg wewnętrzny - ma to zapobiegać parowaniu szyb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, el_guapo napisał:

 

Głośno myślę - poszukaj czy klapa obiegu wewnętrznego działa prawidłowo.

Część samochodów ma automat kierujący nawiew na szybę przednią + klimatyzacja, jeżeli włączony jest obieg wewnętrzny - ma to zapobiegać parowaniu szyb. 

Sprawdzałem, działa bez zarzutu

Dzięki za podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4thelement napisał:

Sprawdzałem, działa bez zarzutu

Dzięki za podpowiedź 

 

Jeżeli mechanicznie jest sprawny, to pozostaje błąd "elektroniczny" - może zrób jakąś adaptację kompem serwisowym (apką na ELMa - nie wiem czy macie w Pugach takie), albo orydynarnie odłącz wtyczki od silników krokowych klap i podłącz je następnego dnia rano :idea:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_guapo napisał:

 

Jeżeli mechanicznie jest sprawny, to pozostaje błąd "elektroniczny" - może zrób jakąś adaptację kompem serwisowym (apką na ELMa - nie wiem czy macie w Pugach takie), albo orydynarnie odłącz wtyczki od silników krokowych klap i podłącz je następnego dnia rano :idea:.

 

 

Obstawiam moduł sterowania ale chce porównać jeszcze z tym co obiecał @Artur_W_wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2022 o 23:26, 4thelement napisał:

 

1. Tak jakby brak któregoś elementu na pierwszej fotce (ten cycek na zębatce musi służyć do czegoś

 

W dniu 18.07.2022 o 09:47, jedrocha napisał:

wg mnie powinno to byc tak, ale tylko gdybam...

image.png.3db891996d2eb595bd5ba52e536efb35.png

Nie, jest tak jak powinno, czyli albo nie dochodzi prąd do napędu, a może sam napęd padł - przerabiałem w poprzednim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artur_W_wa napisał:

 

Nie, jest tak jak powinno, czyli albo nie dochodzi prąd do napędu, a może sam napęd padł - przerabiałem w poprzednim aucie.

Dzięki za fatygę 

Następnym tropem, panel sterujący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima ustawiona na auto w pierwszej fazie zawsze idzie więcej powietrza na przednią szybę

jeśli ustawisz klimę na manual i ustawisz w takiej pozycji  nadmuch aby nie było na pokrętle czy też wyświetlaczu ikonki z szybą to nie powinno powietrze

lecieć na przednią szybę (chyba),a jakby leciało to bym szukał i sprawdził silniczki klapek czy odpowiednio sterują aby zamknąć do końca klapkę nadmuchu,

 na uruchomionej klimie przełączać klime na panelu i jednocześnie obserwować jak te elementy ruchome (zębatki)się zachowują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldek40 napisał:

klima ustawiona na auto w pierwszej fazie zawsze idzie więcej powietrza na przednią szybę

jeśli ustawisz klimę na manual i ustawisz w takiej pozycji  nadmuch aby nie było na pokrętle czy też wyświetlaczu ikonki z szybą to nie powinno powietrze

lecieć na przednią szybę (chyba),a jakby leciało to bym szukał i sprawdził silniczki klapek czy odpowiednio sterują aby zamknąć do końca klapkę nadmuchu,

 na uruchomionej klimie przełączać klime na panelu i jednocześnie obserwować jak te elementy ruchome (zębatki)się zachowują

Na manualu mogę sobie naciskać co chce i nie zmienia położenia klap 

Na automacie idzie 50%na szybę  reszta rozdzielona na nogi i środkowe klapy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 4thelement napisał:

Na manualu mogę sobie naciskać co chce i nie zmienia położenia klap 

Na automacie idzie 50%na szybę  reszta rozdzielona na nogi i środkowe klapy 

 

Taka luźna podpowiedź z doświadczenia w innym aucie (C8).

Bawiąc się kiedyś DiagBoxem przestawiłem ustawienie z 1 strefy (no bo przecież jest ustawianie temp. dla lewej i prawej oddzielnie) na 2 strefowy (bo są 2 regulacje) i ...

...spier... sobie :) serwomotory zwariowały... żyło własnym życiem, raz dobrze raz źle. Dopiero po dłuższym czasie wróciłem z tym ustawieniem i pomogło :)

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jedrocha napisał:

 

Taka luźna podpowiedź z doświadczenia w innym aucie (C8).

Bawiąc się kiedyś DiagBoxem przestawiłem ustawienie z 1 strefy (no bo przecież jest ustawianie temp. dla lewej i prawej oddzielnie) na 2 strefowy (bo są 2 regulacje) i ...

...spier... sobie :) serwomotory zwariowały... żyło własnym życiem, raz dobrze raz źle. Dopiero po dłuższym czasie wróciłem z tym ustawieniem i pomogło :)

 

I to jest trop 

Przestawiłem kiedyś na 2 strefy 

Jak się odrobinę lepiej poczuje to sprawdzę czy pomogło 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 4thelement napisał:

I to jest trop 

Przestawiłem kiedyś na 2 strefy 

Jak się odrobinę lepiej poczuje to sprawdzę czy pomogło 

 

 

:) najlepiej się uczyć na ... własnych błędach :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jedrocha napisał:

 

Taka luźna podpowiedź z doświadczenia w innym aucie (C8).

Bawiąc się kiedyś DiagBoxem przestawiłem ustawienie z 1 strefy (no bo przecież jest ustawianie temp. dla lewej i prawej oddzielnie) na 2 strefowy (bo są 2 regulacje) i ...

...spier... sobie :) serwomotory zwariowały... żyło własnym życiem, raz dobrze raz źle. Dopiero po dłuższym czasie wróciłem z tym ustawieniem i pomogło :)

 

Kolego 

Bardzo dobry trop 

Podłączyłem, sprawdziłem i oczywiście dwie strefy, przełączyłem na 1 strefę i wiatr znów wieje pełną mocą. 

W życiu bym nie wpadł na to, dlatego że nie kojarzyłem od kiedy problem powstał i nie powiązał bym tego z ustawieniami w DB. 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 4thelement napisał:

Kolego 

Bardzo dobry trop 

Podłączyłem, sprawdziłem i oczywiście dwie strefy, przełączyłem na 1 strefę i wiatr znów wieje pełną mocą. 

W życiu bym nie wpadł na to, dlatego że nie kojarzyłem od kiedy problem powstał i nie powiązał bym tego z ustawieniami w DB. 

 

Też byłem wtedy zaskoczony ;) ważne że pomogło, bo podejrzewam że nawet ASO by chciało Ci wymienić pół auta 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4thelement napisał:

Kolego 

Bardzo dobry trop 

Podłączyłem, sprawdziłem i oczywiście dwie strefy, przełączyłem na 1 strefę i wiatr znów wieje pełną mocą. 

W życiu bym nie wpadł na to, dlatego że nie kojarzyłem od kiedy problem powstał i nie powiązał bym tego z ustawieniami w DB. 

a w aucie jaka masz tą klimatyzację jedno czy dwu strefową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek40 napisał:

a w aucie jaka masz tą klimatyzację jedno czy dwu strefową?

 

Przeczytaj wyżej to się dowiesz....

Teoretycznie jest DWU-strefowa, oddzielna regulacja temperatury dla Lewej i Prawej strony.

Ale tak naprawdę nie jest to dwustrefowa, bo każda inna regulacja jest wspólna, czyli i siła nadmuchu i klapy kierunków są wspólne.

Stąd przy zabawach DiagBoxem wychodzą takie FuckUpy :)

Edytowane przez jedrocha
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, jedrocha said:

Teoretycznie jest DWU-strefowa, oddzielna regulacja temperatury dla Lewej i Prawej strony.

Ale tak naprawdę nie jest to dwustrefowa, bo każda inna regulacja jest wspólna, czyli i siła nadmuchu i klapy kierunków są wspólne.

 

 

I jak tu nie lubic Francuzow ;]

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

I jak tu nie lubic Francuzow ;]

 

 

Ja nie wiem czy tylko francuzów :)

Pokaz mi przeciętne auto w którym jest "pełna" dwustrefowa regulacja wszystkiego :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 4thelement napisał:

Jaja jak berety, z jednej kratki leci ciepło z pozostałych chłodek przy ustawieniu 23🤣

Chyba za dużo poklikałem w DB 🤣🤣

Nie, masz zatkaną nagrzewnicę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jedrocha napisał:

Nie, masz zatkaną nagrzewnicę ...

Ale jak było ustawione na 2.strefy to działało z każdej kratki 

Tam są dwie pozycje w komforcie prowadzenia w bsi gdzie mowa jest o strefach, i dałem w obu jedną strefę a zdaje się że w jednej ma być jedna a w drugiej że dwie, jakoś tak chyba 

 

 

 

Chyba że serio, nagrzewnica zapchana 😱

Jak to przepucowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.