Skocz do zawartości

Garaż blaszany


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi miejsca np na traktorek do trawy, którego jeszcze nie mam z racji braku miejsca 🙂

Rowery w garażu mam powieszone na ścianach, co utrudnia dostęp do nich.

Kupiłbym jeszcze ze dwa motocykle, gdybym miał tylko gdzie trzymać itd

 

Co sądzicie o garażach blaszanych ale takich wyglądających przyzwoicie ?

Np taki https://cstal.pl/produkt/garaz-blaszany-4x5-drewnopodobny-orzech/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=Google&utm_medium=cpc&utm_term=1190&gclid=EAIaIQobChMItsfL3P2B-QIVDeztCh36iAbjEAYYASABEgL17fD_BwE

 

Co daje się na podłogę ? Płyty betonowe na podsypkę z piasku i cementu będą ok ? (samochód nigdy nie będzie tam parkowany)

Jak to kotwić do podłoża ?

Czy zimą nie zbiera się woda i wewnątrz wszystko będzie mokre ?

Wszelkie inne porady od praktyków mile widziane

 

Dodatkowa komplikacja jest taka że działkę mam dość pochyłą i żeby garaż stał prosto musiałbym zrobić niwelację na kawałku pod garaż. Na oko z jednej strony musiałbym zdjąć z 0,5m ziemi - pasowałoby chyba wymurować jakiś murek oporowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marko33 napisał:

Brakuje mi miejsca np na traktorek do trawy, którego jeszcze nie mam z racji braku miejsca 🙂

Rowery w garażu mam powieszone na ścianach, co utrudnia dostęp do nich.

Kupiłbym jeszcze ze dwa motocykle, gdybym miał tylko gdzie trzymać itd

 

Co sądzicie o garażach blaszanych ale takich wyglądających przyzwoicie ?

Np taki https://cstal.pl/produkt/garaz-blaszany-4x5-drewnopodobny-orzech/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=Google&utm_medium=cpc&utm_term=1190&gclid=EAIaIQobChMItsfL3P2B-QIVDeztCh36iAbjEAYYASABEgL17fD_BwE

 

Co daje się na podłogę ? Płyty betonowe na podsypkę z piasku i cementu będą ok ? (samochód nigdy nie będzie tam parkowany)

Jak to kotwić do podłoża ?

Czy zimą nie zbiera się woda i wewnątrz wszystko będzie mokre ?

Wszelkie inne porady od praktyków mile widziane

 

Dodatkowa komplikacja jest taka że działkę mam dość pochyłą i żeby garaż stał prosto musiałbym zrobić niwelację na kawałku pod garaż. Na oko z jednej strony musiałbym zdjąć z 0,5m ziemi - pasowałoby chyba wymurować jakiś murek oporowy ? 

W opisie projektu masz opis jak przygotować podłoże.

Zadzwoń też to UG i popytaj się jak wygląda opodatkowanie, może być tak jak u mnie, że nie opłaca się robić fundamentu ;). W niektórych gminach takie budyneczki nie związane z gruntem są zwolnione z podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sherif napisał:

W opisie projektu masz opis jak przygotować podłoże.

Zadzwoń też to UG i popytaj się jak wygląda opodatkowanie, może być tak jak u mnie, że nie opłaca się robić fundamentu ;). W niektórych gminach takie budyneczki nie związane z gruntem są zwolnione z podatku.

Opis czytałem ale chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 godziny wrzucę fotkę od mojego wujka z podwórka.

Ma 2 podwójne garaże blaszane - obfocę i zapytam od jakiego producenta.

On ma postawione je na monolitycznej płycie betonowej.

 

Ale możesz też położyć kostkę, płyty betonowe albo wylać beton (do tego będzie potrzebna betoniarka).

 

Tak jak pisano wcześniej - sprawdź w gminie czy taki garaż jest na zgłoszenie i jaki będzie podatek (od garażu są często ok. 10x wyższe niż od domu).

 

Jeśli chodzi o miejsce posadowienia, to nie da się znaleźć prostego kawałka ?

Mur oporowy (fachowo zrobiony czyli zbrojenie, izolacja) niepotrzebnie podniesie koszt inwestycji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki garaż na działce.

Ja położyłem wcześniej kostkę brukową, w rogach zalałem betonem 4 kotwy stalowe, do których garaż po postawieniu przyspawałem. Na dachu mam blachę z filcem od spodu- zapobiega to skraplaniu się przy różnicach temperatur (nie wszyscy producenci mają w ofercie taką blachę).

Latem w środku bardzo mocno się nagrzewa- pomogło ocieplenie od środka pianą polynor, ale jest to drogie i nieestetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marko33 napisał:

Opis czytałem ale chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników.

Tu nie pomogą bo nie mam takiego garażu. Mój eternitowy ma konstrukcje drewnianą wbitą w grunt. Stoi ze 30 lat. Aczkolwiek widziałem chyba wszystkie 4 podane warianty i ja osobiście robiłbym to na bloczkach. Wtedy jest szansa nazwać to konstrukcją nie związaną z gruntem, a podatek za bud gospodarczy/garaż wolnostojący potafi być wielokrotnie wyższy niż za dom. Podłogę sobie potem możesz sam ogarnąć kostkę czy nawet zagęścić jakieś kamyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 10:12, Marko33 napisał:

...

Jak to kotwić do podłoża ?

..

Wiosna postawiłem taki garaż na kilku bloczkach betonowych a następnie za pomocą kotew 

obraz.png.718d50dfd52f619f8c245f16040c5074.png

przykręciłem do nich garaż (garaż kupiłem wzmocniony tzn. szkielet wykonany w profili zamkniętych - jest dużo droższy od wersji podstawowej.

następnie jeszcze dodałem kotwy do murlat (śr. 12 mm dł. 400, zagiąłem jak na rysunku) które zalałem betonem ( niecałe dwie taczki na kotwę, przy zejściu w grunt ok. 0,8 m). 

 

obraz.png.8a83bafcb65104dcbe1b8873d1f85c8e.png

W sumie garaż 6x4 m mam przytwierdzony do 14 bloczków i "6 murlat".

Edytowane przez mikomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mikomir napisał:

Wiosna postawiłem taki garaż na kilku bloczkach betonowych a następnie za pomocą kotew 

obraz.png.718d50dfd52f619f8c245f16040c5074.png

przykręciłem do nich garaż (garaż kupiłem wzmocniony tzn. szkielet wykonany w profili zamkniętych - jest dużo droższy od wersji podstawowej.

następnie jeszcze dodałem kotwy do murlat (śr. 12 mm dł. 400, zagiąłem jak na rysunku) które zalałem betonem ( niecałe dwie taczki na kotwę, przy zejściu w grunt ok. 0,8 m). 

 

obraz.png.8a83bafcb65104dcbe1b8873d1f85c8e.png

W sumie garaż 6x4 m mam przytwierdzony do 14 bloczków i "6 murlat".

 

Co kierowało Tobą aby iść w takie pancerne rozwiązania ? Obawa przed wiatrem czy inne czynniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak postawili blaszak 4x5 m na mojej płycie monolitycznej to od razu zakotwiczyłem go do betonu zwykłymi plastikowymi kołkami 16 z wkrętmetu i w nie wykręcałem wkręrlty fi 10. Otwory wierciłem tuż przy kątownikach blaszaka, a jako zaczep używałem podkładek poszeżanych fi 12. Śruba wkręca się przy kątowniki w beton, a podkładka zachodzi na kątowniki i dociska je do betonu. Dawałem po 4 kotwy na ścianę. Chyba skuteczne, bo ostatnio spore wiatry były i blaszak wciąż stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, karolchyla napisał:

Mi jak postawili blaszak 4x5 m na mojej płycie monolitycznej to od razu zakotwiczyłem go do betonu zwykłymi plastikowymi kołkami 16 z wkrętmetu i w nie wykręcałem wkręrlty fi 10. Otwory wierciłem tuż przy kątownikach blaszaka, a jako zaczep używałem podkładek poszeżanych fi 12. Śruba wkręca się przy kątowniki w beton, a podkładka zachodzi na kątowniki i dociska je do betonu. Dawałem po 4 kotwy na ścianę. Chyba skuteczne, bo ostatnio spore wiatry były i blaszak wciąż stoi.

Te plastikowe to chyba jednak słabe - może lepsze byłyby kotwy metalowe.

Mam pergolę pod różą zamocowaną do betonu wkrętami z kołkami plastikowymi, po 4 na każdą stronę.

Już drugi raz wiatr ją wyrwał. Trzyma ją róża zakorzeniona z obu stron ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 18:07, blue_ napisał:

Mam taki garaż na działce.

Ja położyłem wcześniej kostkę brukową, w rogach zalałem betonem 4 kotwy stalowe, do których garaż po postawieniu przyspawałem. Na dachu mam blachę z filcem od spodu- zapobiega to skraplaniu się przy różnicach temperatur (nie wszyscy producenci mają w ofercie taką blachę).

Latem w środku bardzo mocno się nagrzewa- pomogło ocieplenie od środka pianą polynor, ale jest to drogie i nieestetyczne.

 

@Marko33 Blaszak jest spoko. Postawiłem na płycie betonowej (takiej wylanej) - nie ma wilgoci od dołu. Przy temperaturach +- 0-5 stopni następuje kondensacja pary wodnej i na suficie zbiera się wilgoć. Na początku się tym przejmowałem. Przy konstrukcji blaszaka - nie jest szczelny - ta wilgoć nie ma znaczenia. Pojawia się i znika , nie zalega. 

 

@blue_ zaciekawiłeś mnie filcem. Był od razu czy doklejałeś ?

Miałem frajdę w zabawie i cały dach wykleiłem płytami styropianowymi. Niestety po >2 latach właściwie wszystkie odpadły.. Kleiłem na piankę/klej do styropianu. Zakładam, że różnice temperatur zniszczyły klej.. 

 

 

28C16729-1300-44BE-B360-D4C2D6686831.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

 

@Marko33 

@blue_ zaciekawiłeś mnie filcem. Był od razu czy doklejałeś ?

 

Jak zamawiałem garaż, to sobie zażyczyłem, żeby blacha na dach była już z filcem, bo mieli taką opcję w ofercie. Niedużo drożej, a nic się nie skrapla.

U Ciebie styropian odpadł właśnie m.in. przez wodę między blachą a styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u rodziców jeden garaż z drzwiami dwuskrzydłowymi i jeden z podnoszonymi . 
Podnoszone raz otwierasz na noc zamykasz. 
Ten drugi albo trzeba zamykać bo jak zostawisz otwarte drzwi to podmuch wiatru może zwichrować konstrukcje. W mnie stoją w polu na wsi i tak się właśnie stało .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 09:26, snoopi_lubin napisał:

Ja mam u rodziców jeden garaż z drzwiami dwuskrzydłowymi i jeden z podnoszonymi . 
Podnoszone raz otwierasz na noc zamykasz. 
Ten drugi albo trzeba zamykać bo jak zostawisz otwarte drzwi to podmuch wiatru może zwichrować konstrukcje. W mnie stoją w polu na wsi i tak się właśnie stało .

 

Istotna uwaga - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też rozważałem ten temat z blaszaka, ale jak pooglądałem jak to jest wykonane, to coraz bardziej przekonuje się do postawienia murowanego albo z płyty obornickiej (warstwowej). Bo to i zimą pomajsterkować można, a i nie hałasuje na wietrze/ deszczu i latem nie jest piekarnik.

No tylko ta cena... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.