Skocz do zawartości

Belki+box dachowy ?


polcomp

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, polcomp napisał:

Jak wyglada jakosc wykonania pomiedzy Thule a Inter Pack,bo cena Thule 2 razy wieksza i sie zastanawiam co kupic.Macie doswiadczenie z Inter Pack ?

Prestige :hehe:

Nie miałem ani jednego ani drugiego a więc się znam i się wypowiem.

Boxa miałem z nordauto jakiś k3 najtańszy- przez 9 lat działał bez zarzutu- plastik ok, zamki się zamykały/otwierały. Koloru nie zmienił. Po 9 latach go sprzedałem.

Poprzeczki uniwersalne z lidla- zamki psikałem wd40. Było git, choć nie godne AK- ale tu wiedzą że jestem biedakiem ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polcomp napisał:

Jak wyglada jakosc wykonania pomiedzy Thule a Inter Pack,bo cena Thule 2 razy wieksza i sie zastanawiam co kupic.Macie doswiadczenie z Inter Pack ?

 

Idź do sklepu i podotykaj. Jakość też 2x wyższa. Nie ma chyba nikogo kto by na Thule narzekał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, electrofinger napisał:

Ja niestety na Thule narzekam...

 

... że nie mam :phi:

 

Ja mam dwa boksy - jakąś tanią chińszczyznę i Packline (ta sama półka co Thule). W jakości jest przepaść. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Ja mam dwa boksy - jakąś tanią chińszczyznę i Packline (ta sama półka co Thule). W jakości jest przepaść. 

 

 

Ja mam jakiś no name o wątpliwej jakości ale jest pojemny. Został mi wciśnięty w tak niskiej cenie że głupotą byłoby go nie zatrzymać ;]

No i wzdycham tylko jak mijam kogoś z czarnym, lśniącym, wysokiej jakości boxem... :sob:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam belki dachowe Thule wingabry, wcześniej miałem Aguri - przepaść to przede wszystkim cisza...aguri gwizdały od 50km/h, wingabry przy 120 dopiero zaczynają lekko szumieć....

 

na boxach się nie znam :)

 

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pado napisał:

ja mam belki dachowe Thule wingabry, wcześniej miałem Aguri - przepaść to przede wszystkim cisza...aguri gwizdały od 50km/h, wingabry przy 120 dopiero zaczynają lekko szumieć....

 

na boxach się nie znam :)

 

 

 

Co do belek dachowych, to oryginalne belki dachowe w Espace od Thule dzieli jakościowo i pod wzgledem hałasu conajmniej jeden poziom na korzyść fabrycznych. Niestety wraz z jakością nie idzie w parze użyteczność i Thule w swoim zestawie każe wywalić fabryczne i daje swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku lat Taurusa i nic się z nim nie dzieje.

Jak cię stać kup prestiga Thule, z drugiej strony, jak nie masz gdzie trzymać lepiej wychodzi wypożyczenie raz na jakiś czas niż kupowanie na stałe własnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polcomp napisał:

Jak wyglada jakosc wykonania pomiedzy Thule a Inter Pack,bo cena Thule 2 razy wieksza i sie zastanawiam co kupic.Macie doswiadczenie z Inter Pack ?

 

W przypadku belek istotny jest ich kształt.

Im bardziej kanciaste tym bardziej będą gwizdać na dachu - u mnie kanciaki nawet od 60 km/h już gwizdały.

Ma to znaczenie tylko przy jeździe z samymi belkami - z boxem już nie ma wpływu.

 

InterPack to solidny średniak, a Thule to premium - sam zdecyduj czy chcesz wydać więcej czy mniej - oba funkcję bazy pod boxa spełnią tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chojny napisał:

Szukałem belek, które będę mógł nawiercić aby zamontować roletę boczną i znalazłem coś takiego jak: CRUZ Airo FIX 

 

Spoko cena, jakość, belki ciche. :oki:

Jakiej firmy roleta że tak zagaję ;]

Ręczna czy nie, w kondonie czy w kasecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

Idź do sklepu i podotykaj. Jakość też 2x wyższa.

Podotykałem i jeśli mówimy o boxie to nie zauważyłem różnicy szczególnej norauto vs thule pacific. Może w tych wyższych seriach thule za 3k rzeczywiście jest lepsza jakość, ale w przypadku pacifica nie wiedziałem za co mam zapłacić 2x więcej niż za norauto bermude.

Belki owszem kupuję thule, bo kładę na dach (bez relingów) i wolę żeby nie porysowały mi lakieru czy wgniot nie porobiły ;)

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

Wild Camp ręczna, w kondonie, z podwieszanym namiotem. Naprawdę fajna opcja. :oki:

Oglądałem. Zastanawiam się nad Ocean Cross. Do tego 2 ścianki lub też namiot. Teraz mam tarp z deca troszkę przerobiony, ale nie chce mi się tego rozkładać, no i problem jak popada deszcz. Na dwie trzy noce sam daszek nam wystarcza, ale na dłużej to jednak namiot/przedsionek jest potrzebny.

Z tego co patrzyłem to można to na relingu zamontować- mało stabilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartolomej napisał:

Oglądałem. Zastanawiam się nad Ocean Cross. Do tego 2 ścianki lub też namiot. Teraz mam tarp z deca troszkę przerobiony, ale nie chce mi się tego rozkładać, no i problem jak popada deszcz. Na dwie trzy noce sam daszek nam wystarcza, ale na dłużej to jednak namiot/przedsionek jest potrzebny.

Z tego co patrzyłem to można to na relingu zamontować- mało stabilne?

 

W Disco 1 był zamontowany do bagażnika dachowego, w X5 do belek CRUZ a w Disco 4 też do dachowca. 

 

Z WildCampa jestem bardzo zadowolony. :oki:

 

Prócz dużego podwieszanego, zawsze wożę ze sobą 3 osobowy namiot zapasowy. 

 

My się zatrzymujemy na jedną noc zazwyczaj, zwijamy mandżur i jedziemy dalej a jak dotąd na deszcz trafiłem raz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

 

W Disco 1 był zamontowany do bagażnika dachowego, w X5 do belek CRUZ a w Disco 4 też do dachowca. 

 

Z WildCampa jestem bardzo zadowolony. :oki:

 

Prócz dużego podwieszanego, zawsze wożę ze sobą 3 osobowy namiot zapasowy. 

 

My się zatrzymujemy na jedną noc zazwyczaj, zwijamy mandżur i jedziemy dalej a jak dotąd na deszcz trafiłem raz. 

Ja mam mniejsze wymagania... berlingo i niekoniecznie w teren. :hehe:

W sobotę lecimy pierwszy raz bez rowerów, ale za to z kajakiem ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na wyprzedaży w ASO za pół darmo jakiegoś no name. Ma dużo wad min nie jest otwierany z dwóch stron ale ja go używam ze 2 razy w roku wiec to nie ma znaczenia. Jakbym z tym dużo jezdzil to bym brał Thule.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, iwik napisał:

Podotykałem i jeśli mówimy o boxie to nie zauważyłem różnicy szczególnej norauto vs thule pacific. Może w tych wyższych seriach thule za 3k rzeczywiście jest lepsza jakość, ale w przypadku pacifica nie wiedziałem za co mam zapłacić 2x więcej niż za norauto bermude.

Belki owszem kupuję thule, bo kładę na dach (bez relingów) i wolę żeby nie porysowały mi lakieru czy wgniot nie porobiły ;)

Ja mam orginalne belki VW i już mi te otwory porysowały przy wkładaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, polcomp napisał:

Jak wyglada jakosc wykonania pomiedzy Thule a Inter Pack,bo cena Thule 2 razy wieksza i sie zastanawiam co kupic.Macie doswiadczenie z Inter Pack ?

 

Jedź np. do dilera TAURUSa - mają też boxy THULE.

Pomacaj :ok: - jak dla mnie, używającego boxa sporadycznie, może z 1x/2x w roku, można wybrać coś od TAURUSA, co nie będzie dalekie od usability THULEa, a jednocześnie nie zapłacisz worka pieniędzy - piszę o boxie.

 

Belki to inna para kaloszy. Zapłaciłbym wiele za CISZĘ, ale w zasadzie jest to parametr tak zależny od wielu innych czynników, że nie wiem czy można "pomierzyć" ciszę THULE z głośnością AGURI czy innego AMOS'a. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, polcomp napisał:

Jak wyglada jakosc wykonania pomiedzy Thule a Inter Pack,bo cena Thule 2 razy wieksza i sie zastanawiam co kupic.Macie doswiadczenie z Inter Pack ?

Wg mnie warto dopłacić do Thule, jakość i prostota montażu znacznie lepsza. Jak kupisz belki wingbary to potem do następnego samochodu fokupujesz tylko dedykowane uchwyty. Ja już 3 samochód mam z tymi samymi. Dokupuje za 100pln adapter i wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, polcomp napisał:

Jak wyglada jakosc wykonania pomiedzy Thule a Inter Pack,bo cena Thule 2 razy wieksza i sie zastanawiam co kupic.Macie doswiadczenie z Inter Pack ?

mam w domu jakiegos boxa interpack, kilka razy go uzywalem
i moim zdaniem jakosc jest taka srednia, chociaz nie mam porownania z Thule.

w kazdym razie trzeba uwazac przy pakowaniu, bo jeden blad i juz nie chce sie zamknac. Wygina sie, ale sie nie zamknie
moim zdaniem to wina slabej sztywnosci samego boxa
generalnie nie jestem zadowolony i chetnie bym zmienil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

Podotykałem i jeśli mówimy o boxie to nie zauważyłem różnicy szczególnej norauto vs thule pacific. Może w tych wyższych seriach thule za 3k rzeczywiście jest lepsza jakość, ale w przypadku pacifica nie wiedziałem za co mam zapłacić 2x więcej niż za norauto bermude.

Belki owszem kupuję thule, bo kładę na dach (bez relingów) i wolę żeby nie porysowały mi lakieru czy wgniot nie porobiły ;)

 

Może akurat ten Norauto też był wysokiej jakości? Nie wiem, nie widziałem nigdy z bliska boxa Norauto.

:ok:

 

Belki też mam zawsze Thule bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby hałasowały więc nie mam zamiaru eksperymentować.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Może akurat ten Norauto też był wysokiej jakości? Nie wiem, nie widziałem nigdy z bliska boxa Norauto.

:ok:

 

Belki też mam zawsze Thule bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby hałasowały więc nie mam zamiaru eksperymentować.

:ok:

Jak mogą nie hałasować? Każda poprzeczka na dachu wywoła hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujek napisał:

Jak mogą nie hałasować? Każda poprzeczka na dachu wywoła hałas.

 

Hałasują dużo mniej niż inne, które przypadkiem kiedyś miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maras77 napisał:

Co do belek dachowych, to oryginalne belki dachowe w Espace od Thule dzieli jakościowo i pod wzgledem hałasu conajmniej jeden poziom na korzyść fabrycznych. Niestety wraz z jakością nie idzie w parze użyteczność i Thule w swoim zestawie każe wywalić fabryczne i daje swoje.

Ale po co kupować belki do espace jak dostajesz w komplecie z samochodem, nic lepszego nie wymyślisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarcG napisał:

Wiem jaki jest bo miałem espace parę lat ale zmiana na inne kompletnie nie ma sensu.  

 

moje doświadczenia z Espace V i oryginalnymi belkami jest takie że są kiepskie, hałasują strasznie i tu nie potrzeba zawrotnych prędkości

wolę jeździć cały czas z boxem niż z samymi belkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, d_m napisał:

 

moje doświadczenia z Espace V i oryginalnymi belkami jest takie że są kiepskie, hałasują strasznie i tu nie potrzeba zawrotnych prędkości

wolę jeździć cały czas z boxem niż z samymi relingami

A ja miałem IV z tymi relingami niby spoiler przesuwanymi do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarcG napisał:

A ja miałem IV z tymi relingami niby spoiler przesuwanymi do tyłu.

 

tak potwierdzam wrażenia pomiędzy IV i V są zupełnie inne, na niekorzyść V

 

29 minut temu, MarcG napisał:

Dlaczego ? Ja jeździłem z boxem.

 

sposób rozmieszczenie belek (w Espace V oczywiście) jest dyskusyjny

moim zdaniem są za blisko siebie, przez co trochę zabawy jest z ustawaniem boxa tak aby ciężar rozkładał się równomiernie

raz już dałem box za bardzo do przodu i strasznie go podrywało podczas jazdy

 

wygląda że strasznie marudzę  ale w poprzednim aucie miałem ciszej i box był zawsze idealnie ustawiony na aucie a w Renuarze tak nie mam :oslabiony:

 

fory oryginalnego chyba największego dostępnego boxa na oryginalnych belkach w Espace V

 

IMG_20210813_165244.jpg

IMG_20210813_165647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Inter Pack Quiet XT i są ciche ale robią wrażenie delikatnych.
Box Inter Pack stella 370 dla mnie jest ok bo ma bardzo uniwersalne mocowanie liniowe

Przy cenach 400+ 800 polecam

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

Hałasują dużo mniej niż inne, które przypadkiem kiedyś miałem.

 

Thule ma różne rodzaje belek, w różnych cenach i o rożnym poziomie hałasu - zaręczam, że są spore różnice między nimi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał:

 

Thule ma różne rodzaje belek, w różnych cenach i o rożnym poziomie hałasu - zaręczam, że są spore różnice między nimi ;]

 

Możliwe, ale ja mam na myśli te wingbar czy jak one tam się nazywają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, futrzak napisał:

 

Wingbarów też jest parę modeli - Edge, EVO ;]

 

Mam takie i takie. Nawet używam dwóch rodzajów na jednym aucie. Są równie ciche. 

 

Tutaj przednia belka to evo a tylna to edge.

:skromny:

 

20220212_143012.jpg.bc1cfc9239c0c7623133b390ffcdf63f.jpg

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

Mam takie i takie. Nawet używam dwóch rodzajów na jednym aucie. Są równie ciche. [...]

 

Nie są równie ciche, ale zapewne różnicy nie zauważysz przy takiej mieszance...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, futrzak napisał:

 

Nie są równie ciche, ale zapewne różnicy nie zauważysz przy takiej mieszance...

 

Kupiłem taki zestaw bo relingi na dachu i na zabudowie skrzyni są na różnych poziomach a evo i edge też mają różną wysokość nad reling i w takiej konfiguracji wychodzą mi równo.

Tych na zabudowie nie słychać w ogóle bo ona się nie styka z kabiną i nie przenosi dźwięku, więc w sumie masz rację - słyszeć mogę tylko te evo na przednim relingu. Ale są ciche. W innych autach też miałem Thule i też były zawsze ciche.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 07:26, Pado napisał:

ja mam belki dachowe Thule wingabry, wcześniej miałem Aguri - przepaść to przede wszystkim cisza...aguri gwizdały od 50km/h, wingabry przy 120 dopiero zaczynają lekko szumieć....

 

na boxach się nie znam :)

 

 

 

Które aguri? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał:

Nawet z boxem głośne ?

 

ja boxa nie mam, więc nie wiem jakby było z nim... same belki wyły od 50km/h, jak na nich coś przewoziłem(ale nie box) to także.  

Sprzedałem , kupiłem Thule i inna jakość jazdy z nimi

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Belki kupilem Thule i teraz przyszedl czas na boxa Thule i tu mam pytanie...ile box moze wystawac z nad przedniej szyby ? czy musi byc rowno z szyba i zeby sie klapa bagaznika otwierala bez klopotow...czyli box pokrywa prawie cala powierzchnie dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki kupilem Thule i teraz przyszedl czas na boxa Thule i tu mam pytanie...ile box moze wystawac z nad przedniej szyby ? czy musi byc rowno z szyba i zeby sie klapa bagaznika otwierala bez klopotow...czyli box pokrywa prawie cala powierzchnie dachu...
To chyba Ryb kiedyś pisał
Wszytko zależy od auta. Musisz sam zobaczyć, w której pozycji będzie najciszej
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, polcomp napisał:

Belki kupilem Thule i teraz przyszedl czas na boxa Thule i tu mam pytanie...ile box moze wystawac z nad przedniej szyby ? czy musi byc rowno z szyba i zeby sie klapa bagaznika otwierala bez klopotow...czyli box pokrywa prawie cala powierzchnie dachu...

 

Im bardziej wystaje tym będzie głośniej. Im bardziej z tyłu tym ciszej. Różnica jest dramatyczna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hefi napisał:

To chyba Ryb kiedyś pisał
Wszytko zależy od auta. Musisz sam zobaczyć, w której pozycji będzie najciszej

 

Ten sam box na Jagu:

692895000_20210518_143539_HDR2.jpg.589b772c0148a3c8b78a0cd20abce559.jpg

 

I na Rangerze:

 

20220212_143012.jpg.50f7a5e83e8e7b92eadea2f69e47eddf.jpg

 

 

Różnica jest dramatyczna - na Jagu huczy już od 80km/h a na Fordzie go niemal nie słychać, niezależnie od prędkości.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Ten sam box na Jagu:

692895000_20210518_143539_HDR2.jpg.589b772c0148a3c8b78a0cd20abce559.jpg

 

I na Rangerze:

 

20220212_143012.jpg.50f7a5e83e8e7b92eadea2f69e47eddf.jpg

 

 

Różnica jest dramatyczna - na Jagu huczy już od 80km/h a na Fordzie go niemal nie słychać, niezależnie od prędkości.

 

 

Bo na Rangerze wpasował się w bryłę auta i opływ powietrza.

W Jaguarze wystaje mocno do przodu i trafia na strumień opływający maskę i szybę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.