Skocz do zawartości

Izolacja (bitumiczna) kantówki


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam domek gospodarczy.
 
Przygotowałem już podłogę z płyt chodnikowych 50x50.
Jest spadek do zewnątrz.
 
Konstrukcja będzie polegała na tym, że będzie wieniec dolny, do tego przykręcone słupy, wieniec górny i na to ruszt pod dach z blachy trapezowej.
Cała konstrukcja z kantówki 10x10 cm.
 
Myślę, żeby zaizolować dolny wieniec jakimś preparatem bitumicznym.
 
Co byście polecili do takiej izolacji ? :hmm:
d058403107e3af8d7ebc4d0ebd78cae8.jpg
61fc2851be10e5a253ded117f3c43caa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz (jeśli jeszcze nie widziałeś) czego uzywał Mario z YT w serii o takim domku. Jakieś czarne mazidło.

 

A tak poza konkursem:

- ja bym nie robił tego dolnego wieńca. Robię drugi domek/schowek posadowiony na zabetonowanych metalowych elementach.

- pod blachę by wypadało dać membranę dachową. Blaszka ma tendencję do pocenia się i może kapać z niej do środka. Ale to też już może wiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luccass napisał:

Ja bym zabezpieczył tak jak resztę konstrukcji i upewnił się, że ten dolny wieniec będzie centymetr nad podłogą.

 

Jak to centymetr nad podłogą ? :hmm:

 

Znaczy na jakiś dystansach to dać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, exor napisał:

Zobacz (jeśli jeszcze nie widziałeś) czego uzywał Mario z YT w serii o takim domku. Jakieś czarne mazidło.

 

No właśnie obejrzałem ten filmik, ale nie podał ani w filmie ani w opisie nazwy tego preparatu.

 

 

Godzinę temu, exor napisał:

A tak poza konkursem:

- ja bym nie robił tego dolnego wieńca. Robię drugi domek/schowek posadowiony na zabetonowanych metalowych elementach.

 

No ale ja już mam ułożoną podłogę z płyt chodnikowych.

Więc po prostu położę dolny wieniec (będzie przecięty w miejscu drzwi) i przyłapię kątownikami metalowymi do płyt.

 

Godzinę temu, exor napisał:

- pod blachę by wypadało dać membranę dachową. Blaszka ma tendencję do pocenia się i może kapać z niej do środka. Ale to też już może wiesz.

 

Ale to będzie zwykły domek gospodarczy - w nim będzie przechowalnia wszelakich gratów ogrodowych.

Nikt tam nie będzie wchodził na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak to centymetr nad podłogą ? :hmm:
 
Znaczy na jakiś dystansach to dać ?
Drewno leżące na betonie szlag trafi zdecydowanie szybciej, niż takie, które styku z nim nie ma.

Planujesz dać kątowniki do płyt, więc kup nieco większe niż planowałeś i na nich unieś 'ramę'. Chociaż też nie wiem, czy nie lepiej solidniej osadzić tylko słupki.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomo napisał:

No ale ja już mam ułożoną podłogę z płyt chodnikowych.

Więc po prostu położę dolny wieniec (będzie przecięty w miejscu drzwi) i przyłapię kątownikami metalowymi do płyt.

 

Ale to nie przeszkadza. Też najpierw robiłem kostkę a potem osadzałem szkielet. Potem musiałem dociąć i uzupełnić braki (foto w zał).

Jest trochę roboty, ale mam większą pewność, że to nie odfrunie przy dużym wietrze razem z płytami. Ewentualnie jeśli masz 120% pewności, że tam takie wiatry nie przytrafią się.

 

17 godzin temu, Tomo napisał:

Ale to będzie zwykły domek gospodarczy - w nim będzie przechowalnia wszelakich gratów ogrodowych.

Nikt tam nie będzie wchodził na dłużej.

 

Ale podłoga może parować, nie musi tam człowiek przebywać. Ja dałem taką membranę pod blachę. Na drugim schowku będzie gont więc tutaj same gołe deski daję.

 

 

 

 

Screenshot from 2022-07-20 07-18-58.png

Screenshot from 2022-07-20 07-21-46.png

Screenshot from 2022-07-20 07-22-33.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, exor napisał:

Ale to nie przeszkadza. Też najpierw robiłem kostkę a potem osadzałem szkielet. Potem musiałem dociąć i uzupełnić braki (foto w zał).

Jest trochę roboty, ale mam większą pewność, że to nie odfrunie przy dużym wietrze razem z płytami. Ewentualnie jeśli masz 120% pewności, że tam takie wiatry nie przytrafią się.

 

Tak - ryzyko wiatru nie istnieje, bo domek będzie stał w zakątku za domem - osłonięty od 3 stron ścianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

 

Mimo wszystko bym nie stawiał bezpośrednio na betonie, niech ma przewiew na dole.

1cm to trochę mało, bym dał ze 3-4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale podłoga może parować, nie musi tam człowiek przebywać. Ja dałem taką membranę pod blachę. Na drugim schowku będzie gont więc tutaj same gołe deski daję.
 
 
 
 
735240088_Screenshotfrom2022-07-2007-18-58.png.566d711c9476fa3f332c5ce5d2ea8699.png
1571526415_Screenshotfrom2022-07-2007-21-46.png.9b47392ec6e0a5320df5578a7e994d4f.png
404651532_Screenshotfrom2022-07-2007-22-33.png.3c3d0c3ba9782b31926944262a2af86f.png

Co zabetonowales i jak to przykręcone jest do słupów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 23:51, Kiwal napisał:

Co zabetonowales i jak to przykręcone jest do słupów?

 

 

Już piszę, musiałem zdjęcia porobić lepsze.

To tak: w drewutni jest wyspawana taka litera "L" z dospawanym od dołu ceownikiem i on siedzi w betonie. Kantówka to 95x95mm.

 

IMG_20220722_182530x.jpg.97412d028b17eddaf7f9ebc5b216288e.jpg

 

 

 

 

----------------

 

Przy schowku na rowery to jest ceownik z dospawaną taką stopką, aby noga na tym stanęła. Noga to jakieś 65x65mm.

W obu przypadkach mocowanie to śruby M8.

 

IMG_20220722_182652x.jpg.3575d68c87e0a47b6f61039d85e2fae4.jpg

 

IMG_20220722_182713x.jpg.e077538e0b5ca0b40e6e4b5a5cf16e0d.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.